سوالی درباره جادوگری

سوالات، پيشنهادات و انتقادات خود را درباره انجمن در اين بخش مطرح کنيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, شوراي نظارت

ارسال پست
New Member

سوالی درباره جادوگری

پست توسط پوپو پناهی » شنبه 22 تیر 1398, 3:30 am

بنده 1 نسخه از کتاب نکرومینکون سومری را توسط یکی از دوستانم دریافت کردم طبق کارهایی که نوشته بود انجام دادم ولی فقط دریک مورد که نوشته بود قدرت تصرف در اشیا داشت حس عجیبی پیدا کردم و باخود گفتم بگذار تا آن رو روز پشه ای انجام بدم وقتی فکر کردم دیدم هر کار میکنم پشه برمیگردد زیر دستانم نیتم کشتن او بود ولی میخواستم ببینم فرار میکند که نکرد از این رو از شما میخواهم تا اگر اطلاع جامعه ای از این مورد دارید به من نیز بدهیدبا سپاس البته من بسیاری را به علت خطرناک بودن امتحان نکردم

New Member

Re: سوالی درباره جادوگری

پست توسط atifa » یک شنبه 19 آبان 1398, 8:58 am

پوپو پناهی نوشته شده:
شنبه 22 تیر 1398, 3:30 am
بنده 1 نسخه از کتاب نکرومینکون سومری را توسط یکی از دوستانم دریافت کردم طبق کارهایی که نوشته بود انجام دادم ولی فقط دریک مورد که نوشته بود قدرت تصرف در اشیا داشت حس عجیبی پیدا کردم و باخود گفتم بگذار تا آن رو روز پشه ای انجام بدم وقتی فکر کردم دیدم هر کار میکنم پشه برمیگردد زیر دستانم نیتم کشتن او بود ولی میخواستم ببینم فرار میکند که نکرد از این رو از شما میخواهم تا اگر اطلاع جامعه ای از این مورد دارید به من نیز بدهیدبا سپاس البته من بسیاری را به علت خطرناک بودن امتحان نکردم
مطلب بسیار جالبی بود.
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

New Member

پست توسط myma » جمعه 23 اسفند 1398, 8:32 pm

پوپو پناهی نوشته شده:
شنبه 22 تیر 1398, 3:30 am

من اعتقاد ندارم اما بهتره امتحانشون کنی

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
محل اقامت: زمین پهناور خدا ( أرضُ الله الواسعة)
سپاس‌های ارسالی: 4344 بار
سپاس‌های دریافتی: 8470 بار

پست توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » چهار شنبه 13 فروردین 1399, 12:51 am

سلام .
.
إنَّ السِّحرَ مِنْ عَمَلِ الشَّیطان

در تاریخ بشریت، هیچ انسانِ خوب و صالح و مُصلحی برای پیشبردِ کارش و رسیدن به هدفش از جادو و جمبل استفاده نکرد .

بعضی از پیامبران ع از معجزات استفاده کردند که البته همیشه توسط خدای متعال انجام شد .
====================================================
می‌بخشید دوست عزیز . جادوگری و دعا و جادو و جمبل از اَعمالِ خبیث و پلید و شیطان پسندانه هست و فقط برای اهداف و نیتهای خبیث و پلید انجام میشه و پایان و نتیجه‌ی نهایی اش هم چیزی جز شر و بدی نیست.
یعنی :

زیان و ضرر
ناامیدی
افسردگی
پشیمانی
درد و رنج
پریشانی و آشفتگی
بی آبرویی و بدنامی و رسوایی
فقر مادی
آوارگی
فرار
قتل و جنایت
زندان
خودکشی
اعدام
جدایی
طلاق
خیانت
کینه و دشمنی
جنگ‌ و درگیری
از دست دادن آرامش روحی و روانی
سرخوردگی و شکست و ناکامی
جنون‌ با درجات مختلف
نفرت انگیز شدن ( منفور شدن )
و غیره

حتی اگر برای جلب محبت و عشق و علاقه و ازدواج و شکست دشمن و رقیب و موفقیت در تجارت و اینها باشه باز هم پایان و نتیجه و عاقبتش خیر نیست .

