اطلاعاتی از پیش نمایش Metal Gear Solid V

در اين بخش مي‌توانيد جديدترين اخبار بازي‌هاي رايانه‌اي را مطالعه بفرماييد

مدیران انجمن: Thunderclap, شوراي نظارت, Thunderclap, شوراي نظارت

ارسال پست
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 209
تاریخ عضویت: پنج شنبه 14 شهریور 1392, 3:34 pm
محل اقامت: Shiraz
سپاس‌های ارسالی: 6 بار
سپاس‌های دریافتی: 489 بار
تماس:

اطلاعاتی از پیش نمایش Metal Gear Solid V

پست توسط Atlas » دو شنبه 18 خرداد 1394, 12:21 pm

  که می دانید، کونامی در ماه می به تعداد زیادی از سایت ها و خبرنگاران اجازه داد تا بتوانند چندین ساعت از بازی آینده این کمپانی یعنی Metal Gear Solid V : The Phantom Pain را تجربه کنند و پیش نمایش های عظیمی از این عنوان بنویسند. در حالی که قرار بود این پیش نمایش ها در طی روز های آینده منتشر شود اما حال مقداری از این اطلاعات به بیرون درز کرده است که همین مقدار نیز نشان می دهد همه ی افرادی که بازی را تجربه کرده اند، آن را شگفت انگیز می دانند.


این اطلاعات از دو مجله ی Official Xbox Magazine و Official PlayStation Magazine به بیرون درز کرده است و به شرح زیر است :

سکانس بیمارستان ( افتتاحیه بازی)

نویسنده ی مجله ی Official PlayStation Magazine فصل آغازین بازی را فوق العاده می داند.
کمای اسنیک ناشی از بمب دومی است که در بدن پاز قرار داشت.
بیش از ۱۸۰ قطعه ی خارجی در اثر انفجار بمب وارد بدن اسنیک شده که برخی از آن ها مانند قطعه ای که در سر فرو رفته و یک قطعه در قلب اسنیک، قابل خارج کردن نیستند زیرا در این صورت وی می میرد.
مجله ی OXM اشاره کرده است که سکانس بیمارستان حدود نیم ساعت به طول می انجامد ولی مجله ی OPM طول این سکانس را یک ساعت می داند که شامل کات سین های تعاملی و هیجان انگیز و عناصر ترسناک ژاپنی است.
نویسنده ی OPM در رابطه با بازی گفته است : کارگردانی عالی کوجیما در کنار مصمم بودن وی در مراحل ساخت بازی که باعث شده یک عنوان چالش برانگیز را تولید کند، سبب شده تا ما با هیجان انگیز ترین عنوانی که تا کنون بر روی PlayStation عرضه شده، رو به رو شویم.
تصویر
جهان آزاد و گیم پلی

