چرا قانون جذب برای برخی از ما به کلی جواب نداده

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث مرتبط با بهداشت و روان به بحث بپردازيد.

مدیران انجمن: Dr.Akhavan, mahshid-banoo, شوراي نظارت

ارسال پست
New Member
پست: 1
تاریخ عضویت: یک شنبه 11 مرداد 1394, 11:49 am
سپاس‌های دریافتی: 1 بار

چرا قانون جذب برای برخی از ما به کلی جواب نداده

پست توسط derakhshande » یک شنبه 11 مرداد 1394, 5:53 pm

چرا قانون جذب برای برخی از ما ۱۰۰% جواب نداده و یا برعکس عمل می کند؟
برخی از خود می پرسند : چرا علیرغم آنکه فیلم های بی شماری در زمینه قانون جذب دیده و دهها کتاب در مورد آن مطالعه کرده ام، اما این قانون در مورد من صدق نمی کند و یا حتی در بسیاری از موارد نیز، برعکس عمل کرده است؟

بارها در کارگاه آموزشی ارتعاشات ذهنی صحیح با افرادی روبرو می شوم که می گویند: ” چرا قانون جذب برای ما ۱۰۰ صددرصد جواب نمی دهد؟ و یا این قانون در موارد جزئی خوب عمل می کند اما در موارد مهم و ضروری؛ نظیر داشتن همسردلخواه ، ثروت فراوان ، تحصیلات بالا، شغل خوب، درآمد عالی، سلامت جسمانی و … کارایی ندارد. “
سال گذشته دختر ۲۸ ساله ای در یکی از کارگاههای آموزشی ارتعاشات ذهنی ما در کیش می گفت: ” من علیرغم اینکه از خواهرم زیباتر و خوش اندامتر هستم و بر خلاف او به قانون جذب اعتقاد داشته و از آن استفاده کرده ام، ولی تاکنون موفق نشده ام که همسر دلخواهم را بیابم. اما او اکنون با همسر ایده آلش زندگی می کند و بسیار خوشبخت است. حقیقتاً نمی دانم چرا من همیشه پسرهای بدردنخور و بنجل را جذب خود می کنم. من همه چیز را درباره راز و قانون جذب می دانم. من در این رابطه دهها کتاب و مقاله مطالعه کرده و ساعتها فیلم در این خصوص دیده ام، اما انگار بخت با من یار نیست و این قانون در مورد من جواب نمی دهد.”
براستی چرا این دختر جوان با وجود اطلاعات وسیعی که در مورد قانون جذب دارد، قادر به جذب چیزهای دلخواه و یا فردی که دوست دارد، نیست؟
خانم دیگری در ورک شاپ آموزشی مان در یکی از هتل های شهر مشهد می گفت: ” من به شدت نگران مرگ پدر و مادر و نزدیکانم هستم. بسیاری از اوقات در افکار خود مرگ آنها را مشاهده می کنم. به عنوان مثال همین چند شب پیش بود که تصور می کردم مادرم با سر و صورتی خون آلود بر روی تخت بیمارستان در حال جان دادن است. من این تصویر را با تمام جزئیاتش در ذهنم می دیدم. متأسفانه در بسیاری از موارد تصورات من به واقعیت تبدیل می شود و اطرافیانم دچار حادثه و یا بیماری سختی می شوند. “
مرد جوانی که برای مشاوره در خصوص جذب چیزهای مثبت به گروه درس زندگی مراجعه کرده بود، اظهار می داشت : ” من قدرت خاصی در ذهنم دارم و وقتی تجسم می کنم که مثلاً برادرم مبتلا به یک بیماری سختی شده ، چند روز بعد خبر می رسد که او واقعاً دچار آن بیماری شده است. “
شخص دیگری نیز بیان می کرد که ” در طی دو سال اخیر بارها تغییر شغل داده ام، من فیلم راز را دیده ام و به آموزه های آن نیز عمل کرده ام اما قانون جذب نه تنها در مورد من درست عمل نکرده است، بلکه باعث شده تا من بی پولی و بدبختی بیشتری را جذب کنم. “
