نیم قرن در جستجوی موجودات هوشمند فضایی

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با نجوم به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major I
Major I
پست: 5234
تاریخ عضویت: پنج شنبه 25 خرداد 1385, 2:47 pm
سپاس‌های ارسالی: 1747 بار
سپاس‌های دریافتی: 4176 بار
تماس:

نیم قرن در جستجوی موجودات هوشمند فضایی

پست توسط ganjineh » یک شنبه 11 بهمن 1388, 8:32 pm

نیم قرن در جستجوی موجودات هوشمند فضایی


 این مطلب با پشتیبانی [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]، تولید و منتشر شده است.

 . [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] .  

 .   منبع :  [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  . 

 [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] مدیر [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] در موسسه SETI می باشد که در کالیفرنیای آمریکا واقع شده است. او پایه  [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  گذار [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] بود که در آن به دنبال امواج رادیویی گسیل شده از موجودات هوشمند فرازمینی به دو ستاره Tau Ceti و Epsilon Eridani گوش فرا می  [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  دادند.  
 این دو ستاره در فاصله تقریبی 12 سال نوری از زمین قرار داشته و تقریباً هم سن [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] می  [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  باشند. 

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]


 پروژه مذکور نام خود را از سرزمینافسانه ای اُز (land of Oz) در داستان معروفی به همین نام از "اِل فرانکباوم" گرفته است. سرزمینی که در دوردستها واقع شده، خیلی سخت می توان بهآنجا رسید و جمعیت ساکن در آن از موجودات عجیبی تشکیل شده که برای مانامأنوس هستند. 
 از آوریل تا جولای سال 1960 گیرنده  [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  های آنتن 28 متری [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] این پروژه به مدت 6 ساعت در روز روی فرکانس 1420 مگاهرتز که و طول موج 21 سانتیمتر نتظیم می  [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  شد. این مشخصات تابشی اتم سرد هیدروژن است. آنها به دنبال سیگنالهایی هوشمند بودند که حدس می  [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  زنند موجودات فرازمینی مشتاق ارتباط برایشان ارسال خواهند کرد. پس ازپایان این پروژه دانشمندان شروع به فکر کردن درباره احتمال یافتن موجوداتفضایی در جایی فرای زمین نمودند. این ایده که آن روزها خنده  [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  دار به نظر می رسید و ایده  [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  های جدید فراوانی که بعدها به آن اضافه شد، زمینه  [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]   تحقیقات مفصل آتی بشر را برای یافتن حیات در جهان، محیا نمود. 
 مصاحبه  [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  ای که در ادامه می  [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  خوانید حاصل گپ دوستانه فرانک دراکِ با ریچارد فیشر، نویسنده [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] به مناسبت پنجاه سالگی این کوشش می  [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  باشد. این مصاحبه توسط [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] به صورت آزاد ترجمه شده است. 


