سامانه مقابله با اژدر در خدمت نیروی دریایی ایالات متحده

در اين بخش مي‌توانيد در مورد تجهيزات و تسليحات دريايي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 196
تاریخ عضویت: سه شنبه 29 تیر 1389, 12:53 pm
سپاس‌های ارسالی: 540 بار
سپاس‌های دریافتی: 1670 بار

سامانه مقابله با اژدر در خدمت نیروی دریایی ایالات متحده

پست توسط hf22 » شنبه 29 تیر 1392, 7:51 pm

  Ultra Electronics  تصویر 
شرکتی بزرگ با محصولات معتبر و شناخته شده در جهان که محصولات بسیار متفاوتی را تولید میکند. قصد داریم تا روی محصولات نظامی و تجاری در بخش سیستم های دریایی این شرکت تمرکز کنیم و شما را با محصولات این شعبه شرکت آشنا کنیم.


 Ultra Electronics Ocean Systems 
این نام شرکتی معتبر با سابقه 50 ساله در ساخت تجهیزات دریایی برای نیروی دریایی ایالات متحده است. از آنجا که همیشه این سوال وجود داشت که ناوهای هواپیمابر ایالات متحده چطور قدرت این کشور را در هر جایی دیکته میکنند در حالی که باید هدف آسانی برای دشمنان آمریکا باشند. حال مجالی خواهد بود تا با اندکی از تجهیزات پیشرفته نیروی دریایی ایالات متحده آشنا شویم و ببینیم چرا این نیرو میتواند از خودش دفاع کند.سامانه مقابله با اژدر در خدمت نیروی دریایی ایالات متحده:

تصویر

با گسترش تهدید زیردریایهای اتمی ، دیزلی مدرن و نسل اژدرها هوشمند و سریع و تاکید خاص در درگیری در آبهای ساحلی دشمن ، نیاز رو به رشد برای تجهیزات جنگی و کمکی برای نیروی دریایی و زیر دریایی ایالات متحده برای محافظت موثر در برابر حملات اژدرهای هوشمند جدید بوجود آمده است.محصولات شرکت برای دفاع در برابر اژدرها :

در کل 3 محصول جدید وجود دارد که برای امر دفاع از انواع کشتیهای سطحی و زیر سطحی کاربرد دارد.


سامانه TRAPR

اختصار : سیستم پسیو و اکتیو تشخیص اژدرها

سیستم آشکار ساز اژدر با نام " تراپ" یک سیستم با سنسورهای اکتیو و پسیو هوشمند است که اطلاعات لازم جهت درگیری با اژدرها و بخش ضد اژدر ناوگان فراهم میکند. سیستم تست شده امروزی که در اختیار نیروی دریایی ایالات متحده قرار دارد دارای قدرت تفکیک بالایی در امر کشف ، طبقه بندی و همچنین انتخاب روش درگیری دارد.

تصویر

این سیستم توان کارکرد مستقل را داشته و میتواند در دو حالت خودکار و دستی اژدرها را دسته بندی کند. این سیستم میتواند مستقل از کاربر و از راه دور فعال شود.

سیستم تراپ مانند یک تله یدک از پشت کشتی بیرون آمده و به مناطقی که احتمال خطر وجود دارد کشیده میشود. نوک کابل که روی قرقره پیچیده شده مجهز به سنسورهای شنود فعال و غیر فعال است تا بتواند کاملا تهدید را در هر شرایطی کشف کند.

با کشف خطر سیستم اطلاعات خود را به سیستم اقدام متقابل کلی کشتیهای سطحی و زیر سطحی ارسال و عملیات دفاعی و حمله ای آغاز میشود.

یکی از مهمترین دلایل ساخت سیستم دور نگه داشتن نیروها از محیط نا آشنا در دریا قبل از بررسی است.


سامانه SEA SENTOR

این سامانه از سال 2004 در خدمت کشتیهای سطحی ناوگان ایالات متحده قرار داده شده و از کشتیها در برابر اژدرها محافظت میکند.

تصویر

تعداد 16 عدد از این سیستم تا کنون به نیری دریایی انگلیس تحویل داده شده است. نسخه جدید این سیستم ارتقاء داده شده اکنون در اختیار نیروی دریایی ایالات متحده و اخیرا نیروی دریایی ترکیه قرار داده شده است. سامانه سی سینتور پیشرفته ترین سیستم دفاعی ضد اژدر در بازار جهانی است.

تصویر

این مدل هم دارای یک تله یدک و قرقره کابل است که از کشتی بیرون آمده و می تواند علاوه بر کشف و دسته بندی تهدید با ایجاد فرکانس کاذب اژدرها را بسمت خود جذب کرده و فریب دهد.

اکنون این سیستم برای کاربری نظامی و تجاری آماده استفاده بوده و سیستم عامل آن کاملا با سخت افزارهای سیستم ویندوز و لینوکس سازگار است.این سیستم در 3 مدل تولید شده :

مدل 1 : مخصوص نصب و همگامی با سیستم های قدیمی است.

مدل 2 : این مدل برای همگامی با سیستمهای جدید کشف و اقدام متقابل ساخته شده و به ناوگان توان مقابله وسیعتر و دورتری را میدهد.

مدل 3 : این سیستم کاملا پیشرفته بوده و ارتقاء ممکن روی آن پیاده شده و در واقع نسخه ارتقاء یافته سیستم سی سنتور حساب میشود.سامانه CVLWT

این وسیله در واقع یک اژدر کوچک است که بصورت فشرده طراحی شده تا بعد از کشف و دسته بندی تهدیدات زیر سطحی به سمت اژدر دشمن پرتاب شود و با ایجاد سیگنال کاذب و طعمه کردن خود اژدر را از کشتی دور کند.

تصویر

این سیستم در مرکز تحقیقاتی دانشگاه ایالتی پن ساخته شده و جدیدترین سامانه اقدام متقابل در برابر اژدرها می باشد و با نام اژدر ضد اژدر شناخته می شود. این سیستم اکنون در دسترس ناوگان قرار داده شده و مراحل نهایی را پشت سر می گذارد.

این سامانه انقلابی در دفاع زیر سطحی ایجاد خواهد کرد ، که ناوگان ایالات متحده را قدرتمندتر میکند.

تصویر

اژدر هوشمند فوق مجهز به سنسورهای اکوستیکی پیشرفته بوده که اژدر دشمن را رهگیری و بسمت آن میرود سپس در نزدیکی اژدر با ایجاد نویز روی سنسورهای اژدر دشمن آن را جذب کرده و سپس همراه خود به سمت مخالف میبرد. شانس اصابت اژدر دشمن به کشتی با این سیستم به صفر خواهد رسید.

ترکیب کردن این سیستم ها می تواند یک دیوار دفاعی خوب برای مهار کردن اژدرهای هوشمند باشد.منبع :


 http://www.ultra-os.com  
کسی که در تاریکی زندگی کند نیاز به نور را درک نخواهد کرد!

ارسال پست

بازگشت به “تجهيزات و تسليحات دريايي”