نخستين شبيه‌ساز كامل متحرك هواپيماي ايران ۱۴۰ به بهره‌برداري

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با شبيه سازهاي پرواز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Furious Poster
Furious Poster
پست: 323
تاریخ عضویت: یک شنبه 29 بهمن 1385, 1:50 pm
سپاس‌های ارسالی: 874 بار
سپاس‌های دریافتی: 1751 بار

نخستين شبيه‌ساز كامل متحرك هواپيماي ايران ۱۴۰ به بهره‌برداري

پست توسط pasha85 » دو شنبه 10 تیر 1392, 11:23 am

سردار سرتيپ پاسدار «احمد وحيدي» در تشريح اين دستاورد مهم در حوزه صنعت هوايي گفت: با توجه به اين كه از الزامات پرواز هواپيماي ايران ۱۴۰ در خطوط تجاري، آموزش خلبانان اين هواپيما با شبيه‌ساز است، متخصصان مجرب، زبده و كارآمد شركت صنايع هواپيماسازي ايران «هسا» وابسته به سازمان صنايع هوايي وزارت دفاع با تلاش بي‌وقفه و به رغم تحريم‌هاي بين‌المللي اقدام به طراحي و ساخت اين سامانه پيچيده كردند.
وحيدي افزود: دانش و فناوري طراحي و ساخت اين شبيه‌ساز كاملاً بومي است و تمامي الزامات و استانداردهاي بين‌المللي در ساخت آن رعايت شده است.
وي ادامه داد: تنها طراح و سازنده شبيه‌سازهاي پروازي كامل متحرك با فناوري بومي در منطقه خاورميانه و جزء چند كشور محدود، صاحب اين فناوري در دنيا هستيم.
وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح با بيان اين كه اين شبيه‌ساز داراي سيستم حركتي كامل ۶ درجه آزادي، سيستم تصويري گسترده و كابين واقعي است، گفت: شبيه‌سازي تمامي سيستم‌هاي هواپيما و شرايط پروازي و آموزش خلبانان در مواجه با شرايط اضطراري و بحراني از ويژگي‌ اين شبيه‌ساز به شمار مي‌رود.
وحيدي گفت: شبيه‌ساز مذكور، نخستين شبيه‌ساز استاندارد در نوع خود بوده كه گواهينامه كيفيت و بهره‌برداري از سازمان هواپيمايي كشوري جمهوري اسلامي ايران را دريافت كرده است.
وي، امكان آموزش مراحل قبل، حين و بعد از پرواز در كليه شرايط آب و هوايي و ساعات شبانه‌روز، داراي كنسول استاد پيشرفته با قابليت كنترل كامل شبيه‌ساز، با امكان ترسيم مسير پرواز و قراردادن هواپيما در هر فاصله از باند در فاز فرود ، استفاده از سيستم‌ها و نمايشگرهاي واقعي هواپيما و امكان ارزيابي، تست و گزارش‌گيري شبيه‌ساز به صورت كاملاً خودكار را از ديگر ويژگي‌ اين سامانه ذكر كرد.
وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح اظهارداشت: از نظر تجاري در حال حاضر هر ساعت پرواز با سامانه شبيه ساز در اروپا يك هزار و ۴۰۰ يورو و در برخي كشورها حداقل ۵۵۰ دلار است كه با طراحي و ساخت اين سامانه علاوه بر صرفه‌جويي قابل ملاحظه ارزي، درآمد و سودآوري نيز دارد.
وحيدي با اشاره به راهبردهاي وزارت دفاع در صنعت هوايي، مشاركت تيمي و برون‌سپاري را از ديگر ويژگي‌هاي ساخت اين سامانه برشمرد و از همه مراكز و دستگاه‌هايي كه در طراحي و ساخت اين پروژه وزارت دفاع را ياري كرده‌اند تشكر و قدرداني كرد.
به گزارش ايرنا از اداره كل تبليغات دفاعي وزارت دفاع؛ وحيدي از دفتر طراحي شبيه‌ساز شركت هسا به عنوان قطب طراحي شبيه‌ساز هواگردها در كشور ياد كرد و گفت اين دفتر طراحي با سابقه طولاني در حوزه شبيه سازها و بهره‌برداري از تجارب پيشكسوتان، مشاورين و متخصصان، شبكه‌اي قوي از همكاران را در اين حوزه ايجاد كرده است كه قادرند انواع شبيه‌سازها را با تكيه با نبوغ ذاتي، دانش و فناوري بومي طراحي و توليد كنند.

تصویر

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 985
تاریخ عضویت: شنبه 26 اسفند 1391, 6:05 pm
سپاس‌های ارسالی: 4905 بار
سپاس‌های دریافتی: 6798 بار

Re: نخستين شبيه‌ساز كامل متحرك هواپيماي ايران ۱۴۰ به بهره‌بر

پست توسط mohammad area51 » دو شنبه 10 تیر 1392, 12:16 pm

 تصویر  تصویر  تصویر  تصویر  تصویر  تصویر 

ارسال پست

بازگشت به “شبيه سازهاي پرواز”