بسم الله، ساخت هواپيماي مسافري متوسط را شروع كنيم

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث هوانوردي و هوافضا به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: hamed_713, شوراي نظارت, مديران هوافضا, hamed_713, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1653
تاریخ عضویت: پنج شنبه 4 شهریور 1389, 9:14 pm
سپاس‌های ارسالی: 3396 بار
سپاس‌های دریافتی: 5771 بار

بسم الله، ساخت هواپيماي مسافري متوسط را شروع كنيم

پست توسط shafagh » یک شنبه 30 دی 1397, 2:50 pm

در حاليكه ژاپن از بعد از جنگ جهاني دوم تا كنون تحت استعمار و نظارت كاخ سفيد است و به ان اجازه پيشرفت در صنايع سنگين و همچنين صنايع نظامي داده نشده و همچنان ژاپني ها را عقب نگهداشته اند اما با اين وجود شركت ميتسو بيشي اين كشور با هر التجاء و التماسي كه شده توانسته است تحت نظارت و استيلاي امريكاييان يك هواپيماي متوسط مسافر بري طراحي كرده و بسازد. ( البته اينكه امريكا بايست بعد از حدود هفتاد هشتاد سال از جنگ جهاني گذشته ژاپن را بعنوان يك كشور داراي استقلال رها كند حرف ديگريست كه مربوط به اين مقاله نيست.) 
تصویر


 
تصویرخوب ما كه بحمدلله الان مستقل ترين كشور جهان بوده و داراي قوا و استعدادها و امكانات فراواني در سرزمين خود بوده و تواناهايي لازم را براي طراحي و توليد چنين هواپيماهايي را داريم چرا اقدام به چنين امر مهم و حياتي نكنيم؟ ما از همين الاان ميتوانيم الگوهاي محتلفي را براي چنان هواپيمايي در كشور تهيه و تامين كنيم پس چرا اقدامي نمي كنيم؟

من از مسئولين امور تقاضا دارم بدون فوت وقت از همين الان تيم هاي مهندسي تشكيل دهند و منتظر مثلا انتقال تكنولوژي ساخت چنين هواپيما يي به كشور نباشند وقتي كار طراحي شروع شود تكنولوژي هم در خود كشور ما متظاهر خواهد شد. مهندسي معكوس هم لازم نيست و تجربيات مهندسي ما در مورد ساير هواپيماهاي مشابه بايد بتواند جوابگوي يكي چند طراحي علمي و اصولي باشد و معطلي در اين امر به هيچ وجه جايز نيست. 

هواپيماي خصوصي ده بيست نفره فايده اي ندارد ما بايد از همين الان در پي ساخت هواپيمايي با تعداد 50 الي 70 مسافر باشيم، هواپيمايي كه زحمت ساخت ان نسبت به هواپيماهاي كوچكتر تفاوت چنداني هم ندارد.


من با جديت مي گويم يالا شروع كنيم!  عذر و بهانه هاي اينطرفي و انطرفي را هم نمي پذيرم بهر نحو ممكن و بهر طريق ميسر بايد اين كار را شروع كرد و نگران شكست و  علل در كار هم نباشيم . ابتدا ظروع به طراحي و بعد شروع به تاسيس خط توليد با تمام قوا و امكانات الان عكس اين هواپيماي ژاپني يك جرقه خوبي براي تشكيل تيم هاي طراحي يك هواپيماي مسافري ايراني است و نياز هم نيست از ان تقليد كنيم خودمان قدرت ابتكار و طراحي هاي علمي داريم و بايد شروع كرد. بايد از همين الان شروع كرد. من معذرتا حرف هيچگدام از دوستان و حتي اساتيد محترم علوم هوايي انجمن هاي علمي  را در مورد مشكلان و پيچيدگي هاي اقدام به ساخت چنين هواپيمايي را هم نمي پذيرم و معتقدم عليرغم همه مشكلات تيم هاي مهندسي و طراحي ما خواهند توانست در اينده نه چندان دور به اين مهم دست يابند فقط بايد گروه هاي تخصصي تشكيل شده و كار شروع شود و نيازي به تحقيقات خارج از كشور هم نيست فقط اقدام به شروع اصل است.

Fast Poster
Fast Poster
نمایه کاربر
پست: 215
تاریخ عضویت: پنج شنبه 12 آذر 1388, 11:38 am
سپاس‌های ارسالی: 3148 بار
سپاس‌های دریافتی: 393 بار

Re: بسم الله، ساخت هواپيماي مسافري متوسط را شروع كنيم

پست توسط apple2009 » یک شنبه 30 دی 1397, 3:08 pm

انشا الله وقتی چیزی نمونده بود برای بخور بخور ، شاید مسئولین بعدی که اومدن شروع کنن . 

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7545
تاریخ عضویت: سه شنبه 26 آذر 1387, 4:20 pm
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22091 بار

Re: بسم الله، ساخت هواپيماي مسافري متوسط را شروع كنيم

پست توسط sinaset » دو شنبه 1 بهمن 1397, 10:08 am

باسلام

اون اویل که،علم و اگاهی پایینی داشتیم،تصور میکردیم،چقدر کسانی که علم دارن،بالا و دست نیافتنی هستن...! اما وقتی خدا یاری کرد و علم بیشتری کسب کردیم.. به این نکته پی بردیم،همه این علم ها فقط مال خداست به کمی تلاش بهشون میده! و همه اونایی که علم اگاهی بدست اوردن،یا حاصل دزدی از یک انسان خوب بوده! یا یک انسان خوب بوده که بد تبدیل به شهوت ران شده ! .. یا هم یک انسان خوب بودن،که خوب ماندن(باخدا) و خدا بیشتر از قبل و کاربردی تر از قبل بهشون داد!

کما اینکه،ریشه پیشرفت صنعتی خود کشورهای اروپایی هم از متون و علوم اسلامی بوده .. که بعدها به دست انها رسیده ! و باعث پیشرفتشون شده .. (نه حاصل یک انسان شهوت ران،بی بندبار، متکذب خدا! یا یک انسان با ذهنیت پلید)
-
هم چیز،در این دنیا کاملا دست یافتنی است! اگر از پایه و اصولی شروع شود، و اخلاص دار ان باشد! به راحتی بهترین بهترین ها به وجود خواهد امد . باقی مسائل افسانه هستن.

باتشکر.

 
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.

ارسال پست

بازگشت به “ديگر مباحث هوانوردي”