ماموریت های کلیدی وجود دارد که شما باید حتما آن ها را انجام دهید. این ماموریت ها زمانی آزاد می شوند که ماموریت های فرعی را به طور کامل به پایان برسانید. در همین ماموریت های فرعی و کلیدی نیز سورپرایز های داستانی فراوانی وجود دارد.
شمال کابل و استان Zairo کشور آنگولا از جمله لوکشین های بازی است. پایگاه مادر نیز در نزدیکی سیشل ( کشوری کوچک در جنوب شرقی آفریقا ) قرار دارد.
در مرحله ی افغانستان حدود ۱۴ پایگاه اصلی و ده ها پایگاه کوچک وجود دارد.
اسب اسنیک D-Horse، سگ وی D-Dog و ربات مکانیکی که در تریلر ها دیده شده است، D-Walker نام دارد. این سه در کنار شخصیت Quiet، چهار همراه اسنیک در بازی به شمار می آیند.
ماموریت ها در Air Command Centre آغاز می شود و در آنجا قادرید همراهان خود را انتخاب نمایید.
اگر اسب خود را صدا کنید و در حال دویدن باشید، اسب نیز در کنار شما می دود و شما می توانید بدون از دست دادن سرعت خود بر روی آن بپرید و سوار آن شوید.
OPM اعلام کرده است که اسب در طول بازی نمی میرد و این در حالی است که سازندگان در ابتدا اعلام کرده بودند این جانور در طول بازی می میرد. احتمالا در روند ساخت، تصمیم خود را تغییر داده اند.
سگ می تواند بو بکشد و محل سربازان و تجهیزات را بیابد. همچنین وی می تواند پارس کند و حتی در منطقه ای کمین نماید. یافتن این همراه بسیار سخت است و شما اگر وی را در دورانی که توله است پیدا نکنید، هرگز نمی توانید در بازی او را همراه خود داشته باشید.
D-Walker با نام مستعار Walker Gear می تواند روی دو پای خود راه برود یا پا ها را در خود جمع کند و به وسیله ی چرخ دهنده ها حرکت کند که صدای کمتری تولید می کند. اسنیک در حالی که روی این وسیله قرار دارد نیز توانایی تیراندازی دارد و همچنین می تواند افراد را حمل کند.
دشمنان نیز Walker Gear خاص خود را دارند که شما می توانید آن ها را بربایید.
ماموریت اول اسنیک، نجات میلر از شهر Da Ghwandai Khar است. وی قبل از این کار باید اطلاعاتی را از منطقه ای به نام Da Wialo Kallai جمع آوری کند.
هنگامی که درون جعبه قرار دارید، در سطوح شبیب دار می توانید به وسیله ی آن سُر بخورید.
اسنیک می تواند حیوانات کوچک را در جیب خود نگهداری کند و به پایگاه مادر برساند.
به نظر می رسد شما می توانید به جای سرباز هایی که استخدام کرده اید نیز بازی کنید.
محیط بازی بسیار رئال و حقیقی است و آسمان بازی عالی کار شده است.
در تریلر معرفی بازی در E3 2013، افرادی با نام Those Who Don’t Exist نشان داده شدند که در واقع Parasite Unit نامیده می شوند. این افراد در طوفان های شن ظاهر می شوند و می توانند از دره ها پرش کنند و به دود تبدیل شوند و با سرعت بسیار زیادی جا به جا می شوند.
اگر از بالگرد در طول ماموریت استفاده کنید دیگر قادر به دریافت بالاترین رتبه بازی یعنی رتبه S نخواهید بود ولی می توانید از بالگرد برای منحرف کردن دشمنان استفاده کنید.
کلاه مرغی در بازی که عده ای آن را مسخره می دانند، این قابلیت را به اسنیک می دهد که سه بار دیده شود ولی زنگ خطر به صدا درنیاید.
نام بالگرد در بازی Peqoud است که اشاره به داستان موبی دیک دارد. در بازی ارجاعات بسیار دیگری نیز به داستان موبی دیک وجود دارد.
یکی از ماموریت های مرحله ی افغانستان در حوالی یک سد اتفاق می افتد و در آن اسنیک باید محل اختفای گروهک مجاهدین را بیابد.
در طول ماموریت می توانید به گفت و گوی های رادیویی سربازان که درباره ی Quiet صحبت می کنند، گوش دهید.
نجات Quiet یک صحنه ی کلاسیک را رقم می زند.
نیرو های کمکی به یکباره در منطقه ظاهر نمی شوند بلکه با تاخیر به منطقه می رسند زیرا از پایگاه های اطراف می آیند.
در میان ماموریت های جانبی، ماموریت های عجیب و جالبی چون “شکار خرس افسانه ای” و یا “یافتن اعضای گروهی که در طبیعت دچار جنون شده اند” نیز وجود دارد.
در بازی دیگر صحنه های سینمایی طولانی وجود ندارد با این حال می توانید ساعت ها با iDroid به گفت و گو ها گوش دهید.
با بارگذاری مجدد بازی از آخرین ذخیره سازی، دشمنانی که علامت گذاری شده اند، باقی می مانند؛ یعنی اینکه علامت آن ها از بین نمی رود.
هنگامی که یک آیتم جدید برای اسنیک فرستاده می شود وی با اشتیاق به سمت جعبه می رود تا آن را مشاهده کند.
اسنیک می تواند از یک عروسک بادی مشابه خودش برای فریب دادن دشمنان استفاده کند.
شما می توانید در جعبه هایی که توسط دشمنان جا به جا می شوند، پنهان شوید تا توسط آن ها به مکان های مختلف بروید.
هر ماموریت اصلی دارای تعدادی زیادی ماموریت جانبی است که با پایان یافتن ماموریت اصلی، آزاد می شوند.
هنگامی که یکی از تجهیزات دشمن مانند وسایل نقیله، خمپاره و … را سرقت کنید، این تجهیزات دیگر باز نمی گردند و این بدان معنا است که شما نمی توانید مدام به یک نقطه بروید و تجهیزات را بدزدید.
اگر بخواهید وسایل بسیار سنگین را با Fulton جا به جا کنید، به علت سنگینی سقوط می کنند و باعث مطلع شدن دشمنان می شوند.
شما می توانید آنتن های ماهواره ای را برای به دست آوردن مناطق جدید فرود بالگرد و امکان برقراری پشتیبانی هوایی، نابود کنید.
تصویر
ایگاه مادر

بسیار شبیه به Peace Walker است. هر سرباز دارای مجموعه از مهارت های مثبت و منفی است که از مشخصات منفی می توان به دردسرساز بودن و خودفروشی اشاره کرد.
پایگاه مادر دارای یک واحد پشتیبانی، یک واحد رزمی، یک واحد تحقیقات و یک واحد اطلاعاتی است.
حضور Quiet در پایگاه، روحیه ی سربازان را کاهش می دهد. همچنین اگر اسنیک مدت زیادی از پایگاه دور باشد نیز روحیه سربازان کاهش می یابد.
OPM بیان می کند که چیز قابل کشفی در پایگاه مادر وجود ندارد اما این پایگاه کاملا کامل و مجهز است.
متال گیر آنلاین

سه کلاس در بخش چند نفره وجود دارد.
برخی از حالت های قدیمی باز خواهند گشت.
نقل قول های برگزیده شخصیت ها

“Good news is you’re in the land of the living. The bad news is the whole world wants you dead.” – Ishmael

“You will fight like a real soldier fights. You will forget what Hollywood taught you.” – Ocelot

“Heaven’s not my kind of place anyway.” – Big Boss

در Metal Gear Solid V : The Phantom Pain حدود ۹ سال از وقایع Ground Zeroes گذشته است و Snake در این ۹ سال در کما به سر می برده است. حال او به هوش آمده و سعی دارد انتقام خود را از کسانی که او را به این وضع درآوردند بگیرد. این بازی در سبک اکشن ماجراجویی-مخفی کاری می باشد، توسط استودیوی اختصاصی Kojima ، یعنی Kojima Productions در حال ساخت است و وظیفه ی نشر آن را Konami بر عهده دارد. این بازی از موتور قدرتمند Fox Engine بهره می برد و قرار است ۱ سپتامبر ۲۰۱۵ ( ۱۰ شهریور ۱۳۹۴) بر روی X360 , PS3 , PS4 , Xbox one خواهد آمد. نسخه PC نیز همزمان با انتشار نسخه های کنسولی، بر روی استیم عرضه می شود. 
 [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] 

ارسال پست

بازگشت به “اخبار بازي‌ها”