7 روز دیگر پرتاب پیشرفته ترین کاوشگر روباتیک به سوی مریخ

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با منظومه شمسي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain I
Captain I
پست: 370
تاریخ عضویت: سه شنبه 15 شهریور 1390, 7:28 pm
سپاس‌های ارسالی: 6398 بار
سپاس‌های دریافتی: 3280 بار

7 روز دیگر پرتاب پیشرفته ترین کاوشگر روباتیک به سوی مریخ

پست توسط behrad90 » شنبه 28 آبان 1390, 9:14 pm

 
"کنجکاوی" برای جستجوی علائم حیات در سیاره مریخ


7 روز دیگر سفر خود را آغاز میکند  
 تصویر 
 فقط 7 روز دیگر پیشرفته ترین روبات کاوشگر بشر برای جستجوی حیات فرا زمینی در سیاره مریخ ، از فلوریدا سفر خیال انگیز خود را آغاز خواهد کرد . مریخ شبیه ترین سیاره به زمین در منظومه شمسی و اولین هدف انسان برای جستجوی حیات فرا زمینی میباشد . "کنجکاوی "از هر روبات دیگری که تا کنون استفاده شده است تواناتر میباشد . اکنون این کاوشگر بر روی راکت اطلس آماده است تا روز 25 نوامبر سفر خود را شروع کند . 
 تصویر 

  McCuistion مدیر کاوشهای مریخ در ناسا گفت : گنجکاوی آماده رفتن است و همه ما به خاطر این موقعیت هیجان زده هستیم . او گفت کنجکاوی یک شاهکار مهندسی است . کاوشگری که 2000 پوند وزن و 6 فوت ارتفاع دارد . این کاوشگر درک مارا از مریخ توسعه میدهد تا برای اعزام فضانورد به آنجا آماده شویم  
 تصویر   تصویری هنری از کنجکاوی در حال شلیک لیزر به صخره های مریخ  
آزمایشگاه پیشرفته مریخ
   از فاصله 30 فوتی به صخر ه ها لیزر شلیک میکند و رنگ ماده تبخیر شده در اثر این عمل آنالیز میشود تا ترکیبات شیمیایی آن مشخص شود
 و تلسکوپ و اسپکترومتر آن [COLOR=#000000]رنگ ماده تبخیر شده در اثر این عمل را آنالیز میکنند تا ترکیبات شیمیایی آن مشخص  شود . در حقیقت طول موج لیزر در محدوده مادون قرمز میباشد و مرئی نیست . اما در این تصویر برای مشاهده چگونگی عملکرد کنجکاوی مرئی نشان داده شده است .

این روبات در اوت 2012 در مریخ فرود خواهد آمد . انتخاب منطقه فرود بواسطه تفاوت ساختار زمین شناسی این منطقه میباشد که احتمال حیات در اشکال اولیه در آنجا وجود دارد البته اگر چنین فرمی از حیات شکل گرفته باشد .

 تصویر 
 منظره محل فرود کنجکاوی در منطقه Gale Crater مریخ . منطقه فرود در ناحیه هموار جلوی تپه میباشد . 
منطقه Gale Crater شامل مواد رسی و کانیهای هیدراته میباشد و اعتقاد بر این است که به دلیل حضور آب در میلیونها سال قبل تشکیل شده باشد . و همانطور که مشخص است آب از علائم اولیه حیات میباشد . کنجکاوی به ده دستگاه علمی قدرتمند مجهز است که این روبات را قادر میسازد مواد تشکیل دهنده زندگی یعنی آب و مولکولهای آلی را شناسائی کند .
  

ارسال پست

بازگشت به “منظومه شمسي”