با کسی که نماز نمی خواند،دوست نشو.

در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل مرتبط با جامعه شناسي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, شوراي نظارت

قفل شده
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7545
تاریخ عضویت: سه شنبه 26 آذر 1387, 4:20 pm
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22075 بار

با کسی که نماز نمی خواند،دوست نشو.

پست توسط sinaset » یک شنبه 8 اردیبهشت 1398, 8:46 am

بنام خدا
باسلام.


یکی از اشتباهات و ضررهای که می توان جلو ان را گرفت،دوستی با افراد بی نماز است.
تصویر

همانطور که می دانید،خدا در قران،و در ایات مستقیم و متعدد،گفته است،با کسانی که کافر شده اند،نباید انها را به دوستی گرفت و به حرف انها گوش داد.
کسی که کافراست، و روز قیامت و اعمال خوب و بد و ...! را منکر است،به حرف نیست! به عمل است..! کسی که نماز نمی خواند(به همراه واجبات دیگر چون،روزه،و..)،یعنی همه این مسائل را منکر است! و یقینی و ایمانی هم به روز اخرت و حساب و رسیدگی ندارد! از نظر او هرچه هست! در همین دنیا و خوشی ها ان خلاصه شده!(*اطلاعات از خدا هایی زمینی،یا نفس ها درونی خودش،تبدیل به خداییش شده!)
خود نخواندن نماز و اعمال صحیح انجام ندادن، یک نوع اختلال روحی و روانی است،که درون شخص به وجود امده!  

نماز پنجگانه، یکی از  خوبی های ان این است،که فکر و ذهن شخص را به چیزهای خوب و ذهنیت ها مثبت سوق میدهد! و کمک می کند،انسان علاوه بر ارامش،کارها اشتباهش را زودتر پیدا و انها را اصلاح کند!
این در حالی است،که کسی که نماز نمی خواند و در بی خیالی،بی مسئولیتی به سر می برد،حس های طغیان گری و سرکشی و شوق ان برای انجام کارهای بدتر،در ان بیشتر میشود! و ذهنیت منفی بخشی بزرگ از ذهن و وجود ان شخص میشود!
انها مجبورا بخش از ذهنیت خود را در طی روز،برای انکار خدا و روز قیامت و توجیح ها سنگین بگذارند! خود همین باعث میشود،انرژی زیادی نیز از انها گرفته بشود! در کنار ان ذهنیت های منفی و توجیح یا ترویج کارها زشت در ذهنشان و در عملشان نیز، انها را به مرور از بین می برد!(و در طی شبانه روز نیز بشدت خسته و کلافه و ناامید می کند!)
دوستی که نماز نمی خواند،و به نوعی خدا و قیامت را منکر است! ارزو دارد،تا تو هم یک روز مثل او شویی! راحت و بی مسئولیت! شب روز بگذارنی! و تلاش میکند،اینجور کارهایش را نیز برای تو عادی و حتا بالاتر از عادی! یک چیز خوب نشان دهد!(*در نهایت هم نتوانستن! اگر شد بلایی سر شما می اورن! تا حسادت ها و عقدهایش را به نوعی خالی کنند) برای همین است،که خدا در قران،گفته است،اجازه ندارید با کسی که کافر هستن! دوست شوید.
تصویر

اصولا و به قول این حرف زیبا،وقتی از خدا دور بشی،دیگه هر بلایی ممکنه اتفاق بی افته(برای اون شخص!). برای همین واقعا باید در دوستی با کسانی که با دانستن حق و راه درست،به این سمت میرون و خدا را ترک میکند،و انجام ندادن واجباتشون رو توجیح می کنند ،تردید داشت و با انها دوست نشد!(که قطعا به ضرر شخص می باشد!)
چرا عاقل کند کاری که باز آرد پشیمانی
ای عاقل تو تلاشت را بکن،کوششت را بکن،ولی اگر اون بازهم پافشاری کرد و دوست نداشت به سمت خدا بیاد،پس تو هم از او دور بشو! و اگر این کار را نکردی،!بزودی سخت پشیمان خواهی شد! (عین واقعیت.)
(*این نکته رو اشاره کنم،تا بعد مشکلی پیش نیاد،در رابطه با کسانی که نماز میخواند،ولی کار زشت میکنند و موارد از این دست در تاپیک گذشته صحبت کردیم،! کسی که نماز میخواند و کارهای زشتی می کند،در واقع مثل همون بی نماز ها می باشد،و در ایه قران نیز به صورت مستقیم در این رابطه هم اشاره شده،دوستی با این افراد نیز خطرناک است! چیزی شبیه همون افراد بی نماز است! منتها اینجا مورد بحث ما در تاپیک نیست! و بیشتر چیزی که دیگر عیان است و مشخص است! یعنی کسی که نماز نمی خواند و اهل انجام دادن کارهای واجب و صحیح نیست! (به صورت عیان و مشخص))
باتشکر.
 
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1586
تاریخ عضویت: پنج شنبه 4 شهریور 1389, 9:14 pm
سپاس‌های ارسالی: 3246 بار
سپاس‌های دریافتی: 5651 بار

Re: با کسی که نماز نمی خواند،دوست نشو.

پست توسط shafagh » یک شنبه 8 اردیبهشت 1398, 3:29 pm

با عرض سلام

البته نماز خواندن واجب و ترك ان معصيت و فرد تارك نماز معصيت كار است اما دليل نماز نخواندن در همه موارد كفر و ارتداد نيست بلكه گاه بدليل ندانستن يا حس نكردن اهميت نماز يا به عبارتي غفلت است كه بعضا ناشي از تنبلي يا  تكيه بر رحمت و بخشش خداوند سبحان و امثال ان است. اما بهر حال ترك نماز از القائات شيطان رجيم است كه در دل مسلمان سستي و غفلت پديد  مي اورد و لذا هيچ فرد مسلماني نبايست اين واجب الهي را كه از اهم واجبات است ترك نمايد و با اقامه نماز بويژه در اول وقت دشمن خود و خدا را نوميد كند. 

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7545
تاریخ عضویت: سه شنبه 26 آذر 1387, 4:20 pm
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22075 بار

Re: با کسی که نماز نمی خواند،دوست نشو.

پست توسط sinaset » دو شنبه 9 اردیبهشت 1398, 10:12 am

باسلام.

خوب همین مسئله که اشاره کردید"گاه بدلیل نداشتن یا حس نکردن اهمیت نمازه" "غفلت"

بشر تقریبا از 5 تا 7 سالگی،فرق گناه و کار خوب رو میفهمه(همانطور که خودم همینطور بودم!بقیه رو هم همینطور دیدم) پس هر وقت فهمید گناه چی! خوبی رو هم میفهمه! خدا رو میفهمه! پس دقیقا از همان زمانی که فرق خوب و بد رو فهمید! کار بد که میکنه،اثارش رو هم به وضوح میفهمه و متوجه میشه! و روز به روز هم تاریک تر میشه(در صورت دوری از نماز،عین واقعیات که ما دیدیم،حالا چون ما تویه مریخ زندگی میکنم،بچه هاشون و بزرگ هاشون با زمین فرق داره،ممکنه ما اشتباه بگیم و خدا در قران که تویه مریخ داریم اشتباه گفته باشه :ch: .به شوخی گفتم.)
پس بصورت دقیق،از زمانی که فرق خوب و بد رو فهمید! اثار انتخاب راهش رو هم بخوبی میفهمه و درک خواهد کرد..(*بچه 2 ساله رو اذیت کرد،یک نفر بزرگ تر اومد،این رو اذیت کرد و هلش داد! نقشه بد برای دیگران کشید،نقشه بد دیگران براش کشیدن! دزدی کرد،ازش دزدی کردن! دیگران رو مسخره کرد،خودش همون بلاسرش اومد و بی نهایت دیگه در طی روز و ماه دائم در حال تکرار شدنه)

نماز مثل مادربرد کامپیوتر می مونه! شما بهترین سی پی یو و کارت گرافیک و هارد و رم و پاور و .. جهان رو داشته باش! ولی تا وقتی که این مادربرد نباشه،با ارتباط خطوطش،این قطعات رو باهم وصل و هماهنگ کنه! کار هرگز پیش نمیره! و کامپیوتر ابدا راه اندازی نمیشه! چون خطوط ارتباطی اصلا در کار نیست! و به کجا وصل بشن؟! 

