سخنان منتشر نشده سرلشکر شهید ستاری

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با شهدا و جانباختگان نیروی هوایی ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 547
تاریخ عضویت: چهار شنبه 20 آبان 1388, 5:24 pm
سپاس‌های ارسالی: 3625 بار
سپاس‌های دریافتی: 3960 بار

سخنان منتشر نشده سرلشکر شهید ستاری

پست توسط Qaher1406 » چهار شنبه 14 دی 1390, 5:54 pm

شهید ستاری در خاطرات خود از اهالی باغ خواص اینگونه یاد می کند: «اهالی باغ خواص در مسائل دینی و مذهبی بسیار قوی و ریشه دارهستند، همیشه ، شیعه محکمی بوده و بسان یک دژ مستحکم در دل کویر عمل کرده‌اند»
به گزارش مشرق ، فارس نوشت :

پانزده دی سالروز شهادت امیر سرلشکر شهید منصور ستاری فرمانده اسبق نیروی هوایی است که بی شک به مدد نبوغ نظامی خود منشاء خدمات بسیاری در نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران بوده است.

شهید ستاری در اردیبهشت ماه 1327 در ورامین دیده به جهان گشود و بعد از اخذ دیپلم متوسطه در این شهر، وارد دانشکدة ‌افسری شد. پس از پایان دورة ‌دانشکده به درجة ستوان دومی نایل آمد . وی افسری مؤمن، متعهد، شجاع، آگاه، تیزهوش و کاردان بود . طرح‌ها و ابتکارهای زیادی در تجهیز سیستم‌های راداری و پدافندی به اجرا گذاشت که در طول جنگ تحمیلی توان نیروی هوایی را در سرنگونی هواپیماهای متجاوز دشمن دو چندان نمود.

شهید ستاری ، در بهمن ماه سال 1365 با درجة سرهنگی به سمت فرماندهی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران منصوب شد و تا هنگام شهادت عهده دار این مسئولیت بود . وی در طول مدت فرماندهی خود بر نیروی هوایی با اجرای دهها طرح و برنامه‌، منشأ خدمات ارزشمندی بود که امروز نیروی هوایی و نیز پدافند هوایی کشور را به این سطح از آمادگی و توان رزمی رسانده است.

شهید ستاری در سوم آذر ماه 1373 (42 روز قبل از شهادتشان) مصادف با ولادت حضرت زهرا (س) و امام خمینی(ره) و همچنین هفته بسیج جهت افتتاح حسینه امام سجاد(ع) باغ خواص ورامین میهمان اهالی این روستا بود.
باغ خواص از توابع بخش مرکزی ورامین است که بیش از 40 شهید گرانقدر، ده‌ها جانباز و ایثارگر و آزاده تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نموده است. شهید ستاری در خاطرات خود از اهالی باغ خواص اینگونه یاد می کند: «اهالی باغ خواص در مسائل دینی و مذهبی بسیار قوی و ریشه دارهستند، همیشه ، شیعه محکمی بوده و بسان یک دژ مستحکم در دل کویر عمل کرده‌اند»

در زیر بخشی از متن سخنرانی شیوا و نافذ ایشان در مراسم افتتاحیه حسینیه امام سجاد(ع) باغ خواص آمده است.

نام فاطمه(سلام الله علیها) در این جنگ 8 ساله، برای پیروزی کافی بود

سلاله پاک حضرت فاطمه پشت و پناه این انقلاب، جمهوری اسلامی و ما است ، او بالاترین شفیع همه ماست و کسی است که شفاعتش نزد خدای بزرگ از همه شفیعان بالاتر است .

نام فاطمه(س) در این جنگ 8 ساله ما برای پیروزی کافی بود، برای در هم کوبیدن دشمن کافی بود. برای مقابله با تمام حرکات سوء استکبار کافی بود . اتکاء به این نام و این خانواده تا به امروز موجب حرکت در این کشور و بالاخره پایه گذار انقلاب ما در این عصر و زمان شد. ما در نیروی هوایی از یک زمانی به بعد تنها با نام او به مبارزه با این همه فشار از سوی استکبار رفتیم.

نیروی هوایی آن زمانی که با بالاترین فشار استکبار، کمک‌های وسیع دشمن- همه دشمنان در شرق و غرب- و مجموعه استکبار در جهان، وقتی که در پشت سر رژیم بعثی عراق ایستادند، حمایتش کردند، تجهیزش کردند و او را آمده کردن برای سنگین ترین حرکات بر علیه ما، این نام همیشه برای ما مایه حرکت، مایه روحیه و مایه توانمندی بود و نتایج بسیار خوبی توانستیم داشته باشیم.

بعد از اینکه استکبار تصمیم گرفت به هر قیمت که شده این جنگ را به نفع عراق پیش ببرد و بعد از اینکه باشکست‌های مکرر مجموعه عزیزان این امت رو به رو شد، دامنه جنگ را به انواع شکل‌ها تا حضور خود استکبار در جنگ وسعت داد. -اصلا اجاره دادن هواپیما و تجهیزات در جنگ عراق مُد شد که حالا بعضی جاهای دیگر هم انجام می شود.- و نهایتا وقتی نتوانستند رو به روی رزمندگان اسلام بایستند و آنجا که رو در روی عزیزان می‌ایستادند همه جا بازنده بودند، هجوم به مردم غیر نظامی، هجوم به تاسیسات و امکانات که زیر بنای کشور را می سازد، هدف خودشان قرار دادند و به صورت بسیار وسیع، در کشوری بسیار وسیع، شروع به انجام این قبیل عملیات کردند . همزمان با آن، عملیات رزمندگان اسلام همواره ادامه داشت، عملیات سنگین رزمندگان اسلام ادامه داشت و هر بار که نوبت عملیات‌ها می‌شد، شکست دشمن قطعی بود .

