Silent Guardian ایده ای مدرن

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با هواپيماهاي بدون سرنشين به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: SAMAN, شوراي نظارت, مديران هوافضا, SAMAN, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 121
تاریخ عضویت: شنبه 10 تیر 1391, 2:33 pm
سپاس‌های ارسالی: 367 بار
سپاس‌های دریافتی: 819 بار

Silent Guardian ایده ای مدرن

پست توسط sam1992 » سه شنبه 8 اسفند 1391, 4:22 pm


Bye Aerospace شرکتی است مبتنی بر استفاده از راه حل های انرژی های پاک برای طرح هواپیماهای نوآورانه و ارائه به بازارهای هوافضا و دفاع،این شرکت اعلام کردکه Williams International موتورهای توربوفن هواپیمای بدون سرنشین به نام Silent Guardian(نگهبان خاموش) را خواهد ساخت .که از فناوری خورشیدی الکتریکی هیبریدی (Solar-Electric Hybrid (SEH بهره خواهد برد .


Williams International ، به عنوان رهبر جهان در توسعه، ساخت و پشتیبانی از موتورهای توربین گازی کوچک، توربوفن و کارآمد است . Silent Guardian توسط موتور محرکه خود به میزان قابل توجهی به ارتفاع بالا صعود میکند،و دسترسی سریع به مناطق نیاز برای نظارت را تسهیل مبکند. پس از رسیدن به محل نظارت، مفهوم (SEH) معنا پیدا میکند و با بهره گیری از ذخیره انرژی الکتریکی، آیرودینامیک پیشرفته، فیلم نازک خورشیدی فتوولتائیک و فن آوری نیروی محرکه الکتریکی به کار خود در آسمان ادامه میدهد .از ویژگی های این طرح نوآورانه افزایش برد .پرواز در سکوت و علاوه بر آن کاهش چشمگیر آلایندگی را میتوان نام برد .

 تصویر 

برنامه های دولت برای Silent Guardian شامل گشت زنی مرزی و امنیت میهن، جستجو و نجات، بصری و شناسایی حرارتی و کنترل هوا. برنامه های کاربردی عمران بالقوه ,حوادث طبیعی وتشخیص آتش سوزی ها و مدیریت انرژی و نظارت برمنابع طبیعی بزرگ منطقه. امنیت مرزی، شیلات و اجرای قانون هوایی، محدوده حفاظت از کشتی باری، خط لوله و خط انتقال . قدرت بازرسی، نظارت بر آب و هوای مناطق بزرگ، و مواردی دیگر از جمله فعالیت های هوایی ماهواره ای مانند عکاسی، ارتباطات و رله داده است.


 تصویر 


 تصویر 

George Bye، مدیر عامل شرکت Bye Aerospace گفت: Williams International تامین کننده نیروی محرکه ایده آل برای Silent Guardian است. »وی گفت:« با توجه به ماموریت Silent Guardian کارآمد و سبک وزن طراحی شده است .او گفت:موتور توربوفن ویلیامز برخاست سریع، قابلیت صعود قابل اعتماد و حمل و نقل با سرعت بالا به نقاط بحرانی را ارائه میدهد .

Gregg Williams، رئیس،و مدیر عامل شرکت بین المللی ویلیامز، گفت: Silent Guardian برنامه تحول خاموش است و یک تغییر در استقامت و انعطاف پذیری عملیاتی است. ما خوشحالیم برای کار با تیم Bye Aerospace در این پروزه. سیستم نیروی محرکه تخصص ما است و موتور توربوفن پیشرفته و کامل *FJ33-5A* گزینه Silent Guardian میباشد ................................................................................................................
مترجم:sam1992

منبع: byeaerospace

کپی برداری از این مطلب,با ذکر نام CentralClubs به عنوان منبع مجاز میباشد.


...............................................................................................................


بیشتر :


[FONT=Tahoma, Arial] [HIGHLIGHT=#e6e6e6]استفاده از موتور توربوفن در پهپادهای هیبریدی بی سابقه است اما پهپاد شرکت Bye اولین پهپاد هیبریدی نیست که از انرژی سوخت و الکتریسیته برای تولید نیروی پیشران استفاده می‌کند. سال گذشته شرکت لاکهید مارتین اعلام کرده بود به دنبال ساخت یک پهپاد دست پرتاب با وزنی کمتر از ده کیلوگرم است که قادر خواهد بود با استفاده از پیشرانش هیبریدی به مداومت پروازی حداقل ۴ ساعته دست یابد. این شرکت به منظور اجرای این طرح با عنوان (SURGE-V) تا کنون ۱/۱ میلیون دلار از نیروی هوایی آمریکا بودجه دریافت کرده است.   

[FONT=Tahoma, Arial] [HIGHLIGHT=#e6e6e6]در حال حاضر تحقیقات بسیاری بر روی پهپادهایی انجام می‌شود که تنها از انرژی الکتریکی به دست آمده از راههای مختلف، از جمله انرژی خورشیدی یا پیل سوختی بهره می‌گیرند. اما طرح‌های موجود هزینه زیادی داشته و هنوز از قابلیت‌های کافی برخوردار نیستند. پهپادهای هیبریدی علاوه بر برخورداری از توانمندی‌های پروازی پهپادهای مجهز به موتورهای احتراقی و جت از قبیل نرخ اوجگیری بالا، با استفاده از انرژی‌های تجدید پذیر قادرند به مداومت پروازی بیشتری دست یافته و از مزایای پهپادهای الکتریکی نیز بهره مند گردند. بدین‌ ترتیب می‌توان به پهپادهای هیبریدی به عنوان یک راه حل میانه مناسب با فناوری قابل دسترس نگریست.   

[FONT=Tahoma, Arial] [HIGHLIGHT=#e6e6e6]
   

[FONT=Tahoma, Arial] [HIGHLIGHT=#e6e6e6]   
ارسال پست

بازگشت به “هواپيماهاي بدون سرنشين”