درمان قطعی ناراحتی معده بدون دارو - ابداع و هدیه من به شما

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث مرتبط با پزشکي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Thunderclap, Dr.Akhavan, شوراي نظارت, رونین, Thunderclap, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

Administrator
Administrator
نمایه کاربر
پست: 15877
تاریخ عضویت: جمعه 7 بهمن 1384, 7:51 pm
سپاس‌های ارسالی: 72624 بار
سپاس‌های دریافتی: 31663 بار
تماس:

Re: درمان قطعی ناراحتی معده بدون دارو - ابداع و هدیه من به شما

پست توسط Mahdi1944 » شنبه 25 خرداد 1398, 10:36 pm

من دقیقا این مشکل رو داشتم و با چند راهکار ساده اون رو حل کردم
1- فقط و فقط روی دست چپ خوابیدن
2- عناب
3- افتیمون
4- تمر هندی
5- پرهیز از غذاهای سرد و خشک
6- عرق نعنا، زانیان، شیرین بیان، گلاب
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد


[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | مجله الکترونيکي سنترال کلابز

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1653
تاریخ عضویت: پنج شنبه 4 شهریور 1389, 9:14 pm
سپاس‌های ارسالی: 3396 بار
سپاس‌های دریافتی: 5771 بار

Re: درمان قطعی ناراحتی معده بدون دارو - ابداع و هدیه من به شما

پست توسط shafagh » دو شنبه 27 خرداد 1398, 5:06 am

با عرض سلام

روش دارو درماني را كه اقا مهدي فرمودند نيز امتحان كنيد چنانچه ايشان به تجربه و عملا الحمدلله به بهبودي رسيده اند.

اگر قند خون شما هم نرمال است مدت متنابهي  عسل اصل پيدا كرده در اب يا چايي گرم حل كرده بخوريد. دو خوراكي كه بنده با ادامه تناول ان بعد از مدتي به ناراحتي معده مبتلا مي شوم يكي هندوانه و يكي ماست خيار است (حالا كلا ماست- تداوم خوردن هندوانه بدترين اثر را دارد). حالا اقا مهدي فرمودند سرد و خشك ولي بنده ميگويم كلا غذاهاي خيلي سرد. من در يكي از پست هاي ديگر هم عرض نمودم كه يكي از دلائل ناراحتي معده و نفخ و امثال ان غذاهاي سرد بويژه در افرادي با مزاج خيلي سرد است. عسل اصل نه تنها گرم است بلكه خواصي فراتر از گرمي دارد و ان اثر هاي شفا بخش مختلف ديگر ان از جمله مغز و اعصاب و از جمله اعصاب دستگاه گوارش است. احتمال زياد ميدهم شما هم مثل من طبع سرد داريد و غذاهاي سرد مسلما اختلال عمده اي در معده ايجاد مي كند و حركات طبيعي ان را مختل كرده كه منجر مي شود به ترشح اسيد معده بيشتر و لاجرم نفخ و سوزش معده و حتي روده ها. روشي كه بنده گفتم بطور مصنوعي ضعف حركات معده را جبران مي كند و غذاي مانده در معده را هضم مي كند و در پي هضم شدن غذا ترشح اسيد كاهش مي يابد و بعد از مدتي هم معده به فعاليت قبلي خود بر ميگردد.

من اين روش را براي افراد عادي كه ناراحتي خاصي ندارند و مي توانند حركات را تحمل كنند فاقد اثرات منفي جنبي ميدانم چرا كه مثل دويدن، راه رفتن و بويژه طناب زدن و اسب سواري است. اين روش با علم و منطق هم توافق دارد چرا كه " حركت معده بمعناي هضم غذاست و معده ساكن و فاقد فعاليت عدم هضم را بدنبال دارد كه لاجرم ترشح بيشتر اسيد معده را مي طلبد"

حالا در مورد شما نميتوانم نظر خاصي بدهم يا تجويزي داشته باشم ولي اين حركات اگر حتي ملايم هم انجام شود در هضم غذا و كمك به معده كاملا موثر است و اگر ميدانيد ضرري براي شما ندارد در كنار مصرف دارو كما بيش ان را انجام دهيد و با حفظ ملايمت وقت بيشتري بگذاريد و تعداد حركات را حتي تا حد سه يا چهار هزار در چند نوبت در روز انجام دهيد.

ارسال پست

بازگشت به “پزشکي”