و ما وقتی با این روز و روزگار رو به رو شدیم تنها با اتکاء به نام فاطمه زهرا(س) توانستیم خودمان را به شکلی جدید مقابل این دشمن آرایش دهیم و به نتایج عجیبی دسترسی پیدا کنیم. بسیاری از امکاناتی که ما به خدمت این بخش از جنگ بردیم به نام مقدس او مزین بود. قرارگاه‌های عملیاتی و مراکز عمده موشکی ما نام کوثر را به خود گرفت . و شروع حرکت را هم او بود که هدایت کرد به یکی از بهترین شیوه‌ها و نهایتا موفقیت‌های عجیبی که این شیوه‌های جدید در جنگ برای ما به ارمغان آورد، آنقدر برای ما با ارزش بود که تا آخرین روز جنگ ما از این نام نگذشتیم و آنچنان این حرکات کوبنده و بالنده بود که شما بدانید مجموعه نیروی هوایی در طول قرونی که حضور خواهد داشت هرگز از نام کوثر نخواهد گذشت. آنچنان این سرچشمه فیاض ما را سیراب کرده که هرگز جز این راه، راه دیگری نخواهیم رفت.

امام خمینی(ره) موجد همه آنچه که در آینده دنیا را به حرکت در خواهد آورد

امروز همچنین مصادف است با روز تولد حضرت امام (ره) یادش بخیر، مردی بزرگ، فرزند زهرا(س) و پایه گذار بزرگترین انقلاب در طول تاریخ، و موجد همه آنچه که در آینده دنیا را به حرکت در خواهد آورد و تمدنی جدید، متکی بر عقاید و آرایی متعالی، در سراسر این جهان را پایه گذاری کرد و ادامه خواهد داد. یاد او همواره باید در ذهن ما باشد مردی که با حرکتی شجاعانه و توفنده و با اتکاء به آنچه که تکلیف می دانست برای خود راهی را شروع کرد، سالها در این راه زحمت کشید انقلابی را به ثمر رسانید حرفی نو برای جهان بیچاره امروز و مظلومان این دنیا آورد و قطعا بدانید این راه راهی است که با صلابت طی خواهد شد. و نتایج عجیبی در آینده خواهد داشت .

ما بسیجی خواهیم بود، ما بسیجی فکر خواهیم کرد، ما بسیجی خواهیم ایستاد

این هفته همچنین هفته بسیج هم هست . عزیزان ما بدانید این مجموعه ای که در این امت شکل گرفت با این باور که پشت سر امام(ره) و امروز پشت سر مقام معظم رهبری بایستد و دفاع کند . این حد و مرزی نخواهد شناخت. همه ما بسیجی هستیم، بسیج یک کلمه عام و وسیع و در برگیرنده همه احاد این امت است. از بچه‌های کوچک تا پیرمردها و پیرزن ها، و تا آن روز که هستیم این چنین خواهیم بود. ما بسیجی خواهیم بود، ما بسیجی فکر خواهیم کرد ما بسیجی خواهیم ایستاد و مقابل همه فشارها با این روحیه خواهیم ایستاد .

لباس، شکل و نوع کار ما تاثیری در این عقیده نخواهد داشت. همه شما بسیجی هستید، ما نظامی‌ها هم اعم از ارتش، سپاه، نیروی انتظامی، مجموعه ما بسیجی هستیم. و تا روزی که بسیجی فکر کنیم مطمئناً کسی نمی تواند گوشه چشمی به این انقلاب داشته باشد . بسیج مکتب انسان ساز است می‌گویند به سنگ گفتند انسان شو گفت هنوز آنقدر سخت نشده‌ام که انسان شوم. انسان این چنین است، واقعاً سخت‌تر از سنگ است . اگر اتکاء ما بر عقائد، مکتب، رهبری و حرکت مان و بر تعالی حرکت مان ارزش این مکتب باشد، چه باک از دیگران، از استکبار، از قدرت‌های مادی آنها، ما مسئله اصلا نداریم. این هفته خیلی هفته با ارزشی است، بیاد همه ما می‌آورد که چه باید باشیم و این چیز بسیار با ارزش است.