اما شما گفتید،نداشتن حس نماز خواندن! بهشن میگن یقین به اخرت! یعنی شخص یقین و اعتقادی به اخرت و مجازات مربوط به کار بد و خوب نداره! 

چطوره به یک بچه بگن نرو مدرسه! ترک تحصیل کن! خانواده اش،دقیقا فکر میکن،قیامت برپا شده! بی نهایت ترس و اضطراب میگیرن و به شخص مورد نظر هم می تازند؟! چون باور و یقین دارن!(با مسائل دنیا! و اون رو از اخرت هم مهمتر می دانند!) 
چرا شخصی صبح زود بیدار میشه،بره سرکار،سر ساعت مشخص؟! چون باور و یقین داره،که اگر نره مجازات میشه! اخراج میشه! باهش برخورد میکنند!

چرا برای نماز این کار رو نمیکنه! چون همه چیز از نظرش شوخیه! جدی نیست! بهش یقین و باور نداره! چه چیزی اون رو از فطرتش دور کرده به چنین جایی رسونده! شیطان به همراه نفس ها وسوس گر درونیش! این حس ها رو براش طبیعی زیبا و قشنگ جلوه میده! (نماز؟! بابا نماز مهم نیست! یه چندتا کاری خوبی انجام بده! بهشت و جهنمی هم باشه! مطمعا باش تو حتما بهشتی میری! تا روز مرگ یک کاریش میکنیم!دیدی فلانی چقدر از کمالات! علمت! ماشینت! و .. تعریف کرد! همین نشون میده،چقدر ادم بزرگ هستی!. و این چنین شیطان اعمال انسان را برایش توجیح می کند)

و متاسفانه،هیچ وقت کسی که نماز رو ترک میکنه،به یک پله قانع نمیشه!(مگر اینکه،بلاهای سنگین،مثل مریض ها ،مشکلات مالی شدید،زیر بار ظلم و ستم دیگران رفتن و درگیر ادم های بدتر از خودش شدن و جنگ های شبیه به ان،اعتیاد،خودکشی،اعدام شدن،زندان رفتن،حفظ ابرو!(گناه به صورت مخفیانه!)، محدودیت از این دست نذاره رشد کنه،و خلاقیت ها منفی خودش رو بیشتر بروز بده!) پس کسی که نماز رو ترک میکنه،چون در حق خودش چنین ظلم بزرگی کرده!می تونه در حق دیگران هم ظلم بکنه و اون رو توجیح کنه! (از خودش نگذشته! و بلا سر خودش اورده،یعنی از سر دیگری میگذره!؟)

100 درصد انسان ها،یک چیزی رو به عنوان خدا مورد پرستش قرار میدن!حالا یا واقعی رو دارن می پرستن یا تقلبی،قلابی رو! برای درک اینکه،انسان چه چیزی رو به عنوان خدا می پرسته! باید دید برای چه چیزی قلب انسان تاپ تاپ می کند! چه چیزی صبح و شب او را وادار به حرکت می کند و به شوق او زندگیش را به گردش وا میدارد!؟
هر چیزی که انسان را از خدا دور بکند،یا به زبان ساده تر،باعث بشود،انسان گناه انجام دهد و از خدا دور بشود! اون خدا واقعی شخص است! و به زودی او رو به زمین خواهد زد و قطعا باعث نابودیش هم میشود.

نماز یکی از بزرگترین واجبات انسان است! که باید در هر صورت خوانده شود! حتا شخص دست و پا هم نداشته باشد! حتا نتواند بدنش را تکان دهد! 
در قران هم بارها و بارها تاکید شده،که هرچه در اسمان و زمین است،در مقابل خدا سجد می کنند! .. (کامل بدون استثنا!) 

99 درصد فسادهای پایدار و فساد های اساسی (کبیره و بزرگ) مال کسانی است که نماز نمی خواند!(یا اگر می خواند،به قول خدا بزرگ،بهره ای از نمازهای خود نمی ببرن!. مثل همون بی نماز هستن در عمل!) 

باتشکر.
 
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1586
تاریخ عضویت: پنج شنبه 4 شهریور 1389, 9:14 pm
سپاس‌های ارسالی: 3246 بار
سپاس‌های دریافتی: 5651 بار

Re: با کسی که نماز نمی خواند،دوست نشو.

پست توسط shafagh » سه شنبه 10 اردیبهشت 1398, 4:11 am

sinaset نوشته شده:
دو شنبه 9 اردیبهشت 1398, 10:12 am
باسلام.اما شما گفتید،نداشتن حس نماز خواندن! بهشن میگن یقین به اخرت! یعنی شخص یقین و اعتقادی به اخرت و مجازات مربوط به کار بد و خوب نداره! 

با عرض سلام

البته بنده با شما كه الحمدلله ايمان راسخي به خداوند متعال و مسائل قيامت و حساب و كتاب در ان روز داريد و شخصيتي مخالف با خطا و گناه هستيد در مورد اينكه فرو گذاري در نماز و ترك ان، كار ي خلاف امر خدا و پيامبر (ص) و اولياء او (عليهم السلام) و مومنين است هم عقيده هستم اما فقط خواستم اين نكته را بگويم، تا انجا كه بنده اطلاع دارم ترك نماز از روي سستي و غفلت مشمول حكم كفر و ارتداد نيست و زماني كفر و ارتداد ثابت مي شود كه فرد عاقل و بالغ  يكي از اصول دين را انكار كند يا احكام اوليه دين را كه از طريق قران و عترت واجب حتمي شمرده شده، متعمدا و دانسته تكذيب و نفي كند و مثلا نعوذ بالله بگويد چيزي بنام نماز در دين اسلام وجود ندارد. اينگونه تحريف ها يا تكذيب هاي عامدانه و از روي قصد در مورد فروع دين نيز چنانچه انكار ضروريات دين باشد در زمره كفر و ارتداد است. البته در مورد اطلاعات جامع و كامل با شرح جزييات بايست به كتب علماي دين رجوع نمود مثلا اينكه كسي متعمدا و از روي اگاهي نوشيدن شراب را كه از جمله محرمات بديهي دين است حلال بداند و علنا ان را اظهار نمايد.


تصویر


اما در مورد يك شخص همينكه وي كلمه شهادتين را ادا كند و اعتقاد خود را به ان اظهار نمايد اگرچه عامل به واجبات نباشد اما ان ها را تكذيب و انكار نكند مسلمان محسوب شده و در همه امور حكم مسلمان را دارد و لذا صرف نخواندن نماز چنانچه انكار وجوب ان نكند كافر و مرتد محسوب نمي شود. البته باز هم عرض مي شود اقامه نماز از اهم واجبات است و فرد مسلمان بايست مقيد به ان باشد كه در اين باره علاوه بر حكم صريح علماء دين احاديث و روايات بسياري از پيامبر (ص) و ائمه معصومين (ع) نيز وجود دارد. 

همچنين هر مسلماني بايست مسلمان ديگر را امر به معروف كند كه يكي از بالا ترين معروف ها نماز است.     

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7545
تاریخ عضویت: سه شنبه 26 آذر 1387, 4:20 pm
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22075 بار

Re: با کسی که نماز نمی خواند،دوست نشو.

پست توسط sinaset » سه شنبه 10 اردیبهشت 1398, 11:21 am

باسلام

کاربر محترم،ربط دادن،مسائل از "بعد" های دیگر،به این اینجور مسائل یک نوع سفسطه بازیست.پست رو با دقت بخوانید متوجه خواهید شید!
چرا بحث،اعتقادی شخص اینجانب و اینجور مسائل را   پیش می کشید!، به قول حضرت علی(ع) گفت حق را بگو ولو به ضرر خودت باشد! 
وقتی شخصی یک قدم از خدا دور میشود! دیگر هیچ چیز مشخص نیست،که به کجا و چه مصیبت گرفتار میشود،قطعا با انجام گناهان بیشتر تاریک و تاریک تر خواهد شد!(این یک نکته)

مراجع که اشاره کردید،قابل مقایسه با امامان و پیامبران نیستن! و همچنین هرگز نباید هیچ موجود یا افریده شده ای را با خدا مقایسه کنید! (نکته دوم) . مراجع مورد اشاره،اکثراشون در ابتدا کتابهایش همگی قید کردن،در اصول دین تقلید جایز نیست!([لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] اگر حرف اینجانب رو قبول ندارید و همچنین خودتون کتابهشون رو بررسی کنید!)
اصول دین،همون ابتدایی ترین مسائل شخص است! که قبل از فروع دین است!که باید خودش به این حقیقت و باور برسه! که اونکه به خدا نیازمنده و باید به سمتش حرکت کنه! و به گفته هاش یقین و باور داشته باشه!
فروع دین که اولش با نماز شروع میشه(چون اصلی ترین) و برای اینکه هماهنگ باشه،درش تقلید میشه! منظور همه به یک سبک بخصوص نماز میخونن و عبادت میکنند! تا اتحاد بیشتر بشه و مشکلات در این زمینه ها نباشه! (که اولویت سطح پایینی داره،نحویه نماز خوندن و ..! و دعوا کمتری در ان است)

در قران(تاکید میشه،سخن خدا(!) نه یک موجود افریده شده !) در ایات متعدد و مستقیم اشاره به نماز،و حتا نماز پنج گانه میشه! و ان را صفت انسان های خوب میشمارد و در مخالفت با جهنم می اورد! دیگه از این واضح تر! یعنی نماز مرز بین خوب و بدی هست!

