رقابت بین سلاح های روسی و آمریکایی

در اين بخش مي‌توانيد در موارد متفرقه در مورد جنگ افزار به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1061
تاریخ عضویت: یک شنبه 12 آبان 1392, 7:54 pm
سپاس‌های ارسالی: 6154 بار
سپاس‌های دریافتی: 3145 بار

رقابت بین سلاح های روسی و آمریکایی

پست توسط Hesam - 1994 » یک شنبه 4 مرداد 1394, 1:19 pm

  [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]   یک خبرنگار آمریکایی اعلام کرد تسلیحات روسی قابلیت رقابت با نمونه های آمریکایی را دارند زیرا به رغم ارزان بودن، کارآمد هستند. به گزارش مشرق، ایوان گاتسمن Evan Gottesman در نشریه نشنال اینترست نوشت:«در بازار جهانی تسلیحات روسیه به خوبی می تواند با آمریکا رقابت کند. بسیاری از کشورها تسلیحات روسی را به تسلیحات آمریکایی ترجیح می دهند.»

وی تصریح کرد :«تسلیحات آمریکایی در سراسر جهان به فروش می رسند. با این حال کشورهایی وجود دارند که آمریکا به دلایل سیاسی یا راهبردی نمی خواهد به آنها سلاح بفروشد. در چنین شرایطی ، ‌فروش تسلیحات روسی یک جایگزین خوب است.»

به این ترتیب تعداد مشتریان مجموعه های نظامی-صنعتی روسیه در حال افزایش است. این تحلیلگر افزود:«چین یکی از بزرگترین مشتریان تسلیحات روسی است. دیگر قدرت های نوظهور مانند هند ، برزیل ، اندونزی و ایران برای تکمیل زرادخانه های خود به سوی مسکو رو کرده اند.حتی همپیمانان آمریکا مانند ترکیه ، عربستان سعودی و کره جنوبی نیز در گذشته امکان خرید تسلیحات روسی را بررسی کرده اند.»

به عقیده وی هواپیماهای سوخو 27 و سوخو 35 ،تانک های تی 90 و تی 14 و نیز سامانه موشکی زمین به هوای اس 400 رقابتی ترین تسلیحات روسیه هستند. جنگنده سوخو 27 ،معروف‌ترین جنگنده به‌جا مانده از جنگ سرد ، قادر است با سرعتی تا 2500 کیلومتر بر ساعت پرواز کند که بسیار سریعتر از جنگنده های اف 16 و اف 18 آمریکایی است. جنگنده سوخو 35 نیز که مهیب ترین جنگنده در اختیار ارتش روسیه است، می تواند بیشتر مدل های نسل چهارم آمریکایی و حتی اف 35 نسل پنجمی را نیز به چالش بکشد.

تانک های تی 90 نیز از موارد مشابه غربی سبک تر هستند، اما زره هایی قوی در مقابل راکت های ضد تانک دارد. تانک های تی 14 ارماتا -که می تواند به قوی ترین سلاح روسیه تبدیل شود - نیز تا کنون بسیاری از نظامیان غربی را به وحشت انداخته است.

در نهایت سامانه موشکی اس چهارصد نیز بیشترین تقاضا ر ا در جهان دارد، زیرا شعاع اقدام آن موجب پوشش بخش بسیار زیادی می شوند.

نشریه نشنال اینترست همچنین در خصوص همین موضوع خاطر نشان کرد روسیه سامانه اس 400در منطقه کالینگراد در غرب این کشور مستقر کرده و این اقدام موجب نگرانی اعضای سازمان پیمان اتلانتیک شمالی، ناتو، شده است.
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

ارسال پست

بازگشت به “متفرقه در مورد جنگ افزار”