آخرین تحولات یمن

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا, abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2913
تاریخ عضویت: چهار شنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4569 بار
سپاس‌های دریافتی: 6734 بار

Re: آخرین تحولات یمن

پست توسط bamn » سه شنبه 1 مهر 1399, 9:38 am

با وجود مقاومت شدید نیروهای ائتلاف سعودی ، پیشروی قدم به قدم انصارالله به سمت سه راهی حریب و قطع جاده مارب به شرق یمن (جاده N-17) ادامه دارد .
:
تصویر
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2913
تاریخ عضویت: چهار شنبه 23 بهمن 1392, 11:40 am
سپاس‌های ارسالی: 4569 بار
سپاس‌های دریافتی: 6734 بار

Re: آخرین تحولات یمن

پست توسط bamn » شنبه 1 آذر 1399, 10:17 am

با سلام مجدد .

پایگاه ماس آزاد شد .

نیروهای انصارالله و ارتش یمن طی هفته های اخیر فشار زیادی به مواضع ائتلاف سعودی در پایگاه ماس وارد کردند و حتی تا آستانه ورود به این پایگاه پیش رفتند اما با پالس های غیر مستقیمی که از نیروهای ائتلاف گرفتند و مشاهده شرایط وخیم آنها ، چند روزی فشار را کم کردند تا نیروهای ائتلاف بتوانند از این پایگاه عقب نشینی کنند و آزادسازی نهایی پایگاه بدون تلفات رخ دهد .

آزادسازی پایگاه ماس از سه جنبه برای نیروهای انقلابی یمن قابل توجه است : اولاً این نزدیک ترین موضع نیروهای ائتلاف سعودی به صنعا بود و در صورت تعلل بیشتر در آزادسازی آن امکان داشت نیروهای ائتلاف سعودی با اجرای یک حمله جدید دوباره خودشان را به سه راهی جوف و حتی منطقه نهم برسانند و پایتخت را تهدید کنند . دوماً با آزادسازی پایگاه ماس شکاف جبهه نیروهای انقلابی در غرب استان مارب برطرف شده و حالا می توانند تمرکز بیشتری برای حمله به مرکز استان مارب داشته باشند . و سوماً با آزادسازی پایگاه ماس ، کنترل جاده صنعا-مارب تا خط مقدم مقابل شهر مارب بطور کامل در اختیار کمیته های انقلابی قرار گرفت و شرایط تدارکات و رفت و آمد این نیروها در جبهات استان مارب تسهیل خواهد شد .

پیشبینی می شود طی روزهای آینده تلاش انصارالله روی آزادسازی مدیریت رغوان در شرق پایگاه ماس باشد که در صورت آزادسازی ضمن تثبیت تسلط یمنی ها بر پایگاه ماس شرایط نیروهای انقلابی در جبهات جنوب استان جوف هم بهتر خواهد شد (چند هفته قبل به دنبال فشار شدید نیروهای ائتلاف سعودی انصارالله از برخی مواضعش در بیابان های شرق و جنوب جوف عقب نشینی کرد) . به گزارش سایت تحولات جهان اسلام مذاکرات هیات انصارالله با قبایل منطقه رغوان در جریان است تا با آغاز حمله نهایی به این مدیریت ، قبایل رغوان مقاومتی نداشته باشند .

:
تصویر
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات

ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”