خدا هیچ چیز را بیخود نیافریده (نظریه علمی راجع به چرخه غذا)

در اين بخش مي‌توانيد در مورد زيست شناسي و بيولوژي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, شوراي نظارت, رونین, شوراي نظارت

ارسال پست
Rookie Poster
Rookie Poster
سپاس‌های ارسالی: 31 بار
سپاس‌های دریافتی: 58 بار

خدا هیچ چیز را بیخود نیافریده (نظریه علمی راجع به چرخه غذا)

پست توسط k1barin » چهار شنبه 27 اردیبهشت 1391, 7:32 am

[FONT=Tahoma,sans-serif]این مقاله و عنوانش شاید مذهبی به نظر برسد، ولی در اصل یک نظریه علمی است در مورد تکامل جانداران. قبلاٌ هم معذرت میخواهم که مطلب ممکن است زشت به نظر برسد.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" /><o:p></o:p>  
 [FONT=Tahoma,sans-serif]<o:p> </o:p>  
 [FONT=Tahoma,sans-serif]من فکر میکنم همه قبول دارند که مدفوع بدترین چیزی است که وجود دارد. و اگر من بتوانم دلیل خوبی بیاورم که خدا چرا مدفوع را آفریده دیگر جایی برای سوءظن به خدا باقی نماند.<o:p></o:p>  
 [FONT=Tahoma,sans-serif]من میخواهم مدفوع را حلقه ناپدید شده ای بنامم که زنجیره غذایی را به چرخه غذایی تبدیل میکند.<o:p></o:p>  
 [FONT=Tahoma,sans-serif]همه میدانیم که اگر مدفوع یک فایده داشته باشد، آن این است که میتواند برای گیاهان کود باشد. بیاد بیاوریم که همه غذاها از گیاهان سرچشمه میگیرند. من معتقدم نظریه بهتر از زنجیره های غذایی وجود دارد. آن در چرخه غذایی است. جانداران به دو دسته کلی تقسیم میشوند: جانوران و گیاهان. جانوران غذا میگیرند و کود میدهند در حالی که گیاهان کود میگیرند و غذا میدهند. همانقدر که جانوران میخواهند غذا بگیرند، گیاهان هم میخواهند کود بگیرند. و همانقدر که جانوران میخواهند از دست کودشان راحت شوند، گیاهان هم میخواهند از غذایشان راحت شوند. (این آخری هم درست است؛ اگر ما محصول کشاورزی را برداشت نکنیم، درختان ضعیف میشوند و در زمین زراعی هم گیاهی نمیروید. چون گیاهان میخواهند بین کودها باشند نه غذاها، همانطور که جانوران میخواهند بین غذاها باشند نه کودها.)<o:p></o:p>  
 [FONT=Tahoma,sans-serif]و جانوران و گیاهان قرون و اعصار است که اینچنین زندگی میکنند و تکامل مییابند. تکامل هم یک پیشرفت تصاعدی است. و هیچ جانوری هرگز به سختی تن نمیدهد. منظورم این است که با خوردن و مدفوع کردن خالی هم میتوان پیشرفت تصاعدی داشت. شاید این اصراری که بشر به کار سخت دارد باعث شده باشد که طبیعت که نیاز آینده ما است این همه لطمه ببیند. شاید اگر کار سخت را لازم نشمریم، همه جا سرسبز و پر از زندگی شود.<o:p></o:p>  
 [FONT=Tahoma,sans-serif]در ضمن نیاز جانور و گیاه به هم (غذا و کود) با هم خیلی فرق دارند؛ در واقع معکوس هم هستند. این شاید شبیه به نیاز معکوس مذکّر و مؤنّث به هم باشد که لطف زندگی مشترک آنها است. شاید گیاهان و جانوران به نوعی مشغول عشقبازی هستند.<o:p></o:p>  
 [FONT=Tahoma,sans-serif]خداوند جانوران و گیاهان را آفریده که با هم زندگی کنند و از وجود هم لذت ببرند و بدون هیچ کار سختی شاهد پیشرفت تصاعدی باشند. این میتواند دلیل خوبی برای آفرینش مدفوع باشد. اصلاّ هم علت اصلی تکامل تنازع بقا نیست، قبل از آن نیاز مشترک جانداران است.<o:p></o:p>  
 [FONT=Tahoma,sans-serif]فقط یک چیزی را هم بگویم: بعد از اینهمه زحمت که بشر کشیده، یکمرتبه همه زحمت ها را کنار گذاشتن هم خودش زحمت بیشتری است. و این همه ابزار که بشر ساخته حیف است دور بریزیم. بالاخره اگر هم وسیله عمل را توجیه نمیکند، آن را محکوم هم نمیکند. به نظر من همینطوری زندگیمان را بکنیم و حرفه ها و مشاغل خود را یک هنر و سرگرمی تلقّی کنیم تا از خوردن و مدفوع کردن هم حوصله مان سر نرود. ولی میتوانیم ذهن خود را از نگرانیهای تولید غذا و نابود کردن مدفوع راحت بداریم و در هر حال زندگیی با پیشرفت تصاعدی داشته باشیم. گیاهان هم حس دارند و همینکه ما به جای سرزنش در خوردن و مدفوع کردن، به آن تشویق کنیم، شاید گیاهان و زندگی جان بگیرند. به همه همینطور که هستند احتیاج است.<o:p></o:p>  