بحمدالله فرمانده‌ای داریم بسیار قدرتمند، او فرمان می‌دهد ما فرمان می بریم

این مجموعه بی غم و غصه و بی کم و کاست در مقابل هر گونه توطئه، مردانه خواهد ایستاد شما غصه نخورید، مبادا از کسی در این دنیا بترسید ما همه فدائیان شما هستیم، مردان این راه هستیم بحمدالله فرمانده‌ای داریم(مقام معظم رهبری) بسیار قدرتمند که پیشاپیش همه ما در حرکت، و حرکت شان هم توفنده است. در همین یکی دو ماه اخیر دیدید توطئه‌های که در اطراف ما بر پا شد، دیدید حرکت عراق را، دیدید حرکت در کویت را، دیدید حرکت دوباره انگلیسی‌ها و امریکای‌ها را در این منطقه، دیدید حرف‌های بعضی از اینهایی که وجودشان زائد است در این منطقه، راجع به جزایر ما و بعد در مقابل حرکت طوفنده مقام معظم رهبری را هم دیدید . بی هیچ واهمه، بی هیچ شک، تاختن به قلب دشمن، هدف ماست. او فرمان می دهد و ما فرمان می‌بریم.

امروز مگر بچه بسیجی‌ها می‌گذارند اینها در این آب باقی بمانند

و در همین مدت گوشه چشمی از آنچه خواهیم کرد، دیدند و از این منطقه فرار کردند. اینها مقابل این بچه‌ها نمی‌توانند بایستند. اینها همان‌های هستند که وقتی ناوگانشان از آن طرف دنیا حرکت می‌کرد، حکومت ها فرو می‌ریخت، کودتاها برپا می‌شد، کشورها بهم می‌ریخت، اما امروز مگر بچه بسیجی‌ها می‌گذارند در این آب باقی بمانند.

یک کلام، اگر لازم باشد اینجا را به حمام خون و دریای خون مبدل خواهیم کرد، اینها هنوز از ترس خون و خونریزی فرار می‌کنند. این انقلاب اینجوری دفاع خواهد شد. ما لباس‌های رنگارنگی به تن داریم، شما هم همین طور است. اینها معنی جدایی نمی دهد، ما برادرانی هستیم قدرتمند و متحد ،مرد می‌خواهیم برای این میدان، هل من مبارز هم می‌طلبیم، رجز هم می‌خوانیم .

این انقلاب آنچنان مجهز شده است که دیگر ترسی از این قدرت‌های مادی وجود ندارد. این هم به حرف نبوده، شما هشت سال جنگیدید. [COLOR=#000000]اینجا کویت نیست، آن کویت است که اگر قرار است عراق حمله کند، باید پیشاپیش هتل‌ها را در عربستان اجاره کرد. اینجا ،آنجا نیست. 

اینها دیدند که 8 سال این انقلاب چه می‌کند، در مظلومیت، در حصر کامل، چه می‌کند . چه طور، ذره، ذره خاکش را پس می گیرد.

منبع مشرق نیوز

روحش شاد یادش گرامی وراهش پر رهروبادتصویر
عبارات حک‌شده بر شمشیر پیامبر(ص)

آیت‌الله سیدمحمد ضیاءآبادی در کتاب «خاتم انبیا، رحمت بی‌انتها» آورده است: مرحوم علامه مجلسی(ره) از امالی مرحوم شیخ صدوق(ره) نقل کرده است که در دستگیره شمشیر رسول اکرم(ص) این چند جمله نوشته شده بود:

« صِلْ مَنْ قطعک و قُلِ الحقَّ و لَوْ عَلیکَ یا علی نَفْسِکَ و أحْسِنْ بِمَنْ أسَاءَ إلیْکَ »

ترجمه

« اگر کسی از تو برید، تو به او بپیوندو(همیشه و در هر جا) آنچه حق است بگو اگرچه به زیانت تمام شودونیکی کن درباره کسی که به تو بدی کرده است »

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
پست: 166
تاریخ عضویت: چهار شنبه 11 آبان 1390, 3:09 pm
محل اقامت: tehran
سپاس‌های ارسالی: 147 بار
سپاس‌های دریافتی: 735 بار

سخنان منتشر نشده سرلشکر شهید ستاری

پست توسط samen70 » چهار شنبه 21 دی 1390, 4:04 pm

او فرمان می دهد و ما فرمان می بریم تصویر

خبرگزاری فارس: در همین مدت گوشه چشمی از آنچه خواهیم کرد، دیدند و از این منطقه فرار کردند. اینها مقابل این بچه‌ها نمی‌توانند بایستند. اینها همان‌های هستند که وقتی ناوگانشان از آن طرف دنیا حرکت می‌کرد، حکومت ها فرو می‌ریخت، کودتاها برپا می‌شد، کشورها بهم می‌ریخت، اما امروز مگر بچه بسیجی‌ها می‌گذارند در این آب باقی بمانند.

پانزده دی سالروز شهادت امیر سرلشکر شهید منصور ستاری فرمانده اسبق نیروی هوایی است که بی شک به مدد نبوغ نظامی خود منشاء خدمات بسیاری در نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران بوده است.

شهید ستاری در اردیبهشت ماه 1327 در ورامین دیده به جهان گشود و بعد از اخذ دیپلم متوسطه در این شهر، وارد دانشکدة ‌افسری شد. پس از پایان دورة ‌دانشکده به درجة ستوان دومی نایل آمد . وی افسری مؤمن، متعهد، شجاع، آگاه، تیزهوش و کاردان بود . طرح‌ها و ابتکارهای زیادی در تجهیز سیستم‌های راداری و پدافندی به اجرا گذاشت که در طول جنگ تحمیلی توان نیروی هوایی را در سرنگونی هواپیماهای متجاوز دشمن دو چندان نمود.

