اعتیاد آمریکایی‌ها به اینترنت بیشتر از چیزی است که فکر می‌کنند!

در اين بخش ميتوانيد جديدترين اخبار دنياي کامپيوتر و اينترنت را مطالعه کنيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, شوراي نظارت

ارسال پست
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7545
تاریخ عضویت: سه شنبه 26 آذر 1387, 4:20 pm
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22090 بار

اعتیاد آمریکایی‌ها به اینترنت بیشتر از چیزی است که فکر می‌کنند!

پست توسط sinaset » پنج شنبه 12 اردیبهشت 1398, 11:26 am

کارشناسان به تازگی دریافته و اعلام کرده‌اند که کاربران آمریکایی‌ بسیار بیشتر از آنچه تصور می‌کنند، از گوشی‌های هوشمند استفاده می‌کنند بنابراین اعتیادشان به اینترنت و شبکه‌های اجتماعی بیش از حد نرمال تخمین و گزارش شده است.
تصویر
به گزارش ایسنا، تحقیقات صورت گرفته و تازه‌ترین آمارهای منتشر شده در وب سایت زد دی نت حاکی از آن است که شهروندان و کاربران آمریکایی بسیار بیشتر از آنچه که فکر می‌کنند، از گوشی‌های هوشمند موبایل و تبلت‌های خود استفاده می‌کنند و این بدان معناست که اعتیاد آنها به دستگاه‌های الکترونیکی و هوشمند بالاتر از حد تصور آنهاست به گونه‌ای که بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران برآورد کرده و هشدار داده‌اند که کاربران باید مراقب اعتیاد بیش از اندازه خود به فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی که آنها را به خود درگیر و مشغول کرده است، باشند چراکه عواقب این اعتیاد می‌تواند سلامتی روحی و جسمی آنها را به میزان قابل توجهی به مخاطره بیاندازد و جلوی پیشرفت زندگی اجتماعی، فردی و حرفه‌ای آنها را بگیرد.
 بر اساس نتایج یک مؤسسه تحقیقاتی به نام پیو ریسرچ سنتر، ۵۹ درصد از کاربران اذعان کرده‌اند که بدون شبکه‌های اجتماعی و اینترنت نمی‌توانند زندگی کرده و به فعالیت‌های عادی خود بازگردند. به عبارتی دیگر، می‌توان گفت که بالغ بر دو سوم کاربران اینترنتی هم‌اکنون به شدت به اینترنت و استفاده از شبکه‌های اجتماعی اعتیاد پیدا کرده‌اند و حتی به گفته آنها، تصور زندگی بدون شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها غیر ممکن است. این پژوهش‌ها همچنین نشان می‌دهد که آن دسته از کاربرانی که بالای ۵۵ سال سن دارند، خیلی راحت‌تر با نداشتن اینترنت و کنار گذاشتن عادت استفاده از شبکه‌های اجتماعی می‌توانند زندگی کنند. این در حالیست که جوان‌ترها بخصوص افراد زیر ۴۵ سال، به شدت اعتیاد اینترنتی پیدا کرده و قادر نخواهند بود به راحتی از این میزان اعتیاد بکاهند.
 ۴۰ درصد از آنها که بیشتر در محدوده سنی ۱۸ تا ۲۴ سال سن دارند، در این تحقیقات اذعان کرده‌اند که حاضرند از اعتیاد خود به شبکه‌های اجتماعی بکاهند اما نمی‌دانند که باید چه کارهایی انجام دهند و چگونه این کار عملی و ممکن خواهد شد.
 با توجه به آنکه مساله اعتیاد به اینترنت از جمله مواردی است که بارها از سوی کارشناسان و محققان مورد بحث و بررسی قرار گرفته و جوانب مختلف آن در نظر گرفته شده است، به نظر می‌رسد که در میان کشورهای جهان، کاربران آمریکایی بیشتر از همه به استفاده از شبکه‌های اجتماعی و اپلیکیشن های موبایلی وابستگی و اعتیاد پیدا کرده‌اند.
 حالا گزارش‌های جدیدی که به تازگی منتشر شده نشان می‌دهد که در میان کاربران موبایل و اینترنت در سراسر جهان، آمریکایی‌ها بیشتر از آنچه که فکرش را بکنند، زمان خود را صرف گشت و گذار در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی سپری می‌کنند که این امر تا حد زیادی می‌تواند برای وضعیت سلامتی جسمی و روحی آنها مخاطره‌آمیز و تهدیدآمیز باشد.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.

ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار دنياي کامپيوتر”