ببینید:(*در صورتی ادرس ایه رو خواستید،متن عربی ان را جستجو کنید،مشخصات ان را پیدا خواهید کرد)

 «اِنَ الّذینَ آمنوا وَ عَمِلُوا الصّالِحاتِ وَ اَقامُوا الصّلوةَ لهُم أجْرُهُم عِندَ رَبِّهم»
«همانا کسانی که اهل ایمان و نیکوکارند و نماز به پا دارند، آنان را نزد پروردگارشان پاداش نیکو خواهد بود.»

 «رِجالٌ لا تُلْهیهِمْ تِجارَةٌ وَ لا بَیعٌ عَنْ ذِکرِ اللّهِ وَ اِقام الصَّلوةِ»
«پاک مردانی که هیچ کسب و تجارتی آنان را از یاد خدا غافل نگرداند و نماز به پا دارند.»
 
«وَ الَّذینَ یُؤمِنُونَ بِالآخرة یؤمنون به وَهُمْ عَلَی صَلاتِهِم یُحافِظون»
«آنان که به عالم آخرت ایمان آورده و مؤمن به قرآن هستند آنها نماز را محافظت خواهند کرد.»
(ایمان به اخرت،یعنی باید قران و نماز رو کنار هم داشته باشند!)
 
«اَلَّذین یُومِنُونَ بِالغَیْبِ وَ یُقیمُونَ الصَّلوةَ وِ مِمّا رَزَقْناهُم یُنفِقُونَ»
«کسانی که به جهان غیب ایمان آرند نماز را به پا می دارند و از هر چه روزیشان کردیم، انفاق می کنند.»
(نماز در کنار،انفاق و از خود گذشتگی!)
 
«اِنَّ الَذینَ آمَنُوا وَ عَمِلُوا الصّالِحاتِ وَ أَقامُوا الصَّلوةَ لَهُمْ أَجْرُهُم عِندَ رَبِّهم وَ لا خَوفٌ علیهِم وَ لا هُم یَحزَنُونَ»
«همانا آنان که اهل ایمان و نیکوکارند و نماز به پا دارند، آنان نزد پروردگارشان پاداش نیکو خواهند داشت و هرگز ترس از [آینده] و اندوه [از گذشته] نخواهند داشت.»
(ترس و اندوه مال کسانی است،که در راهی غیر از خدا هستن و بی نماز هستن!)

 
«اُتْلُ ما اُوحِیَ الیک مِنَ الکِتابِ وَ أقِمِ الصَّلاةَ ان الصلوة تَنْهی عَنِ الْفَحشاءِ والمُنکَرِ وَ لَذِکْرُ اللّهِ اکبَرُ وَ اللّهُ یَعْلَمُ ما تَصنَعُونَ»
«آن چه را که از کتاب به تو وحی شده است بخوان و نماز را بر پا دار، که نماز از کار زشت و ناپسند باز می دارد و به یقین یاد خدا از هر عبادتی بالاتر است و خدا می داند چه می کنید؟»
(نماز مانع انجام کار زشت میشه! مخالف اون میشه،کسی که نماز نمی خونه،چون کارهای زشت انجام میده!)

 
«الّذینَ اِنْ مَکنّاهم فی الارض اقاموا الصَّلوة و ءاتُوا الزَّکوة»
«مؤمنان کسانی اند که اگر در زمین قدرت و مکنت دهیم شان نماز به پا می دارند و زکات می دهند.»
(بازم شاخصه نماز در کنار شاخصه ها دیگر ادم خوب!)

 
«اِنَّما یَعمر مساجِدَ اللّهِ مَن آمَنَ بِاللّهِ والیَومِ الآخِر و اَقام الصَّلوة.»
«تنها کسانی مساجد خدا را آباد می کنند که ایمان به خدا و روز قیامت داشته و نماز را به پا می دارد.»
(مسجد در کنار نماز! اعتقاد به اخرت،کسی که مسجد خراب کن هست و نمی ذاره مردم بیان سمتش،اعتقادی به اخرت نداره! کسی که اعتقاد به اخرت نداره،اصلا نماز نمی خونه!)

 
«قُل اِنَّ صَلاتی و نُسُکی و مَحیایَ و مَماتی للّهِ ربِّ العالَمین.»
«بگو: در حقیقت نماز من و سایر عبادات من و زندگی و مرگ من، برای خدا، پروردگار جهانیان است».
(نماز خواندن من و هر کاری خیر دیگری که انجام میدهم،فقط برای خداست! هدفم رضایت پروردگار است!)

 
«فَخَلَفَ مِن بَعدِهِم خَلْفَ اَضاعُواالصلوة واتَّبَعُوا الشَّهَوات.»
«امّا پس از آنان، فرزندان ناشایسته‌ای روی کار آمدند که نماز را تباه کردند، و از شهوات پیروی نمودند؛ و بزودی (مجازات) گمراهی خود را خواهند دید!.»
(تباه کردن نماز،به معنی اینکه یا نماز نمی خوندن! یا اگر می خوندن،بازم پیرو مسائل شهوانی خودشون بودن! (کسانی که نماز نمی خون،دلیلی بیشترش به مسائل شهوانی و لذت هاشونه!مسائل غیر اخلاقیشونه! و قلب های که مریض شده می باشد!) خدا گفته،اینها گمراه هستن! و بزودی پاسخ این گمراهی رو خواهند دید!)

 
«فَإنْ تابُوا و اقامُوا الصَّلوةَ و آتوا الزَکوة فَاخوانُکم فی الدین»
«اگر توبه کنند و نماز را برپا دارند و زکات را بپردازند برادر دینی شما هستند.»
(کسانی که توبه کنند! و نماز بخوانند و زکات بدهند (و مسائل دیگر که در ایات مختلف دیگر گفته شده) برادر دینی شما هستن! "نماز" اولین نشانه انسان شایسته! برای دوستی!)

 
«وَ الذّینَ یُمَسِّکُونَ بِالکِتابِ وَ اقامُوا الصَّلوةَ اِنّا لا نُضیعُ اَجرَ المُصلِحینَ.»
« خدا پاداش کسانی را که به قرآن چنگ می زنند و نماز را به پا می دارند، ضایع نمی کند.»
(خدا هرگز،کسانی که قلبا و یقین قران دوست دارند و به ان عشق می ورزن و به دنبال ان هستن و ! کسانی که نماز می خواند! را اجازه نمیدهد اتفاقی براشون بی افته و کارهاشون بی پاسخ بمونه! خدا به روی چنین انسان هایی غیرت داره و خدا دوستشون داره،اونم بهشون عشق می ورزه!)

فَلَا صَدَّقَ وَلَا صَلَّىٰ
(در آن روز گفته مى‌شود:) او هرگز ايمان نياورد و نماز نخواند،
(ایه در باب کسی که دارن میبرنش جهنم ! در رابطه با شاخصه این شخص میگه! میگه نه هرگز ایمان داشت! نه نماز می خواند! یعنی نماز نخواندن مساوی است با ایمان! و نخواندن ان مساوی است با جهنم !)
 
