از "پاساژ علاءالدین" خرید نکنید!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث تلفن همراه و سرويسهاي آن به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1586
تاریخ عضویت: پنج شنبه 4 شهریور 1389, 9:14 pm
سپاس‌های ارسالی: 3245 بار
سپاس‌های دریافتی: 5650 بار

Re: از "پاساژ علاءالدین" خرید نکنید!

پست توسط shafagh » یک شنبه 7 دی 1393, 10:08 am

esijoon نوشته شده:مشکل اینه که هم یروشنده های علایدین و هم بازار موبایل ملت رو چیز فرض کردند

یه مموری 16 کلاس 10 رو علایدین 27 قیمت داد... دقیقا همون رو بازار موبایل 57 قیمت داد...

از اون طرف سیم کارت معمولی اعتباری ایرانَل رو علایدین 40 تومن قیمت داد در صورتی که حتی رند هم نبود

هر چند بقیه فروشگاه های تهران هم همین بود....

یک ماهه تهرانم از بازار رفتن پشیمون شدم.... شنیده بودم میگفتن مملکت هرکی هرکی شده و هر کس هر قیمتی دلش بخواد میده... نگو پایتخت اینجوریه... والا شیراز از اول تا آخر خیابان داریوش که بورس تلفن همراه هست و همینطور فخر آباد و عفیف آباد یه جنس مثلا 30 تومنی نهایت 4 تومن اختلاف قیمت باشه.... چند نفر از دوستانم از شهر های مختلف مثل اراک و اصفهان و شهر کرد و خرم آباد و کرمانشاه که دست جمعی رفته بودیم بازار نظر منو داشتند

ولی تهران فقط تو یه پاساژ دقیقا یه جنس حدود 15 تومن اختلاف قیمت داره و همشون هم مدعی هستند جنس خودشون اصله و بقیه تقلبی....... خدا به پایتخت نشینان صبر بده


برگرد بیو شیراز کاکو ، بزو اگه ایطو اداما میخوان خونمونم بوخورن همینجو بخورن چون اینجو هم خیلی تعریفی نداره دنبال یی ادم سادی میگردن جنس خراب بهش قالب کنن. من که از اولی که موبایل اومده تا حالو علاقی به موبایل ندوشتم. چن ماه قبل رفتم یی موبایل صد تومنی جی ال ایکس بخرم خریدم وقتی خاسم شارژش کنم شارژ نمی شد. فردا رفتم پهلو مزمارکو ( همو فروشندو ر میگم) گقتم بوو ایکه کار نمیکنه گفت از بیس و چار ساعت گذشته! بعد از فروش دیگه مسئولیت دستگاه با ما نیست تشریف ببرید نمایندگی! کار دوشتم یو حالو تنبلیم شد یی یی موی نتونوسم برم بعد یی ماه رفتم نمایندگی گفت دیر اومدی گارانتیش تموم شده! اگه بخوی درس بشه باید مز بدی! هنوز بعد دوسه ماه موبایلو همونجو مونده نرفتم سراغش. حقیقتش گارانتی یی ساله شنفته بودم گارانتی یی ماهه ندیده بودم. خلاصه هرجو میری کاکو حواست باشه جنس گرون که هیچی جنس معیوب و کارکرده و باطری عوض شده و یواشکی تعمیر شده و ایطو چیا نفروشن بعضیا ( البته میگم بعضیا نه همه) مثل مار چنبره زدن منتظر شکار هسن. فروشندم باید فاکتوری بده که شامل گارانتی باشه.

سفر به خیر و خوشی

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 1194
تاریخ عضویت: جمعه 17 آذر 1385, 12:26 pm
محل اقامت: يه گوشه كنار شيراز
سپاس‌های ارسالی: 1817 بار
سپاس‌های دریافتی: 2632 بار
تماس:

Re: از "پاساژ علاءالدین" خرید نکنید!