شهید ستاری ، در بهمن ماه سال 1365 با درجة سرهنگی به سمت فرماندهی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران منصوب شد و تا هنگام شهادت عهده دار این مسئولیت بود . وی در طول مدت فرماندهی خود بر نیروی هوایی با اجرای دهها طرح و برنامه‌، منشأ خدمات ارزشمندی بود که امروز نیروی هوایی و نیز پدافند هوایی کشور را به این سطح از آمادگی و توان رزمی رسانده است.

شهید ستاری در سوم آذر ماه 1373 (42 روز قبل از شهادتشان) مصادف با ولادت حضرت زهرا (س) و امام خمینی(ره) و همچنین هفته بسیج جهت افتتاح حسینه امام سجاد(ع) باغ خواص ورامین میهمان اهالی این روستا بود.
باغ خواص از توابع بخش مرکزی ورامین است که بیش از 40 شهید گرانقدر، ده‌ها جانباز و ایثارگر و آزاده تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نموده است. شهید ستاری در خاطرات خود از اهالی باغ خواص اینگونه یاد می کند: «اهالی باغ خواص در مسائل دینی و مذهبی بسیار قوی و ریشه دارهستند، همیشه ، شیعه محکمی بوده و بسان یک دژ مستحکم در دل کویر عمل کرده‌اند»

در زیر بخشی از متن سخنرانی شیوا و نافذ ایشان در مراسم افتتاحیه حسینیه امام سجاد(ع) باغ خواص آمده است.

نام فاطمه(سلام الله علیها) در این جنگ 8 ساله، برای پیروزی کافی بود

سلاله پاک حضرت فاطمه پشت و پناه این انقلاب، جمهوری اسلامی و ما است ، او بالاترین شفیع همه ماست و کسی است که شفاعتش نزد خدای بزرگ از همه شفیعان بالاتر است .

نام فاطمه(س) در این جنگ 8 ساله ما برای پیروزی کافی بود، برای در هم کوبیدن دشمن کافی بود. برای مقابله با تمام حرکات سوء استکبار کافی بود . اتکاء به این نام و این خانواده تا به امروز موجب حرکت در این کشور و بالاخره پایه گذار انقلاب ما در این عصر و زمان شد. ما در نیروی هوایی از یک زمانی به بعد تنها با نام او به مبارزه با این همه فشار از سوی استکبار رفتیم.

نیروی هوایی آن زمانی که با بالاترین فشار استکبار، کمک‌های وسیع دشمن- همه دشمنان در شرق و غرب- و مجموعه استکبار در جهان، وقتی که در پشت سر رژیم بعثی عراق ایستادند، حمایتش کردند، تجهیزش کردند و او را آمده کردن برای سنگین ترین حرکات بر علیه ما، این نام همیشه برای ما مایه حرکت، مایه روحیه و مایه توانمندی بود و نتایج بسیار خوبی توانستیم داشته باشیم.

بعد از اینکه استکبار تصمیم گرفت به هر قیمت که شده این جنگ را به نفع عراق پیش ببرد و بعد از اینکه باشکست‌های مکرر مجموعه عزیزان این امت رو به رو شد، دامنه جنگ را به انواع شکل‌ها تا حضور خود استکبار در جنگ وسعت داد. -اصلا اجاره دادن هواپیما و تجهیزات در جنگ عراق مُد شد که حالا بعضی جاهای دیگر هم انجام می شود.- و نهایتا وقتی نتوانستند رو به روی رزمندگان اسلام بایستند و آنجا که رو در روی عزیزان می‌ایستادند همه جا بازنده بودند، هجوم به مردم غیر نظامی، هجوم به تاسیسات و امکانات که زیر بنای کشور را می سازد، هدف خودشان قرار دادند و به صورت بسیار وسیع، در کشوری بسیار وسیع، شروع به انجام این قبیل عملیات کردند . همزمان با آن، عملیات رزمندگان اسلام همواره ادامه داشت، عملیات سنگین رزمندگان اسلام ادامه داشت و هر بار که نوبت عملیات‌ها می‌شد، شکست دشمن قطعی بود .

و ما وقتی با این روز و روزگار رو به رو شدیم تنها با اتکاء به نام فاطمه زهرا(س) توانستیم خودمان را به شکلی جدید مقابل این دشمن آرایش دهیم و به نتایج عجیبی دسترسی پیدا کنیم. بسیاری از امکاناتی که ما به خدمت این بخش از جنگ بردیم به نام مقدس او مزین بود. قرارگاه‌های عملیاتی و مراکز عمده موشکی ما نام کوثر را به خود گرفت . و شروع حرکت را هم او بود که هدایت کرد به یکی از بهترین شیوه‌ها و نهایتا موفقیت‌های عجیبی که این شیوه‌های جدید در جنگ برای ما به ارمغان آورد، آنقدر برای ما با ارزش بود که تا آخرین روز جنگ ما از این نام نگذشتیم و آنچنان این حرکات کوبنده و بالنده بود که شما بدانید مجموعه نیروی هوایی در طول قرونی که حضور خواهد داشت هرگز از نام کوثر نخواهد گذشت. آنچنان این سرچشمه فیاض ما را سیراب کرده که هرگز جز این راه، راه دیگری نخواهیم رفت.

