تاریخچه سیم کارت

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Shahbaz, MASTER, شوراي نظارت

ارسال پست
New Member
پست: 13
تاریخ عضویت: چهار شنبه 1 آبان 1398, 4:27 pm

تاریخچه سیم کارت

پست توسط site rondbaz » یک شنبه 17 آذر 1398, 4:57 pm

تلفن همراه، پدیده ای است که با ورودش به زندگی مردم، نوع زندگی بشر تغییر پیدا کرد. اولین فکر برای اختراع این وسیله در دهه ی 60 در منطقه ی اسکاندیناوی شکل گرفت اما اولین تماس غیر تجاری که ما با آن آشنایی داریم در سال 1973 توسط دکتر مارتین که در آن برهه مدیر عامل شرکت at&t بود برقرار شد.

قریب به دو دهه بعد از این تماس، اولین فراخوان های خرید سیم کارت در روزنامه های سراسری ایران با آگهی جالب (( فراخوان برای ثبت نام نخستین شبکه تلفن متحرک جیبی)) چاپ شد. تیر سال 1373 اولین ثبت نام ها در کشور آغاز شد ولی خیلی مورد استقبال مردم قرار نگرفت در حدی که شرکت مخابرات و اداره ی پست، طرحی را برای بازاریابی سیم کارت ارایه کردند. با تمام این تدابیر در طی یک سال کمتر از ده هزار نفر ثبت نام کردند و واگذاری ها در همان سال انجام شد.  بعد از اولین دوره ی واگذاری ها، توجه مردم به این تکنولوژی جلب شد و هجوم مردم به بازار، قیمت آن را به بالای 3 میلیون تومان هم رساند. تلفن های همراه فقط در تهران و از ساعت 8 صبح تا 8 شب فابل استفاده بودند. در آن زمان متقاضیان باید چک بانکی به مبلغ 5 میلیون ریال برای ثبت نام تلفن همراه پرداخت می کردند. تلفن همراه که آن موقع جزو کالاهای لوکس به حساب می آمد با استقبال مردم همراه بود و در پایان سال 1374 بیش از 185000 نفر برای خرید آن ثبت نام کردند.پایین آمدن قیمت و بد قولی مخابرات در زمان تحویل تلفن ها باعث کاهش محسوس متقاضیان در سال بعد از آن شد. تا پایان سال 75 بیش از 30 شهر زیر پوشش تلفن همراه قرار گرفتند و گسترش این کالا به حدی بود که تا پایان سال 90 مخابرات بالغ بر 43 میلیون سیم کارت عرضه کرد.

در سال 85 دومین اپراتور سیم کارت هم وارد بازار شد و به علت هزینه ی کم برای [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] با استقبال زیاد مردم همراه شد. ایجاد فضای رقابتی بین این دو اپراتور باعث افزایش خدمات این شرکت ها شد. در طی سال های اخیر اپراتور های دیگر و اپراتور های مجازی هم برای استفاده ی مردم وارد بازار شده اند و این عرصه را رقابتی تر کرده اند.

اپراتورهایی که در حال حاضر در ایران در حال فعالیت هستند به دو دسته ی اصلی و مجازی تقسیم می شوند که تفاوت آن ها در نحوه ی استفاده از زیرساخت هاست. اپراتورهای اصلی خود مالک زیرساخت ها هستند در حالی که اپراتورهای مجازی این زیرساخت ها را اجاره کرده اند. اپراتورهای اصلی عبارتند از : همراه اول، ایرانسل و رایتل و اپراتورهای مجازی نیز عبارتند از: شاتل موبایل، آپتل، سامانتل و آذرتل

امروزه خرید و فروش سیم کارت به یک بازار تبدیل شده که تعداد زیادی از مردم از این طریق روزگار می گذارند. قیمت سیم کارت ها از 10000 تومان شروع شده و گاهی بالاتر از میلیارد هم می رسد بسته به کیفیت رندی، میزان تقاضا و قدیمی بودن سیم کارت.

رندباز به عنوان اولین سامانه ی جامع خرید و فروش آنلاین سیم کارت در کشور با فراهم کردن بازار اینترنتی بزرگ سیم کارت به تمام فعالان این حوزه و خریداران سیم کارت این امکان را می دهد تا به راحتی و به صورت هوشمند نیازهای معاملاتی و خبری خود را برطرف کنند.

اگر قصد خرید سیم کارت دارید در رندباز به راحتی می توانید از بین بیش از 60000 سیم کارت که شامل تمام اپراتورها می شوند سیم کارت با شماره ی مد نظرتون را انتخاب کرده و بخرید. اگر قسطی می خواهید بخرید از بخش مخصوص سیم کارت قسطی استفاده کنید، اگر سیم کارت رند حروفی یا فون واژه مد نظرتونه از جستجوی مخصوص و پیشرفته سیم کارت رند حروفی استفاده کنید و امکانات بسیار دیگر

اما اگر قصد فروش سیم کارت دارید فقط بهتون پیشنهاد می کنیم به این سایت مراجعه کنید و از امکانات بی شمار آن برای فروش سیم کارت استفاده کنید. در بخش قیمت گذاری سیم کارت می توانید نوع رند و قیمت روز سیم کارت  خود را مشاهده کنید. رندباز اولین و تنها سامانه ای است که دارای رباط قیمت گذاری سیم کارت است که با استفاده از آن می توانید قیمت سیم کارت خود و حتی دوستان خود را در لحظه و رایگان مشاهده کنید.

برای فروش سیم کارت می توانید هم به صورت رایگان یک فروشگاه اینترنتی سیم کارت با امکاناتی که تصورش رو نمی کنید بسازید و سیم کارت های خود را برای فروش ثبت کنید.

اگر کارتون سیم کارت نیست و فقط می خواهید سیم کارت خود را بفروشید می توانید از فروش فوری سیم کارت استفاده کنید تا سیم کارت شما برای خریداران معتبر و فعال در سراسر کشور ارسال شود. فروش فوری نیز یکی از امکاناتی است که فقط در رندباز می تونید پیدا کنید.

اگر قسطی سیم کارت می فروشید رندباز تنها سایت دارای بخش مجزا و مخصوص خرید و فروش قسطی سیم کارت است که با استقبال بی نظیری مواجه شده است.

اگر قصر سفر به یک کشور دیگر دارید سیم کارت کشور مقصد و سیم کارت بین المللی هم در رندباز می تونید بخرید و یا حتی بفروشید.

ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”