سوال راجع به هالوژن و ریسه

در اين بخش مي‌توانيد در مورد برق و الکترونیک عمومی به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: SAMAN, sinaset, شوراي نظارت, SAMAN, sinaset, شوراي نظارت

ارسال پست
New Member

سوال راجع به هالوژن و ریسه

پست توسط M@hyar » شنبه 6 مرداد 1397, 1:50 pm

سلام
من سقف خونه رو هالوژن و ریسه ۵۷۳۰ کار کردم. دیشب متوجه شدم که وقتی همه چیز خاموشه , یه نور خفیف تو بعضی هالوژن ها و ریسه ها هست , رفتم کلا فیوز رو قطع کردم , نور ریسه تقریبا رفت ولی هنوز خیلی خیلی کم نور داخلش بود (بعد از قطع فیوز) , ولی هالوژن ها مثل قبل نور خفیف داشت و تغییری نکردن. حالا سوالی که دارم اینه که آیا این طبیعی هست؟ نگران کار سیمکش و برق کار هستم که کارشون رو درست انجام دادن یا خیر؟ اگه طبیعی هست چرا فقط بعضی از ریسه ها و هالوژن ها این نور خفیف رو دارن و بقیه کامل خاموش هستند؟؟؟ 
ممنون

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
محل اقامت: تبریز
سپاس‌های ارسالی: 1729 بار
سپاس‌های دریافتی: 834 بار

Re: سوال راجع به هالوژن و ریسه

پست توسط ho3ein2000 » شنبه 6 مرداد 1397, 8:54 pm

M@hyar نوشته شده:
شنبه 6 مرداد 1397, 1:50 pm

من سقف خونه رو هالوژن و ریسه ۵۷۳۰ کار کردم. دیشب متوجه شدم که وقتی همه چیز خاموشه , یه نور خفیف تو بعضی هالوژن ها و ریسه ها هست , رفتم کلا فیوز رو قطع کردم , نور ریسه تقریبا رفت ولی هنوز خیلی خیلی کم نور داخلش بود (بعد از قطع فیوز) , ولی هالوژن ها مثل قبل نور خفیف داشت و تغییری نکردن. حالا سوالی که دارم اینه که آیا این طبیعی هست؟ نگران کار سیمکش و برق کار هستم که کارشون رو درست انجام دادن یا خیر؟ اگه طبیعی هست چرا فقط بعضی از ریسه ها و هالوژن ها این نور خفیف رو دارن و بقیه کامل خاموش هستند؟؟؟ 

سلام دوست عزیز
برخی پاور های led ظرفیت خازن شون خیلی زیاد هست و باعث میشه چند دقیق ریسه ها نیمه روشن باشند،ولی اگر دایمی باشه تنها دلیلش اتصال بسیار خفیف سیم نول با سطوح گچی و به
اصطلاح زمین هست و جای هیچ نگرانی نیست و هیچ گونه ایرادی نخواهد داشت
جهت رفع این مشکل میتونید جای سیم فاز رو با نول تو ورودی هر ریسه نیمه روشن عوض کنید
موفق باشید

خدا یاور بنده اش هست~ تا وقتی که بنده یاور برادرش باشه

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
محل اقامت: زمین پهناور خدا ( أرضُ الله الواسعة)
سپاس‌های ارسالی: 4395 بار
سپاس‌های دریافتی: 8531 بار

Re: سوال راجع به هالوژن و ریسه

پست توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » یک شنبه 7 مرداد 1397, 6:12 pm

M@hyar نوشته شده:
شنبه 6 مرداد 1397, 1:50 pm

سلام علیکم
گاهی امواج فرستنده های رادیو تلوزیونی و یا امواج دکلهای موبایل یا بیسیم اگر قوی باشه باعث روشن شدنِ لامپها میشه خصوصاً لامپهای فلوئورسنت و کم مصرف که گاز داخلش هست
.
این امواج میتونه باعث تولید برق ضعیف در سیمها هم بشه که ممکنه باعث روشن شدن لامپها با نور ضعیف بشه .
.
.

==================================
صرفه جویی های میلیونی در هزینه های زندگی و خودرو
topic-t107118-984.html
.
topic-t106890-96.html

صرفه‌جویی های میلیونی در هزینه‌های خودرو

صرفه‌جویی های میلیونی در هزینه‌های زندگی

برنامه‌های کاربردی اندروید و اطلاعات مهم در مورد تنظیمات اندروید

جسارتاً آموزش توبه به زبان ساده

توصیه‌های مهم امنیتی

توصیه‌های بسیار مهم بهداشتی

تاپیک جامع سرویس و تعمیر و مشاوره آبگرمکن و پکیج

سوالات سیستم آبرسانی ساختمان

دوستِ عزیز، چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همه ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برای بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه.
یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست.

باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و نفوذت رو به کار بگیر
تا مانعِ پرواز بشی.
قبول نداری؟
این شما واین هم دنیا

ارسال پست

بازگشت به “برق و الکترونیک عمومی”