«فَوَیلٌ لِلمُصَلّین الَّذینَ هُمْ عَن صَلوتِهِم ساهُون»
«پس وای بر نمازگزارانی که در نماز خود سهل انگاری می کنند!»
(این ایه در باب کسانی است که نماز می خواند! ولی در عمل بمانند بی نماز ها هستن... اهل انفاق نیستن! کارهای صحیح انجام نمی دهند!بخصوص منافق! و این ایه بیشتر در باب منافق که خدا داره به لحنی بشدت تهدید امیز،بهشون تذکر میده! چون منافق جزو بدترین انسان ها اهل جهنم می باشند! )
 
«وَ إذا قامُوا إلی الصَّلوةِ قامُوا کُسالی.»
«منافقان هنگامی که به نماز بر می خیزند با کسالت بر می خیزند و در برابر مردم ریا می کنند.»
(نمازشون بی حال و بی روحه! از  روی اجبار و اکراه! چون اعتقادی به این چیزا ندارن! برای منافع دست به چنین کاری میزنن! اینا همه نشان منافق بودنه)
 «قالُوا یا شُعَیبُ أصَلوتُکَ تَأمُرُکَ اَنْ نَتْرُکَ ما یَعْبُدُ اباؤُنا»
«قوم شعیب به او گفتند: آیا این نماز تو، تو را امر می کند که دعوی رسالت کنی و ما را از بت پرستی منع کنی.»
(نماز در مقابل بت پرستی! و باقی مسائل انحرافی. (مرز بین خوبی و بدی!))

کفر و نفاق و ریا و شرک و .. هر کدام درجه ای دارند،درست مثل درجات ایمانی،که شخص با انجام کارهای خوب بیشتر بهتره میشود! هرچقدر شخصی کار بدتریی انجام دهد پس در این رذالت های اخلاقی بیشتر پیش میرود تا به حدهای بالاتر برسد !

کسی که نماز نمی خواند مرتدد نیست!(که اول پست هم اشاره کردم،به بعدی که شما اشاره کردید!).اما کافر یا منافق سطح پاینه!(همانجور که ایات مختلف بالا اشاره کرده بود! و توضیحات نیز در پست ها قبلی دادم،حتما بخاطره مسائل شهوایی یا هوایی نفس! یا باقی مسائل دیگر!، دست به چنین کاری زده و باقی توضیحات زیادی که در پست بالاتر دادم)و اگر هم اینطوری بمیره،جهنمیه طبق ایات مستقیم و احادیث .(دیگه ایات واضح تر از ایات بالا؟! تازه کلی دیگه ایات دیگه هم هست،می تونید در قران پیدا کنید یا در تاپیک که در پست اول لینک دادم،مراجعه کنید)

موضوع مورد اشاره و بعد مورد اشاره تاپیک هم،دوست بودن با افراد بی نماز(عیان) است! (نه مسائلی مثل هدایث شخص،خرید فروش یا خیلی بعد های دیگر! که میشه در رابطه با اونا هم بحث های زیادی انجام داد،ولی موضوع بحث نیست!)

باتشکر.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1586
تاریخ عضویت: پنج شنبه 4 شهریور 1389, 9:14 pm
سپاس‌های ارسالی: 3246 بار
سپاس‌های دریافتی: 5651 بار

Re: با کسی که نماز نمی خواند،دوست نشو.

پست توسط shafagh » سه شنبه 10 اردیبهشت 1398, 2:56 pm

با عرض سلام

اساسا ماخذ و منبع فتاوي و اظهارات علماء اسلام قرآن و احاديث انهم در حد علوم عاليه است كه افراد عادي را علم و توانايي ورود به انها يا تفاسير ظريف و دقيق انها نمي باشد انهم نه بصورت مجزا و مجرد بلكه ارتباطات بسيار ايات نسبت به هم و يا ارتباطات ايات و احاديث موتمن نسبت به يكديگر كه علومي وسيع و بسيط است.

حساب كنيد يك عالم دين شايد مدت پنجاه سال از عمر خود را شبانه روز صرف فراگيري و مطالعه و تحقيق و تفسير ايات قران كريم يا احاديث شريف مي نمايد كه ريشه هر دو در علوم وحي است و دكترين بشر نيست. بهر حال مسئله اعلميت و اجتهاد در اسلام مسئله ايست كه دست امل افراد غير متخصص به ان نمي رسد چرا كه علوم و تلمذ و تربيت هاي لازم محيط هاي تعاليم حوزوي لازم است . بهمين جهت است كه انسان در مسائل شرع و يا تفاسير ديني يا بايد خودش عالم و مجتهد باشد و يا پيرو و مقلد. البته در سطحي كه امثال ما گفتگو داريم، گفتگوهاي ديني انهم با تاسي به اظهارات و فتاوي عالمان دين چنانچه نعوذ بالله بر اساس هواها و تخيلات باطل نباشد و باعث انحراف در عقايد صحيحه اسلامي نشود منعي ندارد كه البته در اين مورد احتياط زيادي لازم است كه خداي نكرده چيزهايي بر اساس ميل و راي شخصي سواي موضوعات دقيق اسلامي اظهار نشود.

بهرحال اينكه شما ميگوييد فقط خدا! مسئله انست كه ما افراد غير متخصص واقف به تفسير مسائل وحي الهي نيستيم و در اين باره علم و اگاهي و شئونات لازم را نداريم و لابد هستيم به افرادي مراجعه كنيم كه عالم دين هستند و صاحب تخصص اين امور و هادي مردم مي باشند.

جسارت نباشد منظورم اصلا به جنابعالي نيست و البته عقيده شما متفاوت است. خوارج هم چنين توهمي داشتند كه انسان نبايد در مسائل دين از انسان ديگر پيروي و اطاعت كند بلكه بايست فقط از خدا اطاعت نمايد و قران خواندن بدون هيچ تفسير و توضيحي كافي است بلكه هر نوع تفسير در قران كفر و ارتداد است حال اينكه يك مشت ادم كوته بين و جاهل كه بعضا افرادي باديه نشين بودند چطور مي خواستند دين را از فقط طريق روخواني قران عظيم كه لازم به تفسير و لازم اتصال مفسر به علوم عظيمه و عالم غيب است بشناسند امري نا نشدني بود!

تمام انحرافاتي هم كه در اسلام هاي عاميانه ساختگي در تاريخ بعد از اسلام مي بينيم همين نكته است كه گروه هاي كجرو از مفسران واقعي قران كه حافظ قران در مقابل انحرافات هم بودند جدا شدند و از قران ايات قران تفاسير اشتباهي بعمل امد كه اساس همان انحرافات بود.

مثلا اينكه يك مفتي وهابي فتوا مي دهد كه بستن كمربند ايمني در ماشين حرام است از ان رو كه مخالفت با قضا و قدر الهي است! يك نمونه از اين جهالت ها يا شيطنت ها در مسائل ان ديني است كه افضل و اكمل اديان الهي است و اساس ان علوم عاليه اي است كه عقل و فطرت انسان مطابق با انهاست و سكان ان بدست اشرف مخلوقات سپرده شده است كه در رتبه پايين تر علماء دين مي باشند كه واسط بين حاملان و حافظان دين و قران و ديگر افراد بشر هستند.

مسئله دين و احكام دين و تفاسير و فتاوي دين بر علوم عظيمي واقع است كه با خواندن و مرور در قران و يا احاديث از جانب افراد عام محقق نمي شود و حتما لازم است متخصصان صالح و عالمي كه متصل به وراث وحي و عالم غيب هستند دخيل باشند.

يكي چيزهايي كه باعث انحراف در دين مي شود هواي نفس است و اينكه فردي سواي مسائل عقليه و علميه اسلام و بر حسب هواي نفس به تفسير و تاويل مسائل قران و دين بپردازد كه در تاريخ امثال چنين گروه هايي زياد بوده اند، از دوران بني اميه گرفته تا صوفيگري و بعد بهاييت منفور در عصر جديد كه بويژه اسلام با شدت و حدت تمام در مقابل اين مسلك منحرف و متعفن ايستاده است.

همه اين انحرافات و كجروي ها كه گاه دقيقا در جهت خلاف اسلام است ناشي عاميگري و جدايي گروه ها از عالمان واقعي دين و روي اوردن به تفاسير و اراء ساختگي و بي ريشه عاملان ايجاد چنان مسلك هاي ضاله اي مي باشد  كه غالبا نيت تعمدي براي ايجاد انحراف در اسلام داشته اند و پيروان خود را گمراه كرده اند. 

