منطقه ای مبهم و فوق سری, تحت عنوان"Area 51"

در اين بخش مي‌توانيد در موارد متفرقه در مورد جنگ افزار به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Novice Poster
Novice Poster
پست: 50
تاریخ عضویت: شنبه 26 اسفند 1391, 11:51 am
سپاس‌های ارسالی: 4 بار
سپاس‌های دریافتی: 171 بار

اسناد Area 51 توسط CIA از طبقه بندی خارج شد

پست توسط ljdk » دو شنبه 28 مرداد 1392, 9:34 am

در پی درخواست دانشگاه جورج واشنگتن آمریکا درباره ی جزییات منطقه 51 و پروازهای انجام شده ی هواپیماهای U-2 از آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (CIA) تحت قانون آزادی اطلاعات ، اسناد 400 صفحه ای از فعالیت های این سایت مخفی از جمله نقشه ی موقعیت این تاسیسات و ماموریت هواپیماهای U-2 منتشر شد و امروز در خروجی آرشیو امنیت ملی دانشگاه جورج واشنگتن قرار گرفت.

این اقدام دولت آمریکا اذعان به وجود تاسیسات نظامی "منطقه 51" به حساب میاید اما در اسناد منتشره توسط آن ، ماهیت این مرکز تنها محلی برای تست هواپیماهای شناسایی پیشرفته از جمله هواپیمای U-2 موسوم به Dragon Lady (تحت پروژه ی AQUATONE) اعلام گردیده است و هیچ اشاره ای درباره ی فعالیت این مرکز برای توسعه تسلیحات پیشرفته ی نظامی نسل بعد و مطالعه روی UFO ها ، که در محافل غیررسمی گمانه زنی میشود، نشده است.

 

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

  نقشه ی منتشر شده از Area 51 توسط CIA 
در ادامه ی این اسناد ، جزییات عملیات های شناسایی U-2 بر فراز اتحاد جماهیر شوروی ، خاورمیانه و چین منتشر شده است. بنابر این اسناد، استفاده از خلبانان انگلیسی برای هواپیماهای U-2 با هدف گمراه کردن شوروی ، پروازهای شناسایی U-2 بر فراز تاسیسات اتمی و محل تست های اتمی فرانسه تحت عملیات Fish Hawk و پروازهای شناسایی U-2 بر فراز چین (تحت عملیات STPOLLY) تایید شده است.

همچنین اسم رمز عملیات ها ، نام خلبانان ، مناطق عکسبرداری شده ، دولت ها و سازمان های همکاری کننده با این پروژه در سراسر جهان منتشر شده است.

در این اسناد همچنین فعالیت های مرتبط به سقوط هواپیماهای U-2 ، از جمله پروژه ی MUDLARK که در پی سقوط هواپیمای گری پاورز بر فراز شوروی کلید خورد نیز پوشش داده شده است.

http://arteash.mihanblog.comمنبع خبر

Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 280
تاریخ عضویت: دو شنبه 12 تیر 1391, 6:17 pm
محل اقامت: I.R.I
سپاس‌های ارسالی: 2098 بار
سپاس‌های دریافتی: 1458 بار

Re: منطقه ای مبهم و فوق سری, تحت عنوان"Area 51"