 [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] 
 .  چه چیزی باعث شد تا ایده پروژه اُزما در ذهنتان شکل گیرد؟ 
  سال 1957 من در   [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]   دانشگاه هاروارد مشغول مطالعه خوشه ستاره  [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  ای پلیادس بودم که ناگهان ما یک سیگنال اضافه از آن نقطه از آسمان دریافت کردیم. این موضوع می  [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  توانستناشی از فعالیتهای رادیوآماتوری در نزدیکی رصدخانه باشد اما من بر اینعقیده بودم که ما یک نشانه رادیویی واضح از تمدنی فرازمینی دریافت کرده  [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  ایم.در آن لحظه احساس خیلی عجیب و با شکوهی داشتم که هیچ گاه قبل و بعد از آندوباره تجربه نکردمش. همزمان احساس شادی و هیجان زیادی به سراغم آمده بودو فکر می  [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  کردم که هر آنچه می  [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  دانیم، می  [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  رود که تعییر پیدا کند. 
 .  چه قدر خوشبین بودید زمانی که کار روی پروژه را شروع کردید؟ 
  سال 1960 زمانی که ما کارمان را در پروژه اُزما آغاز کردیم،   [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  دانستیم که هر ستاره  [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  ای می  [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  تواندمنبعی برای ارسال سیگنالهای مورد علاقه ما باشد. شانس با ما بود کهموفقیتهای جانبی دلسردمان نکرد. در آن زمان ما از جهان بالای سرمان خیلیکم می  [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  دانستیم و بنابراین امیدوارانه کار می  [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  کردیم. 
 .  درابتدای کار شما پروژه را مخفیانه آغاز کردید. آیا این به این دلیل بود کهشما نسبت به حدس و گمان خود برای یافتن موجودات قرازمینی بدبین بودید؟ 
  سالهای 1960 برای دانشمندان یک جور ممنوعیت اخلاقی وجود داشت که درباره زندگی   [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  ای فکر کنند. این کاری بود که فقط دانشمندان شرور به آن مشغول می  [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  شدند. اما ما خیلی شجاع و جسور بودیم و اصلاً فکر هم نمی  [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  کردیم که به خاطر این نوع نگرشمان باید شرمنده باشیم. 
 .  پنجاه سال است که به ماورای زمین گوش می دهید. آیا فکر میکنید که تا حالا باید چیزی می شنیدید؟ 
  طی این سالها من   [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  گراتر شده  [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  ام. [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]که من به جهان معرفی کردم، می گوید که ما برای شنیدن پیام تمدنی غیر ازخودمان باید حداقل به 10 میلیون ستاره گوش فرا دهیم. اما باز هم هیچتضمینی وجود ندارد که در صورت وجود یک تمدن فرازمینی، آنها مبادرت بهارسال سیگنال نمایند و یا اگر این کار را انجام دهند شاید در فرکانسیمتفاوت از آنچه ما به آن گوش می  [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  دهیم، این کار را بکنند. ما تا امروز تحقیقاتمان را بر روی تعداد بسیار زیادی از ستاره  [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  ها به سرانجام رسانده  [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  ایم، اما تعداد آنها هنوز به رقم 10 میلیون عدد نرسیده است. کاری که ما تا امروز انجام داده  [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  ایم مثل خریدن بلیط بخت  [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  آزمایی است. احتمال کمی وجود دارد که شما در این دوره از قرعه  [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  کشی برنده شوید. 


 [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] اولین پیام به موجودات فضایی 
 در سال 1974از تلسکوپ رادیویی آرسیبو واقع در پورتوریکو پیامی به فضا فرستاده شد کهشامل 1679 پالس قطع و وصل بود. این پیام به سوی خوشه کروی M13 «گویمتراکمی از ستارگان که با ما 25 هزار سال نوری فاصله دارند» نشانه روی شد.یک موجود هوشمند فضایی خواهد فهمید که عدد 1679 حاصل ضرب عدد 23 در 73 استکه به صورت پالس در مستطیلی به عرض 23 ستون و طول 73 ردیف قرار گرفته است.این مستطیل ، دیاگرام تصویری را می‌سازد که بیانگر مبانی حیات روی کرهزمین است.   [BLOCKQUOTE]  [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  [/BLOCKQUOTE][لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
 .  آیا ما هم باید همزمان شروع به ارسال سیگنالهای رادیویی به سمت دنیای خارج نماییم؟ 
  بگویم، نه. برای یک تمدنفرازمینی پیشرفته در حد و حدود ما بسیار سهل است که رادیوتلسکوپی بسازد وبه امواج عادی ارسال شده از ما مانند سیگنالهای تلویزیونی گوش فرا دهد.اینکه منابعمان را صرف ارسال یک یا دو نعره بلند به سوی دنیا نماییم   [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  فایده است. 
 .  استدلالی هم وجود دارد که ارسال سیگنال می تواند به مفهوم اعلام جنگ باشد. 
  و اگر چنین چیزی روی دهد تقصیر مناست چون که در سال 1974 من قویترین پیام رادیویی تا امروز را ازرادیوتلسکوپ آرسیبو که در پورتوریکو قرار دارد به فضا ارسال کردم. من درآن زمان از سوی   [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  شناسی به نام رویال به شدت مورد مواخذه قرار گرفتم. او خیلی نگران عواقب این کار بود. 
 [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]   به نظر شما یک موجود فضایی چه شکلی خواهد بود؟ 
 ً ما از نظر شکل ظاهری و زیست شناسی شبیه به هم نخواهیم بود. ما انسانها از طراحی خوبی برخورداریم. خیلی خوبه که ما   [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  توانیم روی دو پا بایستیم چون این موضوع به ما امکان می  [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  دهد تا از دستانمان استفاده کنیم. در ضمن خیلی عالیه که سرمان بالای بدنمان قرار دارد، چون می  [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  توانیمشکارمان را ببینیم. اما وجود دو دست خیلی ایده خوبی نیست. هرکسی که تلاشکرده چمدانهایش را از ماشین به خانه حمل کند، حتماً با این مشکل روبرو شدهاست. بنابراین آدم فضاییهای فرضی من تا حدود زیادی شبیه خود ما خواهند بوداما با چهار دست! هرچند هیچ کس نمی  [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  داند که مسیر تکامل در شرایط مختلف چه مسیری را طی می  [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  کند. 

