هوانیروز ایران بزرگترین ناوگان بالگردی دنیاست

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با دستاوردها و اخبار هوانيروز ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
New Member
پست: 7
تاریخ عضویت: چهار شنبه 2 اسفند 1391, 4:59 pm
سپاس‌های دریافتی: 50 بار

هوانیروز ایران بزرگترین ناوگان بالگردی دنیاست

پست توسط sharh » دو شنبه 13 خرداد 1392, 12:53 pm

هوانیروز ایران بزرگترین ناوگان بالگردی دنیا استامیر دریادار صدری در گفتگو با خبرنگار مهر در ابتدای سخنان خود به وضعیت تجهیزات نظامی و کارکنان ارتش پیش از انقلاب اشاره کرد و گفت: قبل از انقلاب ارتشی داشتیم که با هدف خاصی با یکسری امکانات در کشور ایجاد شد. قرار بود این ارتش در مقابل بلوک شرق به عنوان ژاندارم منطقه بتواند 48 ساعت مقاومت کند تا نیروهای ناتو وارد منطقه شوند.

وی افزود: برای این منظور تمام ابزار و ادوات مورد نیاز را حامیان رژیم گذشته در اختیار ارتش نهادند. به طوری که هواپیماهای اف 14 که در سال 1974 میلادی در آمریکا به عنوان آخرین دستاورد تولید شد در سال 1975در اختیار ارتش ایران گذاشته می شود.

رئیس اداره تحقیقات وجهاد خودکفایی ارتش تصریح کرد: نه تنها هوانیروز ما بزرگترین ناوگان بالگردی دنیا بوده و هم اکنون در منطقه چنین است بلکه نیروی دریایی ما در جنگ تحمیلی و هم اکنون در منطقه خلیج فارس حرف اول را می زند. به طوری که در حال حاضر ایران ناوچه هایی می سازد که پیش از انقلاب با مشارکت چندین کشور اروپایی و آمریکا ساخته و به ایران فروخته می شد.

وی با اشاره به وجود انواع هواپیماهای شرقی و غربی در ارتش از پیش از انقلاب تا کنون تأکید کرد: قبل از انقلاب برای راهبری این تجهیزات 60 هزار مستشار خارجی در ایران وجود داشته که با پیروزی انقلاب همه این افراد از ایران خارج می شوند و تجهیزات هوایی، دریایی و زمینی پیشرفته بر جای می ماند که در خیلی از موارد مستندات آن نیز وجود نداشت تا برای اشکال یابی، تعویض و طراحی قطعه از آن استفاده کنیم اما نیروی انسانی آموزش دیده و متعهد این تجهیزات را در خدمت انقلاب شکوهمند اسلامی و جنگ تحمیلی به کار گرفت.

امیر صدری ضمن اشاره به حمایت اطلاعاتی و نظامی کشورهای غربی و عربی از عراق در طول جنگ تحمیلی بر توان بالای نظامی- دفاعی ایران تأکید کرد و گفت: با شروع جنگ فقط در حوزه های هوایی، دریایی و زمینی توان داشتیم که امروز توانمان با حوزه زیر سطح و هوا فضا به 5 حوزه افزایش پیدا کرده و دستاوردهای این حوزه ها را تسری داده ایم.

وی افزود: ما از کار کوچک و عهده دار شدن امور تعمیر و نگهداری و راه اندازی اقلام عمده نظامی که بی نهایت گسترده بود شروع کردیم و آنها را در زمان جنگ به کار گرفته رفع اشکال کردیم و قطعات را به روش علمی طراحی و ساختیم الان به جایی رسیدیم که هواپیما و زیر دریایی تولید می کنیم در حالی که تا 20 سال پیش چنین امکانی نداشتیم.

امیر صدری ضمن تأکید بر ارتقای تجهیزات دهه 60 به فناوری های پیشرفته روز گفت: بحمدالله در یک حرکت هم افزا با کمک مراکز علمی و تعاملاتی که با صنعت داشتیم به توانمندیهای ویژه ای دست پیدا کرده ایم. این همکاری باعث رشد و پویایی دانشگاهها و صنایع شده است چرا که دانش دانشگاههای ما یک فاصله صد ساله با دنیا دارند اما آنچه که در اختیار ما بوده فاصله کمتری با دنیا داشته است.

Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 266
تاریخ عضویت: چهار شنبه 11 آذر 1388, 8:06 pm
سپاس‌های ارسالی: 150 بار
سپاس‌های دریافتی: 861 بار

Re: هوانیروز ایران بزرگترین ناوگان بالگردی دنیاست

پست توسط pckho0r » دو شنبه 13 خرداد 1392, 1:45 pm

آماری از تعداد بالگردها در دسترس نیست؟

ارسال پست

بازگشت به “دستاوردها و اخبار هوانيروز”