زبان برنامه نویسی فارسی،بجایی انگلیسی!؟

در اين بخش مي‌توانيد به مباحث مربوط به انواع زبان هاي برنامه نويسي بپردازيد

مدیران انجمن: athlon64x2, abbas.m.k, شوراي نظارت, athlon64x2, abbas.m.k, شوراي نظارت

ارسال پست

نظرتان در رابطه با زبان برنامه نویسی فارسی بجایی انگلیسی چیست؟!

اگر زبان فارسی شود،بسیار کدنویسی اسان میشود و طرح بسیار عالی می باشد!
2
100%
طرح خوبی است که اتفاق بی افتد.
0
بدون راي
موافق نیستم.
0
بدون راي
 
مجموع رای گیری: 2

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7545
تاریخ عضویت: سه شنبه 26 آذر 1387, 4:20 pm
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22090 بار

زبان برنامه نویسی فارسی،بجایی انگلیسی!؟

پست توسط sinaset » شنبه 11 اسفند 1397, 9:30 am

بنام خدا
باسلام

 
تصویر

یکی از مشکلاتی که باعث یادگیری سخت زبان برنامه نویسی شده،همین،انگلیسی بودن زبان برنامه نویسی می باشد.

بنظر خودم،اگر فارسی بشود،کار برنامه نویسی بسیار اسان تر میشود، نظر کاربران دیگر در این رابطه چیست؟!

باتشکر.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2842
تاریخ عضویت: چهار شنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4533 بار
سپاس‌های دریافتی: 6637 بار

Re: زبان برنامه نویسی فارسی،بجایی انگلیسی!؟

پست توسط bamn » شنبه 11 اسفند 1397, 11:16 am

با سلام .

در تئوری امکان پذیر است اما به یک موتور پایه بسیار بسیار قدرتمند نیاز دارد تا هر پردازنده ایی در دنیا بتواند زبان برنامه نویسی فارسی را به راحتی زبان های برنامه نویسی انگلیسی به کدهای صفر و یک تبدیل و هیچ مشکلی برایش پیش نیاید . در غیر این صورت نتنها برنامه های نوشته شده با یک زبان برنامه نویسی فارسی قابلیت اجرا روی هر سیستمی را نخواهند داشت بلکه در تعامل با نرم افزارهای دیگر هم دچار مشکل شده و مثلاً آنتی ویروس ها آنها را به عنوان برنامه های مخرب و آلوده شناسایی خواهند نمود .
دوستان عزیز ، تا اطلاع ثانوی قادر به نوشتن نیستم

⚫️ ⚫️ ⚫️ ⚫️ ⚫️ ⚫️ ⚫️

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7545
تاریخ عضویت: سه شنبه 26 آذر 1387, 4:20 pm
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22090 بار

Re: زبان برنامه نویسی فارسی،بجایی انگلیسی!؟

پست توسط sinaset » شنبه 11 اسفند 1397, 3:01 pm

باسلام .

از شدن امکان پذیر است. پایین ترین سطح برنامه نویسی اسمبلی و پایین تر از ان زبان ماشین است!(که امروز کمتر کسی از ان استفاده می کنند!)

امروزه بیشتر نرم افزارهای کد نویسی در انتها کدهای خود را  را کامپایلر می کنند، یعنی از زبان برنامه سطح بالایی که نوشته شده (مثل C یا ++C یا سی شارپ و ...) انها را به سطح پایین ،یعنی اسمبلی و یا ماشین تبدیل می کنند !(*این تبدیل کدها به سطح پایین ! بدون این است،که برنامه نویسی خودش را درگیر این مسائل کند! برنامه نویسی برنامه سطح بالا خودش را می نویسد! و باقی مسائل را به مفسر برنامه  می سپارد تا خودش براساس برنامه نویسی که شده! ان را به اسمبلی و ماشین تبدیل کند!)

حالا اگر کسی،نرم افزاری بسازد،که سطح بالا به زبان فارسی باشد! و طوری باشد،که شخص به راحتی بتواند برنامه خود را بنویسید! احتمالا نرم افزارهای حرفه ای تر از اکنون ساخته خواهد شد!.

یکی از کارهای مشکوکی که در زمینه برنامه نویسی و همچنین برد الکترونیکی انجام میشود! همین سطح بالا بودن انهاست! به طوری که زبان برنامه نویسی بیسک! هم دارد بالاتر میرود ! و یاد نگرفتن مسائل پایه برنامه نویسی باعث شده شخص هم هزینه زیادی بکند و هم اینکه،هم درک پایینی داشته باشد و در نهایت هم همیشه یک حالت محتاح بودن داشته باشد. 

بطور کل اگر گروهی بزرگ و خوب جمع شوند، و هرکس یک گوشه کار را بگیرد،امکان ساخت چنین کامپایلر یا مفسر برنامه نویسی هست..

باتشکر. 
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.