از اين موضوع كه بگذريم اسلام اساسا دين حنيف است كه نه تندروي در ان راه دارد و نه كند روي و شخص مسلمان نبايست در مسائل و احكام اسلام نه از پيامبر (ص) و ائمه معصومين (ع) جلو بيفتند و نه عقب بمانند بلكه ملازم ايشان باشند و شرط چنين همراهي تبعيت از علماء اسلام خاصتا ولايت فقيه در زمان غيبت است كه در واقع اوصياء ان حضرات مي باشند.

امروز الحمدلله عالمي فقيه، مجاهد عادل، رئوف و تابع انبياء و اولياء همچون حضرت ايت الله خامنه اي داريم كه هم در صرف علوم دين هم اگاهي به زمان خود، هم سياست متين و انساني و هم ساير امور اعلم و افضل است و قادر به پاسخگويي جامع به هر مسئله اي از مسائل اسلام براي مردم بويژه جوانان است ( در حاليكه جوانان را همسان فرزندان خود بسيار دوست دارند) و در حقيقت بعد از معصومين (ع) ايشان علم و نشانه هدايت براي ما مردم هستند و لذا تبعيت از ايشان از جمله همين مسائل اعتقادي يا احكامي قرار گرفتن در همان مسير اسلام الهي است كه نه افراط در ان راه دارد و نه تفريط. 

خوب است مردم و بويژه جوانان قدر اين گوهر دين و علم و سياست را بدانند و براي گره گشايي هر مسئله اعتقادي و روشن شدن در راه اسلام راستين به ايشان رجوع نمايند.تصویر

 
آخرین ويرايش توسط 1 on shafagh, ويرايش شده در 0.

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7545
تاریخ عضویت: سه شنبه 26 آذر 1387, 4:20 pm
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22075 بار

Re: با کسی که نماز نمی خواند،دوست نشو.

پست توسط sinaset » سه شنبه 10 اردیبهشت 1398, 5:15 pm

باسلام.

کاربر محترم،بهتر بود،اندکی پست رو با دقت می خواندید! چندبار نیز در پست قبلی نیز اشاره کردم به این نکته! ظاهر شما نیز علاقه ندارید به مسائل توجه کنید،و قصد دارید هدف بخصوصی و مفهوم بخصوصی را القاء کنید! و اتهاماتی را وارد کنید!
یعنی واقعا این همه ایات مستقیم تفسیر به رای می باشد؟! پس خود امام حسین(ع) چی میشه که،1 روز از دشمنش مهلت خواست تا نماز و قران بخواند؟! چه پیامی داشت؟! ...! (نگم،تا باز نگید تفسیر به رای!)
به قول دکتر شریعتی،که می گفت،وقتی در عربستان بودم،به جرم شیعه بودن، اتهاماتی رو بهم وارد میکردن! و وقتی در ایران بودم،به جرم سنی بودن! 
و به قول یک بنده خدایی،سنی ها امامان رو کنار گذاشتن! و شیعه ها هم به نوعی قران را ..! 
پدر این اقایی دکتر الهی قمشه ای (که در شبکه 4 معمولا فرزندش خیلی سال سخنرانی میکنه و معروف شده). پدرش خیلی سال پیش! شروع به ترجمه قران میکنه(که الان خیلی از ترجمه هاش تویه بازار) و تقریبا جزو اولین ترجمه قران هاست! 
از او زمان نقل میشه،که وقتی،می خواست این ترجمه رو وارد بازار کنه،خیلی مخالفت میشد که چرا ترجمه می کنید!(از طرف روحانیون ..بالا!) و همین حرفی ها شبیه به حرف که شما اشاره کردید! که مردم از این چیزا سر در نمیارن! این چیزا علم بالا میخواد و ..! ولی ایشون با وجود همه این مخالفت ها،قران رو ترجمه کرد! (هر چند بعضی ترجمه خوب نبود و سوء استفاده بعضا ازش شده! ) ولی در زمان خودش یک کار بسیار بزرگ و ارزشمند بوده!
امام خمینی(به اصطلاح امیانه و خوب قدیمی). زمانی اومد تفسیر قران رو در تلویزیون شروع کرد .. اینقدر اعتراضات بالا گرفت،که مجبور شد ادامه نده! (یک سری از ویدئوهاش در اینترنت هست،می تونید تفسیرهاش رو ببینید)
یه زمانی هم انگلیسی ها در یک کشوری افریقایی بودن(یا یکی از کشورهای خاورمیانه!) فهمیدن که تویه کشور که هستن! کتاب قران هست،بهشون خبر دادن،مردم نمی خوننش! فقط خیلی می ببوسنش و یک جا خوب میزارنش! انگلیسی گفتن! این خوبه! اتفاق کمک کنید،تا بیشتر از این کارها کنن!
یه داستان دیگه هم هست،که مربوط به ایران،زمان ها قدیمی! میگفتن یه منطقه بودن،که خیلی شل و گلی بوده .. عده از ماموران،یک نقشه زیرکانه کشیدن! رفت پیش یک عالمی،بهش گفتن،اقا اینجا یک محیط شل و گلی و ممکنه خدایی نکرده،این کتاب ها (قران) بی افتن روی زمین و کثیف بشن ! این خیلی بده و ...! بزارید جمعشون کنیم! بزاریم یک جایی خوب.! (که البته با پاسخ منفی روبرو شدن!)
و کاربر عزیز و محترم،در حوزه علمیه،قران به صورت انتخاب ازاد برای یادگیری وجود داره! جزو واحد انتخابی نیست! بهتره در این زمینه هم تحقیق کنید!

و اگر نهج البلاغه رو باز کنید،و مطالعه کنید،متوجه میشود! نهج البلاغه تفسیری از قران است!
رفتار و کردار امامان دقیقا منطبق با قران است! و هر حدیثی داشته باشن! باید با قران یکی باشن ! وگرنه باید ان حدیث را به دیوار زد(طبق حدیث خود امامان،و سخن امام خمینی(که به نقل از همان حدیث بوده))
طبق گفته خود قران! قران به زبان ساده! برای همه انسان ها فرستاده شده و این بارها تکرار شده! همه داستان ها و مثال ها قران به ساده ترین شکل ممکن بیان شده! تا کسی که کمترین علم ممکن را دارد،بهره ای از این کتاب اسمانی ببرد!
قران باید هر روز و دائم خوانده شود! همانطور که امامان نیز به این نکته نیز اشاره داشته اند!
به هر حال نماز خواندن ربطی به قوانین راهنمایی و رانندگی ندارد،ربطی به خوارج شدن هم ندارد! (خوارج قوم لجوج و لجباز بودن و از نفس ها درونی خودشون پیروی میکردن! مثل داعش! و ماهیت شبیه همون بی نماز هستن! ) و هرکسی خودش رو از خدا دور کنه و به حرفش گوش نده،هر لحظه ممکنه مثل داعش،یا هر کسی دیگه بشه! هر کس به هر چیزی که داره،مورد ازمایش قرار میگیره! یکی با علمش مورد ازمایش قرار میگیره! یکی چون عالم دینی مورد ازمایش قرار میگیره! یکی با پولش و ..! تا زمان مرگ انسان ها دائم در حال ازمایش شدن هستش! .

یک نماز 5 دقیقه ای، که خدا هم انچنان سخت هم نگرفته! و بابتش نیز پولی نباید بدهیم! اینقدر مانع تراشی نیاز دارد؟!
مثلا اگر خدا می گفت! بجایی 17 رکعت باید 120 رکعت بخوانیم و بابتش نیز باید پول بدهیم! چه کار می خواستیم بکنیم؟! اسان گرفت بر ما،تا بیش از توانمان به سختی نیافتیم!

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]،یک مطلب از سایت حوزه .. شاید مورد توجه شما قرار گیرد.

