ماده ژنتيك در يوكاريوت ها

در اين بخش مي‌توانيد در مورد زيست شناسي و بيولوژي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, شوراي نظارت

ارسال پست
New Member
سپاس‌های ارسالی: 9 بار
سپاس‌های دریافتی: 8 بار

ماده ژنتيك در يوكاريوت ها

پست توسط maral55 » سه شنبه 9 شهریور 1389, 10:41 am

مي تونيم بگيم در يوكاريوت ها ماده ژنتيك داخل هسته اي هست؟

Major II
Major II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 30 بار
سپاس‌های دریافتی: 104 بار

Re: ماده ژنتيك در يوكاريوت ها

پست توسط amir-h » سه شنبه 9 شهریور 1389, 12:02 pm

بله می تونیم بگیم.البته در داخل میتوکندری و کلروپلاست مقداری دی ان ای وجود دارد.که تاثیری در فعالیت سلول ندارد بلکه برای خود این دو اندامک کاربرد داردو به خاطر همین منشا این دو اندامک را پروکاریت ها می دانند که وارد یوکاریوت ها شده اند به صورت همزیست
سر در علم نوشته شده باید ایمان داشته باشی تصویر

New Member
سپاس‌های ارسالی: 9 بار
سپاس‌های دریافتی: 8 بار

پست توسط maral55 » سه شنبه 9 شهریور 1389, 2:13 pm

اتفاقا من هم به دليل همون دي ان اي كه در ميتوكندري و كلروپلاست هست اين سوال رو كردم . فكر كردم شايد اونا باعث بشن كه اين جمله درست نباشه.

Major
Major
سپاس‌های ارسالی: 50 بار
سپاس‌های دریافتی: 181 بار

پست توسط zector » سه شنبه 9 شهریور 1389, 6:07 pm

بطور کلی، DNA در یوکاریوت ها در غشا هسته محصور شده است. ====> اصول چندگانه اصلی تفاوت بین پروکاریوت ها و یوکاریوت ها
:x :x
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

New Member
سپاس‌های دریافتی: 32 بار

پست توسط patriot1979 » یک شنبه 2 مرداد 1390, 9:17 pm

با سلام به دوستان گرامی
بنده حدود دو یا سه دقیقه است که افتخار حضور در central clubs رو پیدا کردم و بسیار خوشوقت شدم از دیدن این انجمن خوب و مفید
رشته تحصیلی بنده زیست فناوری کشاورزیه و فارغ التحصیل مقطع ارشد هستم

دوستان در خصوص متریال ژنومیک یوکارت ها یا همون هسته داران (حقیقی) فرمایشات و پرسش هایی داشتن، چیزی در حدود 93 درصد ژنوم یوکاریوت ها در محدوده غشای دوگانه و بسیار حیاتی هسته (nucleus) جای گرفته که طبق محاسبات متخصصان پروتئومیکس تقریبا حدود 90 درصد پروتئوم یا همون پروفایل پروتئینی یک سلول هسته دار رو پوشش میده این بدین معناست که 90 درصد از مونه های پروتئینی همراه با عملکردهای اصلی و وابسته در مسیرهای آنزیمی یعنی کاتالیتیک مستقیم و مسیرهای آنابولیک یعنی کاتالیزهایی که آثار با واسطه بر جای میگذارن رو تحت کنترل کامل می گیره. بعلاوه، تمامی کارکرد ژنوم های اندامکی تحت کنترل سیگنالی ژنوم هسته ای قرار داره که تشریحش از حوصله این بحث خارجه. بعبارت ساده تر می بینیم که گزاره ای که دوستمون در مورد صحت تام و تمامش قدری تردید داشتن بر واقعیت زیستی یک سلول یوکاریوت منطبقه.
با تشکر از بردباری دوستان در مطالعه این چند سطر
ارادتمند

ارسال پست

بازگشت به “زيست شناسي”