بومی سازی اورهال پهن پیکرها در کشور

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث هوانوردي و هوافضا به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: hamed_713, شوراي نظارت, مديران هوافضا, hamed_713, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Junior Poster
Junior Poster
پست: 132
تاریخ عضویت: جمعه 5 شهریور 1389, 3:42 pm
سپاس‌های ارسالی: 57 بار
سپاس‌های دریافتی: 486 بار

بومی سازی اورهال پهن پیکرها در کشور

پست توسط jas_gholami_1347 » چهار شنبه 19 مهر 1391, 2:56 pm

[BLOCKQUOTE][BLOCKQUOTE]مسئول طراحی هواپیماهای ‌پهن‌پیکر با بیان اینکه در حال حاضر اور‌هال این هواپیماها در داخل بدون نیاز به خارج انجام می‌شود گفت: در حال تولید مشترک ۹ فروند هواپیما هستیم که تا دو سال آینده به بازار می‌آید.[/BLOCKQUOTE][/BLOCKQUOTE]   به گزارش مشرق به نقل از فارس، منوچهر منطقی در حاشیه نمایشگاه صنایع هوا فضا در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تا 2030 میلادی طبق برآورد 26 هزار و 799 فروند هواپیما در دنیا وجود خواهد داشت که 6 درصد آن پهن‌پیکر است.

وی ادامه داد: هم اکنون 2 پهن‌پیکر ساز دنیا 6 درصد هواپیما هارا می‌سازند بنابراین ورود به این عرصه برای دیگران صرفه اقتصادی ندارد و باید به عرصه تولید هواپیمای دیگری وارد شد.

منطقی با بیان اینکه هم اکنون بیشترین تقاضا برای هواپیماهای 100 الی 150 نفره است گفت: 80 درصد درخواست هواپیماها، درخواست هواپیمای 100 الی 150 نفره است بنابراین ما نیز بر طراحی این نوع هواپیما تمرکز کرده‌ایم.

رئیس سازمان صنایع هوایی با بیان اینکه اور‌هال هواپیما از نظر ساخت 30 درصد تکنولوژی ساخت را تشکیل می‌دهد گفت: افزایش توسعه این 30 درصد به 70 درصد فعلا کاری غیراقتصادی است.

منطقی تصریح کرد: ایران هم اکنون در بخش تولید مشترک 9 فروند هواپیما فعال است و سپس به طراحی هواپیما می‌اندیشد.

وی خاطر نشان کرد: اولین هواپیمای طراحی شده توسط ما 7 سال دیگر به بازار می‌آید. ضمن آنکه هواپیماهای تولید مشترک تا دو سال آینده وارد عرصه حمل و نقل خواهند شد.  
  [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]   [BLOCKQUOTE][BLOCKQUOTE]رئیس سازمان صنایع هوایی گفت: با اقدامات صورت گرفته در کشور طبق روال عمومی صنعت هوایی به جهان حرکت می‌کنیم.[/BLOCKQUOTE][/BLOCKQUOTE] به گزارش مشرق به نقل از فارس، منوچهر منطقی رئیس سازمان صنایع هوایی کشور در افتتاحیه سومین کنگره ملی توانمندی‌های هوایی و فضایی که صبح امروز چهارشنبه برگزار شد، گفت: در این نمایشگاه به دنبال این هستیم که شبکه‌ای برای ارتباط میان شرکت‌های هوایی جهت بهبود در کارها ایجاد کنیم.

وی افزود: ما در حوزه پهپادها با کمی سعی و تلاش می‌توانیم جزو برترین‌های جهان باشیم. ما باید هوانوردی عمومی را در سطح جامعه اشاعه دهیم و بنا است 15مرکز هوانوردی عمومی افتتاح شود تا مردم بتوانند در آنها پرواز و حتی هواپیمای شخصی داشته باشند.

منطقی ادامه داد: در این خصوص فعلاً هواپیماهای دو و 4نفره ساخته می‌شود و هواپیماهای 6 و 9 نفره هم در دست طراحی است.

رئیس سازمان صنایع هوایی تأکید کرد: ما در حوزه بالگردی هم جایگاه مناسبی در جهان داریم و در بخش اوورهال هواپیماهای مسافربری دستاوردهای خوبی داریم که باید در حوزه ناوبری فرودگاه‌ها هم باید اقداماتی صورت گیرد.

منطقی در پایان اظهار داشت: ما طبق روال عمومی صنعت هوایی جهان حرکت می‌کنیم و تصویب شده که در محل نمایشگاه هوایی آزمایشگاه مرجع هوایی نیز تأسیس شود.

ارسال پست

بازگشت به “ديگر مباحث هوانوردي”