امام خمینی(ره) موجد همه آنچه که در آینده دنیا را به حرکت در خواهد آورد

امروز همچنین مصادف است با روز تولد حضرت امام (ره) یادش بخیر، مردی بزرگ، فرزند زهرا(س) و پایه گذار بزرگترین انقلاب در طول تاریخ، و موجد همه آنچه که در آینده دنیا را به حرکت در خواهد آورد و تمدنی جدید، متکی بر عقاید و آرایی متعالی، در سراسر این جهان را پایه گذاری کرد و ادامه خواهد داد. یاد او همواره باید در ذهن ما باشد مردی که با حرکتی شجاعانه و توفنده و با اتکاء به آنچه که تکلیف می دانست برای خود راهی را شروع کرد، سالها در این راه زحمت کشید انقلابی را به ثمر رسانید حرفی نو برای جهان بیچاره امروز و مظلومان این دنیا آورد و قطعا بدانید این راه راهی است که با صلابت طی خواهد شد. و نتایج عجیبی در آینده خواهد داشت .

ما بسیجی خواهیم بود، ما بسیجی فکر خواهیم کرد، ما بسیجی خواهیم ایستاد

این هفته همچنین هفته بسیج هم هست . عزیزان ما بدانید این مجموعه ای که در این امت شکل گرفت با این باور که پشت سر امام(ره) و امروز پشت سر مقام معظم رهبری بایستد و دفاع کند . این حد و مرزی نخواهد شناخت. همه ما بسیجی هستیم، بسیج یک کلمه عام و وسیع و در برگیرنده همه احاد این امت است. از بچه‌های کوچک تا پیرمردها و پیرزن ها، و تا آن روز که هستیم این چنین خواهیم بود. ما بسیجی خواهیم بود، ما بسیجی فکر خواهیم کرد ما بسیجی خواهیم ایستاد و مقابل همه فشارها با این روحیه خواهیم ایستاد .

لباس، شکل و نوع کار ما تاثیری در این عقیده نخواهد داشت. همه شما بسیجی هستید، ما نظامی‌ها هم اعم از ارتش، سپاه، نیروی انتظامی، مجموعه ما بسیجی هستیم. و تا روزی که بسیجی فکر کنیم مطمئناً کسی نمی تواند گوشه چشمی به این انقلاب داشته باشد . بسیج مکتب انسان ساز است می‌گویند به سنگ گفتند انسان شو گفت هنوز آنقدر سخت نشده‌ام که انسان شوم. انسان این چنین است، واقعاً سخت‌تر از سنگ است . اگر اتکاء ما بر عقائد، مکتب، رهبری و حرکت مان و بر تعالی حرکت مان ارزش این مکتب باشد، چه باک از دیگران، از استکبار، از قدرت‌های مادی آنها، ما مسئله اصلا نداریم. این هفته خیلی هفته با ارزشی است، بیاد همه ما می‌آورد که چه باید باشیم و این چیز بسیار با ارزش است.

بحمدالله فرمانده‌ای داریم بسیار قدرتمند، او فرمان می‌دهد ما فرمان می بریم

این مجموعه بی غم و غصه و بی کم و کاست در مقابل هر گونه توطئه، مردانه خواهد ایستاد شما غصه نخورید، مبادا از کسی در این دنیا بترسید ما همه فدائیان شما هستیم، مردان این راه هستیم بحمدالله فرمانده‌ای داریم(مقام معظم رهبری) بسیار قدرتمند که پیشاپیش همه ما در حرکت، و حرکت شان هم توفنده است. در همین یکی دو ماه اخیر دیدید توطئه‌های که در اطراف ما بر پا شد، دیدید حرکت عراق را، دیدید حرکت در کویت را، دیدید حرکت دوباره انگلیسی‌ها و امریکای‌ها را در این منطقه، دیدید حرف‌های بعضی از اینهایی که وجودشان زائد است در این منطقه، راجع به جزایر ما و بعد در مقابل حرکت طوفنده مقام معظم رهبری را هم دیدید . بی هیچ واهمه، بی هیچ شک، تاختن به قلب دشمن، هدف ماست. او فرمان می دهد و ما فرمان می‌بریم.

امروز مگر بچه بسیجی‌ها می‌گذارند اینها در این آب باقی بمانند

و در همین مدت گوشه چشمی از آنچه خواهیم کرد، دیدند و از این منطقه فرار کردند. اینها مقابل این بچه‌ها نمی‌توانند بایستند. اینها همان‌های هستند که وقتی ناوگانشان از آن طرف دنیا حرکت می‌کرد، حکومت ها فرو می‌ریخت، کودتاها برپا می‌شد، کشورها بهم می‌ریخت، اما امروز مگر بچه بسیجی‌ها می‌گذارند در این آب باقی بمانند.

یک کلام، اگر لازم باشد اینجا را به حمام خون و دریای خون مبدل خواهیم کرد، اینها هنوز از ترس خون و خونریزی فرار می‌کنند. این انقلاب اینجوری دفاع خواهد شد. ما لباس‌های رنگارنگی به تن داریم، شما هم همین طور است. اینها معنی جدایی نمی دهد، ما برادرانی هستیم قدرتمند و متحد ،مرد می‌خواهیم برای این میدان، هل من مبارز هم می‌طلبیم، رجز هم می‌خوانیم .