پست توسط zzvf » یک شنبه 10 شهریور 1392, 11:37 pm

 تصویر   نادر از [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] 
سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا CIA در سندی 400 صفحه ای درباره تاریخچه برنامه هواپیماهای جاسوسی u-2 که به تازگی از حالت محرمانه خارج شده، رسما به وجود یک مرکز آزمایشی موسوم به ناحیه ۵۱ که برای چند دهه موضوع کنجکاوی های فراوان بود اذعان کرد.این سند همچنین علت ارتباط داده شدن این محل به اشیای ناشناس پرنده وموجودات فرازمینی، UFO ها را توضیح می دهد.
 تصویر  علاوه بر اینکه نخستین آزمایش‌های هواپیمای مشهور جاسوسی «یو تو» (U‪-‬2) در این مرکز صورت گرفته،هواپیماهای سری دیگری نیز آزمایش شده‌اند؛اس آر ۷۱، بلک‌برد یا اف ۱۱۷ای، از آن جمله‌اند. این هواپیماها در فاصله‌ای بیش از آنچه مردم به طور معمول می‌شناسند، پرواز می‌کنند. این گزارش نشان می‌دهد که در دهه ۵۰ و ۶۰، دلیل خیلی از گزارش‌هایی که در مورد «بشقاب‌پرنده‌ها» از سوی مردم منتشر شده بود، پرواز هواپیمای جاسوسی «یو تو» و هواپیماهای سری دیگر بوده است.
 تصویر گریگوری پدلو و دونالد ولزنباخ نویسندگان آن سند می نویسند:
“در آن زمان، هیچ کس باور نمی کرد که پرواز سرنشین دار در ارتفاع فراتر از ۶۰ هزار فوت ممکن باشد، بنابراین کسی انتظار دیدن شیئی در این ارتفاع در آسمان را نداشت.”
سند محرمانه ۱۹۹۲ CIA درباره تاریخچه برنامه یو-۲ ابتدا در سال ۱۹۹۸ چاپ شد اما بسیاری از بخش های آن سیاه شده بود. این هواپیماها در ارتفاعی بسیار بالاتر از آنچه در آن زمان ممکن به نظر می رسید پرواز می کردند.
بسیاری از جزئیات سیاه شده آن در ماه جاری پس از درخواست گروه “آرشیو امنیت ملی” در دانشگاه جورج واشگتن در شهر واشنگتن فاش شد. محوطه سری نوادا در سال ۱۹۵۵ پس از بررسی هوایی سی آی ای و نیروی هوایی انتخاب شد. به نوشته مورخان دوایت آیزنهاور رئیس جمهور وقت آمریکا دستور کسب آن را امضا کرد. [COLOR=#000000]مقام های CIA، نیروی هوایی و لاکهید که قرارداد ساخت یو-۲ به آن واگذار شده بود در همان سال به این محل وارد شدند. 
وقتی اشکالات ریز و درشت از ماموریتهای تخیلی آپولو آنقدر زیاد شد وتعداد منتقدان ماموریتهای آپولو رو به فزونی گذاشت، NASA حربه جدیدی اختراع کرد . ادغام جریان رو به گسترش یوفوها با سفرهای آپولو به ماه! ودر نهایت دو دستگی میان منتقدان سفرهای آپولو.
اینکار به منظور منحرف کردن توجه منتقدان از اصل قضیه بود. جریان خیلی ساده و با کمک چند شایعه – حدس و گمان- عده ای قصه گو و چند شاهد ناشناس شروع شد.
قصه این بود:
آپولو ها نه تنها به ماه رفته اند بلکه در این سفرها یوفو ها را دیدند وفهمیدند که ماه پایگاه فضایی نژادهای بیگانه است! و ماه اصلا قمری مصنوعی است که بیگانگان ساخته اند! و دلیل بازنگشتن آمریکا به ماه هم همین است! و البته عده ای پا را فراتر گذاشته و داستانهای خنده دار آپولو 18 را مطرح کردند! خیلی راحت با استفاده از علاقه میلیونها نفر به تمدنهای فضایی قصه سفر به ماه را در ذهن ها جا انداختند. در نتیجه آنان که به یوفو و نژادهای فضایی باور داشتند برای استناد به صحت گفته های خود متکی به ماموریتهای آپولو به ماه شدند. به این ترتیب شکی نیست که آپولو به ماه رفت چون ثابت می کند فضایی ها وجود دارند.به همین سادگی!

 تصویر 
قسمتی از مقاله [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]:
اتّحاد جماهير شوروی برنامه ي فرستادن انسان به ماه را منحل كرد. اثري كه اين ماجرا بر روي انسان هاي جهان داشت، اين بود كه اگر ما مي توانيم به ماه سفر كنيم، ديگر موجودات زنده ي كيهان هم مي توانند به زمين ما سفر كنند. سناريوي حمله ي بيگانگان به زمين از آن زمان مرسوم شده است.

 تصویر 
  ای که گفته میشود NASA از آن برای عکسبرداری به عنوان نمای داخلی LM استفاده کرده است. 

مقامات NASA از پاسخ به بسیاری از سوالات اساسی در رابطه با پروژه های تخیلی آپولو شانه خالی می کنند، به این دلیل که اعتنا به این سوالات به نوعی بها دادن به مدعیان تئوری توطئه هست! حتی تا چندی پیش مقامات اطلاعاتی ایالات متحده وجود منطقه ای به اسم Area 51 را انکار می کردند! حال چه شده که دولت آمریکا ناگهان و پس از گذشت دهه‌ها از این مرکز سری پرده برداشته است؟ سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا نه تنها نام این مرکز را برملا کرده بلکه از برخی فعالیت‌های آن گفته، محل آن را هم روی نقشه نشان داده است!
 
