روشن نشدن لپ تاپ

در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد

مدیران انجمن: Mahdi Mahdavi, شوراي نظارت

ارسال پست
New Member
سپاس‌های دریافتی: 1 بار

روشن نشدن لپ تاپ

پست توسط ramtin530 » سه شنبه 15 مرداد 1392, 12:06 am

با سلام به بچه های باحال سایت . مشکلی برام پیش اومده لطفا اگه میتونین کمکم کنید
چند روز پیش داشتم با لپ تاپم کار میکردم لپ تاپ تو شارژ بود و باتری هم روش بود بعد اون رو Hibernate کردم و فرداش که اومدم روشنش کنم دیگه روشن نشد. موقعی که باتری تنها روش باشه اصلا روشن نمیشه و چراغش هم روشن نمیشه. موقعی که شارژر رو میزنم چراغ شارژش چشمک میزنه ولی روشن نمیشه. لپ تاپم همیشه به برق وصله. هر کاری کردم روشن نشد کار اورژانسی دارم اگه راهنمایی کنین ممنون میشم در ضمن لپ تاپم HP Probook 4530 هست. با تشکر.تصویر
تصویر

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22073 بار

Re: روشن نشدن لپ تاپ

پست توسط sinaset » سه شنبه 15 مرداد 1392, 12:21 pm

سلام بر شما.
به انجمن سنترال خوش امدید. :razz:

دوست من ، شما یک بار با باطری ، یک بار بدون باطری شارژر لپ تاپ رو به مدت چند دقیقه( 5 یا 10 دقیقه) وصل کنید .(اگر مولتی متر دارید ، در صورت امکان ولتاژ خروجی باطری لپ تاپتون رو با ولتاژی که بروی باطری ذکر شده چک کنید)
دقت کنید ، فیش برق ، و باطری را بدرستی در سر جایی خود قرار داده باشید.

باتشکر.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.

New Member

پست توسط ramtin530 » سه شنبه 15 مرداد 1392, 12:42 pm

با سلام این کارهایی رو که میگین کردم با باتری تنها ، با شارژر تنها و ...... همش رو امتحان کردم ولی جواب نگرفتم راه دیگه ای نداره؟

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر

پست توسط sinaset » سه شنبه 15 مرداد 1392, 3:37 pm

ramtin530 نوشته شده:با سلام این کارهایی رو که میگین کردم با باتری تنها ، با شارژر تنها و ...... همش رو امتحان کردم ولی جواب نگرفتم راه دیگه ای نداره؟

دوست گلم ، شما باید یک سری سرنخ به ما بدید ، تا ما بتونیم به شما کمک کنیم .

تا اونجایی که من تحقیق کردم ، این اشکالات (روشن نشدن کامپیوتر بعد از اخرین بار خاموش کردن ، یا خواب زمستانی و یا اماده به کار) مربوط به بایوس لپ تاپ . که این خود به دلیل مختلفه ، دلیل از قبیل ویروسی شدن ، داغ کردن بیش از حد یک از قطعات ( بدلیل کثیف شدن فن ها خنک کننده لپ تاپ ، کا باید تمیز بشه ) ،یا از کار افتادن یک قطعه سخت افزاری !

ایا شما می تونید رم های سیستم رو در بیارید ؟اگر می تونید ، یک بار درش بیارید و بدون اون سیستم رو روشن کنید .سپس از دوباره (ان را تمیز کنید) و در سر جا خودش قرار بدید .

دوست من ، ما سعی می کنیم ، پله پله پیش بریم ، نگران نباشید انشالله که مشکلتون حل خواهد شد.

باتشکر.تصویر

New Member

پست توسط ramtin530 » چهار شنبه 16 مرداد 1392, 4:55 am

دوست عزیز ممنون از راهنمایی هاتون. موقعی که شارژر رو وصل می کنم صدای غیر عادی از شارژر و لپ تاپ میاد. ولی من چون خودم امکان باز کردن لپ تاپ رو ندارم احتمالا باید ببرم پیش تعمیرکار. ممنون که وقت گذاشتین. تابعد. تصویر

Major
Major
سپاس‌های ارسالی: 434 بار
سپاس‌های دریافتی: 553 بار

پست توسط fereshteh blue » جمعه 10 فروردین 1397, 8:17 pm

سلام
لپ تاپ من روشن نمی شه هیچ علامت حیاتی نداره و تنها چراغ آداپتورش روشن شده یک کمم سرچ کردم بیشترین احتمال به شارژر بوده که با این حساب فکر نکنم مشکل از شارژر باشه
حالا سوالم اینه که علتش چی می تونه باشه؟ آخه یه ضربه ی کوچیکی خورده به مغزش! وقتی تو کیف تکیه داده بودم به صندلی افتاد رو زمین اما واقعا چیز خاصی نبود از نظر من :grin:
درست می شه؟ و این که کل فایلای پایان نامه روی دسکتاپ بوده می شه نجاتشون داد؟