حتی حضرت سلیمان ع که بسیاری از جنّیان و حیوانات در خدمتش بودند هرگز با جادو و جمبل کارش رو پیش نبُرد و جنیان و حیوانات با إذن و اجازه ی خدای متعال در خدمتش بودند و کار خیر و خداپسندانه انجام می‌دادند .

زمانه ی انبیاء و معجزاتشون هم به پایان رسیده .

واللهُ أعلَم .
حالا جسارتاً هدف و نیت شما چی هست از رو آوردن به جادو ؟

=====================================
.
صرفه جویی های میلیونی در هزینه های خودرو و هزینه های زندگی
.
topic-t107118-1008.html
.
topic-t106890-96.html

برنامه های بسیار مهم و کاربردی برای گوشیهای اندرویدی:
.
topic-t122336-24.html
.
جسارتاً و با عرض معذرت، آموزش توبه :

topic-t71295.html

توصیه‌های بسیار مهم امنیتی:

https://www.centralclubs.com/post482057.html#p482057

توصیه‌های بسیار مهم بهداشتی:

https://www.centralclubs.com/post483262.html#p483262

تاپیک جامع لوله‌کشی و نصب مخزن آب و پمپ آب و مشاوره و عیب‌یابی و سرویس و تعمیر سیستم آبرسانی ساختمان

https://www.centralclubs.com/post483361.html#p483361

تاپیک جامع سرویس و تعمیر آبگرمکن و پکیج

https://www.centralclubs.com/topic-t110735-516.html

آخرین ويرايش توسط 1 on MOHAMMAD_ASEMOONI, ويرايش شده در 0.
صرفه‌جویی های میلیونی در هزینه‌های خودرو

صرفه‌جویی های میلیونی در هزینه‌های زندگی

برنامه‌های کاربردی اندروید و اطلاعات مهم در مورد تنظیمات اندروید

جسارتاً آموزش توبه به زبان ساده

توصیه‌های مهم امنیتی

توصیه‌های بسیار مهم بهداشتی

تاپیک جامع سرویس و تعمیر و مشاوره آبگرمکن و پکیج

سوالات سیستم آبرسانی ساختمان

دوستِ عزیز، چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همه ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برای بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه.
یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست.

باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و نفوذت رو به کار بگیر
تا مانعِ پرواز بشی.
قبول نداری؟
این شما واین هم دنیا

Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 4528 بار
سپاس‌های دریافتی: 6625 بار

پست توسط bamn » چهار شنبه 13 فروردین 1399, 11:16 am

با سلام .

بله ، آقای آسمانی کاملاً صحیح می فرمایند . فقط بنده باید دو نکته را اضافه کنم :

اولاً باید توجه داشت که به عنوان یک مسلمان و معتقد به حقیقت آیات قرآن باید فرق بین " نفی " و " نهی " را بدانیم! بعضی ها معتقدند سحر و جادو خرافه و افسانه است و اصلاً وجود ندارد و آن را نفی می کنند!  در حالی که در قرآن بر وجود سحر و جادو و تاثیر آن بر زندگی انسان تاکید شده اما خداوند انسان را از به کار گیری آن نهی نموده است! بنابراین مسلمانی که بگوید سحر و جادو وجود ندارد و خرافات است ، در واقع قرآن را درست نخوانده است!