پست توسط esijoon » یک شنبه 7 دی 1393, 3:34 pm

shafagh 2, کاکو باور کن هفته پیش پاساژ صوت و تصویر Z2 قیمت کردم...کل پاساژ 30 تومن تفاوت قیمت بود....آخرش به قیمت 1300000 خریدم برا یکی از دوستام....خداوکیلی خیلی بندازن این فروشندگانه محترمه علائدین
تصویر
ما از الست طایفه ای سینه خسته ایم...........ما بچه های مادر پهلو شکسته ایم
امروز اگر که سینه و زنجیر می زنیم..............فردا به عشق مهدیه فاطمه شمشیر می زنیم
از ما بترس،طایفه ای پر اراده ایم...................ما مثل کوه پشت علی ایستاده ایم
از ما بترس، شیعه ی سرسخت حیدریم..........جان برکفان جبهه ی فتوای رهبریم

Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 45
تاریخ عضویت: شنبه 22 مهر 1385, 4:20 am
سپاس‌های ارسالی: 249 بار
سپاس‌های دریافتی: 105 بار

Re: از "پاساژ علاءالدین" خرید نکنید!

پست توسط 7421 » دو شنبه 8 دی 1393, 1:29 pm

البته بعضي مردم هم چيز تشريف دارن كه از يه همچين جايي خريد مي كنن .
من هفته قبل تالار بورس كار داشتم كه گذرم به علاءالدين هم افتاد . ملت از سر و كول هم بالا مي رفتن عين چي داشتن ميلوليدن توي هم .
همين بابا با هزينه رفت و آمدش و وقت گرانبهايش كه براي اينكار گذاشته حساب كني ، اگه بره از محل خودش خريد كنه خيلي بهتر و به صرفه تر است . تازه اگه مشكلي هم بود مي تونه ببره تعويضش كنه

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1586
تاریخ عضویت: پنج شنبه 4 شهریور 1389, 9:14 pm
سپاس‌های ارسالی: 3245 بار
سپاس‌های دریافتی: 5650 بار

Re: از "پاساژ علاءالدین" خرید نکنید!

پست توسط shafagh » دو شنبه 8 دی 1393, 10:03 pm

esijoon نوشته شده:shafagh 2, کاکو باور کن هفته پیش پاساژ صوت و تصویر Z2 قیمت کردم...کل پاساژ 30 تومن تفاوت قیمت بود....آخرش به قیمت 1300000 خریدم برا یکی از دوستام....خداوکیلی خیلی بندازن این فروشندگانه محترمه علائدین


البته گمان نمی کنم تهران اجناس و کالاها ارزان باشد ولی بدلیل انکه ابر شهر است و تعداد فروشگاه ها بسیار بیشتر از شهرهای دیگر بوده و تعدد اجناس و مارک ها هم زیاد است برای خرید جاذب تر است اما از طرفی نسبت درامد مردم در شغل های ازاد در تهران نسبت به شهرهای دیگر بیشتر است و لذا ممکن است گاهی بنابر چنین سطح درامدی اجناس گرانتر هم باشد. چند سالی است که به تهران سفر نکرده ام ولی تا انجا که میدانم میوه جات یا شاید چیزهای دیگر گرانتر از بقیه شهرها باشد ولی بواقع همانطور که گفتم در تهران فراوانی است و همه نوع کالا و اجناسی بطور فراوان یافت می شود و واقعا مردم هم به جاهایی جذب می شوند که فراوانی باشد. بهرحال خرید موبایلی که گفتید مبارک باشد من که چیز زیادی از موبایل نمی دانم ولی اگر واقعا جنس انتیک و خاصی باشد نسبت به قیمت ان 30 هزارتومان کم و زیاد خیلی مطرح نیست و همین که دوست محترم شما موبایل را ببیند خیلی خوشحال خواهد شد

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 3471
تاریخ عضویت: جمعه 20 اردیبهشت 1387, 9:44 am
سپاس‌های ارسالی: 5879 بار
سپاس‌های دریافتی: 12410 بار
تماس:

Re: از "پاساژ علاءالدین" خرید نکنید!

پست توسط Solver » دو شنبه 8 دی 1393, 10:17 pm

البته خرید لوازم الکترونیکی از تهران برای شیرازی ها یک جورایی زیره به کرمان بردن است مگر هدف خرید عمده و گارانتی بار باشد.

اما در بحث مصرف کننده و مشتری انتهای خط، اصلا قیمت تک فروشی شیراز با تهران قابل قیاس نیست. یک کم در همین شیراز چرخ بزنید با قیمت مناسبتر از تهران جنس خود را خواهید یافت.


هر چند در کشور ما معمولا سیاست حراست از حقوق مصرف کننده نادیده گرفته می شود، اما برخی بازارها مثل بازار موبایل و تبلت وضعش بسیار خراب تر از این حرف هاست چون سیاست حراست از حقوق مصرف کننده در این حوزه اصلا وجود ندارد که بخواهد رعایت شود.