یکی از بزرگ ترین دشمنان،شیطان قران است! و شیطان به معنایی واقعی هرکاری می کند،که کسی سراغ این کتاب نرود! برای همین در ابتدا خواندنش،نیز میخوانیم "اعوذ بالله شر شیطان رجیم" قشنگ می تونید حس کنید! وقتی یک نفر سراغ قران میره،که شیطان داره تویه ذهنش بهش چی میگه!  :ch:  
نماز هم همینه! مخصوصا وقتی یکی میخواد شروع کنه! .. 
در دنیایی دو حالت داره، یا داریم از خدا پیرویی می کنیم و روز به روز اصلاح می کنیم اعمالمون رو و بهتر میشیم! یا داریم از شیطان و نفس هایی درونی خودمون پیرویی می کنیم و روز به روز بدتر میشیم!
مطالب که در پست ها بالا اوردم و گفتم،بخصوص در نماز و کفر و کافری،خیلی زننده نبود! نسبتا سطحش پایین بود!(احادیث محکم و بالاتر هم هست،که نیااوردم!). از قران میشه اینطور برداشت،که اصلا بی نماز ها حساب نمیشن!.. جایگاه بدی در قعر جهنم انتظارشون! منتها مسئله که هست،اب که از سر گذشت چه سه وجب چه صد وجب نشه! با گناه بیشتر اوضاع رو بدتر از چیزی که هست نکن! چون گناه بیشتر،مساوی است با بدبختی و بدبخت شدن بدتر! و اینکه راه برگشت هم سخت تر میشه! .. ! با انجام کار خوب سعی کنن برگردن ..! خیلی ها در طول تاریخ تونستن چنین کارهای بکنن! و بسیار هم انسان ها عالی تر از نماز خون ها اون موقعه شدن!

و بخشش ها و گذشت هایی که خدا در قران و جاهایی دیگه نقل شده،شامل همین گروهی هستن،که توبه کردن و برگشتن و شروع به نماز خوندن کردن و انفاق کردن و درستکار شدن! ... اینا رو خدا دوست داره و کمکشون میکنن که زودتر گذشته قبلیشون رو پاک کنند و زندگی عالی بسازن!
و در پایان نیز،اینجانب مقداری از سندها خودمان رو نشان دادم،و همچنین برای دیدن اصل و حقیقت بهتراست خودتان قران را مطالعه کنید تا اصل موضوع را بهتره درک کنید!
و همانطور که در پست اول گفتم،دوستی با انسان بی نماز، کار بسیار بدی است و عاقبت بدی خواهد داشت! .. 
و خدا هر چیزی بگه درست خواهد بود! و این بارها ثابت شده به بشریت! و اگر بازم قبول نکنه،مثل قبلی ها ! بزودی متوجه خواهد شد.
باتشکر.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1586
تاریخ عضویت: پنج شنبه 4 شهریور 1389, 9:14 pm
سپاس‌های ارسالی: 3246 بار
سپاس‌های دریافتی: 5651 بار

Re: با کسی که نماز نمی خواند،دوست نشو.

پست توسط shafagh » سه شنبه 10 اردیبهشت 1398, 6:16 pm

با عرض سلام

بنده نصايح شما در مورد نماز را قبول دارم و اينكه سعي داريد افرادي كه نماز نمي خوانند اين امر واجب را تعطيل نكنند قابل تقدير است و خداي نكرده اصلا قصدم ان نبوده كه اتهام نمايم و همچنين منظورم ان نبود كه ما قران نخوانيم چون در حد ان نيستيم. سخن قران در بيشتر موارد براي عموم (البته اگر ترجمه ان را بدانند) كاملا قابل ادراك و صريح است وليكن نه همه ايات. بعض ايات نيازمند تفسير اهل علم است يا اسراري ملهوف با ظواهر بيان دارد يا نيازمند شرح اياتي است كه راجع به يك واقعه تاريخي بوده و افراد عادي شرح و جزييات ان واقعه را نمي دانند و تحقيق و تفسير علماء راهگشاست. بعض ايات ناسخ و منسوخ هستند كه بازهم افراد عادي نمي توانند ان ها را از ديگر ايات تمييز دهند و باز عالمان دين انها را تبيين و تفسير مي كنند و خيلي چيزهاي ديگر كه يا بنده نمي دانم يا الان بخاطرم نمي ايد اما در كل خواندن قران نيازمند اذن هيچ مرجعي نيست بلكه كليه علماء به تبع خود قران و پيامبر (ص) و ائمه معصومين (ع) مردم را تشويق و ترغيب به خواندن قران كرده اند و نويد پادش در دنيا و اخرت داده اند.

من البته تا بحال هيچگاه توفيق خواندن و حتي رويت كتب بي نظير تفسير الميزان حضرت علامه طباطبايي را كه مي گويند هفده جلد است! نداشته ام اما ما مي توانيم از همين تعداد كتاب، پي به وسعت تفسير قران ببريم.

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]


[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]


بهر حال باز هم عرض ميشود گفتار شما در مورد اهميت نماز و اقامه ان مورد قبول من است و قابل تقدير مي باشد اما اشاره بنده فقط به اين نكته بود كه چنانكه ترك نماز از روي عناد و انكار نباشد بلكه از جهت سستي و تنبلي و غفلت باشد كفر و ارتداد محسوب نمي شود بلكه معصيت است.

Major
Major
پست: 207
تاریخ عضویت: دو شنبه 11 دی 1396, 9:34 am
سپاس‌های ارسالی: 110 بار
سپاس‌های دریافتی: 303 بار

Re: با کسی که نماز نمی خواند،دوست نشو.

پست توسط مهاجر تنها » سه شنبه 10 اردیبهشت 1398, 6:54 pm

sinaset نوشته شده:
سه شنبه 10 اردیبهشت 1398, 5:15 pm
باسلام.

کاربر محترم،بهتر بود،اندکی پست رو با دقت می خواندید! چندبار نیز در پست قبلی نیز اشاره کردم به این نکته! ظاهر شما نیز علاقه ندارید به مسائل توجه کنید،و قصد دارید هدف بخصوصی و مفهوم بخصوصی را القاء کنید! و اتهاماتی را وارد کنید!
یعنی واقعا این همه ایات مستقیم تفسیر به رای می باشد؟! پس خود امام حسین(ع) چی میشه که،1 روز از دشمنش مهلت خواست تا نماز و قران بخواند؟! چه پیامی داشت؟! ...! (نگم،تا باز نگید تفسیر به رای!)
به قول دکتر شریعتی،که می گفت،وقتی در عربستان بودم،به جرم شیعه بودن، اتهاماتی رو بهم وارد میکردن! و وقتی در ایران بودم،به جرم سنی بودن! 
و به قول یک بنده خدایی،سنی ها امامان رو کنار گذاشتن! و شیعه ها هم به نوعی قران را ..! 
پدر این اقایی دکتر الهی قمشه ای (که در شبکه 4 معمولا فرزندش خیلی سال سخنرانی میکنه و معروف شده). پدرش خیلی سال پیش! شروع به ترجمه قران میکنه(که الان خیلی از ترجمه هاش تویه بازار) و تقریبا جزو اولین ترجمه قران هاست! 
از او زمان نقل میشه،که وقتی،می خواست این ترجمه رو وارد بازار کنه،خیلی مخالفت میشد که چرا ترجمه می کنید!(از طرف روحانیون ..بالا!) و همین حرفی ها شبیه به حرف که شما اشاره کردید! که مردم از این چیزا سر در نمیارن! این چیزا علم بالا میخواد و ..! ولی ایشون با وجود همه این مخالفت ها،قران رو ترجمه کرد! (هر چند بعضی ترجمه خوب نبود و سوء استفاده بعضا ازش شده! ) ولی در زمان خودش یک کار بسیار بزرگ و ارزشمند بوده!
امام خمینی(به اصطلاح امیانه و خوب قدیمی). زمانی اومد تفسیر قران رو در تلویزیون شروع کرد .. اینقدر اعتراضات بالا گرفت،که مجبور شد ادامه نده! (یک سری از ویدئوهاش در اینترنت هست،می تونید تفسیرهاش رو ببینید)
یه زمانی هم انگلیسی ها در یک کشوری افریقایی بودن(یا یکی از کشورهای خاورمیانه!) فهمیدن که تویه کشور که هستن! کتاب قران هست،بهشون خبر دادن،مردم نمی خوننش! فقط خیلی می ببوسنش و یک جا خوب میزارنش! انگلیسی گفتن! این خوبه! اتفاق کمک کنید،تا بیشتر از این کارها کنن!
یه داستان دیگه هم هست،که مربوط به ایران،زمان ها قدیمی! میگفتن یه منطقه بودن،که خیلی شل و گلی بوده .. عده از ماموران،یک نقشه زیرکانه کشیدن! رفت پیش یک عالمی،بهش گفتن،اقا اینجا یک محیط شل و گلی و ممکنه خدایی نکرده،این کتاب ها (قران) بی افتن روی زمین و کثیف بشن ! این خیلی بده و ...! بزارید جمعشون کنیم! بزاریم یک جایی خوب.! (که البته با پاسخ منفی روبرو شدن!)
و کاربر عزیز و محترم،در حوزه علمیه،قران به صورت انتخاب ازاد برای یادگیری وجود داره! جزو واحد انتخابی نیست! بهتره در این زمینه هم تحقیق کنید!

