آیه قران:مگه دیونه ای،که به حرفا،این ادم ها گوش میدی!اونم که مثل خودتونه!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل مرتبط با جامعه شناسي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, شوراي نظارت, رونین, شوراي نظارت

ارسال پست
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7545
تاریخ عضویت: سه شنبه 26 آذر 1387, 4:20 pm
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22089 بار

آیه قران:مگه دیونه ای،که به حرفا،این ادم ها گوش میدی!اونم که مثل خودتونه!

پست توسط sinaset » دو شنبه 6 اسفند 1397, 3:08 pm

بنام خدا
باسلام

تصویر
گفت: مگه دیونه ای به حرف این ادم های خوب گوش میدی؟! مگه اینا چی دارن؟! نمی ببینی مثل خودتونن! اگر بری سمتشون مطمعا دیونه ای! عقل نداری! (که امروزه ما اصلا از این حرف نمی شنویم!)

فَأَرْسَلْنَا فِيهِمْ رَسُولًا مِنْهُمْ أَنِ اعْبُدُوا اللَّهَ مَا لَكُمْ مِنْ إِلَهٍ غَيْرُهُ أَفَلَا تَتَّقُونَ (32،مومنون)
و در ميان آنها رسولي از خودشان فرستاديم كه پروردگار يكتا را بپرستيد، جز او معبودي براي شما نيست آيا پرهيز نمي‏كنيد؟! | (غیر از خدا!)

قصه های تکراری و در حال تکرار انسان ها،چرا به سمت غیر از خدا می روید؟! و خدا را پرستش نمی کنید؟!

وَقَالَ الْمَلَأُ مِنْ قَوْمِهِ الَّذِينَ كَفَرُوا وَكَذَّبُوا بِلِقَاءِ الْآخِرَةِ وَأَتْرَفْنَاهُمْ فِي الْحَيَاةِ الدُّنْيَا مَا هَذَا إِلَّا بَشَرٌ مِثْلُكُمْ يَأْكُلُ مِمَّا تَأْكُلُونَ مِنْهُ وَيَشْرَبُ مِمَّا تَشْرَبُونَ(33)
ولي اشرافيان خود خواه قوم او كه كافر شده بودند و لقاي آخرت را تكذيب كرده بودند و ناز و نعمت در زندگي دنيا به آنها داده بوديم گفتند: اين بشري است مثل شما! از آنچه شما مي‏خوريد مي‏خورد و از آنچه مي‏نوشيد مي‏نوشد!

به فارسی خودمون،پولدارها و قدرت دارها،پارتی دارها! مفسد ها درجه بالا! که بدجور جوء دنیا برشون حاکم بوده! .. این چی داره؟! این که مثل خودتونه! مثل خودتون غذا میخوره! و زندگی میکنه. (مفهوم:برای چی بهش احترام میذارید؟! بزرگش میکنید؟!)

وَلَئِنْ أَطَعْتُمْ بَشَرًا مِثْلَكُمْ إِنَّكُمْ إِذًا لَخَاسِرُونَ (34)
و اگر از بشري همانند خودتان اطاعت كنيد مسلما زيانكاريد.

شما واقعا ادم های عقب افتاده هستید! عقل توی سرتون نیست! واقعا شما چه ادم های بدبختی هستید،که از اینها پیروی می کنید!!! (تاکتیک همیشگی،خراب کردن انسان ها خوب و از بین بردن حریم و احترامی که دیگران براش قائل هستن،(که 100 البته مومن واقعی))

أَيَعِدُكُمْ أَنَّكُمْ إِذَا مِتُّمْ وَكُنْتُمْ تُرَابًا وَعِظَامًا أَنَّكُمْ مُخْرَجُونَ(35)
آيا او به شما وعده مي‏دهد هنگامي كه مرديد و خاك و استخوان شديد بار ديگر (از قبرها) خارج مي‏شويد؟

شوخی نکنید! یعنی واقعا وقتی مردیم و از دنیا رفتیم، بازم بر میگردیم ؟! یعنی بیام مثل شما نماز بخوانیم و پول در راه خدا بدیم،و کارهای زشت نکنیم و حیا داشته باشیم ، برای اخرتی توهمی مد نظر شما؟! این همه راحتی و پارتی،پول رها کنیم؟!
بابا حزب الله ای! بابا با خدا! حاجی تقبل الله! (و باقی تیکه و متلک های امروزی!)
نگاه وقتی صدایی اذان بلند میشه! این بیچاره میرن سمت نمازه و مسجد! چقدر اینا ساده هستن! پول و ثروتشون رو هم در راه خدا میدن! این چقدر بیچاره هستن! فردا که فقیر و محتاج شدن ! میفهمن! (*البته شتر درخواب بیند پنبه دانه! و خودشون که همیشه بدبخت و اواره هستن و خار و ذلیل)


هَيْهَاتَ هَيْهَاتَ لِمَا تُوعَدُونَ (36)
هيهات، هيهات از اين وعده‏ هائي كه به شما داده مي‏شود!

