روشنگری!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت, MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1632
تاریخ عضویت: پنج شنبه 4 شهریور 1389, 9:14 pm
سپاس‌های ارسالی: 3347 بار
سپاس‌های دریافتی: 5739 بار

Re: روشنگری!

پست توسط shafagh » جمعه 2 خرداد 1399, 2:51 pm

با تشکر از پست های خوب

اینکه در جایی از یکی از پست های خوب ایات قران در مورد لعن و نفرین علیه یهودیان محارب را عنوان کردید یکی از ان ایات که می فرماید

یهودیان گفتند یا می گویند که دست های الله بسته است  وخداوند جل جلاله در جواب  قوم یهود می فرماید: "غلت ایدیهم" یعنی دست های یهود بسته باد که در حقیقت یکی اشاره به ان است که الله قادر مطلق است و دستش برای هر مددی به بندگانش باز است و دیگر انکه اشاره به ان است این یهود است که در مقابل خداوند و جنود اسلام دست اشان بسته است و عاجز و ناتوان هستند همانطور که حضرت علی (ع) باب چند تنی و فولادین قلعه خیبر یهود را از میان سنگ های بسیار بزرگ قلعه که با اهک و ساروج به هم محکم شده بودند بیرون کشید و بطرفی انداخت و سپاه اسلام به قلعه وارد شدند. که وقتی از امام سوال شد: یا علی شما چطور توانستید چنین در سنگینی را که ده ها مرد قادر به حرکت دادن ان نیستند از ان سنگ های بزرگ جدا کرده و و فرو افکنید؟ ان حضرت فرمودند: من این کار را با قدرت جسمانی نکردم بلکه با قدرت ربانی بود.
از طرف دیگر غلت ایدیهم غیر از معنای تحقیر متکبرین یهود نوعی نفرین بر تضعیف انها هم محسوب می شود اما معنای مرگ ندارد اگر چه همانطور که اشاره فرمودید در ایات دیگر عبارات شریفه قرانی مثل قاتلهم الله بدان معنی است که خدا انها را بکشد اما باز هم این عبارت غیر از مردن انها به مرگ طبیعی یا از طریق معجزه است بلکه منظور کشته شدن ان ستمگران محارب بدست سپاه اسلام در جنگ هاست.

حالا ممکن است یکی بگوید اگر گروه ستمگری مثل یهودیان جنگی بدست سپاه اسلام کشته شوند ایا خدا انها را کشته است؟ جواب آری است چرا که در ایه شریفه دیگری در قران خداوند میفرماید: و ما رمیت اذ رمیت ولکن الله رمی وقتی که شما تیری را بطرف مشرکین جنگی  شلیک می کنید این شما نیستید که هدف میگیرید و شلیک می کنید بلکه این خداوند است که فکر و بازوهای شما را بکار میگیرد و ان تیر را به هدف میرساند. 

اینجا قضیه ایمان است. یعنی همان ایمانی که در قلب و وجود مبارزان مسلمان علیه قدرت طلبان ستمگر دنیای کفر می جوشد نشانه حلول قدرت خداوند در میدان های جنگ در امداد به جنود مسلمانان است. البته این ها معانی و تفسیرهای دیگری هم دارد که فراتر از این قضایاست اما بنده توان درک انها را ندارم.

مثلا امروز  وقتی یک دیده بان یا خدمه توپ قوای اسلام منطقه ای از محل تجمع نظامیان ظالم و مشرکی مثل صهیونیت ها را هدف قرار میدهد خداوند بی انکه ان جهادگر مسلمان بداند فکر و هوشش را برای گرا گیری دقیق هدایت می کند و ان گلوله بنا بر مشیت الهی بهمان جایی که باید اصابت کند اصابت خواهد کرد. 

شکست جایی است که انسان از خدا جدا شود و خیال کند ان تفوق ها و پیروزهایی که برایش حاصل شده از خود او و استعداد ها و صلاحیت های ذانتی اوست بی انکه مرتبط با خداوند متعال باشد که همان معنای غرور را دارد که در کفار و مشرکین و منافقین هم زیاده از این حس هست.

البته در جایی دیگر از قران هم هست که ان ایه عظیمه بخاطرم نمی اید، که اگر شما یکنفر باشید بر ده نفر از کفار پیروز می شوید و اگر ده نفر باشید بر صد نفر انها ( اگر در معنای ایه هم مقداری اشتباه باشد عفو می طلبم و لطفا دوستان محترم هم تذکر دهند) این قضیه یعنی چه؟ یعنی خداوند متعال هم مستقیم خود حضرت اش یا توسط جنود ملائکه و دیگر سبب ها و مشیت ها سپاه اسلام را در برابر نیروها و تجهیزات دشمن یاری خواهد کرد.

ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”