فرودهای ناموفق "فالکون 9"+ویدئو

جديدترين اخبار مربوط به نجوم را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7545
تاریخ عضویت: سه شنبه 26 آذر 1387, 4:20 pm
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22091 بار

فرودهای ناموفق "فالکون 9"+ویدئو

پست توسط sinaset » جمعه 24 شهریور 1396, 2:51 pm

"اسپیس‌ایکس" ویدیوهایی را که نشان‌دهنده چندین سقوط و عدم موفقیت در بازگشت پیشرانه‌های "فالکون 9" به دلیل نقص فنی هنگام فرود بوده را منتشر کرد. سقوط‌هایی که منجر به اولین فرود موفقیت آمیز "فالکون 9" شد.
 تصویر 
به گزارش ایسنا و به نقل از گیزمگ، شرکت "اسپیس‌ایکس" ویدیویی از یک سری از سقوط‌ها و انفجارها منتشر کرد که منجر به اولین فرود موفقیت آمیز فالکون 9 شد.

این کلیپ دو دقیقه‌ای چگونگی فرود ناموفق موشک اوربیتال تقویت کننده را نشان می‌دهد. راه‌های بسیاری وجود دارد که می‌تواند در طول فرود منجر به اشتباه شود.

فرود موفقیت آمیز پرچمدار فضایی "فالکون 9" حالا دیگر امری عادی تلقی می‌شود، اما زمان زیادی از روزی که هر تلاشی برای بازگرداندن موشک‌ها منجر به انفجار موشک می‌شد نگذشته است.

 تصویر 
"اسپیس‌ایکس" برای جلب توجه به آن روزها، یک ویدیو از تعدادی از تلاش‌های ناموفق برای فرود موشک‌ها را که هر مهندس پیشگام باید با آن روبرو شود، گردآوری و منتشر کرده است.

این ویدیو با یک زیرنویسی از اظهار نظر در مورد اقدامات، شامل تصادفات، انفجارهای میان آسمان و زمین، واژگون شدن موشک‌ها و تخریب کلی همراه است.

بعضی از آنها توضیحات مربوط به اشتباه رخ داده را مانند خرابی سنسور موتور، اتمام مایع هیدرولیکی، اتمام سوخت و سوپاپ دریچه چسبان، شامل می‌شود.

"الون ماسک" بنیانگذار و مدیرعامل "اسپیس‌ایکس" در حساب توییتری خود همراه با انتشار این ویدیو اظهار داشت که این ویدیو راه دراز رسیدن به اولین فرود موفقیت آمیز "فالکون 9" را نمایش می‌دهد. هنگامی که همه چیز قابل بازگشت باشد، هزینه‌ها بیش از 100 درصد کاهش می یابد.

برای دیدن ویدئو باید به [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]خبر بروید.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.

ارسال پست

بازگشت به “اخبار نجوم”