و اگر نهج البلاغه رو باز کنید،و مطالعه کنید،متوجه میشود! نهج البلاغه تفسیری از قران است!
رفتار و کردار امامان دقیقا منطبق با قران است! و هر حدیثی داشته باشن! باید با قران یکی باشن ! وگرنه باید ان حدیث را به دیوار زد(طبق حدیث خود امامان،و سخن امام خمینی(که به نقل از همان حدیث بوده))
طبق گفته خود قران! قران به زبان ساده! برای همه انسان ها فرستاده شده و این بارها تکرار شده! همه داستان ها و مثال ها قران به ساده ترین شکل ممکن بیان شده! تا کسی که کمترین علم ممکن را دارد،بهره ای از این کتاب اسمانی ببرد!
قران باید هر روز و دائم خوانده شود! همانطور که امامان نیز به این نکته نیز اشاره داشته اند!
به هر حال نماز خواندن ربطی به قوانین راهنمایی و رانندگی ندارد،ربطی به خوارج شدن هم ندارد! (خوارج قوم لجوج و لجباز بودن و از نفس ها درونی خودشون پیروی میکردن! مثل داعش! و ماهیت شبیه همون بی نماز هستن! ) و هرکسی خودش رو از خدا دور کنه و به حرفش گوش نده،هر لحظه ممکنه مثل داعش،یا هر کسی دیگه بشه! هر کس به هر چیزی که داره،مورد ازمایش قرار میگیره! یکی با علمش مورد ازمایش قرار میگیره! یکی چون عالم دینی مورد ازمایش قرار میگیره! یکی با پولش و ..! تا زمان مرگ انسان ها دائم در حال ازمایش شدن هستش! .

یک نماز 5 دقیقه ای، که خدا هم انچنان سخت هم نگرفته! و بابتش نیز پولی نباید بدهیم! اینقدر مانع تراشی نیاز دارد؟!
مثلا اگر خدا می گفت! بجایی 17 رکعت باید 120 رکعت بخوانیم و بابتش نیز باید پول بدهیم! چه کار می خواستیم بکنیم؟! اسان گرفت بر ما،تا بیش از توانمان به سختی نیافتیم!

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]،یک مطلب از سایت حوزه .. شاید مورد توجه شما قرار گیرد.

یکی از بزرگ ترین دشمنان،شیطان قران است! و شیطان به معنایی واقعی هرکاری می کند،که کسی سراغ این کتاب نرود! برای همین در ابتدا خواندنش،نیز میخوانیم "اعوذ بالله شر شیطان رجیم" قشنگ می تونید حس کنید! وقتی یک نفر سراغ قران میره،که شیطان داره تویه ذهنش بهش چی میگه!  :ch:  
نماز هم همینه! مخصوصا وقتی یکی میخواد شروع کنه! .. 
در دنیایی دو حالت داره، یا داریم از خدا پیرویی می کنیم و روز به روز اصلاح می کنیم اعمالمون رو و بهتر میشیم! یا داریم از شیطان و نفس هایی درونی خودمون پیرویی می کنیم و روز به روز بدتر میشیم!
مطالب که در پست ها بالا اوردم و گفتم،بخصوص در نماز و کفر و کافری،خیلی زننده نبود! نسبتا سطحش پایین بود!(احادیث محکم و بالاتر هم هست،که نیااوردم!). از قران میشه اینطور برداشت،که اصلا بی نماز ها حساب نمیشن!.. جایگاه بدی در قعر جهنم انتظارشون! منتها مسئله که هست،اب که از سر گذشت چه سه وجب چه صد وجب نشه! با گناه بیشتر اوضاع رو بدتر از چیزی که هست نکن! چون گناه بیشتر،مساوی است با بدبختی و بدبخت شدن بدتر! و اینکه راه برگشت هم سخت تر میشه! .. ! با انجام کار خوب سعی کنن برگردن ..! خیلی ها در طول تاریخ تونستن چنین کارهای بکنن! و بسیار هم انسان ها عالی تر از نماز خون ها اون موقعه شدن!

و بخشش ها و گذشت هایی که خدا در قران و جاهایی دیگه نقل شده،شامل همین گروهی هستن،که توبه کردن و برگشتن و شروع به نماز خوندن کردن و انفاق کردن و درستکار شدن! ... اینا رو خدا دوست داره و کمکشون میکنن که زودتر گذشته قبلیشون رو پاک کنند و زندگی عالی بسازن!
و در پایان نیز،اینجانب مقداری از سندها خودمان رو نشان دادم،و همچنین برای دیدن اصل و حقیقت بهتراست خودتان قران را مطالعه کنید تا اصل موضوع را بهتره درک کنید!
و همانطور که در پست اول گفتم،دوستی با انسان بی نماز، کار بسیار بدی است و عاقبت بدی خواهد داشت! .. 
و خدا هر چیزی بگه درست خواهد بود! و این بارها ثابت شده به بشریت! و اگر بازم قبول نکنه،مثل قبلی ها ! بزودی متوجه خواهد شد.
باتشکر.


به نام خدا
سلام
صرف نظر از موضوع بحثتان که بیشتر جای دقت دارد
والبته هم فایده نداره بنده چیزی بگم شما باز حرف خودتان را می زنید(خودمانی بگم می ترسم نقدتان کنم چون ناراحت می شوید لذا از خیر مطالبم می گذرم )
زیرلب بگوییدالحمدلله :( شوخی بود
اما چند نکته
راجع به نماز خواندن امام حسین علیه السلام دلایل مهمتری هم نقل کرده اند علاوه بر وجوب نماز
راجع به شریعتی کتاب نقد و برسی اندیشه ی شریعتی (خیرالله مردانی انتشارات سپهر)را بخوانید تا فلسفه سنی خواندنش را بدانید
اما شیعه که قران را کنار گذاشته اگر مقصود علمای شیعه باشند قضاوت نادرسته وتهمته
راجع به اقای الهی قمشه ای یک سری حساسیتهای اعتقادی بود لذا با ترجمه اش مخالفت کردن والا چندتا قران قدیمی ترجمه شده که قبل از ترجمه اقای الهی بوده می خواهی برایتان بیاورم اصلا تفسیر فارسی قدیمی موجود هست چه ربطی داره به اینکه علما منع کنند عوام را از فهم قران این هم تهمته
راجع به تفسیر اقای خمینی که گفتید عامیانه(امیانه غلطه)بوده
مخالفتهایی که با تفسیر ایشان شده بخاطر برداشتهای اقای خمینی داشته که منتقدینش می گفتن از فلسفه و مطالب عرفانی وغیره استفاده می کنند وتهدید به شورش کرده بودن البته جای تحلیل داره که حق با کدام طرفه
والا قبل از ایشان شیعه کتب تفسیری فراوانی دارد هیچ کسی با این کتب مشکلی نداشته
اما راجع به حوزه علمیه که قران وتفسیر درس انتخابی ظاهرا شما اشتباه متوجه شدید از جمله واحدهای درسی حوزه تا سطح3که معادل فوق لیسانس می باشد تفسیره لذا باید اگر کسی مدرک سطح3حوزه را بگیرد باید اشنایی کامل با الف بای تفسیر داشته باشد بله اگر بخواهد بصورت تخصصی و ویژه کار تفسیری کند رشته تفسیر را انتخاب کرده وادامه می دهد
قطعا اگر کسی فقیه شود تمرین زیادی که در استنباطات احکام داشته کمک می کند که مفسرقهاری شود تفسیری که یک فقیه نوشته زمین تا اسمان از جهت علمی با کسی که رشته اش تفسیره از جهت علمی فرق می کند
مثال بارزش تفسیر اقای وحید از سوره یس وتفسیر اقای قرائتی که درس را رها کرد وتفسیر تخصصی کار کرد
چون دقتی که اقای وحید دارد ومثل ایشان از مراجع دریاست البته در مسائل علمی
در ضمن خودتان باید اهل فن باشی تابفهمید نه اینکه با کنار گذاشتن چندتا ترجمه به نتیجه برسید و بگوئید مابقی در اشتباهند من می فهمم
راجع به حدیث واضربوه علی الجدار عزیز دل برادر شما باید مسلط به چند علم باشی تا اولا حدیث را بفهمی ثانیا
اثبات اختلاف روایت وقران کنید انگاه از اسباب جمع روایات و قران استفاده کنید اگر نشد و کاملا مخالف بود وقابل جمع نبود اگر مرجحات سندی نداشت و جعلی بودنش اثبات شد بعد فاضربوه علی الجدار


در اخر یک سر سوزن احتمال اشتباه در برداشتهایتان از قران بدهید
متشکرم

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7545
تاریخ عضویت: سه شنبه 26 آذر 1387, 4:20 pm
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22075 بار

Re: با کسی که نماز نمی خواند،دوست نشو.

