سیستم های جنگ الکترونیک ساخت شرکت رافائل اسرائیل

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با الکترونيک هواپيمايي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: CAPTAIN PILOT, SAMAN, hamed_713, شوراي نظارت, مديران هوافضا, CAPTAIN PILOT, SAMAN, hamed_713, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 196
تاریخ عضویت: سه شنبه 29 تیر 1389, 12:53 pm
سپاس‌های ارسالی: 540 بار
سپاس‌های دریافتی: 1670 بار

سیستم های جنگ الکترونیک ساخت شرکت رافائل اسرائیل

پست توسط hf22 » پنج شنبه 10 آذر 1390, 3:26 pm

سیستم های جنگ الکترونیک ساخت شرکت رافائل اسرائیل

سامانه SKY SHIELD
سنسور TOP-SCAN
سیستم تله X-GUARD
سامانه JAM-AIR

سامانه جنگ الکترونیک SKY SHIELD
تصویر
این جمر یک سیستم فراگیر چند منظوره می باشد که میتواند در نقش یک حمایت کننده جمینگ ، جمینگ پشتیبان جمر اصلی ، سرکوب دفاع هوایی ، گارد محافظ در ماموریتهای نفوذ به حریم هوایی بکار برود.
گیرنده هشدار رادار در سپر آسمان میتواند انواع رادارهای حال حاضر را ردیابی و با حساسیت بالا داده های ارزشمندی در مورد رادارها ی مربوطه بدست بیاورد.
سیستم ECM این سامانه میتواند با توجه به نیاز هر تهدید را جداگانه پاسخگو باشد. سپر آسمان با استفاده ازتکنیک تعویض سریع فرستنده MBAT میتواند به طور همزمان تهدیدات متعددی در فرکانس های متفاوت را کاملا هوشمند و جهت دار بشکل موثری فریب دهد.

تصویر

سپر آسمان از یک فن آوری مدرن دیجیتالی بهره میبرد، همچنین از تکنیک DRFM( تکنیک ذخیره و ارسال سیگنال تکراری به سمت گیرنده رادار. در این تکنیک سیستم زاویه انتشار ، تاخیر و فرکانس را به گونه ای دستکاری میکند که رادار دچار سردرگمی می شود و سیگنال برگشتی واقعی را از سیگنال دروغین تمیز نمیدهد و اهداف را در فاصله و ارتفاع بسیار دور از واقع تشخیص میدهد. و همچنین با دست بردن در فرکانس داده ها بطور مرتب قبل از ارسال مجدد می تواند، اهداف متفاوت را در ارتفاعات مختلف شبیه سازی کند بگونه ای که کاملا متحرک و در سرعتهای متفاوت بنظر برسند.)

سومین تکنیک بکار رفته فرستنده حالت جامد میباشد.

(تکنیک DRFM یکی از تکنیکهای جمینگ در شکاری اف-22 می باشد البته این تکنیک برای عمل نیاز به دریافت موج رادار دارد و اگر مانند رادارهای آرایه فازی از مد LPI همان روشی که شکاری اف-22 و نمونه های رادارهای سری AN/APG-77 جهت شناسایی نشدن توسط سنسورهای گیرنده هشدار راداری بکار می برند استفاده شود ، تا حدودی کارایی آن کاهش می یابد اما کاملا متوقف نمی شود. با پیشرفتهای حاصل شده در تکنولوژی ECM و تولید فیلترهای تفکیک سیگنال، ردیابی امواج این نوع رادارها نیز کاملا ممکن میشود.)

انعطاف پذیری بالا و قابلیت اطمینان :
تصویر
فن آوری سپر آسمان اجازه داده تا همه سیستم در یک غلاف جمع وجور طراحی شود و بتواند بر روی انواع هواپیما حتی جتهای کوچک ، انواع بهپاد وجتهای بزرگ نصب شود. سپر آسمان می تواند متناسب با الزامات خاص سفارش دهنده تحویل شود.
از نکات برتر این سامانه قابلیت اعتماد بالا و مجهز بودن به الگوریتم هوشمند داخلی است که باعث می شود خلبان هیچ درگیری با شیوه عمل سامانه نداشته باشد به شکلی که سامانه کاملا اتوماتیک بوده و نیاز به هیچ کنترلی از جانب خلبان ندارد.
سپر آسمان نتیجه بررسی و کسب اطلاعات از جنگهای قبلی و روشهای EW بروز شده و جدید و تجربه تولید سیستم های دریایی و هوابرد توسط شرکت رافائل در طی سالیان می باشد.