 براي مطالعه بيشتر مراجعه فرماييد به: 
 ...  [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] 
 ...  [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] 
 ...  [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] 
 ...  [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] 
 ...  [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] 

  .   [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  ، پژوهشگر علوم و فناوری فضايی  .  
 منبع: [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] 
مرکز انجمنهای تخصصی گنجینه دانش
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
مرکز انجمنهای اعتقادی گنجینه الهی
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1061
تاریخ عضویت: یک شنبه 12 آبان 1392, 7:54 pm
سپاس‌های ارسالی: 6153 بار
سپاس‌های دریافتی: 3145 بار

Re: نیم قرن در جستجوی موجودات هوشمند فضایی

پست توسط Hesam - 1994 » پنج شنبه 1 مرداد 1394, 3:36 pm

  بودجه ۱۰۰ میلیون دلاری میلیاردر روسی به تیم تحقیقاتی استیون هاوکینگ برای یافتن موجودات فضایی ! 
تصویر  
به طور قطع ، این یکی از بزرگترین پرسش های پاسخ داده نشده بشر می باشد : آیا ما در این جهان تنها هستیم ؟!
حتی با نگاهی سطحی به وسعت و عظمت جهان خلقت می توان به این پرسخ پاسخ خیر داد اما چه فایده ! ساده بگویم تا زمانی که یک موجود فضایی رسما در انظار عمومی ظاهر نشود و هزاران عکس و فیلم شاهد عینی آن را تایید نکنند هیچکس نمی تواند به این پرسش بزرگ با قطعیت پاسخ دهد.البته این مثال جنبه طنز داشت اما برای اثبات این موضوع به مدرکی اینچنینی نیاز خواهیم داشت !
به هر حال این پرسش بزرگ سال هاست که انسان های زیادی را به خود مشغول کرده و همه به روش های گوناگونی به دنبال یافتن نشانه هایی از حیات هوشمند فرازمینی هستند.اکنون به نظر می رسد ( دست کم در ظاهر ) بزرگ‌ترین تحقیقات علمی تاریخ برای یافتن موجودات فضایی در حال آغاز شدن باشد.
یک تیم تحقیقاتی به رهبری علمی فیزیکدان بزرگ ، پروفسور استیون هاوکینگ و جمعی از دانشمندان قرار است بودجه ۱۰۰ میلیون دلاری میلیاردر روسی ، یوری میلنر ( Yuri Milner ) را صرف جستجوی موجودات فضایی کنند به امید اینکه طی ۱۰ سال آینده به هدف خود برسند !


