مناظره دکتر و شیخ...

در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل مرتبط با کتاب و فرهنگ مطالعه به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 8656 بار
سپاس‌های دریافتی: 13227 بار

مناظره دکتر و شیخ...

پست توسط Java » شنبه 20 اردیبهشت 1393, 6:38 pm

... دوستان امسال اگرچه فرصت رفتن به نمایشگاه کتاب برایم مقدور نبود ولی به سفارش یکی از همکاران این کتاب رو تهیه و مطالعه کردم. برای من که هم به شناخت مبانی شیعه علاقمند هستم و هم علم کافی در این زمینه ندارم بسیار مفید بود. به همه دوستانی که علاقمند هستند بدونند حقیقت این روزها چه رنگی است! مطالعه این کتاب رو توصیه می کنم. اگه خواستید کتاب رو تهیه کنید در جریان باشید این کتاب در ابتدا توسط انتشارات امیر کبیر منتشر می شده ولی جدیدا" انتشارات مشعر(حج و زیارت) اقدام به انتشار اون کرده....

مناظره دکتر و شیخ

به قلم: استاد دانشگاه علم و صنعت دکتر محمد حسن شجاعی فرد 

تصویر
تا در طلب گوهر کانی کانی      تا در هوس لقمهٔ نانی نانی

این نکتهٔ رمز اگر بدانی دانی     هر چیزی که در جستن آنی آنی

https://www.instagram.com/javad.molaiee/

Captain I
Captain I
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 8087 بار
سپاس‌های دریافتی: 3729 بار

Re: مناظره دکتر و شیخ...

پست توسط KH.I.A.2500 » پنج شنبه 25 اردیبهشت 1393, 1:33 am

سلام
لطفاً در مورد این کتاب توضیح بیشتری بدهید.

*  *
*  جز ايران نباشد مرا نام ياد *   * * * *    * * *   *  که يزدان مرا زين سبب کام داد *  * *   

Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 8656 بار
سپاس‌های دریافتی: 13227 بار

Re: مناظره دکتر و شیخ...

پست توسط Java » شنبه 27 اردیبهشت 1393, 4:58 pm

KH.I.A.2500 نوشته شده:سلام
لطفاً در مورد این کتاب توضیح بیشتری بدهید.

.... کتاب حاضر بر خلاف بسیاری از کتب مذهبی و دینی توسط یک روحانی نگاشته نشده است. نویسنده کتاب استاد دانشگاه علم و صنعت تهران و فارغ التحصیل دانشگاه بیرمنگهام انگلستان هست. نوع نگارش کتاب کاملا" شبیه به کتب علمی است و در هنگام مطالعه تصور میکنید که شبهات مطرح شده در مورد شیعه را به روش ریاضی پاسخ می گوید!!! یعنی نخست تعریف صورت مسئله و بعد حل مسئله از طریق اثبات مستقم! نکته جالب دیگر کتاب عدم استفاده از کتب و روایات شیعی است. تمام مستندات و مدارک مورد استفاده از کتب اصلی اهل سنت اخذ شده است. 
در هر صورت سرت رو درد نیارم کتاب حاصل سوال و جواب های آقای دکتر شجاعی فرد و تعدادی از علمای الازهر و عربستان است. من که واقعا" از خوندنش لذت بردم و استفاده کردم. پیشنهاد میکنم شما هم حتما" بخونیدش.( نسخه PDF ش هم توی نت موجوده. کافیه یه سرچ کوچولو کنید)
تا در طلب گوهر کانی کانی      تا در هوس لقمهٔ نانی نانی

این نکتهٔ رمز اگر بدانی دانی     هر چیزی که در جستن آنی آنی

https://www.instagram.com/javad.molaiee/

ارسال پست

بازگشت به “کتاب و فرهنگ مطالعه”