این انقلاب آنچنان مجهز شده است که دیگر ترسی از این قدرت‌های مادی وجود ندارد. این هم به حرف نبوده، شما هشت سال جنگیدید. اینجا کویت نیست، آن کویت است که اگر قرار است عراق حمله کند، باید پیشاپیش هتل‌ها را در عربستان اجاره کرد. اینجا ،آنجا نیست.

اینها دیدند که 8 سال این انقلاب چه می‌کند، در مظلومیت، در حصر کامل، چه می‌کند . چه طور، ذره، ذره خاکش را پس می گیرد.

Junior Poster
Junior Poster
پست: 117
تاریخ عضویت: جمعه 12 آذر 1389, 3:10 pm
سپاس‌های دریافتی: 223 بار

Re: سخنان منتشر نشده سرلشکر خلبان شهید ستاری

پست توسط conarmis » چهار شنبه 21 دی 1390, 10:52 pm

دوست عزیز شهید ستاری خلبان نبود پدافندی یا به قول بچه های نیرو هوایی توپچی بود اصلاح بفرمایید

Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 51
تاریخ عضویت: سه شنبه 21 شهریور 1385, 11:41 am
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 815 بار
سپاس‌های دریافتی: 441 بار
تماس:

Re: سخنان منتشر نشده سرلشکر خلبان شهید ستاری

پست توسط aryo barzan » پنج شنبه 22 دی 1390, 8:03 am

conarmis نوشته شده:دوست عزیز شهید ستاری خلبان نبود پدافندی یا به قول بچه های نیرو هوایی توپچی بود اصلاح بفرمایید


دوست عزیز رسته ایشان افسر کنترل پرواز و رادار بود
و رشته تحصیلیشان کنترل رادار ( در آمریکا طی کردند)و بعدها برق و الکترونیک بود
و در سال 63 به سمت معاونت عملیات پدافند نیروی هوایی ارتش منسوب شدند( اوج خلاقیت شان در این سمت در عملیات والفجر 8 نمایان شد )
آن زمان پدافند فرماندهی مستقل نداشت و جز یکی از معاونت های نیروی هوایی بود
و از سال 1365 الی 1373 فرماندهی نیروی هوایی را عهده دار شدند
و در سال 1373 طی سانحه سقوط هواپیما فرماندهی در [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] همراه با جمعی دیگر از فرماندهان این نیرو به ملکوت پیوستند

لذا بکار بردن لفظ توپچی برای نامبرده با صدها خدمات شایان و بزرگ به سرانجام رسیده و نرسیده جالب نیست
هرچند ایشان بسیار انسان افتاده و دل پاکی بودند و مطمئنا توانایی پشت توپ قرار گرفتن را هم داشتند و اصلا اینرا دون شان خود نمی دانستند و احترام فوق العاده ای برای هر هموطن از جان گشته ای منجمله خدمه زحمت کش و همیشه هوشیار توپهای پدافند و توپچی ها قایل بودند با اینهمه برای کسی که خدمات بسیار شایانی به کشور چه در زمان جنگ و چه بعد جنگ کرده و بیش از 150 فروند هواپیما دشمن را تحت تدبیر و فرماندهی مستقیم اش به ذلالت کشیده بیان چنین عبارتی مناسب نیست
تصویر
او فرمانده ای
منضبط (دیسیپلین کامل نظامی )
دلسوز
پرتلاش
آینده بین
و مدیری کاردان و لیافت مدار
و متخصص پرور بود
حیف که سرانجام خیلی از پروژه هایش ( که به ثمر رسیده ) را ندید
و حیف تر و تاسف بار تر آنکه بسیاری دیگر از پروژه های نظامی و تحقیقاتی و پرسنلیش هرگز پس از مرگش به سرانجام نرسید( بعلت عدم پی گیری یا عدم اولویت بندی مسئولین بعدی)

فراموش نکنیم
کارهای بزرگ فقط از عهده انسانهای بزرگ بر می آید

روحش شاد
یادش گرامی باد

بدرود
[FONT=Arial Narrow]چــو ایـران نبـاشد تـن مـن مبـاد.......بدیــن بـوم مــرز زنــده یـک تــن مبــاد
اگر سر به سر تن به کشتن دهیـم .......از آن به که کشـور به دشمـن دهیــم

دریغ است ایــران که ویران شود.......کنـــــام پلنـــــــگان و شیــــران شـود
 [FONT=Arial Narrow](حکیم ابولقاسم فردوسی)
===============================================
آن کس که بداند و بداند که بداند.........اسـب خــــرد از گـــنبد گـــردون برهــــانــد
[COLOR=#D8D8D8]آن کس که بداند و نداند که بداند.........بیــداراش کنـید ، تا بیش ازایـن خـفته نــماند
 
[COLOR=#D8D8D8]آن کس که نداند و بداند که نداند........لنگان خرک خویش به سرمنزل مقصود برساند
آن کس که نداند و نداند که نداند.......در جـــــهل مـــرکـب ؛ ابــــــدالــدهــر بمــــاند
 (سخنور توانا ابن یمین فریومدی)  