 [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  این تحقیقات جدید دانشمندان قرار است ده برابر گذشته، فواصل کیهانی اطراف و پنج برابر قبل، سیگنال‌های فضایی را مورد کاوش قرار دهند. چنین وسعتی، میلیون‌ها ستاره‌ی اطراف زمین و کهکشان راه شیری را در بر می‌گیرد.
استیون هاوکینگ در کنفرانس خبری که درباره‌ی این پروژه‌ی فضایی برگزار شده بود گفت:
[BLOCKQUOTE]
زمان آن فرا رسیده است که فراتر از زمین به دنبال حیات باشیم. این دانشمندان می‌خواهند خود را صرف این پروژه کنند. ما زنده هستیم، با هوش هستیم و باید بدانیم.
[/BLOCKQUOTE]
اولین مرحله‌ این پروژه قرار است از بزرگ‌ترین تلسکوپ‌های دنیا (تلسکوپ گرین‌بانک در امریکا و تلسکوپ پارکس در استرالیا) برای اسکن سیگنال‌های فضایی استفاده کند. سیگنال‌هایی که دانشمندان امیدوارند از سوی تمدن‌های دیگر فضایی ارسال شده باشد.

   [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  تلسکوپ پارکس در استرالیا

 [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  گرین‌بانک در امریکا  
قرار است داده‌های این تحقیقات در طول زمان به‌صورت عمومی عرضه شوند. حتی اگر هم موجودات فضایی پیدا نشوند، این پروژه به دانشمندان اجازه می‌دهد تا به جای تحقیق جداگانه روی ستاره‌ها، کهکشان‌ها را بطور کلی بررسی کنند.

 [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]   هاوکینگ پیش از این گفته بود که اگر موجودات بیگانه پیدا شوند، احتمالا انسان‌ها را نابود خواهند کرد ! 
منبع: gadgetnews
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2831
تاریخ عضویت: چهار شنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4527 بار
سپاس‌های دریافتی: 6624 بار

Re: نیم قرن در جستجوی موجودات هوشمند فضایی

پست توسط bamn » پنج شنبه 1 مرداد 1394, 6:25 pm

  بنده هم یک زمانی مثل اکثر هم سن و سال هایم عشق موجودات فضایی داشتم و اینکه وجود دارند برایم یک امر مسلم بود!اما یک زمان به جایی رسیدم که متوجه شدم نهضت جهانی اعتقاد به موجودات فضایی دارد به بیراهه می رود و بویژه تالیفات نویسندگان ملحدی مثل اریک فن دنیکن در این بیراهه روی تاثیر فراوانی داشته است . حتی این تاثیر را در آثار سینمای هالیوود هم می توان مشاهده کرد . اگر فیلم های ساخته شده درباره موجودات فضایی در سه-چهار دهه قبل را با فیلم های ساخته شده در یکی-دو دهه گذشته مقایسه کنید متوجه می شوید که اغلب این آثار از جنبه تخیلی و سرگرمی بودن صرف به سمت فلسفی بودن پیش رفته اند و به دنبال پاسخ دادن به سئوالات پی پایان انسان درباره خلقت ، در این ژانر می باشند .

حتی در بین مفسران قرآن هم درباره وجود موجودات فضایی اختلاف وجود دارد . آیاتی در قرآن مجید وجود دارند (الان شماره آیه و سوره اش یادم نیست) که درباره خلقت آسمان ها و موجودات در آنها می باشند . برخی مفسران این آیات را دلالت بر وجود موجودات فضایی می دانند . برخی دیگر می گویند نشانه آن است که انسان ها در سرتاسر فضا گسترش و پیشرفت خواهند داشت . اما اکثریت بیشتر بر این نظر می باشند که جهان مادی که ما می شناسیم فقط در آسمان اول است و شش طبقه دیگر آسمان جهانی هایی خارج از مدارات جهان مادی ما هستند و موجودات ساکن در آنها را نمی توان با موجودات فضایی جهان مادی ما یکی دانست .