[FONT=Tahoma,sans-serif]  

Moderator
Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 6415 بار
سپاس‌های دریافتی: 11867 بار

Re: خدا هیچ چیز را بیخود نیافریده (نظریه علمی راجع به چرخه غ

پست توسط رونین » چهار شنبه 27 اردیبهشت 1391, 1:39 pm

سلام دوست من :razz: :razz:

ضمن خوشامد گویی به شما و تشکر از ارسال مطالب

چنانچه مطلب ارسالی حاصل تالیفات و تحقیقات حضرتعالیست لطفا در پایان مطلب خود ذکر کنید اگر منبع خاصی دارد بیان نمایید چنانچه در مورد یک مطلب فرضیه ای بیان میکند باید نام و عنوان و رتبه علمی خود را بیان دارید

با تشکر
رونین
مائیم که از پادشهان باج گرفتیم
زان پس که از ایشان کمروتاج گرفتیم
اموال وخزائنشان تاراج گرفتیم
مائیم که از دریا امواج گرفتیم

شاهنشاه بزرگ ایران نادرشاه افشار

زیبنده
یک رونین زیبا مردن است، آن رونینی که هر دم آماده مرگ نباشد، ناگزیر مرگی ناشایست برایش پیش می آید
.

Rookie Poster
Rookie Poster
سپاس‌های ارسالی: 31 بار
سپاس‌های دریافتی: 58 بار

Re: خدا هیچ چیز را بیخود نیافریده (نظریه علمی راجع به چرخه غ

پست توسط k1barin » پنج شنبه 28 اردیبهشت 1391, 7:58 pm

با تشکر از توجه شما، مطلب فوق را نکمیل میکنم:
همه میدانیم که گیاهان احتیاج به کود (طبیعیش مدفوع) دارند. گیاهان هم سر چشمه همه غذاها هستند (علوم پنجم دبستان). و این را هم شنیده ام که اگر محصول زمین زراعی برداشت نشود، زمین زراعی حاصلخیزی خود را از دست میدهد و درختانی که بارشان برداشته میشود سر سبزتر میشوند. اگر در این باره اشتباه میکنم به من اطلاع دهید.
نتیجه ای که گرفتم این است که گیاهان خودشان میخواهند که لقمه چپشان کنیم و به جایش مدفوع به آنها بدهیم و اینطوری پرورش گیاه و تولید غذا که بیشترین مشقت و زحمت بشر را تشکیل میدهد، بیخودی دارد طبیعت را آزار میدهد. و کلا اگر بیجا مشقت تحمل نکنیم و زحمت بیجا نکشیم، روزی بیشتری خواهیم داشت و اینطوری خداوند مدفوع را خیلی هم بجا آفریده است.
پیشنهاد عملی من هم این است که اگر فضولات و فاضل آب شهری را به حیات وحش برسانیم و محصول حیات وحش خودرو را برداشت کنیم، شاید نه تنها راحت تر باشد، بلکه بازده آن هم بیشتر باشد. به صورت نمونه میشود آزمایش کرد.
کیوان برین
فوق لیسانس مهندسی برق

ارسال پست

بازگشت به “زيست شناسي”