تصویر

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] 

Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2875
تاریخ عضویت: پنج شنبه 8 اسفند 1387, 3:23 pm
محل اقامت: DE - CZE
سپاس‌های ارسالی: 39753 بار
سپاس‌های دریافتی: 34086 بار
تماس:

Re: منطقه ای مبهم و فوق سری, تحت عنوان"Area 51"

پست توسط CAPTAIN PILOT » سه شنبه 12 شهریور 1392, 5:28 pm

درود و عرض ادب خدمت دوستان و کاربران گرامی تصویر

هیچ سندی اختصاصا" درباره Area 51 منتشر نگردیده است و آنچه در روز 25 جون سال جاری از جانب CIA منتشر شد, در واقع تاریخچه کامل پروژه U-2 و SR-71 میباشد. تنها در بخشی از این سند بسیار ارزشمند, به موضوع آزمایشات U-2 و چگونگی انتخاب Area 51 اشاره شده است. بر اساس این مدارک, در روز 25 آپریل 1955, Richard Bissell و سرهنگ Osmund Ritland از نیروی هوایی به همراه Kelly Johnson سوار بر هواپیمای کوچک Beechcraft به خلبانی Tony LeVier از کمپانی Lockheed بر فراز مناطق مختلف ایالت نوادا پرواز مینمودند. این افراد به دنبال یافتن مکان جدیدی برای انجام آزمایشات مخفیانه U-2 بودند که منطقه ای مشابه باند فرودگاه بر روی دریاچه Groom نظر آنها را به خود جلب نمود. خلبان, هواپیما را به سطح باند نزدیک نمود و هر 4 نفر توانستند دید بهتری نسبت به باند و منطقه اطراف داشته باشند. این مکان در زمان جنگ جهانی دوم به عنوان میدان تیر سربازان نیروی زمینی آمریکا مورد استفاده قرار میگرفت و در اثر بیش از یک دهه عدم استفاده, حجم سنگینی از خاک و ماسه بر روی باند آن قرار گرفته بود و اگر LeVier اقدام به فرود مینمود, قطعا" 4 نفر از اعضای کلیدی پروژه U-2 در اثر سانحه کشته میشدند!

 [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] 
با توجه به اینکه پایگاه در شمال شرقی زمین های متعلق به آزمایشات کمیسیون انرژی اتمی آمریکا قرار داشت, آنها گمان میکردند مالکیت آن نیز بر عهده این سازمان میباشد. اما پس از بازگشت به واشنگتن و بررسی دقیق اسناد متوجه شدند این زمین متعلق به سازمان انرژی اتمی نیست. بنابراین آنها از AEC (مخفف Atomic Energy Commission) درخواست نمودند تا این پایگاه را به مجموعه زمین های خود بیافزاید و ژنرال Lewis Strauss (رئیس وقت AEC) نیز با کمال میل این پیشنهاد را پذیرفت. پس از آن نوبت به رئیس جمهور میرسید تا مجوز نهایی را امضا نماید و بر همین اساس با حکم مستقیم Eisenhower, این مجموعه که بر روی نقشه های سازمانی آمریکا, در ناحیه پنجاه و یکم قرار داشت, به مرکز آزمایشات مخفیانه U-2 اختصاص یافت. بنابراین نام Area 51 دارای هیچ مفهوم خاصی نیست و صرفا" با توجه به نقسیمات ناحیه ای بر روی نقشه اتخاذ گردیده است.

 [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] 
در دهه ۵۰ و ۶۰، دلیل خیلی از گزارش‌هایی که در مورد «بشقاب‌پرنده‌ها» از سوی مردم منتشر شده بود، پرواز هواپیمای جاسوسی «یو تو» و هواپیماهای سری دیگر بوده است.