به خودتون بیاد! به افتخارات نژادی خودتون نگاه کنید! ببینید چه عظمت و بزرگی داشتید! مگه دیونه ای شدید ؟! اخه چرا اینقدر کوچیک و پست شدید!
این حرف های الکی چی دیگه! یه سری پیامبر ...! به شما داده. ول کنید دیگه، یه چیزی بوده، که اصلا مال ما هم نیست!
ما دلسوز شما هستیم!

إِنْ هِيَ إِلَّا حَيَاتُنَا الدُّنْيَا نَمُوتُ وَنَحْيَا وَمَا نَحْنُ بِمَبْعُوثِينَ(37)
غير از اين زندگي دنيا چيزي در كار نيست، پيوسته گروهي از ما مي‏ميرند و نسل ديگري جاي آنها را مي‏گيريد و ما هرگز برانگيخته نخواهيم شد.

اگر خدایی وجود داشت،اگر جهانی دیگری وجود داشت! ما حتما او را میدیدیم! دنیا تا بوده،این بوده که یک سری میرفتن و یک سری دیگر جایگزین میشوند . همه چیز کاملا عادیه..! (*البته دنیایی توهمی اونا اینطوری!)

إِنْ هُوَ إِلَّا رَجُلٌ افْتَرَى عَلَى اللَّهِ كَذِبًا وَمَا نَحْنُ لَهُ بِمُؤْمِنِينَ(38)
او فقط مرد دروغگوئي است كه بر خدا افترا بسته و ما هرگز به او ايمان نخواهيم آورد.

بابا این اومده، به ،"خدا " دروغ بسته! نماز بخون و نمیدونم روزه بگیره! پولت رو در راه خدا بده! کار زشت نکن،نمی ببینید،مثل خودمونه؟! حتا وضع مالیش پاینه! اخه اینه چی که به حرفش گوش میدی، کی با اینا است!(یک سری بیچاره و بدبخت!)
خدا هم وجود داشته باشه! حتما از ما راضی که هیچ بلایی تا حالا سرمون نیومده!(با وجود گناهانی که این میگه،گناهانه) شلوغش میکنه! جهنم و بهشت اینا! یعنی خدا می تونه این همه ادم رو بفرسته جهنم؟!
ما کلی بدبختی داریم،حالا ایشون اومده میگه،خدا بپرست و نماز بخون و در مقابل نعمت های که داد شکرش را بجا بیاره! اصلا خدا نماز برای چیش؟! خدا مگه ظالمه که حمله رو عذاب بده! (و باقی توهمات این طرز فکر که،از ابتدا بشریت تا به امروز بوده! و البته دائم هم تکرار شده!)
تصویر
قَالَ رَبِّ انْصُرْنِي بِمَا كَذَّبُونِ(39)
عرض كرد، پروردگارا! مرا در برابر تكذيبهاي آنها ياري فرما.

یاری کن،خدایا،که بدجور این تکذیب کردن اینها،زندگی ما را سخت کرده! (پیامبران همیشه دلسوز انسان ها بودن)

قَالَ عَمَّا قَلِيلٍ لَيُصْبِحُنَّ نَادِمِينَ (40)
(خداوند) فرمود: به زودي آنها از كار خود پشيمان خواهند شد. (اما زماني كه سودي به حالشان ندارد).

نگران نباش،ای بنده خوبم! به زودی کاری با انها می کنم،که بدون استثناء از کارشان پشیمان شوند..
این یعنی، چیز وحشتناکی در راه است! برای انسانی که زبان انسان دلسوز خودش رو نمی فهمد! و اینقدر کینه و بغض و گناهان مختلف در وجودش نهادینه شده!


