طریقه پایه ها و شماره انها در ایسی و میکروکنترولر ها

در این بخش می‌توانید به بحث و گفتگو در رابطه با آموزش‌های مربوط به مدارهای مجتمع و نحوه عملکرد آنها بپردازید

مدیران انجمن: Mahdi Mahdavi, SAMAN, sinaset, شوراي نظارت, Mahdi Mahdavi, SAMAN, sinaset, شوراي نظارت

ارسال پست
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7545
تاریخ عضویت: سه شنبه 26 آذر 1387, 4:20 pm
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22089 بار

طریقه پایه ها و شماره انها در ایسی و میکروکنترولر ها

پست توسط sinaset » دو شنبه 6 اسفند 1397, 10:21 am

بنام خدا
باسلام 

 
تصویر
تصویر یک مدل ایسی،که در بسته بندی DIP می باشد
ایسی بالا را ببینید، جلویی ایسی یک حفره نیمه! وجود دارد! این حفره یک علامت برای این ایسی است،که همه متوجه بشوند شمارش پایه های ایسی از اینجا شروع میشود. و تقریبا اکثر غریب به اتفاق ایسی و میکروکنترولرهای مشابه این حفره را دارند! و این یک علامت مرسوم می باشد!
تصویر
یک مدل میکروکنترولر به بسته بندی DIP
در تصویر بالا یک مدل میکروکنترولر، حفره در جایی می باشد که نوشته شده Notch و شمارش اولین پایه از نقطه DOT شروع میشود، که معمولا سمت چپ می باشد
تصویر
از سمت چپ پایه اول 1 و بعد پایه 2 و بعد 3 و بعد 4 ! حالا به پایه مقابل ردیف بعدی میرویم ابتدا 5 و بعد 6 و بعد 7 و بعد 8 ! در بیشتر ایسی ها بعد از انتهایی ردیف اول!(مدل DIP) به مقابل اخرین پایه (در ردیف اول) در ردیف دوم،شمارش ادامه پیدا می کند! مثلا در مثال بالا،مقابل پایه 4 (که اخرین پایه ردیف اول می باشد!) پایه 5 در ردیف دوم می باشد! از ان شمارش میشود تا به انتها پایه ها برسن! (در اکثر ایسی ها و میکرکنترولرهای این چنین شمارش میشود)

تصاویر بیشتر:
تصویر
تصویر

((پشتیبان)درصوتی که تصاویر بالا از کار افتادن: تصویر [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] و [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] و [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] و [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] و [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] )
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.

ارسال پست

بازگشت به “مدارهای مجتمع”