معرفی افزونه های مفید برای فایرفاکس

شما در اين بخش اطلاعات مفيد و آموزشهاي كاربردي كامپيوتر را ميتوانيد بيابيد

مدیران انجمن: Mahdi Mahdavi, MASTER, شوراي نظارت

Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 3245 بار
سپاس‌های دریافتی: 5651 بار

Re: معرفی افزونه های مفید برای فایرفاکس

پست توسط shafagh » سه شنبه 1 بهمن 1398, 2:51 pm

با سلام

من هميشه از ويندوز xp استفاده ميكردم و با محيط ان اشنا بودم و ان را دوست داشتم اما اخيرا اين ويندوز منسوخ شده و از نظر برنامه هاي اپديت و امثال ان ساپورت نمي شود. تا قبل از اين محدوديت وقتي كه شما افزونه هاي فاير فاكس را گفتيد من انها را در فايرفاكس فعال كردم و خيلي خوب بود مخصوصا وقتي كه نشانگر موس را روي عكس ها مي بردم و ان عكس ها بزرگ و به اندازه واقعي مي شد كه صرفه جويي در وقت و كم شدن زحمت كليك بر روي عكس ها و ورود به سايت ها بود و همچنين جزييات و اندازه تصاوير براي انكه انها را سيو كنم يا نه معلوم بود كه سرعت عمل زيادي داشت .

اخيرا همه اين اضافات در ويندوز xp از كار افتاده و عمل نمي كند كه باعث زحمت من شده است. تصميم گرفتم ويندوز را ارتقاء داده و از ويندوز ديگري مثل ويندوز هفت، هشت يا ده استفاده كنم . قبلا يك ويندوز سون اضافي در سيستم داشتم ولي محيط ابي و نا مانوس ان را دوست نداشتم و كار نمي كردم از طرفي نمي دانم محيط ويندوز هشت يا ده و امكانات ان چطور است حتي به يك سي دي فروشي كه رفتم از كيفيت هر سه ويندوز سوال كردم مي گفت سون خوب است و ساپورت مي شود (اگرچه بعضا مي گفتند بعد از مدتي از كار مي افتد)  اما در بعض جاهاي ديگر خواندم كه ويندوز هشت و ده عليرغم پيشرفته تر بودن اشكالاتي دارند و كامل نيستند. خلاصه انكه نمي دانم چه ويندوزي بجاي ايكس پي نصب كنم لطفا راهنمايي فرماييد. 

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
محل اقامت: تبریز
سپاس‌های ارسالی: 1622 بار
سپاس‌های دریافتی: 807 بار

پست توسط ho3ein2000 » سه شنبه 1 بهمن 1398, 7:48 pm

shafagh نوشته شده:
سه شنبه 1 بهمن 1398, 2:51 pm
با سلام

من هميشه از ويندوز xp استفاده ميكردم و با محيط ان اشنا بودم و ان را دوست داشتم اما اخيرا اين ويندوز منسوخ شده و از نظر برنامه هاي اپديت و امثال ان ساپورت نمي شود. تا قبل از اين محدوديت وقتي كه شما افزونه هاي فاير فاكس را گفتيد من انها را در فايرفاكس فعال كردم و خيلي خوب بود مخصوصا وقتي كه نشانگر موس را روي عكس ها مي بردم و ان عكس ها بزرگ و به اندازه واقعي مي شد كه صرفه جويي در وقت و كم شدن زحمت كليك بر روي عكس ها و ورود به سايت ها بود و همچنين جزييات و اندازه تصاوير براي انكه انها را سيو كنم يا نه معلوم بود كه سرعت عمل زيادي داشت .

اخيرا همه اين اضافات در ويندوز xp از كار افتاده و عمل نمي كند كه باعث زحمت من شده است. تصميم گرفتم ويندوز را ارتقاء داده و از ويندوز ديگري مثل ويندوز هفت، هشت يا ده استفاده كنم . قبلا يك ويندوز سون اضافي در سيستم داشتم ولي محيط ابي و نا مانوس ان را دوست نداشتم و كار نمي كردم از طرفي نمي دانم محيط ويندوز هشت يا ده و امكانات ان چطور است حتي به يك سي دي فروشي كه رفتم از كيفيت هر سه ويندوز سوال كردم مي گفت سون خوب است و ساپورت مي شود (اگرچه بعضا مي گفتند بعد از مدتي از كار مي افتد)  اما در بعض جاهاي ديگر خواندم كه ويندوز هشت و ده عليرغم پيشرفته تر بودن اشكالاتي دارند و كامل نيستند. خلاصه انكه نمي دانم چه ويندوزي بجاي ايكس پي نصب كنم لطفا راهنمايي فرماييد. 
سلام
دیگه دوره ایکس پی بسر اومده بهترین ویندوز نسخه کرک شده ده هست
ولی تو سازمان ما که صد ها رایانه در حال کار هست برای سیستم های متصل شده به اینترانت همون شبکه داخلی از ویندوز هفت استفاده میکنن
علت هم این که پشتیبانی از آنتی ویروس ها کامله
در حال حاظر تنها ویندوز تو ایران هست که تقریبا باگ نداره
پیشنهاد من ویندوز ده هست با هارد ssd دیگه اوج لذت استفاده از رایانه
خدا یاور بنده اش هست~ تا وقتی که بنده یاور برادرش باشه

Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط shafagh » سه شنبه 1 بهمن 1398, 10:21 pm

البته من سيستم قوي و هارد ssd ندارم ولي همينكه ويندوز ده  از نظر كاركرد مشكلي نداشته و استابليته و پشتيباني لازم از برنامه ها و اپديت هاي جديد را داشته باشد خوب است. البته اول كه بايد نصب ان را ياد بگيرم كه گمان نمي كنم  با ايكس پي فرقي داشته باشد دوم بايست مدتي با ان كار كنم تا با محيط ها و امكانات ان اشنا شوم.

ممنون   :razz:

Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 6117 بار
سپاس‌های دریافتی: 3143 بار

پست توسط Hesam - 1994 » چهار شنبه 2 بهمن 1398, 7:19 pm

shafagh من هم مثل شما خیلی سخت راضی شدم ویندوز سیستم رو ارتقا بدم
وقتی ویندوز 8 اومد من تازه 7 رو نصب کردم
وقتی 10 بین مردم باب شد تازه من سراغ 8.1 رفتم
الان از 8.1 راضی هستم
چه بسا 10 رو نصب کنم احساس بهتری داشته باشم اما از ترس باگ های احتمالی دست به این کار نمیزنم
من فایرفاکس رو بخاطر تگ گذاری روی بوکمارک هام دوس دارم - معمولا وقتی ادرس سایتی رو به بوکمارک اضافه میکنم برچسب هایی هم مینویسم تا هنگام نیاز به سرعت بتونم سایت مورد نظر رو پیدا کنم
وگرنه کار با یوسی بروزر برام راحت تر هست بخاطر میانبر های حرکتی موس و دانلودر داخلیش
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط shafagh » چهار شنبه 2 بهمن 1398, 8:58 pm

با سلام خدمت دوستان ارجمند ho3ien2000  و Hesam-1994 

البته من قبلا ميدانستم باگ يعني نوعي ويروس يا برنامه مزاحم اما باگ در ويندوز را نمي دانستم يعني چه كه الان سرچ و مختصرا خواندم كه گويا همان حفره هاي امنيتي است. و البته در يك سايت اين عنوان را ديدم  كه مربوط به سال 97 بود [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

حالا مردد مانده ام كه بين ويندوزهايي كه دوستان گفتند 10 يا 8.1  را انتخاب كنم. آيا ويندوز 10 نسبت به 8.1 مزيت و امكانات بيشتري دارد و يا فقط محيط انها فرق دارد وايا باگ هاي ويندوز 10 دردسر ساز است و اگر انتي ويروس اپديت نود 32 روي سيستم نصب باشد كمكي مي كند؟

نكته ديگر انكه با تعويض ويندوز بعضي نرم افزارها بايد مجددا نصب شود. ايا راهي وجود دارد كه برنامه هايي مثل انتي ويروس يا مثلا اتو كد را حفظ كرد كه بعد از تعويض ويندوز نياز به نصب مجدد انها نباشد؟

Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 6117 بار
سپاس‌های دریافتی: 3143 بار

پست توسط Hesam - 1994 » شنبه 5 بهمن 1398, 12:11 pm

shafagh, خطاهای کوچکی که در برنامه‌ها به وجود می‌آیند، باگ می‌گویند
مثلا سی دی اموزشی داشتم که روی ویندوز ایکس پی بخوبی اجرا میشد اما با نصب ویندوز 7 ارور میداد برای اجرا و فایل های صوتی رو اجرا نمیکرد
حتی با قرار دادن compatibility روی ویندوز ایکس پی و نصب درایور ها با الدرایور و نصب انواع مالتی پلیر هم درست نشد . خلاصه تجربه ای شد که با وجود استفاده از نرم افزار های عتیقه در ارتقا سیستم عامل احتیاط کنم
بعید میدونم نیازی به استفاده از برنامه های خیلی قدیمی داشته باشید بالاخص که استفاده از برخی نرم افزار ها سیستم عامل جدید میطلبه
فرضا جدید ترین آفیس 2019 فقط روی ویندوز 10 نصب میشه
2016 روی 8 نصب میشه و روی 7 نمیشه
من از 8.1 راضی هستم به شما هم پیشنهاد میکنم نرم افزار هایی که قصد استفاده دارید رو بررسی کنید و بر اساس اون سیستم عامل مورد نیازتون رو انتخاب کنید
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

ارسال پست

بازگشت به “مطالب كاربردي كامپيوتر”