Junior Poster
Junior Poster
پست: 117
تاریخ عضویت: جمعه 12 آذر 1389, 3:10 pm
سپاس‌های دریافتی: 223 بار

Re: سخنان منتشر نشده سرلشکر شهید ستاری

پست توسط conarmis » پنج شنبه 22 دی 1390, 9:58 am

دوست من كسى قصد توهين ندارد القابى هستند كه در بين افراد يك صنف به كار برده ميشود كه در بيرون شناخته شده نيست اما پرسنل كادر به كار ميبرند بدون قصد اهانت داشته باشند كما اينكه موقع تعريف كردن مثلا مىگويند فلانى از اون توپچى هاى با سواد بود ًً!!!! يعنى چى سواد داشت اسمش را بنويسد ؟؟؟؟؟؟مطمئن باشيد دوستان كادرى اطلاعات شغلى و تحصيلي فرمانده خود را دارند چه بسا خاطراتى هم با اين مرحوم داشته باشند از اطلاعاتى كه در اختيار ساير دوستان گذاشتيد ممنونم

Junior Poster
Junior Poster
پست: 117
تاریخ عضویت: جمعه 12 آذر 1389, 3:10 pm
سپاس‌های دریافتی: 223 بار

Re: سخنان منتشر نشده سرلشکر شهید ستاری

پست توسط conarmis » پنج شنبه 22 دی 1390, 10:31 am

ياد اورى ميكنم ضمن احترام به روح پاك ان بزرگوار رده فرماندهى نيرو صرفا بايد طبق قانون با خلبانان باشد كه شهيد ستارى تنها مورد نقض بودند كه ديگر هم اين موضوع تكرار نشد و به ياد داشته باشيد كه هنگاميكه ايشان سمت فرماندهى را به عهده گرفتند عقاباني بودند كه هر روز اونطرف مرز مشغول جانبازى بودند كه در ايمان خلوص و فرماندهى و سوادشان شكى نبود كه اگر بود يك هواپيما كه ابروى مملكت بود به انها نمى سپردند و از اين موضوع كه فداكارى انها ناديده گرفته شود و پا روى قانون نيرو گذاشته شود دلخوش نبودند ضمن اينكه فرماندهان ساير پايگا ه ها نيز موظف به تحت فرمان بودن خارج از عرف بودند كه كلا با قوانين شرايط استخدامى انها متغاير بود پس شما هم زياد مته به خشخاش نگذاريد اگر خوب بود كه حتما بودند تنها مورد نقض قانون هم بودند اميدوارم وارد بحث ارتش و استثنا و تابعيت دستور و ........ نشويد كه نشانگر نا اشنايى حضرتعالى به حفظ ارامش و حفظ مقررات جنگى خواهد بود همين شهيد عباس بابايى هم ضمن ارج گذاشتن به ارزشهاي والايشان و خاطرات خوبى كه با اين شير مرد داشتيم در فضاي باز با لباس پرواز يدون كلاه بدون اتيكت اسم بدون پچ و ...... تردد ميكردند اما دژبان در همان زمان با عدم رعايت عدالت اگر شما بوديد از ميله صبحگاه اويزانتان ميكرد پس زياد فرشته سازى نكنيم هر كسى هم خوب بوده هم بد پس لفظ توپچى نه كفر است و نه توهين كه شما اينگونه علم به دست بگيريد

Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 1102
تاریخ عضویت: جمعه 31 فروردین 1386, 6:10 pm
محل اقامت: ارومیه
سپاس‌های ارسالی: 12683 بار
سپاس‌های دریافتی: 11776 بار
تماس:

Re: سخنان منتشر نشده سرلشکر شهید ستاری

پست توسط kayvan6079 » پنج شنبه 22 دی 1390, 1:27 pm

 با سلام


conarmis نوشته شده: ... رده فرماندهى نيرو صرفا بايد طبق قانون با خلبانان باشد كه شهيد ستارى تنها مورد نقض بودند كه ديگر هم اين موضوع تكرار نشد ...


در تاریخ 21 شهریور 1360 بنا بر پیشنهاد سرلشگر ولی الله فلاحی، سرهنگ محمدحسین معین پور به فرماندهی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران منصوب شد. ایشان که افسر کنترل شکاری بودند تا 7 آذر 1362 که بنا بر اختلافاتی از پست خود استعفا دادند فرماندهی نیروی هوایی را بر عهده داشتند.


موفق باشید 
حقيقت را بدانيد تا رها شويد؛ دانش قدرت است! زيرا به شما اجازه تصميم گيري آگاهانه بر اساس حقايق هستي را مي دهد، نه بر اساس باورهاي گاها اشتباه شما!

Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 51
تاریخ عضویت: سه شنبه 21 شهریور 1385, 11:41 am
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 815 بار
سپاس‌های دریافتی: 441 بار
تماس:

Re: سخنان منتشر نشده سرلشکر شهید ستاری

پست توسط aryo barzan » پنج شنبه 22 دی 1390, 4:11 pm

kayvan6079 نوشته شده:با سلام


conarmis نوشته شده: ... رده فرماندهى نيرو صرفا بايد طبق قانون با خلبانان باشد كه شهيد ستارى تنها مورد نقض بودند كه ديگر هم اين موضوع تكرار نشد ...