تصویر
مزایا:
موثر در برابر انواع رادار و تهدیدات متعدد همزمان
سیستم مدولار قابل برنامه ریزی و تغییر بسته به نوع عملیات (امکان ذخیره سیگنال انواع رادار در حافظه از قبل و ذخیره سیگنالهای رادار در طول ماموریت آنجام گرفته و استفاده از آن در آینده)
استقلال کامل و اتوماتیک بودن

امکانات:
تصویر
سیستم متراکم کننده MBAT
سیستم تابش قدرتمند ، جهت دار و موثر ERP
غلاف مجتمع
آزمون جامع روی قابلیت ها ی سیستم شامل آزمون شناسایی محدوه EW که باعث می شود سپر آسمان بتواند جلو هدف قرار دادن دیگر هواپیماها توسط دشمن را در یک محدوده بگیرد و باعث اثربخشی ماموریت و افزایش بقای نیروها در طی ورود وخروج از منطقه شود.
موثر در برابر سیستم های مدرن و پیچیده راداری و همچنین تهدیدات رادارهای معمولی
قابلیت سپر آسمان در دست زدن به یک حمله الکترومغناطیسی ( ارسال سیگنال متراکم ، تکنولوژی EMP شبیه بمب های مغناطیسی جهت آسیب به ادوات الکترونیکی دشمن)

سنسور TOP SCAN
تصویر
این یک سنسور ردیاب بسیار حساس مقاوم در مقابل جمینگ می باشد که در فاز شناسایی نوع سیگنال رادار دشمن بکار می رود و توان شناسایی ضعیف ترین سیگنال مغناطیسی را از فواصل دور دارد. سامانه کاملا بومی سازی و در قالب یک سیستم کوچک و سبک وزن طراحی گردیده است. الگوریتم انحصاری این سنسور قادر به تفکیک سیگنال اصلی در محیطهایی که آلوده به سیگنال متراکم مغناطیسی مزاحم از سوی دشمن می باشد هست.

تصویر
این سنسور یکی از تجهیزات مورد استفاده در Airborne ELINT/ESM System می باشد. که بر روی انواع UAV امکان نصب دارد.

ویژگیهای سیستم:
قدرت تطبیق با انوع رادار ، تجزیه و تحلیل داده ها ، شناسایی فرستنده ، مکان آن و منطقه تحت پوشش
قدرت شناسایی تمام محدوده باند فرکانسی رادار دشمن
پیکربندی مدولار و انعطاف پذیر
استفاده از تکنولوژی High probability of intercept


سیستم تله X-GUARD
تصویر
این یک سیستم تله از نوع دکوی RF می باشد
سیستم جهت مقابله در برابر موشک های مدرن ساخته شده و توان ایجاد یک بستر دروغین از اهداف کاذب به تعداد بالا جهت فریب رادار دشمن به همراه جمینگ هوشمند را دارد.

ویژگیهای سیستم:
تصویر
پوش تمام محدوده فرکانسی
ایجاد محدوده امن
مجهز به ERP بسیار قوی
سامانه بسیار فشرده و کوچک
قابلیت و اطمینان بالا در استفاده از فن آوری حالت جامد

اطلاعات بیشتر در مورد نمونه ساخت شرکت BAE SYSTEMS :

ale-fiber-optic-towed-decoy-t81038.html


سامانه JAM-AIR:

jam-air-t83001.html


با ذکر منبع برداشت مجاز می باشد.
کسی که در تاریکی زندگی کند نیاز به نور را درک نخواهد کرد!

ارسال پست

بازگشت به “الکترونيک هواپيمايي”