نصب و آزمایش سامانه دفاع موشکی بر روی بوئینگ 300-707

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با تسليحات هوايي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, SAMAN, شوراي نظارت, مديران هوافضا, abdolmahdi, SAMAN, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major II
Major II
پست: 102
تاریخ عضویت: چهار شنبه 27 مرداد 1389, 4:45 pm
سپاس‌های ارسالی: 9 بار
سپاس‌های دریافتی: 841 بار

نصب و آزمایش سامانه دفاع موشکی بر روی بوئینگ 300-707

پست توسط HGhana » دو شنبه 2 بهمن 1391, 5:00 pm

 تصویر 

 نیروی هوایی اسرائیل با بکار گیری یک فروند هواپیمای بوئینگ 300-707 در صدد آزمایش یک سامانه دفاع موشکی است که قرار است بر روی هواپیماهای تجاری این کشور بکار گرفته شود. 

این هواپیما که در نیروی هوایی اسرائیل با شماره بدنه 272 مشخص گردیده است دارای قدمت 40 ساله است و پیش از این بوسیله خط هوایی بریتیش کالدونینان مورد استفاده بوده است.

صنایع هوافضای البیت سیستم اسرائیل با استفاده از این هواپیمای جت چهار موتوره قصد دارد یک سری آزمایشات پروازی مربوط به سامانه دفاع موشکی موسوم به C-Music که مجهز به سیستم ضد جنگ الکترونیک مادون قرمز است را به انجام رساند.

تجهیزات سامانه دفاع موشکی به نحوی در عقب بدنه تعبیه می شوند تا هواپیماهای بزرگ جت را در مقابل حملات سلاحهای دوش پرتاب محافظت نماید.

صنایع البیت سیستم با توجه به ماهیت حساس این برنامه، جزئیات دقیقی را از آن منتشر ننموده است ولی اعلام کرده است که با تحقق موفقیت آمیز تمامی انتظارات مورد نظر، کارآیی آن ثابت شده است.

سیستم C-Music یک سامانه ترکیبی دفاعی متشکل از سیستم هشدار دفاع موشکی مادون قرمز و لیزر هدایتگر مادون قرمز است که با تعبیه در یک برجک، عملکرد موشکهای حرارتی را مختل می نماید.

البیت مدعیست که در ارتباط با سامانه یاد شده فوق (که توسط دولت اسرائیل جهت بکارگیری در تمامی ناوگان هوایی این کشور انتخاب شده است)، تقاضا و درخواستهای قابل توجهی از سوی گردانندگان خطوط هوایی تجاری و VIP وجود دارد.
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

ارسال پست

بازگشت به “تسليحات هوايي”