دوماً در مورد حدود نهی سحر و جادو بین علما شیعه اندکی اختلاف است! دلیل این اختلاف هم به دو حدیث معتبر از ائمه و تفاسیری که از آنها می شود بر می گردد :

حضرت علی (ع) فرموده اند : " هر که چیزی از جادو بیاموزد ، کم یا زیاد ، کافر است و این پایان عهد او با پروردگارش باشد و کیفرش آن است که کشته شود ، مگر اینکه توبه کند . "

و حدیث دیگر از امام صادق (ع) است :

ساحری نزد ایشان آمد و گفت : حرفه من سحر بوده است و در برابر آن مزد می گرفتم . خرج زندگی من از همین راه تامین می شد و با همان درآمد حج خانه خدا را انجام داده ام ، ولی اکنون آن را ترک نموده و توبه کرده ام ، آیا برای من راه نجاتی هست؟ و امام در پاسخ گفته اند : " عقده و گره سحر را باز کن ، ولی گره جادوگری مزن " .

که اینطور تفسیر شده که منظور امام صادق (ع) این بوده که از سحر و جادو فقط می توان برای باطل کردن سحر و جادوی بد دیگران استفاده کرد و استفاده از آن برای ایجاد سحر و جادوی جدید حرام و باطل است . در حالی که از حدیث حضرت علی (ع) این تفسیر بر می آید که سحر و جادو به هر شکلش حرام است چه انداختنش و چه برداشتنش!

البته حدیث دیگری هم از امام جعفر صادق (ع) در منابع معتبر داریم درباره حد ساحر که فرموده اند : " ساحر را یک ضربت شمشیر بر سرش می زنند و او را می کشند "
:razz: :razz: :razz: :razz:

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
محل اقامت: زمین پهناور خدا ( أرضُ الله الواسعة)
سپاس‌های ارسالی: 4344 بار
سپاس‌های دریافتی: 8470 بار

پست توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » چهار شنبه 13 فروردین 1399, 1:49 pm

bamn نوشته شده:
چهار شنبه 13 فروردین 1399, 11:16 am
با سلام .

بله ، آقای آسمانی کاملاً صحیح می فرمایند . فقط بنده باید دو نکته را اضافه کنم :

اولاً باید توجه داشت که به عنوان یک مسلمان و معتقد به حقیقت آیات قرآن باید فرق بین " نفی " و " نهی " را بدانیم! بعضی ها معتقدند سحر و جادو خرافه و افسانه است و اصلاً وجود ندارد و آن را نفی می کنند!  در حالی که در قرآن بر وجود سحر و جادو و تاثیر آن بر زندگی انسان تاکید شده اما خداوند انسان را از به کار گیری آن    نموده است! بنابراین مسلمانی که بگوید سحر و جادو وجود ندارد و خرافات است ، در واقع قرآن را درست نخوانده است! 

دوماً در مورد حدود نهی سحر و جادو بین علما شیعه اندکی اختلاف است! دلیل این اختلاف هم به دو حدیث معتبر از ائمه و تفاسیری که از آنها می شود بر می گردد :

حضرت علی (ع) فرموده اند : "   که چیزی از جادو بیاموزد ، کم یا زیاد ، کافر است و این پایان عهد او با پروردگارش باشد و کیفرش آن است که کشته شود ، مگر اینکه توبه کند  . "

و حدیث دیگر از امام صادق (ع) است :

ساحری نزد ایشان آمد و گفت : حرفه من سحر بوده است و در برابر آن مزد می گرفتم . خرج زندگی من از همین راه تامین می شد و با همان درآمد حج خانه خدا را انجام داده ام ، ولی اکنون آن را ترک نموده و توبه کرده ام ، آیا برای من راه نجاتی هست؟ و امام در پاسخ گفته اند : "   و گره سحر را باز کن ، ولی گره جادوگری   " .

که اینطور تفسیر شده که منظور امام صادق (ع) این بوده که از سحر و جادو فقط می توان برای باطل کردن سحر و جادوی بد دیگران استفاده کرد و استفاده از آن برای ایجاد سحر و جادوی جدید حرام و باطل است . در حالی که از حدیث حضرت علی (ع) این تفسیر بر می آید که سحر و جادو به هر شکلش حرام است چه انداختنش و چه برداشتنش!

