چرا اعتیاد به رابطه جنسی اینترنتی باعث تخریب روابط زوجین می

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث مرتبط با بهداشت و روان به بحث بپردازيد.

مدیران انجمن: Dr.Akhavan, mahshid-banoo, شوراي نظارت, Dr.Akhavan, mahshid-banoo, شوراي نظارت

ارسال پست
New Member
پست: 1
تاریخ عضویت: پنج شنبه 29 مرداد 1394, 1:31 pm
سپاس‌های دریافتی: 2 بار

چرا اعتیاد به رابطه جنسی اینترنتی باعث تخریب روابط زوجین می

پست توسط moqaleb » پنج شنبه 29 مرداد 1394, 10:31 pm

به نقل از سايت گروه متخصصين درس زندگي ، مهدي اريافر متخصص ازدواج سالم و ترميم روابط ناشي از خيانت همسر با نكات مفيدي در زمينه اعتياد به رابطه جنسي اينترنتي و نقش ان در تخريب روابط زوج ها اشاره مي كند
بارها بسیای از زنان و مردان شرکت کننده در کارگاه های آموزشی گروه درس زندگی این پرسش را مطرح می کنند که ” آقای مهدی آریافر؛ چرا رابطه جنسی آنلاین و یا مشاهده تصاویر و فیلم های مستهجن، در رابطه ما با همسرمان اثرات مخّرب برجای گذاشته است ؟ “
تجربیات من و همکارانم در زمینه آموزش مهارتهای رفع اعتیاد اینترنتی نشان می دهد که بنابر دلایل زیر، اعتیاد جنسی اینترنتی یا مشاهده سایتها و موضوعات مرتبط با امور جنسی می تواند روابط بین زوجین را با چالش های جدی مواجه سازد :
۱- سپری کردن زمان پای کامپیوتر و یا هر وسیله ارتباط با اینترنتی می تواند ساعتها از وقتی را که شخص می توانست با همسر و یا فرزندانش بگذراند را پر کند.
۲- رابطه جنسی اینترنتی با رابطه واقعی فرد با همسرش متفاوت است و در صورتیکه فرد به آن نوع ارتباط عادت کرده باشد، دیگر رابطه جنسی با همسر برای او جذابیت سابق را ندارد و نمی تواند او را به اوج لذت جنسی برساند.
۳- زمانی که شخص در دنیای مجازی یا همان اینترنت است، در بسیاری از مواقع می تواند با تغییر دادن محرک های جنسی نظیر عکس، فیلم و غیره زمان انزال خود را به تعویق بیاندازد زیرا اختیار با خود اوست و در نتیجه او در رابطه واقعی با همسر خود ممکن است دچار ناتوانی در کنترل خود شود.
۴- کسی که برای داشتن رابطه جنسی و یا گفت و گوی جنسی اینترنتی با فردی ارتباط برقرار می کند، در بسیاری از مواقع برایش لذت بردن جنسی مهم است و نه چیز دیگر . لذا ممکن است تصورات غیرواقعی از یک رابطه جنسی را به طرف مقابلش القا کند و این موجب می شود که بعدها نتواند از رابطه جنسی با همسرش لذت ببرد و در نتیجه مأیوس شده و رابطه با همسرش به سردی بگراید.
۵- بعضی از افراد تصور می کنند که چون صرفاً با طرف مقابل خود چت کرده و از نزدیک با کسی بجز همسرشان ارتباط ندارند، اینکار آنها قابل قبول بوده و خیانت محسوب نمی شود. در حالیکه تجربیات بنده بارها نشان داده است که همسران افراد معتاد به رابطه جنسی اینترنتی اینگونه فکر نمی کنند ، از نظر آنها گویی همسرشان در دنیای واقعی به آنها خیانت کرده است.
۶- نکته مهم دیگر این است که فردی که در دنیای مجازی با دیگران در ارتباط است. بجای آنکه فکر و ذهن خود را مشغول زندگی خود و همسرش نماید، آنرا درگیر رابطه با آدمهای مجازی کرده است و همین کافی است تا همسرش احساس کند که به او خیانت شده است.

ارسال پست

بازگشت به “روانشناسي و روان پزشكي”