فَأَخَذَتْهُمُ الصَّيْحَةُ بِالْحَقِّ فَجَعَلْنَاهُمْ غُثَاءً فَبُعْدًا لِلْقَوْمِ الظَّالِمِينَ(41)
سرانجام صيحه آسماني آنها را به حق فرو گرفت و ما آنها را همچون خاشاك بر سيلاب قرار داديم دور باد از رحمت خدا قوم ستمگر!

جوری نسل هم فکرانشان،اعمالشان،طرز زندگی کردنشان را نابود کردیم، که انگار یک تیک خار بودن، که افتادن تویه سیلاب و به راحتی همه چیزشان را نابود کردیم!
دور باد،کسی که در حق خودش و دیگران ظلم ستم می کند! دور باد کسی که نمی گذارد خدا به روی زمین رشد کند! دور بود کسی که کارهای زشت انجام میدهد! همه اینها از رحمت خدا دور هستن! و حتما نابود میشون..


ثُمَّ أَنْشَأْنَا مِنْ بَعْدِهِمْ قُرُونًا آخَرِينَ (42)
سپس اقوام ديگري را بعد از آنها به وجود آورديم.

سپس یک نسل یک قوم و طرز فکر شایسته و خوب و صد البته پیرو فرمان(وعاشق) خدا ،رو به همین راحتی جایگزین قبلی کردیم! تا این نسل نیز مورد ازمایش قرار بگیرن!

مَا تَسْبِقُ مِنْ أُمَّةٍ أَجَلَهَا وَمَا يَسْتَأْخِرُونَ(43)
هيچ امتي بر اصل و سر رسيد حتميش پيشي نمي‏گيرد و از آن نيز تاءخير نمي‏كند.

چه فکر کردید؟! تصور می کنید،کسی که گناه میکند! راحت می تونه هرکاری دلش میخواد بکنه؟! و یا تصور می کنید،من انها را از بین نمی بریم؟!
نه خدا داره میگه، دقیقا در ساعتی مشخص و کاملا تنظیم شده!(در حد پیکو ثانیه!) بدون ذره عقب و جلو، قوم و گروه و فرد و هرکسی که سراغ کار بد و زشت برود! را حتما در زمان مشخص شده،از بین خواهم برد! (اینا فرصته! برای بازگشت،ولی این بیچاره فکر میکنند،خدا دوستشون داره!)
تصویر
ثُمَّ أَرْسَلْنَا رُسُلَنَا تَتْرَى كُلَّ مَا جَاءَ أُمَّةً رَسُولُهَا كَذَّبُوهُ فَأَتْبَعْنَا بَعْضَهُمْ بَعْضًا وَجَعَلْنَاهُمْ أَحَادِيثَ فَبُعْدًا لِقَوْمٍ لَا يُؤْمِنُونَ(44)
سپس رسولان خود را يكي بعد از ديگري فرستاديم، هر زمان رسولي براي (هدايت) قومي مي‏آمد او را تكذيب مي‏كردند ولي ما اين امتهاي سركش را يكي پس از ديگري هلاك نموديم و آنها را احاديثي قرار داديم (چنان محو شدند كه تنها نام و گفتگوئي از آنها باقي ماند) دور باد از رحمت خدا قومي كه ايمان نمي‏آورند!

حتما قبل از اینکه عذاب بشن،برایشان ادم های دلسوز میفرستیم تا به سمت خدا برگردن! حتما راه صحیح رو قبلش و برای هر قومی و هر انسانی روی زمین میفرستیم!
به راحتی اب خوردن،یکی پس از دیگری،این کشورهای و قوم ها و انسان ها،که بسیار بسیار بسیار بسیار بسیار ..! قدرتمند و زور دار و پول دار و پر از تکنولوژی(ان دوره!) بودن را از بین بردیم!
و چنان این کار رو کردیم،که فقط نامشون و چندتا حرف ازشون باقی مونده!(و شایدهم چند خونه و ..!که برای عبرت بوده!) باقی مونده! به عبارت همه زحماتشون و همه چیزشون و هرچی که داشتن و نداشتن و تلاش های کردن طی قرن ها و نسل رو از بین بردیم! (که کاملا همه چیزشون بسوزه و از بین بره! )
و خدا گفت! دور بود،قوم و هر انسانی سرکشی که از خدا خودش رو دور کرد! یعنی به فارسی! همه چیزش رو هم در دنیا و هم در اخرت از دست میده!.کامل ! انگار که اصلا وجود خارجی نداشته!

خوب پوزش بابت طولانی شدن پست.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.

ارسال پست

بازگشت به “جامعه شناسي”