دانلود فیلم رزمایش مشترک نظامی آمریکا و عربستان 2012

در اين بخش مي‌توانيد کليپ‌هاي هوايي را مشاهده کنيد

مدیران انجمن: moh-597, شوراي نظارت, مديران هوافضا, moh-597, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Novice Poster
Novice Poster
پست: 92
تاریخ عضویت: جمعه 28 مرداد 1390, 11:04 pm
سپاس‌های ارسالی: 54 بار
سپاس‌های دریافتی: 506 بار

دانلود فیلم رزمایش مشترک نظامی آمریکا و عربستان 2012

پست توسط farshid1989 » دو شنبه 26 تیر 1391, 11:50 pm

دانلود فیلم رزمایش مشترک نظامی آمریکا و عربستان 2012

ادرس دانلود:
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

شبکه العربیه پنجشنبه 23 فوریه خبر داد: «جنگنده های نیروی هوایی عربستان سعودی برای شرکت در رزمایش نظامی پرچم سرخ و پرچم سبز، وارد خاک آمریکا شدند.»
بنابر این گزارش العربیه گفت: «این جنگنده های سعودی از نوع" اف 15 اس" هستند و برای مشارکت در رزمایش نظامی، وارد پایگاه هوایی "نیس" در شهر "لاوگاس" در ایالت "نیوادا" آمریکا شدند و نیروی هوایی عربستان برای چهارمین مرتبه است که در رزمایش نظامی پرچم سرخ مشارکت دارد اما برای نخستین بار بخش هایی از نیروی زمینی عربستان نیز در این رزمایش مشارکت می کنند. و هم اکنون نیروی هوایی عربستان سعودی بر هواپیماهای نظامی از انواع "اف 15"، "تورنادو" و "تایفون یوروفایتر" تکیه دارد.»
براساس متنی که در "ویکیپدیا" منتشر شده نیروی هوایی عربستان پس از نیروی هوایی اسرائیل (یک‌هزار جنگنده) و نیروی هوایی ارتش مصر (با 600 جنگنده)، سومین قدرت هوایی نظامی در منطقه خاورمیانه محسوب می‌شود.
عربستان سعودی از 30 سال پیش تاکنون با خریدهای گران قیمت نظامی و به کارگیری تجهیزات پیشرفته توانست خود را از نیرویی دفاعی به نیرویی با قابلیتهای ضربتی و تهاجمی تبدیل کند.
لازم به ذکر است، نیروی هوایی عربستان پس از نیروی هوایی ایالات متحده آمریکا (USAF) و نیروی هوایی دفاعی ژاپن (JASDF)، بیشترین تعداد جنگنده‌های اف-15 در جهان را در اختیار دارد.
مشارکت عربستان در این رزمایش هوایی، پس از موافقت ولیعهد، وزیر دفاع و امور هواپیمایی این کشور صورت می گیرد.
رزمایش پرچم سرخ یکی از قدیمی ترین تمرین های نظامی آمریکاست و عربستان سعودی نیز تنها کشور عربی شرکت کننده در این رزمایش هوایی به شمار می رود.
نیروی هوایی عربستان، تمرین ها و اقدامات اولیه برای حضور در رزمایش هوایی پرچم سرخ را در پایگاه هوایی "ملک عبدالعزیز" در شهر "ظهران" انجام داده است.

ارسال پست

بازگشت به “کليپ‌هاي هوايي”