البته حدیث دیگری هم از امام جعفر صادق (ع) در منابع معتبر داریم درباره حد ساحر که فرموده اند : "  ساحر را یک ضربت شمشیر بر سرش می زنند و او را می   "
سلام

ممنون از توضیحات شما

۱- بنده هم وجود جادو و جادوگری رو نفی نکردم بلکه در همون ابتدا نوشته ام :

إنَّ السِّحرَ مِنْ عَمَلِ الشَّیطان

در تاریخ بشریت، هیچ انسانِ خوب و صالح و مُصلحی برای پیشبردِ کارش و رسیدن به هدفش از جادو و جمبل استفاده نکرد .

مُصلح برعکسِ مُفسِد هست .
مفسد ، خراب کننده و فاسد کننده هست . مصلح ، اصلاح کننده و سازنده هست . یعنی خرابی و فَساد و شر رو تبدیل می‌کنه به آبادانی و صَلاح و خیر .

۲- فَکِ سحر یا همون إبطالِ سحر ، سحر و جادو نیست بلکه مقابله با اون هست چون :

جادوگران ۳ دسته اند :

الف - دسته اول ، جادوگرانِ شیاد و کلاهبردار که دروغگو و شارلاتان هستند و اصلاً جادوگری بلد نیستند و فقط با روش جادوگری نما و نمایش و تاتر اقدام به کلاهبرداری و اخاذی میکنند به اسم جادو و جمبل .

این افراد اصلاً جادو نمی‌کنند چون بلد نیستند بلکه شیادی و کلاهبرداری میکنند . پس نیازی به فک سحر برای این افراد وجود نداره اصلاً .

کار این افراد اصلاً نیازی به چاره اندیشی نداره چون اصلاً کاری انجام نداده اند جز یک نمایش ظاهری مثلاً به کسی گفته اند این چوب یا استخوان یا فلز رو بگیر و فلان جا چال کن تا به هدفت برسی . یا این کاغذ نوشته رو بگیر بذار توی تشکِ قربانی . بعدش هم ماجرا لو می‌ره و قربانی می‌فهمه که مثلاً زنش یک چیزی گذاشته توی بالشش و عصبانی میشه و از زن متنفر میشه و کتکش میزنه و حتی طلاقش میده . یعنی پایان خوشی ندازه .

ب- این دسته بسیار بسیار خطرناکند و بسیار بی وجدان و از خدا بی خبر و مجرم و جنایتکار ، گرچه جادوگر نیستند ! .

این دسته از یک سری اشیاء و مواد طبیعی و غیره که به دلیل خطر بدآموزی نمیتونم جزئیاتش رو بگم استفاده و یا در حقیقت سوء استفاده می‌کنند و اقدام به کارهایی میکنند که انسانهای جاهل و نادان و یا کم اطلاع و یا خوش باور و یا خرافاتی و یا ساده لوح و یا کم هوش ، اون کارها رو سحر و جادو تصور میکنند .

درحقیقت شبیه به کار شعبده بازی هست که فقط با کمک قوانین فیزیک و شیمی و ریاضیات و غیره انجام میشه . بیشتر از این نمیشه توضیح داد به دلیل بدآموزی چون نشرِ اطلاعات شر یکی از گناهان کبیره هست .

چرا گفتم این دسته بسیار خطرناکند ؟

چون کارهایی که انجام میدند گاهی میتونه باعث صدمات و ضررهای بسیار زیاد بشه و یا حتی جانِ قربانی رو بگیره مثل بیماریِ شدید تا حدِ لکنت زبان یا حتی لال شدن یا کور شدن یا جنون و دیوانگی با درجات مختلف و یا ترسو و بزدل شدن و یا بسیار لاغر و ضعیف شدن و یا کچل شدن و یا فلج شدن قسمتی از بدن و یا دچار فراموشی و آلزایمر شدن و یا بی اراده و ضعیفُ النفس شدن و مطیع کسی شدن و یا عصبی و پرخاشگر شدن و یا بی غیرت شدن و یا منفور شدن و غیره و غیره .