پست توسط sinaset » چهار شنبه 11 اردیبهشت 1398, 8:32 am

باسلام.

کاربر "مهاجر تنها" تفکرات خشک و مذهبی راهی به جایی نمی برد!.. اقایی شریعتی،مطهری،بهشتی،امام خمینی کسانی بودن،که خیلی از ..! باهشون مخالفت میکردن! خود امام خمینی در رابطه اشون(همون حوزه!) گفته بود،چه ها به ما نکردن! و چه دل خونی ازشون داشت! .
این انسان های خوب کسانی بودن که اشتباهاتی داشتن! ولی کارهای بزرگ و تفکرات بسیار خوبی داشتن و به عمل رسوندنش و مردم زمان خودشون رو از تاریکی بیرون اوردن.(و باقی گفته ها که دیگر همه میدانند)ولی عده زیادی هم بودن ،از همون محل ها و مکان ها! .. کاری بخصوصی هم نکردن.!مسائل که برای اینجاب گفتید،برای شخص خودم که تازگی نداره ..و همچنین شما می توانید صحبت های اقایی ازغدی در قم و برخوردهای که باهشون شد رو بخوانید... 
بحث های حول همین محور رو تاپیک مطرح کنید،وگرنه پستتان حذف میشود.در تاپیک جداگانه مطرح کنید،تا هرکس علاقه داشت شرکت کند.(قصد من از مطرح کردن ان مطلب چیزی دیگری بود.وقتی ان کاربر دیگر!اصل نماز خواندن ! را معصیت میداند! دیگر بحث کردن در رابطه با سند و مدرک در رابطه با حرف های شما.. چه اهمیتی دارد.؟! در هر صورت در مکان دیگر بحث را مطرح کنید،اینجانب انرژی و وقت برای توضیح ندارم.این را به دیگران میسپارم.و اینده که به مرور حقایق را خود بفهمن.)
----
در باب مطالب کاربر "shafagh 2" 
کسانی که از مطالب کاربر مورد نظر (در این تاپیک) حمایت کردن ! و خود ایشان نیز باید بدانند اگر کسی با خواندن مطلب بالا از نماز دوری کردن انها نیز در این عمل شریکش هستن! پس بهتره است به عواقب حرف و عملکردنشان واقف باشن!

و برای بار اخر میگم.
کاربر محترم،کسی که حرف حق خواندن نماز به گوشش رسیده باشد،از زمان که لج و لجبازی میکند(ولو 5 سالگی!) و نخواند! بلا و مشکلاتش در روز و ماه و سال تاریکی هایش هزاران بار بیشتر و بیشتر میشود! و جسارتش نیز به گناه بالاتر میرود! و کسی که نخواند و کار خوب کند!(که رضایی خدا هم حتما درش نیست!) خدا در دنیا فوقش بهش نعمت سلامتی بیشتر! مریضی کمتر! ادم های حرف گوش کن! پول زیاد! ماشین زیاد، فرزندان حرف گوش کن و انواع لذت ها و ..! میدهد! تا در ان دنیا،کاملا حسابش صاف باشد و حرف دیگری برای گفتن نداشته باشد!
کاربر محترم،کسی که حرف حق خواندن نماز به گوشش رسیده باشد(حتا نرسیده بود،هم وظیفه داشته تحقیق کنه!)،و مشکل بخصوصی هم نبود،نخواند و بمیرد 100 درصدی جهنمی است و ان هم از نوع ابدی! و قعر چاه عمیق جهنمی! 

 
شیطان که رانده شد به جز یک خطا نکرد
خود را به سجده ی آدم رضا نکرد

شیطان هزار بار بهتر از بی نماز
او سجده بر آدم و این بر خدا نکرد

عذاب دردناکی در انتظارشون! به خدا قسم. شیطون هم چنین کاری نکرده! واقعا مورد جادو دنیا(با معلمی شیطان!) قرار گرفته اند،که چنین ظلم بزرگی رو انجام دادن!

باتشکر.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.

Major
Major
پست: 207
تاریخ عضویت: دو شنبه 11 دی 1396, 9:34 am
سپاس‌های ارسالی: 110 بار
سپاس‌های دریافتی: 303 بار

Re: با کسی که نماز نمی خواند،دوست نشو.

پست توسط مهاجر تنها » چهار شنبه 11 اردیبهشت 1398, 10:49 am

به نام خدا
سلام
منتظر بودم یا تایپیکو قفل کنید یا مطلب بنده را حذف کنید ایرادی نداره شاید در روز قیامت با استناد به قانون سایت وجه شرعی برای حذف گفتار من داشته باشید اما این خیالی بیش نیست طبق ایه قران

بنده صریحا باشما مخالفم چون باشعار اینکه قران ساده است و برای همه افراد نازل شده و باکنار هم گذشتن چندتا ترجمه برداشتهایی کنیم که عجیب وغریبه مخالفم
قران بلا تشبیه مانند الکترونیک مقدمات خودش را دارد

دفاعیه از گفتارم
من هیچ یک از اشخاص بالا را که نام بردید تحلیل نکردم
بلکه بی پایه بودن مستندات شما را به رختان و افرادی که مطالبتان را خواندن نشان دادم
منهای شریعتی که اثارش را خوانده ام و...با بقیه نامبردگان کار ندارم
حتی شما دوباره درباره مطالبتان استناد به مطلبی کردید که مغالطه هست اقای خمینی نگفت حوزه بامن این چنین کرد بلکه از حوزه افرادی بودن که با ایشان مخالف بودن هنوز هم هستند وبه ایشان ونامبردگان شما انتقاد علمی دارند نه توهین به شخصیتشان کنند

اگر شما باعث زدگی افراد از دین شدید یا کسی که امید برگشتش به نماز خواندن هست اما با مطالب کاملا برمی گردد به روال سابق ببینم یوم المحشر عندالله تبارک وتعالی شما چه حجتی داری برای خدا که امید را از بندگانش گرفتی چون قطعا از شما می پرسند
ایا شما سواد تفسیر داشتی
ایا باکنار گذاشتن چندتا ترجمه هر کس نماز نخواند کافره
تا اثبات کفر اینها باید جوابگو باشید
ایا افرادی که گمراه کردی گناهشان را بدوش می گیری


اقای عزیز خیلی افراد بی نماز دیدم که الحمدلله با خوش اخلاقی عملا به طرف نماز امدند وعاقبت به خیر شدن والبته از اونور بالعکس افراد تندی که خیلی خیالشان جمع بود اما...

خوب گفتار و برداشتهای کذایی خودتان را راجع به تارک الصلاة ببنید بعد قضاوت کنید چه کسی برداشتهایش خشک است

شما قلبی پاک دارید انشاالله موفق باشید

Administrator
Administrator
نمایه کاربر
پست: 15876
تاریخ عضویت: جمعه 7 بهمن 1384, 7:51 pm
سپاس‌های ارسالی: 72593 بار
سپاس‌های دریافتی: 31658 بار
تماس:

Re: با کسی که نماز نمی خواند،دوست نشو.

پست توسط Mahdi1944 » چهار شنبه 11 اردیبهشت 1398, 9:25 pm

از ابتدا میدونستم اینگونه تاپیک‌ها احتمالا به ناراحتی ختم خواهد شد
کمی تحملمون رو بالا ببریم
تاپیک برای جلوگیری از ناراحتی بیشتر دوستان قفل شد
موفق باشید
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد


[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | مجله الکترونيکي سنترال کلابز

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

قفل شده

بازگشت به “جامعه شناسي”