Administrator
Administrator
نمایه کاربر
پست: 15877
تاریخ عضویت: جمعه 7 بهمن 1384, 7:51 pm
سپاس‌های ارسالی: 72610 بار
سپاس‌های دریافتی: 31661 بار
تماس:

Re: زبان برنامه نویسی فارسی،بجایی انگلیسی!؟

پست توسط Mahdi1944 » جمعه 23 فروردین 1398, 10:35 pm

دلیل طراحی زبان‌هاب برنامه نویسی نزدیک به زبان انگلیسی، جهانی بودن اون هست که باعث نفوذ و رشد اون میشه، برای مثال مقایسه کنید تعداد فارسی زبانان و یا کسانی که فارسی رو میفهمند با تعداد افراد آشنا با زبان انگلیسی، به همین دلیل حتی چین و یا هند که مزیت جمعیتی دارند و در فناوری اطلاعات هم ید طولایی دارند، اینکار رو نمیکنند، چون در چینش زبان امروز شکست خواهند خورد، وگرنه این ایده عملی هست. اما موفق نخواهد بود
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد


[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | مجله الکترونيکي سنترال کلابز

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1651
تاریخ عضویت: پنج شنبه 4 شهریور 1389, 9:14 pm
سپاس‌های ارسالی: 3374 بار
سپاس‌های دریافتی: 5766 بار

Re: زبان برنامه نویسی فارسی،بجایی انگلیسی!؟

پست توسط shafagh » شنبه 24 فروردین 1398, 1:23 am

اگرچه بنده با نوع زندگي و فرهنگ غربي مخالف هستم و واقعا نمي توانم ان را تحمل كنم اما با زبان انگليسي بعنوان يك زبان فني و تكنيكي و همچنين محاوره اي كه در دنيا جا افتاده مشكل چنداني ندارم. اما نظر رهبر اسلام حضرت ايت الله خامنه اي ان است كه زبان ديگري جايگزين زبان انگليسي شود و حساسيت ايشان بدان دليل است كه اين زبان از جهتي ابزاري براي استعمارگري اروپا و امريكا و حاملي براي اشاعه ي فرهنگ مخرب غرب عليه ملت هاي ديگر است.

امريكايي ها زبان انگليسي را در بيشتر كشورهاي دنيا از جمله كشورهاي عربي، افريقايي كشورهاي شرق اسيا مثل ژاپن و كره جنوبي و سنگاپور و هند و پاكستان و امثال ان بشدت شايع كرده اند طوريكه كمتر فرد فارغ التحصيل دانشگاهي در اين كشورها پيدا مي شود كه نتواند انگليسي بخواند و بنويسد و حرف بزند. اما متاسفانه امريكا همراه با اشاعه زبان انگيسي فرهنگ غرب را هم بر اين جوامع كما بيش مسلط كرده است طوريكه فرهنگ هاي بومي و ملي در اين كشورها ضعيف تر شده است و زندگي افرادي كه انگيسي مي دانند به زندگي غربي ها شبيه تر شده است و حتي در بعض موارد سيستم امريكايي از وجود انها استفاده مي كند. امروز حتي اگر شما به افريقا تشريف ببريد مي بينيد كه حتي افرادي از قبيله باديه نشين ماسايي كه در قلب صحراهاي افريقا زندگي مي كنند انگليسي بلدند و حتي خيلي بهتر از افرادي امثال بنده كه انگليسي متوسط و ناقصي دارم صحبت مي كنند!
البته در پي وارد شدن زبان انگليسي به هر منطقه اي بعد از ان نفوذ خزنده غربي ديده مي شود. غرض امريكايي ها و انگليسي ها و امثال ان در اشاعه زبان انگليسي در افريقا و مناطق ديگر عالم سازي نيست بلكه حل كردن مردم ان منطقه در فرهنگ و طرز تفكر و نوع زندگي امريكايي بنام تجدد است. چنين نفوذي در كشورهاي اسلامي نيز كاملا مخرب است مگر انكه افراد بويژه قشر تحصيل كرده انقدر هوشيار و با بصيرت باشند كه زبان انگليسي را فقط بعنوان يك ابزار ي كه در دنيا به اسم زبان بين المللي جا افتاده قبول كنند اما فرهنگ غربي را پس بزنند. حتي ميتوان در جهتي بر عكس از زبان انگليسي بعنوان يك ابزار براي انتقال فرهنگ اسلامي و مواهب ان به سمت مردم غرب استفاده نمود.

خلاصه انكه بنظر من در حال حاضر عوض كردن زبان انگليسي با زبان فارسي در برنامه نويسي يا مسائل فني ديگر در سطح بين المللي نارسايي و تغييرات نامفهومي ايجاد مي كند كه نيازمند برگردان هاي زباني خواهد شد يا مثلا برنامه اي كه به فارسي نوشته شده قابل اتصال به برنامه هاي انگليسي نباشد.

اما در مواردي كه ان برنامه براي مصارف داخلي باشد مي تواند اتفاقا ايده خوبي هم باشد چرا كه در اين صورت ايمني زيادي در مقابل ويروس ها و هكرها خواهد داشت. بهرحال متخصصين برنامه نويس مي توانند راجع به قابليت اجراي چنين ايده اي و پياده سازي ان فكر و فعاليت كنند.

 

ارسال پست

بازگشت به “برنامه نويسي”