سريعترين (پر سرعت ترين) موشك هاي جهان

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با موشکهاي زمين به زمين به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, SAMAN, شوراي نظارت, مديران هوافضا, abdolmahdi, SAMAN, شوراي نظارت, مديران هوافضا

Major II
Major II
پست: 102
تاریخ عضویت: چهار شنبه 27 مرداد 1389, 4:45 pm
سپاس‌های ارسالی: 9 بار
سپاس‌های دریافتی: 841 بار

روسیه و هند در پی آزمایش پروازی موشک مافوق صوت تا سال 2017

پست توسط HGhana » سه شنبه 20 تیر 1391, 7:08 pm

 تصویر 

 به نظر می رسد که روسیه و هند جزء اولین کشورهایی باشند که موفق خواهند شد موشکهای مافوق صوت با سرعتی معادل 5 تا 7 ماخ را به پرواز در آورند. 

 مدیر اجرایی دفتر سرمایه گذاری مشترک هندی-روسی صنایع هوافضایی براموس در مسکو اعلام کرد که مدل مافوق صوت موشک براموس تا سال 2017 برای پرواز آزمایشی آماده خواهد شد. این موشک جدید قادر خواهد بود با سرعتی معادل 5 تا 7 ماخ پرواز کند. 
 وی در ادامه افزود: " فکر می کنم برای توسعه و آماده سازی نمونه کامل اولیه این موشک به 5 سال وقت نیاز داشته باشیم و در حال حاضر نیز موفق شده ایم که نمونه آزمایشگاهی این موشک را با سرعتی معادل 5/6 ماخ مورد آزمایش قرار دهیم." 
 به نظر می رسد که روسیه و هند توانسته اند در یک رقبات تنگاتنگ به آمریکا که سال گذشته ادعا کرد که با موفقیت موشکی را با سرعتی معادل 5 ماخ به پرواز در آورده است، نزدیک شوند. پس از این آزمایش رسانه ها اعلام کردند که این موشک قادر است در عرض یک ساعت هر هدفی را در اقصی نقاط جهان مورد اصابت قرار دهد. 
 یکی از مسئولین طرح موشک مافوق صوت براموس اعلام کرد که این موشک در سه گونه زمینی، هوایی و دریایی ساخته خواهد شد. این مقام مسئول همچنین افزود که موشکهای جدید صرفا در هند و روسیه ساخته و مورد بهره برداری قرار خواهند گرفت و به کشور ثالثی صادرنخواهند شد. 
 دفتر سرمایه گذاری مشترک صنایع هوافضایی براموس در حال حاضر بر اساس طرح موشکی روسیه موسوم به NPO Mashinostroyenie 3M55 yakhont : SS-N-26 مشغول تولید موشکهای کروز مافوق صوت است. 
 موشک براموس دارای بردی معادل 290 کیلومتر و از قابلیت حمل کلاهک جنگی متعارفی به وزن 300 کیلوگرم برخوردار است. این موشک قادر است اهدافی را در پایین ترین ارتفاع (10 متری از سطح زمین) و با سرعتی معادل 8/2 ماخ که سه برابر بیشتر از سرعت موشک کروز مادون صوت تام هاوک آمریکایی است، مورد اصابت قرار دهد. 
 نمونه های زمینی و دریایی این موشک با موفقت تحت آزمایش قرار گرفته و در حال حاضر در نیروی زمینی و دریایی هند مورد استفاده قرار دارند. 
 انجام آزمایشات پروازی نمونه هوایی نیز تا پایان سال 2012 کامل خواهد شد. نیروی هوایی هند هم اکنون در حال برنامه ریزی جهت نصب موشکهای براموس بر روی جنگنده SU-30MKI 40 Flanker-H است.  
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

ارسال پست

بازگشت به “موشکهاي زمين به زمين”