در آن زمان هواپیماهای مسافربری و نظامی در حداکثر ارتفاع 40.000 پا پرواز مینمودند و مسیر حرکتی آنها نیز مشخص و تعیین شده بود. اما پرواز U-2 با بدنه نقره ای در ارتفاعات بیش از 60.000 الی 70.000 پا, آنهم در مسیرهای غیر معمول باعث میشد نور خورشید توسط بدنه آن منعکس شود و با توجه به ارتفاع بسیار بالای آن, اکثر ناظران هوایی و زمینی آنها را با UFO اشتباه میگرفتند. طبق اسناد موجود, بارها مراکز کنترل هوایی متوجه حضور این پرندگان در آسمان شده اند و خلبانان زیادی نیز رویت آنها را گزارش نموده اند اما با توجه به سری بودن پروژه, هیچیک از آنها نمیدانستند چه وسیله ای در پشت این اتفاقات نهفته است. علاوه بر این, گزارشات مردمی بسیاری به پایگاه هوایی Wright-Patterson در منطقه ارسال گردید که حاکی از حضور UFO ها بود اما از آنجا که صرفا" تعدادی از افسران ارشد این پایگاه در جریان پروژه قرار داشتند, گزارشات برای هماهنگی بیشتر و حصول اطمینان از رویت U-2 به جای UFO توسط مردم, با مرکز در واشنگتن مخابره میشد! در واقع افسران این پایگاه حتی برنامه زمانبندی پروازهای U-2 را نمیدانستند و صرفا" میتوانستند خبر رویت را به مرکز اعلام نمایند.

 [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] 
وقتی اشکالات ریز و درشت از ماموریتهای تخیلی آپولو آنقدر زیاد شد وتعداد منتقدان ماموریتهای آپولو رو به فزونی گذاشت، NASA حربه جدیدی اختراع کرد . ادغام جریان رو به گسترش یوفوها با سفرهای آپولو به ماه! ودر نهایت دو دستگی میان منتقدان سفرهای آپولو.

ماموریت های Apollo آنقدر روشن و واضح هستند که نیازی به اینگونه تراوشات ذهنی کودکانه برای نفی آنها وجود ندارد. اولا" پروازهای مخفیانه U-2 در Area 51 از سال 1955 آغاز و تا سال 1960 نیز تمام شدند, در حالیکه ماموریت های 17 گانه Apollo از اواخر 1968 (13 سال پس از U-2) آغاز و تا 1972 ادامه یافتند. تقریبا" از اواخر 1960 همه میدانستند آن اشیاء نورانی در اطراف Groom Lake همان هواپیماهای جاسوسی آمریکا هستند اما مبحث UFO ها دارای ابعاد مختلفی میباشد که برخی هنوز هم مشخص نشده اند. اگر این سند رسمی در خصوص ماموریت های U-2 آنقدر معتبر است که برخی قصد نفی ماموریت های Apollo با استفاده از آن را دارند, بهتر است کمی جستجو نمایند و اسناد محرمانه متعلق به ماموریت های فضایی آمریکا و فرود بر روی ماه را مطالعه نموده و بر اطلاعات خود بیافزایند, زیرا حجم آنها بسیار بیشتر از این موارد میباشد. بنده نیز چندی پیش تعدادی از این موارد را در سنترال عزیز ارسال نموده ام.

 [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] 
به هر حال این سند دارای حداقل اطلاعات ممکن در خصوص Area 51 میباشد و هدف اصلی آن در شرح اهداف و تاسیسات این منطقه نیست. باید منتظر ماند و دید چه زمانی اسناد اصلی این منطقه منتشر میگردند زیرا بسیار از تجهیزات فعلی و زیرزمینی آنجا همچنان ناشناخته تلقی میشوند. با اینحال این سند 407 صفحه ای طی روزهای آینده در سنترال عزیز منتشر خواهد شد ...


موفق باشید
تصویر
  When once you have tasted Flight, you will forever walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you will always long to return
 

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Major
Major
نمایه کاربر
پست: 416
تاریخ عضویت: شنبه 4 فروردین 1386, 9:43 am
سپاس‌های ارسالی: 284 بار
سپاس‌های دریافتی: 488 بار

Re: منطقه ای مبهم و فوق سری, تحت عنوان"Area 51"