در تاریخ 21 شهریور 1360 بنا بر پیشنهاد سرلشگر ولی الله فلاحی، سرهنگ محمدحسین معین پور به فرماندهی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران منصوب شد. ایشان که افسر کنترل شکاری بودند تا 7 آذر 1362 که بنا بر اختلافاتی از پست خود استعفا دادند فرماندهی نیروی هوایی را بر عهده داشتند.


موفق باشید
مگر چند درصد نیروی هوایی یک کشور شامل پرسنل خلبان آن می شود ؟ (کمتر از 2 درصد در کشورمان بدون محاسبه سربازان که با محاسبه آنان حتی کمتر از 3دهم درصد می شود)
یا چند درصد از تجهیزات و ادوات یک نیرو هوایی شامل هواپیماهایش و یا وسایل پروازیست؟؟

مگر خلبانان چون توانایی پرواز با هواپیما را دارند ( حالا حتی سوپر هواپیما هم باشد)
پس توانایی مدیریت پرسنل و ادوات و تجهیزات و آموزش و پشتیبانی و برنامه ریزی و ...... را هم دارند ؟؟
اگر اینجوری باشد و بخواهیم اینقدر سطحی نگر باشیم
پس فرمانده نیروی زمینی هم باید فرمانده تانک باشد!!!!


تنها موردی که میتوان در نظر داشت اینست که یک فرمانده خلبان در نیروی هوایی توجه بیشتری به حل مشکلات روانی و معیشتی و......... پرسنل خلبان خواهد داشت
وگرنه حتی در باره تجهیزات و خود هواپیماها هم که مهندسین و پرسنل تعمیرات نگهداری تجربه و اشراف بیشتر و دقیق تری نسبت به هواپیما ها دارند تا خود خلبان!!!
تازه اگر به این دید و زاویه بخواهیم نگاه کنیم
اصلا فرمانده نیروی هوایی باید طراح یا سازنده و یا دستکم یکی از پرسنل تعمیرات نگهداری و یا حتی از میان پرسنل pol یا نگهداری رمپ پروازی انتخاب شود تا از بین خلبانان !!!!!!

باید بدانید چنین شرطی ( فرماندهی خلبانان بر نیروی هوایی ) و ادعایی ؛ بصورت مکتوب مستدل یا حتی عرفا یا زبانن و یا هر چیز دیگر و یا نمی دانم .................... در رسته سازمانی نیروی هوایی کشور عزیزمان هرگز وجود نه داشته و نه دارد و نه معمول و عقلانی و قابل استدلال است !
که بخواهید به قانونی بودن یا نبودن پذیرفتن مسئولیتی یا تکلیف آن در شرایط جنگی ؛ بحث و اشاره یا حتی نسبت به مطرح کردن آن اقدام کنید!
و حتی اگر دلیلی برای حرفتان و یا غیر قانونی بودن آن سمت دارید بیاورید تا ما و بقیه هم از آن مطلع گردیده و ذهنمان به حقایق پنهانی روشن گردد!!!!!!!!!!

ضمن تشکر از کاربر گرامی kayvan6079

موارد ذیل را هم به لیست فرماندهان این نیرو که فاقد مهارت خلبانی بوده اند را در دوران قبل انقلاب باید اضافه کرد

1- سرتیپ محمد حسین فیروز 23/6/1322 الی 6/4/1323

2- سرتیپ محمد حسین عمیدی 25/1/1325 الی 16/6/1326

3- ارتشبد فضائل تدین 26/6/1354 الی 19/11/1355


در آخر
اینکه بنده افتخار خدمت به سرزمین و میهنم را تحت فرماندهی تیمسار ستاری داشته و به آن افتخار خواهم کرد
و تمام مطالب قید شده در پست قبلیم اقتباس از جایی یا مکانی نبوده
بلکه حرف دل و سخن ضمیرم می باشد و یاداوری آنرا وظیفه خود می دانم
و بالا خره اینکه
در باره بقیه مطالب مطرح شده حرف و سخن برای بیان کردن بسیار است که اگر لازم باشد و یا درخواست شود عرض خواهم کرد!دوستان
موفق باشید
بدرود
[FONT=Arial Narrow]چــو ایـران نبـاشد تـن مـن مبـاد.......بدیــن بـوم مــرز زنــده یـک تــن مبــاد
اگر سر به سر تن به کشتن دهیـم .......از آن به که کشـور به دشمـن دهیــم

دریغ است ایــران که ویران شود.......کنـــــام پلنـــــــگان و شیــــران شـود
 [FONT=Arial Narrow](حکیم ابولقاسم فردوسی)
===============================================
آن کس که بداند و بداند که بداند.........اسـب خــــرد از گـــنبد گـــردون برهــــانــد
[COLOR=#D8D8D8]آن کس که بداند و نداند که بداند.........بیــداراش کنـید ، تا بیش ازایـن خـفته نــماند
 
[COLOR=#D8D8D8]آن کس که نداند و بداند که نداند........لنگان خرک خویش به سرمنزل مقصود برساند
آن کس که نداند و نداند که نداند.......در جـــــهل مـــرکـب ؛ ابــــــدالــدهــر بمــــاند
 (سخنور توانا ابن یمین فریومدی)  

ارسال پست

بازگشت به “شهدا و جانباختگان نیروی هوایی”