فضاپیمای ناسا در تدارک دومین مرحله سفر خود

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با منظومه شمسي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain I
Captain I
پست: 370
تاریخ عضویت: سه شنبه 15 شهریور 1390, 7:28 pm
سپاس‌های ارسالی: 6398 بار
سپاس‌های دریافتی: 3280 بار

فضاپیمای ناسا در تدارک دومین مرحله سفر خود

پست توسط behrad90 » جمعه 10 شهریور 1391, 9:42 pm

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] Aug 31, 2012

 برنامه ریزی برای انجام دومین مرحله ماموریت فضا پیمای "داون" ناسا
 
 در تاریخ 5 سپتامبر (15 شهریور) فضاپیمای داون Dawn ناسا دومین قسمت ماموریت خود را با سفر به سوی خرده سیاره سرس ceres آغاز خواهد کرد .


 تصویر 
این فضاپیما با پرتاب در سال 2007 سفر شگفت انگیز خود را برای مطالعه و کاوش دو جرم عظیم کمربند سیارکها یعنی "وستا" و "سرس" آغاز کرده است .داون در جولای 2011 به سیارک وستا رسید و از آن زمان تا کنون با تجهیزات خود به مطالعه سطح ، ترکیبات معدنی و تاریخچه این سیارک پرداخته است . اطلاعات ارسالی از داون جزئیات بی سابقه ای از سیارک وستا آشکار کرده است. وستا به عنوان دومین جرم بزرگ کمربند سیارکها محسوب میشود و بر اساس اطلاعات ارسال شده از داون این سیارک دارای سطحی بازالتی با هسته ای آهنی میباشد. این داده ها نشان میدهد که این سیارک در تاریخ اخیر خود کاملا ذوب شده است . عکسهای داون آثار برخوردی عظیم را در نیکره جنوبی این سیارک نشان میدهد .

داون برای ترک وستا در تاریخ 5 سپتامبر برنامه ریزی شده است و در این تاریخ سفر 2.5 ساله خود را از وستا به سوی سیاره کوتوله سرس ceres آغاز خواهد کرد .در سال 2015 این فضاپیما به سرس خواهد رسید وکاوشهای خود را آغاز خواهد کرد . سرس با قطرحدود 950 کیلومتر بزرگترین جرم خانواده کمربند سیارکها میباشد و دانشمندان احتمال میدهند سطحی یخی داشته باشد .


 تصویر 
 

ارسال پست

بازگشت به “منظومه شمسي”