چقدر طول می­‌کشد با سرعت نور قطر راه شیری را طی کنیم؟

جديدترين اخبار مربوط به نجوم را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7545
تاریخ عضویت: سه شنبه 26 آذر 1387, 4:20 pm
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22091 بار

چقدر طول می­‌کشد با سرعت نور قطر راه شیری را طی کنیم؟

پست توسط sinaset » چهار شنبه 20 تیر 1397, 9:25 am

بیگ بنگ: دیسک کهکشان خانه ما – کهکشان راه شیری – بسیار بزرگتر از آن چیزی است که قبلاً تصور می­ شد. مطالعه جدید نشان می­ دهد که ٢٠٠ هزار سال طول می­ کشد تا یک سفینه فضایی که با سرعت نور حرکت می­ کند، از تمام کهکشان عبور کند. محققان پس از تجزیه و تحلیل فراوانی فلزات(عناصر سنگین) در ستاره­‌ها، که با نام metalicities آنها شناخته می­ شود، به این نتیجه رسیدند. 
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
مطالعه­‌ای جدید نشان می دهد که دیسک ستاره‌­دار و درخشان کهکشان راه شیری بزرگتر از آن چیزی است که قبلاً تصور می ­شد. کهکشان می­تواند حداقل محدود به دایرۀ داخلی نشان داده شده در شکل باشد، و حتی ممکن است از آن هم فراتر رود.
 به گزارش بیگ بنگ، هنگامی­که دانشمندان به فراتر از مرز فرضی پیشین دیسک کهکشان راه شیری نگاه کردند، از دیدن ستارگانی با ترکیباتی شبیه به ستاره‌­های داخل دیسک شگفت­‌زده شدند. کارلوس آلنده یکی از نویسندگان این تحقیق و پژوهشگر مؤسسه اخترفیزیک جزایر قناری گفت: «ما نشان دادیم که درصد قابل ملاحظه­‌ای از ستارگان با [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید](Metallicity) بیشتر که از ویژگی­‌های ستاره‌­های دیسک است، فراتر از حد فرض شده پیشین برای شعاع دیسک کهکشانی وجود دارند.»
 مطالعه جدید اندازه دیسک کهکشان راه شیری را در حدود ۲۰۰ هزار سال نوری تخمین می­ زند. مطالعات پیشین نشان دادند که راه شیری اندازه‌­ای در بین ١٠٠ هزار تا ۱۶۰ هزار سال نوری دارد. (یک سال نوری فاصله‌­ای است که نور در یک سال طی می­ کند، در حدود ١٠ تریلیون کیلومتر.) اختر­شناسان می­ گویند که ستاره­‌هایی که اخیراً یافت شده‌­اند حدود سه برابر دورتر از مرکز کهکشان نسبت به خورشید می ­باشند. این تیم در بیانیه­‌ای اضافه کرد که ستاره­‌های دیسک ممکن است تا حدود چهار برابر نیز نیز دورتر باشند.
 دانشمندان پس از تجزیه و تحلیل داده‌­های بدست آمده توسط ابزار APOGEE و LAMSOT که طیف ستارگان را جمع‌­آوری کرده بودند، به این نتیجه رسیدند. طیف یک ستاره، در واقع تفکیک نور آن به رنگ­‌های مختلف است. با تحلیل الگوی رنگ­ها، دانشمندان می­دانند که چه عناصری در درون ستارگان وجود دارند. این اولین‌بار نیست که دانشمندان در پارامترهای کهکشان تجدید نظر کرد‌ه­اند. مطالعات اخیر در مورد کهکشان آندرومدا نشان داد که این جسم سماوی نیز جرمی مشابه با راه شیری دارد و نه بیشتر. این موضوع بر پیش­‌بینی حرکت دو کهکشان نیز تأثیر می­گذارد، زیرا آنها یک برخورد غیرقابل اجتناب دارند که حدود ۴ میلیارد سال دیگر رخ می دهد. جزئیات بیشتر این پژوهش ِ
جدید در مجله [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]و به سرپرستی “مارتین لوپز-کوره­دوریا” منتشر شده است.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.

ارسال پست

بازگشت به “اخبار نجوم”