براستی چرا قانون جذب برای این افراد و یا شاید هم شخص شما، ۱۰۰% تا به حال جواب نداده و یا به قول آنها برعکس عمل کرده است؟
پاسخ بسیار ساده است : برای اینکه شما ۱۰۰% آن را یاد نگرفته اید؛ بخشی از مشکل به کتابهای موجود در بازار ایران برمی گردد که بیشتر به حواشی این قانون پرداخته اند و راهکارهای مفیدی در این زمینه ارائه نکرده اند.
آیا شما تصور می کنید نویسندگان خارجی این کتابها که از این راه درآمد بسیار خوبی کسب می کنند حاضر می شوند آموخته های کاربردی خود را در کتابهایشان قرار دهند؟
همین امر باعث می شود تا شما هنوز همه چیز را درباره ی آن ندانید. شما همانند راننده ای هستید که فقط پدال گاز را می شناسد اما نمی داند که اتومبیل را چگونه باید هدایت کند؟ تا زمانیکه مهارت کامل در کنترل فرمان را کسب نکنید، به هیچ جایی نخواهید رسید، چون فقط گاز دادن را بلد هستید و این اتفاقی است که اکنون برای شما رخ داده. شما حرکتی در درون خود احساس می کنید، اما نمی دانید که مقصد این حرکت کجاست؟ این نکته را به یاد داشته باشید که نتایج نصفه و نیمه یعنی سردرگمی بیشتر… یعنی نتیجه ی منفی… یعنی شکست.
ممکن است بگویید من دهها کتاب در زمینه قانون جذب خوانده و فیلم های بی شماری نیز تماشا کرده ام. اما بازهم این قانون در مورد من صدق نمی کند.
باید اعتراف کنم که من هم تا سن ۱۹ سالگی همانند شما فکر می کردم. آن زمان در آمریکا مشغول تحصیل بودم و علیرغم اینکه در سخنرانی های اساتید برجسته قانون جذب شرکت می کردم و کتابهای زیادی نیز در این مورد مطالعه کرده بودم اما نه تنها در جذب چیزهای مثبت به زندگی ام ناکام بودم ، بلکه اتفاقات بد را جذب می کردم. پدر نازنینم به تازگی به رحمت خدا رفته بود و من مبتلا به بیماری زخم معده شدید بودم. مادرم هم به من اطلاع داده بود که از ترم بعد دیگر هزینه های تحصیلم را در دانشگاه پرداخت نخواهد کرد و بهتر است که به ایران برگردم.
در طی این مدت، روزهایی داشتم که بسیار سخت و طاقت فرسا بود و بارها از خود می پرسیدم واقعاً باید چه کنم؟ و بالاخره تصمیم گرفتم که خودم زندگی ام را بسازم. به همین خاطر با یکی از اساتید خوبم در دانشکده صحبت کردم. او گفت که نگران شهریه دانشگاهت نباش من ترتیبی می دهم که بتوانی هزینه های تحصیلت را تأمین کنی.
در مورد قانون جذب نیز ایشان به نکته بسیار مهمی اشاره کرد و آن نکته این بود که هیچ استادی در جهان یافت نمی شود که همه اسرار علمی اش را در سخنرانی ها و یا کتابهایش بازگو کند. زیرا اگر اینگونه بود، اکنون هیچ فاصله ای میان کشورهای مختلف از نظر میزان پیشرفتهای علمی و اقتصادی در جهان وجود نداشت.
به ایشان عرض کردم : ” به این فکر افتاده ام که دنبال یک استاد قانون جذب بگردم اما نمی دانم چگونه چنین فردی را پیدا کنم، فردی که اسرار واقعی قانون جذب را به من بیاموزد ؟!!! “
ایشان فرمودند: ” یکی از دوستان صمیمی من از اساتید برجسته قانون جذب در آمریکاست، اجازه بده از او بپرسم که آیا حاضر است به تو و فرزند من که او نیز علاقه مند به این قانون است، آموزشهای لازم را بدهد.