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
محل اقامت: زمین پهناور خدا ( أرضُ الله الواسعة)
سپاس‌های ارسالی: 4164 بار
سپاس‌های دریافتی: 8346 بار

پست توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » شنبه 11 فروردین 1397, 3:48 am

سلام
باتریش چقدر شارژ داشت؟
اگه برای روشن کردنش شارژ داشته پس مشکل از شارژر نیست و باید با باتری روشن میشد
مشکل از خود لپ تاپه
گاهی بهعض از مشکلات با آپشنِ توسری حل میشه
یکی دو تا بزنین تو سرش و بغلهاش شاید اثر کنه

اگه نشد ,باید باز بشه چون نه با برق کار میکنه نه باتری
اگه فیوز داره ممکنه از جاش دراومده باشه
بیشتر به مدار برقش شک دارم
 دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا  

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر

پست توسط sinaset » شنبه 11 فروردین 1397, 8:51 am

باسلام..

رم ها رو بررسی کنید،ببینید از جایگاه خودشون در اماده یا که خیر.
متاسفانه لپ تاپ ها حساسیت ویژه دارند،برای همین باید در نگه داری انها مواظبت کرد ..

اگر هارد اسیب ندیده باشد،می توانید با در اوردن ان و اتصال به کامپیوتر دیگر،فایل ها خودتان را ببینید و یا استفاده کنید.

باتشکر.

New Member

پست توسط matin9934 » شنبه 11 فروردین 1397, 10:05 am

سلام دوستان من یه لب تاپ ایسوس دارم یه ماه خریدمش الان وقتی به برق وصل نیستش روشنش میکنم چندثانیه روشن میشه بعدش خاموش میشه ولی وقتی کابل برق وصل میکم بدون مشکل وصل میشه

Major
Major
سپاس‌های ارسالی: 434 بار
سپاس‌های دریافتی: 553 بار

پست توسط fereshteh blue » شنبه 11 فروردین 1397, 11:53 am

ممنون از دوستان
انقدری شارژ داشت که روشن بشه. یه چندتا زدم تو سرش فایده نداشت.
یادم نمیاد تا حالا ضربه خورده باشه این ضربه ای هم که خورد اصلا فکر نمی کردم مهم باشه فاصله ی خیلی کمی افتاد!
یه سوال دیگه به نظرتون می شه به این سایتا و اپ های مربوط به تعمیرات اطمینان کرد؟ مثلا آچاره کارشناس می فرسته منزل

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر

پست توسط sinaset » یک شنبه 12 فروردین 1397, 8:05 am

matin9934 نوشته شده:سلام دوستان من یه لب تاپ ایسوس دارم یه ماه خریدمش الان وقتی به برق وصل نیستش روشنش میکنم چندثانیه روشن میشه بعدش خاموش میشه ولی وقتی کابل برق وصل میکم بدون مشکل وصل میشه

باسلام

بهتر بود برای این موضوع یک تاپیک جداگانه باز میکردید.

چه مقدار لپ تاپ باتریش شارژ میشود و بعد ،بعد از کشیدن،کابل خاموش میشود؟!
درصورتی که باتری شارژر میشود و این مشکل کماکان پابرجاست،به شرکت گارانتی یا جایی که لپ تاپ را تهیه کردید،اطلاع دهید ..

fereshteh blue نوشته شده:ممنون از دوستان
یادم نمیاد تا حالا ضربه خورده باشه این ضربه ای هم که خورد اصلا فکر نمی کردم مهم باشه فاصله ی خیلی کمی افتاد!
یه سوال دیگه به نظرتون می شه به این سایتا و اپ های مربوط به تعمیرات اطمینان کرد؟ مثلا آچاره کارشناس می فرسته منزل

بهتر اینکه،شما در شهرتان به دنبال یک تعمیرگاه مطمعا و کار بلد و با سابقه مراجعه کنید و از انها بپرسید .

به سایت ها هم می توان اطمینان کرد،اما باید در رابطه با انها تحقیق کنید و اعتبار ها را مورد سنجش قرار دهید..
باتشکر.

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
محل اقامت: زمین پهناور خدا ( أرضُ الله الواسعة)
سپاس‌های ارسالی: 4164 بار
سپاس‌های دریافتی: 8346 بار

پست توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » یک شنبه 12 فروردین 1397, 8:32 am

fereshteh blue نوشته شده:ممنون از دوستان

سلام
اگه بیاد خونه بیشتر میگیره اما اطلاعاتتون سرقت نمیشه البته اگر از او تا اخر بالا سرش باشین
ضمناً احتمال اینکه مشکل مکانیکی باشه زیاده مثل در اومدن فیوز از جاش یا تکون خوردن ram
گمان نکنم مشکل الکترونیکی داشته باشه
 دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا  

ارسال پست

بازگشت به “سخت افزار كامپيوتر”