مسئولین مربوط هم چه در این دولت و چه دولت قبل جرات ورود به این حوزه را نداشته اند چون بار مسئولیتی که به گردن ایشان خواهد افتاد بسیار سنگین است، بنابراین با هر مانع کوچکی کل قضیه را متوقف کرده اند. بیش از 90% محصولات این بازار قاچاق است! آن وقت شما انتظار کنترل قیمت دارید؟
Personal Site: [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 446
تاریخ عضویت: جمعه 30 اردیبهشت 1390, 8:53 am
سپاس‌های ارسالی: 1062 بار
سپاس‌های دریافتی: 3155 بار

Re: از "پاساژ علاءالدین" خرید نکنید!

پست توسط R.A.F » پنج شنبه 18 دی 1393, 5:09 pm

  [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]   [BLOCKQUOTE][BLOCKQUOTE]تلکه کردن مشتری از جمله مسائلی است که به دفعات اتفاق می افتد در این حالت فروشنده نیز زیر بار نمی رود و در نتیجه درگیری مشتری و فروشنده آغاز می شود و در نهایت مقصر کسی نیست جز خریدار، تلکه کردن مشتری در علاء الدین با ساز و کاری کاملا متقاعد کننده انجام می شود. در واقع وقتی مشتری گوشی را به قیمتی مشخص خریداری می کند در شرایطی قرار می گیرد که مجبور است قیمت های اضافه تری هم بپردازد.[/BLOCKQUOTE][/BLOCKQUOTE] تصویرگروه جامعه فردا - پاساژ علاءالدین جایی است که بر خلاف تصور اولیه موسس آن که آرزو داشت مکانی برای کسب و کار افراد صادق و درست کار باشد ، این عبارت اغلب در مورد آن صدق می کند: مواظب باشید سرتان کلاه نگذارند !
این روزها که با تخریب بخش های غیر قانونی این پاساژ توجه مردم و محافل خبری به این موضوع جلب شده بد نیست در باره رفتارهای برخی از کاسبان آن در فروش اجناس به مردم هم صحبت شود.
پاساژ علاء الدین همیشه روزهای سال غیر از ایام تعطیل تقریبا شلوغ و پر تردد است. کسانی که به آنجا مراجعه می کنند الزاما افرادی نیستند که برای خرید گوشی آمده باشند؛ برخی برای به روز کردن گوشی، عده ای برای تعمیر، معدودی برای فروش گوشی های کارکرده و برخی دیگر هم حسب پاساژ گردی های معمول و برای وقت گذرانی به آنجا می روند.
اما همه چیز در این مرکز خرید خیلی عادی و شفاف نیست. عصبانیت و اعتزاض خریداران متضرر و داد و بیداد های آنها موضوعی است که در علاء الدین به یک امر عادی مبدل شده است.

وقتی خریدار توجیه نیست فریبش می دهند!

یک هزار و دویست مغازه دار در این مکان مشغول داد و ستد هستند که بیشتر آنها ابتدایی ترین اصول رفتار با مشتری را نمی دانند. افرادی عصبی که در نخستین برخورد و در پاسخ به سوالات شما سعی می کنند جواب های سر بالا بدهند !
تلکه کردن مشتری از جمله مسائلی است که به دفعات اتفاق می افتد ، ممکن است گوشی آکبند فروخته شود اما خیلی زود از کار بیفتد یا ایرادی پیدا کند که در شروط گارانتی ذکر نشده است. برگه های قلابی گارانتی که تحویل مشتری می شود فکر همه چیز را کرده و در شروط آن مسئولیت همه نوع خرابی را از گردن ساقط کرده است!
در این حالت فروشنده نیز زیر بار نمی رود و در نتیجه درگیری مشتری و فروشنده آغاز می شود و در نهایت مقصر کسی نیست جز خریدار که وقت مغازه دار محترم را با اعتراض تلف کرده است !
این معضل در بیشتر موارد در پاساژ قابل مشاهده است. اما مدیر پاساژ که فردی است به نام حاجی در باره نارضایتی مردم از برخی فروشنده ها و کیفیت برخوردها می گوید: اگر ناراضی‌اند پس چرا باز هم این مرکز شلوغ است و مردم برای خرید به این‌جا مراجعه می‌کنند؟
پاسخ جالبی است. یعنی مردم در هر صورت به اینجا نیاز دارند پس باید همه چیز را تحمل کنند !
حاجی سعی می کند جانب فروشندگان را بگیرد و این یعنی اینکه مشتری که مدام و با میل و رغبت خودش به آنجا می آید حتی گاهی در نقش یک مزاحم است !
او می گوید: اکثر فروشندگان عمده فروشند و کمتر تک فروشی می‌کنند و آنقدر وقت ندارند که برای خریداران توضیح بدهند. بنابراین خیلی دور از ذهن نیست که از هر ۱۰۰ گوشی یک مورد خرابی هم موجود باشد !
یک مغازه دار در باره نارضایتی برخی مشتری ها می گوید: بیشتر خریداران توجیه نیستند و بارها پیش می‌آید که وقتی توجیه می‌شوند؛ عذرخواهی می‌کنند.
یکی دیگر از مغازه داران در باره گوشی های قانونی و غیر قاچاق ایده جالبی دارد. او می گوید: مگر گوشی به صورت قانونی وارد می شود؟ غیر ممکن است چون 80 درصد گوشی ها همه قاچاق است ، اگر قانونی باشد که باید این پاساژ تعطیل شود !

