خرید نظامی عربستان از آمریکا به بالاترین سطح رسید

جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7545
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۶ آذر ۱۳۸۷, ۴:۲۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22106 بار

خرید نظامی عربستان از آمریکا به بالاترین سطح رسید

پست توسط sinaset »

ال استریت ژورنال خبر داد:
خرید نظامی عربستان از آمریکا به بالاترین سطح رسید
یک روزنامه غربی در گزارشی با اشاره به همکاری های نظامی آمریکا و عربستان سعودی از افزایش مبلغ قرارداد نظامی میان دو کشور به میزان 60 میلیارد دلار ظرف مدت 10 سال آینده خبر داد.


 تصویر 

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وال استریت ژورنال، چندین تن از مقامات بلندپایه ایالات متحده که خواستند نام آنها فاش نشود، از طرح دولت آمریکا برای افزایش مبلغ قرارداد نظامی میان آمریکا و عربستان سعودی به میزان 60 میلیارد دلار برای فروش 70 هلی کوپتر سیکورسکی UH-60 و 60 فروند آپاچی لانگبو ظرف مدت 10 سال آینده خبر دادند.
ارزش قرارداد فروش 70 هلی کوپتر سیکورسکی UH-60 و 60 فروند آپاچی لانگبو آمریکا به عربستان سعودی 30 میلیارد دلار برآورد شده است و این قرارداد جدید پس از قرارداد 30 میلیارد دلاری که شامل فروش 84 فروند اف 15 بود، اعلام شد.
یک مقام بلندپایه در همین حال می گوید: این بزرگترین قرارداد فروش تسلیحات آمریکا در خارج از خاک این کشور خواهد بود، هرچند مبلغ قرارداد پیشنهادی پس از نهایی شدن بسته کمک نظامی تغییر خواهد کرد.
همچنین درحالیکه اسرائیل از عربستان سعودی به عنوان تهدیدی جدی برای آینده صهیونیست های ساکن فلسطین اشغالی یاد می کند، مقامات سفارت عربستان سعودی و رژیم صهیونیستی درباره پیشنهاد فروش هلی کوپتر سیکورسکی و آپاچی لانگبو تاکنون ابراز نظر نکرده اند.
به نوشته وال استریت ژورنال، مذاکرات فروش تسلیحات آمریکا به عربستان سعودی به دلیل ماهیت حساس منطقه مخفیانه صورت گرفته است و فروش این تسلیحات در ادامه استراتژی "جرج بوش" رئیس جمهوری اسبق ایالات متحده است.
این روزنامه آمریکایی در ادامه می نویسد: انتظار می رود که دولت "باراک اوباما" رسما ماه آینده کنگره را از تصمیم خود برای انعقاد قرارداد نظامی با عربستان سعودی مطلع سازد.
وال استریت ژورنال همچنین در گزارشی دیگر به نقل از چند مقام بلندپایه و دیپلمات ناشناس نوشته بود که چندین ماه مذاکره برای ارائه بسته پیشنهادی 30 میلیارد دلاری آمریکا به عربستان سعودی که به مدت 10 سال به طول می انجامد، صورت گرفته است و ارائه این بسته نظامی باعث برانگیخته شدن تنش های فراوان میان آمریکا و رژیم صهیونیستی شده است.
به نوشته وال استریت ژورنال، مقامات رژیم اسرائیل ابراز نگرانی کرده اند که دولت "باراک اوباما" با فروش 84 جنگنده پیشرفته اف 15قابلیت نظامی و منطقه ای این رژیم را تضعیف خواهد کرد، اما مقامات آمریکایی اعلام کردند که برای کاهش نگرانی اسرائیل توضیحات شفاف را در خصوص این قرارداد ارائه داده اند.
منبع خبرگزاری مهر
منبع عکس pilot6520.blogfa.com
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
پست: 198
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۸۹, ۱۱:۵۱ ب.ظ
محل اقامت: خانه
سپاس‌های ارسالی: 636 بار
سپاس‌های دریافتی: 561 بار

Re: خرید نظامی عربستان از آمریکا به بالاترین سطح رسید

پست توسط kandoo »

همه این تجهیزات اینقدر بلا استفاده میمانند تا اینکه بپوسند . اینها رو فقط برای چشم هم چشمی با دیگر همسایگان عرب خریده. در مقابل آمریکا و اسرائیل باید زیر خاک دفن شون کنه تا از بین نروند.
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1062
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۲, ۷:۵۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 6153 بار
سپاس‌های دریافتی: 3145 بار

Re: خرید نظامی عربستان از آمریکا به بالاترین سطح رسید

پست توسط Hesam - 1994 »

  [External Link Removed for Guests]   عربستان موشک کروز هواپرتاب آمریکایی خریداری کرد.   به گزارش گروه دفاع و امنیت مشرق، وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که بر اساس قرارداد امضاء شده بین عربستان سعودی و شرکت آمریکایی Raytheon تعداد 355 تیر موشک کروز هواپرتاب دورایستای مدل AGM-154 Block III C به این کشور تحویل می شود. این قرارداد ارزشی در حدود 122 میلیون دلار دارد.

  تصویر 
این موشک دارای سرجنگی مخصوص نفوذ در اهداف حفاظت شده است و در صورت رها شدن از ارتفاع بالا بردی در حدود 130 کیلومتر دارد.  
 
ارسال پست

بازگشت به “اخبار هوافضا و هوانوردي”