مثلاً کاری می‌کنند که یک نفر مبتلا به کرونا یا سرطان بشه و بمیره . یک همچین کاری .

مشتری فکر می‌کنه جادوگری کرده اما اساسِ علمی داره کارش . کاری که بسیار خبیث و پلید و شیطان پسندانه هست .

باطل کردن کار این افراد نیازی به جادوگری نداره چون اصلاً جادو نیست . فقط بایستی علت مشکلِ به وجود اومده پیدا بشه و براش چاره ای اندیشیده بشه یا یک دارو و یا جراحی و یا دوری و پرهیز از چیزی و یا کسی و یا با روشنگری و روان‌درمانی و اینطور راهِ حلها

حالا شاید یک عده بگن آقا این هم جادوگری هست .

بسیار خب . اسمش رو بذارین جادوگری . اما حقیقت و ماهیتش همان هست که عرض شد و راه نجات و رهایی ازش هم مقابله با عاملِ ضرر زننده هست که گاهی متاسفانه دیگه قابل علاج و مداوا هم نیست و یا کامل قابل علاج نیست جز با معجزه ی الهی و یا دست یابی انسان به علم و دانشهای لازم برای حل اون مشکل

ج- دسته سوم که بسیار خطرناکند و با جنیانِ خبیث و پلید و ابلیس صفت ارتباط دارند و براشون کار شر و خبیث و پلید انجام میدند .

این دسته بسیار بسیار بسیار کمیاب هستند ولی وجود دارند .

در قرآن کریم ، خدای متعال می‌فرماید :

فَيَتَعَلَّمُونَ مِنْهُمَا مَا يُفَرِّقُونَ بِهِ بَيْنَ الْمَرْءِ وَزَوْجِهِ ۚ
وَمَا هُمْ بِضَارِّينَ بِهِ مِنْ أَحَدٍ إِلَّا بِإِذْنِ اللَّهِ ۚ

ضرر زننده ها فقط با إذن و اجازه ی خدا ضرر میزنند که این ضرر یا مجازات هست و یا هشدار برای بیدار شدن و به خود آمدن و تغییر مسیر و یا امتحان و آزمونِ ادعا و صبر و تحمل .

باطل کردنِ کار این جادوگران هم نیازی به جادو و افسون و جادوگری نداره بلکه پناه بردن به خدای متعال و دوری از شر و پلیدی و توبه و استغفار و صبر ، چاره اش هست همانگونه که در قرآن کریم خدای متعال می‌فرماید که ایوب ع پناه برد به خدای متعال و طلب یاری کرد برای نجات از گرفتاری و اذیت و ضرری کرد که شیطان براش به وجود آورده بود

کلاً هر جا فردی یا ملتی دچار گرفتاری میشند ، راه اول ، پناه به خدا و طلب کمک برای پیدا کردن راه نجات هست و سپس تلاش برای حل مشکل و گرفتاری از راههای خداپسندانه و شرعی و حلال .

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَٰنِ الرَّحِيمِ

وَأَيُّوبَ إِذْ نَادَىٰ رَبَّهُ أَنِّي مَسَّنِيَ الضُّرُّ وَأَنْتَ أَرْحَمُ الرَّاحِمِينَ

وَاذْكُرْ عَبْدَنَا أَيُّوبَ إِذْ نَادَىٰ رَبَّهُ أَنِّي مَسَّنِيَ الشَّيْطَانُ بِنُصْبٍ وَعَذَابٍ

ارْكُضْ بِرِجْلِكَ ۖ هَٰذَا مُغْتَسَلٌ بَارِدٌ وَشَرَابٌ

وَوَهَبْنَا لَهُ أَهْلَهُ وَمِثْلَهُمْ مَعَهُمْ رَحْمَةً مِنَّا وَذِكْرَىٰ لِأُولِي الْأَلْبَابِ

وَخُذْ بِيَدِكَ ضِغْثًا فَاضْرِبْ بِهِ وَلَا تَحْنَثْ ۗ

إِنَّا وَجَدْنَاهُ صَابِرًا ۚ نِعْمَ الْعَبْدُ ۖ إِنَّهُ أَوَّابٌ

خلاصه:

جادو و جادوگری اگر کلاهبرداری و دروغ و شیادی و تقلب نباشه و اگر کارهای علمیِ شر و خبیث و پلید نباشه ، باز هم هرگز خیر و خداپسندانه نیست و کار شیطان و انسانهای شیطان صفت هست .

