معرفی آریو اس 300

در اين بخش انواع خودروها معرفي مي‌شوند

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, RAHVAR, Mohsen1001, شوراي نظارت, MOHAMMAD_ASEMOONI, RAHVAR, Mohsen1001, شوراي نظارت

ارسال پست
New Member
پست: 10
تاریخ عضویت: پنج شنبه 15 مهر 1395, 7:55 pm
سپاس‌های دریافتی: 7 بار

معرفی آریو اس 300

پست توسط H1986 » یک شنبه 23 آبان 1395, 6:12 pm

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]که در سال ۲۰۱۲ در چین معرفی شده است، یکی از محصولات شرکت نوپای زوتای است که خود در سال ۲۰۰۵ تاسیس شده است. این شرکت همانند بسیاری از شرکت­‌های چینی دیگر کار خود را با کپی‌­برداری و خرید دانش از شرکت‌های معتبر آغاز کرد. شرکت‌هایی مانند فیات، لانچیا، تویوتا و میتسوبیشی که همچنان این روند ادامه دارد.

شرکت سایپا نیز در راستای تکمیل سبد فروش خود این خودرو را نشانه گرفت و عرضه آن را در ایران در سال ۱۳۹۳ با نام S۳۰۰ آغاز کرد و البته پس از مدتی نام آن به سایپا آریو تغییر یافت.

طراحی ظاهری سایپا آریو بر اساس خودرو نسل دوم تویوتا Allion صورت پذیرفته است و موتور آن نیز توسط کمپانی میتسوبیشی ساخته شده است. طراحی و امکانات این خودرو قابل قبول است، به جز برخی از قطعات داخلی آن که از کیفیت پایینی برخوردار است.

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

فاصله ۲.۷ متری دو محور این خودرو سبب شده تا فضای نسبتا خوب و بزرگی چه در قسمت جلو و چه در قسمت عقب در خودرو وجود داشته باشد. با این که کیفیت برخی از قطعات داخلی این خودرو نامناسب است، اما طراحی کلی نمای داخلی خوب است. تنظیمات سیستم صوتی از روی فرمان، نمایشگر دقیق و زیبای سرعت، دور موتور، مصرف سوخت و دیگر هشدارهای مورد نیاز نیز از دیگر نکات مثبت طراحی قسمت داشبورد این خودرو است. سانروف یکی دیگر از تجهیزات رفاهی این خودروست.

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

همان طور که گفته شد طراحی سایپا آریو شباهت زیادی به تویوتا Allion دارد. چراغ‌های کشیده و بلند به همراه جلو پنجره متناسب با آن ترکیب خوبی را در نمای جلو بوجود آورده است. سپر جلو هم که با طراحی مناسب کاملا به شکل چراغ‌ها همگون شده، نمایی زیبا و قابل قبول پدید آورده است. در نمای جانبی نیز این طراحی البته به شکل ساده‌تری ادامه پیدا کرده و با وجود این سادگی هماهنگی قسمت جلویی خودرو با نمای جانبی حفظ شده است. فاصله بین دو محور این خودرو ۲۷۰۰ میلی‌متر است و به گفته کمپانی چینی سازنده این خودرو این فاصله بیشتر از خودروهای مشابهی است که از همین سگمنت استفاده می­‌کنند. هر چند که چراغ‌های عقب این خودرو بسیار جمع‌تر شده­‌اند و همچنین عرضشان نیز افزایش یافته است اما در مجموع می‌­توان گفت که هماهنگ با چراغ‌های جلو طراحی شده­‌اند، چرا که شکل متوازی الاضلاع گونه آن حفظ شده است. فضای ۴۵۷ لیتری صندوق عقب این خودرو نیز از جمله نکاتی است که شرکت چینی از آن به عنوان نکات برجسته این خودرو ذکر کرده است و آن را کاملا مناسب خانواده­‌ها دانسته است.


[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

شتاب و امکانات و ایمنی مناسب به همراه فضای بزرگ و خانوادگی این خودرو در صورت دوام می‌تواند رانندگی خوبی را برای سرنشینان آن فراهم کند. کیفیت نه چندان مطلوب اجزای داخلی شاید بزرگ‌ترین نقطه ضعف این خودرو باشد که حتما بر راحتی و آرامش افرادی که از این خودرو استفاده می‌کنند تاثیرگذار است.

برای مشاهده کامل بررسی ای خودرو به لینک زیر مراجعه نمایید.
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
منبع: [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

ارسال پست

بازگشت به “معرفي خودرو”