بنابراین در کل انکار یا تایید وجود موجودات فضایی را به دانشمندان و عالمان سپرده ام و نظر بخصوصی در این باره ندارم و به شما هم توصیه می کنم تا هنگامی که مدرک محکمی در وجود یا رد وجود آنها بدست نیامده از موضع گیری و افراط در این خصوص بپرهیزید .
  
:razz: :razz: :razz: :razz:

Junior Poster
Junior Poster
پست: 151
تاریخ عضویت: پنج شنبه 5 بهمن 1391, 7:14 pm
سپاس‌های ارسالی: 3027 بار
سپاس‌های دریافتی: 299 بار

Re: نیم قرن در جستجوی موجودات هوشمند فضایی

پست توسط varyag » جمعه 2 مرداد 1394, 7:51 am

سلام عزیزان
حالاکه بحث پیش اومد منم یک سوال مطرح میکنم
به نظر شما براساس گفتهقرآن ما اشرف مخلوقات کره زمین هستیم یا کل عالم هستی؟
به نظرخودم از اونجایی که از فرشتگان برتریم و فرشتگان مخلوقات عالم ماده نیستند پس ما اشرف مخلوقات کل عالم هستی هستیم
پس به نظر من تفکر اینکهموجودات فضایی ازما علم بالاتری دارند اندکی غیر منطقی هست
تو بحث های فراماسونری به نکته جالبیبرخوردم و اون این بود که تو اکثر تصاویر منتشر شده که به فضاییها منسوب بود بنده خداها سم داشتند!!! و در جایی بحث شده بود که فراماسونر ها به نوعی سعی دارند طایفه اجنه و خصوصا شیطان رو به عنوان فضایی جلوه بدند و به نوعی چهره محبوب ازاون ها درست کنند حالا راست و دروغش با خودشون
دوستانی که اطلاعات دقیق و کاملی دارند لطفا بیان وسط تا من و دیگران از اطلاعاتشون استفاده کنیم!!!
افتادگی آموز گر طالب فیضی هرگز نخورد آب زمینی که بلند است
نردبان این زندگی ما و منی ست ____عاقبت این نردبان بشکستنیست
لاجرم آن کس که بالاتر نشست ______استخوانش سخت تر خواهد شکست

Administrator
Administrator
نمایه کاربر
پست: 15876
تاریخ عضویت: جمعه 7 بهمن 1384, 7:51 pm
سپاس‌های ارسالی: 72605 بار
سپاس‌های دریافتی: 31659 بار
تماس:

Re: نیم قرن در جستجوی موجودات هوشمند فضایی

پست توسط Mahdi1944 » دو شنبه 26 مرداد 1394, 1:54 am

این لینک و منابعی که معرفی کرده فکر میکنم کافی باشه برای اینکه بتونیم به وجود موجودات فرازمینی اعتقاد و امید داشته باشیم ...
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
مخصوصا حدیثی که از امام صادق نقل شده و در دو منبع دیدم..
ار طرفی اگر جهان به این عظمت خالی و زمین تنها سیاره قابل سکونت باشه، به قول استفان هاوکینگ، چه اصراف بزرگی هست ...
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد


[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | مجله الکترونيکي سنترال کلابز

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Junior Poster
Junior Poster
پست: 151
تاریخ عضویت: پنج شنبه 5 بهمن 1391, 7:14 pm
سپاس‌های ارسالی: 3027 بار
سپاس‌های دریافتی: 299 بار

Re: نیم قرن در جستجوی موجودات هوشمند فضایی

پست توسط varyag » دو شنبه 26 مرداد 1394, 7:58 am

با سلام خدمت دوستان و احترام خدمت جناب آقای Mahdi1944
با تشکر از منبعی که ارائه کردید
موفق و پیروز باشید
افتادگی آموز گر طالب فیضی هرگز نخورد آب زمینی که بلند است
نردبان این زندگی ما و منی ست ____عاقبت این نردبان بشکستنیست
لاجرم آن کس که بالاتر نشست ______استخوانش سخت تر خواهد شکست

ارسال پست

بازگشت به “انجمن نجوم”