باطل کردن سحر و جادوی حقیقی هم فقط با روش خداپسندانه قابل باطل شدن هست نه با جادوگری و جادو و جمبل .

جادو فقط برای کار شر و شیطان پسندانه هست .

والله أعلم
صرفه‌جویی های میلیونی در هزینه‌های خودرو

صرفه‌جویی های میلیونی در هزینه‌های زندگی

برنامه‌های کاربردی اندروید و اطلاعات مهم در مورد تنظیمات اندروید

جسارتاً آموزش توبه به زبان ساده

توصیه‌های مهم امنیتی

توصیه‌های بسیار مهم بهداشتی

تاپیک جامع سرویس و تعمیر و مشاوره آبگرمکن و پکیج

سوالات سیستم آبرسانی ساختمان

دوستِ عزیز، چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همه ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برای بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه.
یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست.

باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و نفوذت رو به کار بگیر
تا مانعِ پرواز بشی.
قبول نداری؟
این شما واین هم دنیا

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
محل اقامت: تبریز
سپاس‌های ارسالی: 1680 بار
سپاس‌های دریافتی: 831 بار

پست توسط ho3ein2000 » جمعه 15 فروردین 1399, 5:27 pm

سلام
ممنون از مطالب آموزنده دوستان
نمیدونم وضعیت و درآمد دعانویس و رمال و شیاد در شهر های شما چطور و چقدر هست،فقط میدونم مردم استقبال خیلی زیادی از آنها میکنند و پول هنگفتی میپردازند،ما یک استاد وارسته قرآن داریم که میگفتند پیشگویی آینده کاملا ممکن هست از طریق علم جفر،آیا امکان داره؟
هر چند که طی چند سالی که شاگرد این استاد برحسته هستم و کرامات زیادی از ایشان دیده ام که بعد ها اگر عمری بود نقل خواهم کرد و به گفته هایش اعتقاد دارم
خدا یاور بنده اش هست~ تا وقتی که بنده یاور برادرش باشه

Major
Major
سپاس‌های ارسالی: 115 بار
سپاس‌های دریافتی: 309 بار

پست توسط مهاجر تنها » سه شنبه 19 فروردین 1399, 1:27 am

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام علیکم
توضیحات آقای آسمانی خیلی خوب بود اما چند تا نکته غیر هم اضافه می‌کنم به این موضوع که بعضی از اعمال غیر طبیعی و غیبی
خیلی اوقات به جادو معروفه برگشت به علوم غریبه داره باید توجه کنیم علوم غریبه جادو گری نیست همه علما جادوگری را حرام می دانند اما راجع به علوم غریبه صحبتی نکردند
باید بین علوم غریبه و جادو تفاوت قائل شد استادان علوم غریبه در ایران اندازه انگشتان دست نیستند به خاطر همین خیلی ادعای دروغین می کنند علوم غریبه مانند علم اعداد علم آفاق علم جفر کیمیا ریمیا و غیره می باشد بعضی از کتب علوم غریبه را در منزل دارم
راجع به جادو مطالب گسترده هست به قول شما به خاطر بدآموزی صحبت نخواهم کرد اما اما علوم غریبه به خاطر موضوعی که در آنها هست نمی توانم بگویم بیهوده اند یا خطرناک است البته در دست اهلش
زیر پرچم قرآن و اهل بیت موفق باشید

ارسال پست

بازگشت به “سوالات، پيشنهادات و انتقادات”