خوشبختانه چند روز بعد استادم اطلاع داد که آن خانم با درخواست ایشان موافقت کرده است. چندی بعد آن شخص آموزش من و فرزند استادم را آغاز کرد و اینگونه شد که زندگی من نیز به تدریج شروع به تغییر کرد. من به نقطه ای رسیدم که فهمیدم چرا قانون جذب در مورد من صدق نمی کرده است.
صحبتهای استادم در این خصوص که هیچ استاد موفق و باهوشی در زمینه قانون جذب حاضر نمی شود اسرار واقعی کارش را در سخنرانی ها و نوشته هایش برملا سازد، کاملاً درست بود. من کتابهای آن خانم را که در زمینه قانون جذب نوشته بود، بارها و بارها خوانده بودم اما هیچ یک از مطالبی که در کلاس آموزشی اش ارائه می کرد را در آن کتابها ندیده بودم.
خوشبختانه آموزش های بسیار مفید آن خانم باعث شد تا من بتوانم روش بکارگیری صحیح قانون جذب را بیاموزم. بعدها از طریق ایشان با سایر استادان موفق قانون جذب آشنا شدم که روی من تأثیر معنوی عمیقی گذاشتند، استادانی که با من صحبت کردند و در لحظات بسیار سخت زندگی، مرا دقیقاً راهنمایی کردند. من با قانون جذب در عرض مدت یک سال و نیم، توانستم با بعضی از بزرگترین استادان حوزه موفقیت و بصیرت در جهان ملاقات داشته باشم و سوالاتم را از آنها بپرسم. معرفتی که آنها در خصوص قانون جذب به من آموختند، فوق العاده ارزشمند بود.
اکنون با اعتقاد و باور کامل نسبت به کسانی که معتقدند، قانون جذب کار نمی کند؛ می گویم: این جمله آنها مثل این می ماند که کسی بگوید، قانون جاذبه زمین کار نمی کند. قانون جذب همیشه کار می کند، عین قانون جاذبه زمین.
بخاطر قانون جاذبه زمین است که می توانید روی صندلی بنشینید و در فضا معلق نشوید و به سقف نخورید. اما اگر از این قانون بصورت اشتباه استفاده کنید و از یک ساختمان بلند بپرید، قطعاً آسیب خواهید دید. عین همین اتفاق نیز در مورد قانون جذب رخ می دهد. قانون جذب همیشه کار می کند و مشکلی ندارد، بلکه مسئله در عدم آشنایی ما با نحوه بکارگیری صحیح این قانون است.اگر فکر می کنید چون قانون جذب را بکاربسته اید اما جواب دلخواه خود را نگرفته اید پس این قانون درست نیست، آن به مثابه این است که لامپی را در سرپیچ بپیچید و دو شاخه را به برق بزنید اما لامپ روشن نشود، آیا شما مقابل پریز زانو می زنید و با التماس می گویید تو را به خدا کارکن و لامپ را روشن کن. آیا به پریز می گویید که در مورد قانون الکتریسیته فکر کرده اید و با این قانون هم هماهنگ بوده اید اما با این وجود نتوانسته اید لامپ را روشن کنید، پس به پریز می گویید: ای پریز به من کمک کن تا به برق برسم.
قطعاً هرگز اینکار را نمی کنید بلکه به این می اندیشید که حتماً یک چیزی اشتباه است. لامپ را چک می کنید و همینطور سیم رابط و دوشاخه و فیوز را تا قطعه خراب را عوض کنید.
نتیجه اینکه می دانید که باید کاری انجام دهید تا همه چیز را با الکتریسیته هماهنگ سازید. در مورد قانون جذب هم قضیه فرقی نمی کند و عیناً شبیه همین است. وقتی می گویید قانون جذب عمل نمی کند و یا به اشتباه عمل کرده است، حتماً مشکلی وجود دارد که باید رفع بشود و آنهم کسب مهارت لازم در انجام صحیح این قانون است.

برگرفته از نوشته های مدرس مهارتهای طراحی ذهن گروه درس زندگی
منبع: سایت گروه درس زندگی [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

ارسال پست

بازگشت به “روانشناسي و روان پزشكي”