تلکه شدن مشتری حق است !
تلکه کردن مشتری در علاء الدین با ساز و کاری کاملا متقاعد کننده انجام می شود. در واقع وقتی مشتری گوشی را به قیمتی مشخص خریداری می کند در شرایطی قرار می گیرد که مجبور است قیمت های اضافه تری هم بپردازد. مثلا ریختن برنامه در گوشی قیمت های متعددی دارد که از 40 تا 80 تومان شروع می شود اما در واقع فروشنده ها یک برنامه مشخص را درون گوشی ها می ریزند و این میان اگر کسی فریب خورد و بالاترین قیمت را خواست که چه بهتر !
ضمانتنامه قلابی از دیگر موارد حادی است که برخی فروشندگان به مشتری می دهند اما خریدار نا آگاه بعد از مدتی متوجه می شود که ضمانتنامه مذکور فاقد اعتبار است ، برای اعتراض هم که مراجعه می کند مغازه دار زیر بار نمی رود و می گوید: دست ما نیست ، با شرکت گارانتی دهنده تماس بگیرید !
اعتماد کردن به چنین بازاری بسیار سخت است . فروشنده ها یی که با شکایت مشتری در برابر قانون قرار گرفته اند اعتراف کردند که اجاره های بالای مغازه گاهی باعث می شود از مشتری پول بیشتری گرفته شود!
یکی از مغازه داران قدیمی علاءالدین که مدتهاست از آن پاساژ رفته می گوید: خیلی از فروشنده ها گوشی های 200 هزار تومانی را با رنگ و لعاب و ترفند های خاص تا 1200 هزار تومان هم می فروشند و مشتری گمان می کند یک محصول اورجینال را خریداری کرده است.
در برخی دیگر از موارد گوشی به نوبه خود یک خاصیت خوب را دارد اما فروشنده ها برای تلکه کردن مشتری به دروغ متوسل می شوند . مثلا یک گوشی ضد ضربه را با قیمتی گزاف می فروشند اما ضد ضربه بودن آن را از مشتری پنهان می کنند و بعد در انتها مبلغ بیشتری را بابت ضد ضربه بودن از مشتری طلب می کنند !
اگر پای درد دل افرادی که در خرید و فروش ها و معامله در این پاساژ متضرر شده اند بنشینی می گویند: هرگز از علاء الدین خرید نکن ، مراجعه به نمایندگی های معتبر فروش شاید بهترین را راه اطمینان از یک خرید موفق باشد
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Captain II
Captain II
پست: 1348
تاریخ عضویت: چهار شنبه 29 تیر 1390, 12:56 pm
محل اقامت: Iran
سپاس‌های ارسالی: 5189 بار
سپاس‌های دریافتی: 8625 بار

Re: از "پاساژ علاءالدین" خرید نکنید!

پست توسط A3eman » پنج شنبه 18 دی 1393, 6:08 pm

چه جای وحشتناکی این پاساز علائدین با این توصیفات!!!!!
آدم از دیجی کالا بخره مطمئن تره که......

ارسال پست

بازگشت به “متفرقه در مورد تلفن همراه”