پست توسط saeed_hz » چهار شنبه 13 شهریور 1392, 9:28 am

یک سوالی که میشه ذهن منو مشغول میکنه اینه که از زمان پرواز برادران رایت تا فرود بر ماه کمتر 100 سال فاصله هست.
چطور شد که هزاران سال طول کشید از زندگی در غارها تا به مرحله صنعتی شدن تا کشف ماشین بخار رسیدند.ولی یه دفعه قله های علم و فن اوری رو فتح کردند.
یه فرضیه ای میگه این دانش رو انسانها خودشون کسب نکردند. و در اختیارشون قرار گرفت.حالا چه اختیاری توسط فرازمینیان چه به صورت مهندسی معکوس از از سفینه های سقوط کرده.
الله اعلم
 هیچ چیز واقعا خراب نیست ، حتی ساعتی كه از كار افتاده است ، دو بار در روز زمان را درست نشان می دهد ...توماس ادیسون 

Captain II
Captain II
پست: 386
تاریخ عضویت: دو شنبه 24 اردیبهشت 1386, 2:15 pm
محل اقامت: کرمان
سپاس‌های ارسالی: 1523 بار
سپاس‌های دریافتی: 1169 بار

Re: منطقه ای مبهم و فوق سری, تحت عنوان"Area 51"

پست توسط SA@M » چهار شنبه 13 شهریور 1392, 1:26 pm

یادش بخیر زمانی که این موضوعات حسابی داغ بودند و تازه بعد از سالها به صفحات و سایتهای فارسی زبان وارد شده بودند دوران نوجوانی من بود. چه تخیلاتی ساخته بودم از این منطقه و چه لذتی داشت خواندن این چنین مطالب ماوراء ذهنی!!!
-------------------
جناب saeed_hz در گذشته غارت و چپاول به شدت رواج داشت و مدل جهانداری فرق میکرد برای همین کشوری فرصت نمیکرد پیشرفت کنه و با چپاول تمامی علم اون کشور مورد حمله قرار گرفته با خاک یکسان میشد. علم ایران و چین و مصر باستان اگر ادامه پیدا میکردند بشریت خیلی زودتر از اینها پیشرفت میکرد.

در قرون وسطی هم ادیان مسیحیت و اسلام که به حد اعلای قدرت خودشون رسیده بودند کلیسا و خشکه مذهبان حوزه های علمیه علم را دست بردن توی کار خدا میدونستند و چه زکریای رازی ها و ابن سینا ها که در قلمرو اسلام تلف نشدند و چه گالیله ها که در مسیحیت!

در دوران اولیه ی اختراع باروت و صنعت بخار هم بحث انحصار شدید تکنولوژی و همون تولید ملی (!) در جریان بود و دیگر ملت ها حتی دوستان نزدیک هم محروم از علم آن کشور. و این سیر تاریخی طی شد تا آمریکا مستقل شد و دارای ثبات کامل ...
بعد از این آمریکا دارای ملتی با پراکندگیه نژادهای مختلف شد و به شکلی از همه ی دنیا استفاده کرد و از بقیه جلو زد! و بعد از اون هم ملت ها و دولت ها تصمیمات جدیدی گرفتند و به این نتیجه رسیدند که با همکاری سرعت پیشرفت چندبرابر میشه و این قانون خدا رو اثبات کرد که با اتحاد ملت ها پیروز میشوند. همین الان با وجود دشمنی آمریکا چند ایرانی مسئولیت های بزرگ دارند در ناسا؟

من فکر میکنم همین اتحاد و عقلانیت باعث شد این چنین بشریت پیشرفت کنه و نه کمکی ماورای وجود!
اندکی صبر...

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1160
تاریخ عضویت: پنج شنبه 27 اسفند 1388, 1:51 pm
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 15611 بار
سپاس‌های دریافتی: 6443 بار
تماس:

Re: منطقه ای مبهم و فوق سری, تحت عنوان"Area 51"

پست توسط ASHKAN95 » چهار شنبه 2 بهمن 1392, 4:13 am

سلام
یاد این تاپیک بخیر :K:L چه تعصب بچه گانه ای رو این تاپیک داشتم، بعضی از پست های خودم رو که الان میبینم، میگم کاش اصن این حرف رو نمیزدم مثلا. یا کاش امکانش بود پست رو ویرایش میکردم و اون جمله رو حذف میکردم... :) :::P
ولی متاسفانه اینجا هم مثل زندگیمونه، کاری که کردیم قابل حذف نیست. ماییم و شرمندگیش (فاز عرفانی گرفتم یهو :grin: )

همگی دوستان موفق و پیروز باشید :razz: :)

ارسال پست

بازگشت به “متفرقه در مورد جنگ افزار”