در راه جام جهانی فوتبال 2022 قطر

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3362
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4698 بار
سپاس‌های دریافتی: 6996 بار

در راه جام جهانی فوتبال 2022 قطر

پست توسط bamn »

با عرض سلام خدمت دوستان گرامی .

طی چند روز آینده تیم ملی فوتبال کشورمان دیدارهای سرنوشت سازی را در راه رسیدن به جام جهانی 2022 قطر در پیش دارد . دیدارهایی که موفقیت یا شکست در آنها شکل دهنده نقشه راه فوتبال کشورمان طی چند سال آینده خواهند بود . این مسابقات در ادامه رقابت هایی است که پیش از شیوع کرونا آغاز شده بود و حالا با یک سال و نیم تاخیر پیگیری خواهد شد .

پیش از شیوع کرونا تیم ملی فوتبال کشورمان در گروه سوم مرحله دوم مقدماتی جام جهانی 2022 در منطقه آسیا ، در نخستین دیدار با دو گل در زمین هنگ کنگ پیروز شد ، و در بازی دوم در تهران با 14 گل کامبوج را گلباران کرد . اما در دیدارهای سوم و چهارم در خانه حریفان ابتدا با یک گل مغلوب بحرین شد و سپس 1-2 به عراق باخت تا در پایان مرحله رفت در رده سوم گروه قرار گیرد و مارک ویلموتس بلژیکی از سرمربیگری تیم ملی کنار برود . پس از حرف و حدیت های فراوان دراگان اسکوچیچ کورات از سرمربیگیری تیم صنعت نفت آبادان به سرمربیگیری تیم ملی رسید! و هرچند در چند دیدار دوستانه اخیر عملکرد خوبی داشته ، همچنان تردیدهایی درباره توانایی وی برای قرار گرفتن در جایگاه سرمربیگیری تیم ملی فوتبال ایران وجود دارد .

به هر شکل و در شرایطی که ایران شدیداً نسبت به میزبان تعیین شده برای برگزاری متمرکز ادامه رقابت ها (به دلیل شرایط کرونایی) معترض بود و هست ، تیم ملی فوتبال کشورمان امروز وارد منامه شد و روز پنجشنبه (13 خرداد) به مصاف هنگ کنگ خواهد رفت و در ادامه به ترتیب در روزهای 17 خرداد با بحرین ، 21 خرداد با کامبوج و 25 خرداد با عراق مسابقه خواهد داد . تیم ملی فوتبال کشورمان اگر هر چهار مسابقه را با پیروزی پشت سر بگذارد مطمئناً به مرحله بعد صعود خواهد کرد ، اما برای امیدوار ماندن به صعود به حداقل سه برد و 9 امتیاز احتیاج دارد ، و کسب امتیاز کمتر در این چهار مسابقه به معنای حذف و عدم راهیابی به مرحله بعد خواهد بود .

در حال حاضر جدول رده بندی گروه سوم مرحله دوم مقدماتی جام جهانی در منطقه آسیا به این شکل است :

1- عراق : 5 بازی - 11 امتیاز - تفاضل 7+

2- بحرین : 5 بازی - 9 امتیاز - تفاضل 2+

3- ایران : 4 بازی - 6 امتیاز - تفاضل 14+

4- هنگ کنگ : 5 بازی - 5 امتیاز - تفاضل 2-

5- کامبوج : 5 بازی - 1 امتیاز - تفاضل 21-

***

اما شرحی کلی از سایر رقابت ها :

در مرحله اول مقدماتی جام جهانی در قاره آسیا ، 12 تیم ضعیف قاره دو به دو به صورت حذفی با یکدیگر مسابقه دادند و تیم های مغولستان ، سری لانکا ، بنگلادش ، مالزی ، کامبوج و گوام به ترتیب با غلبه بر برونئی ، ماکائو ، لائوس ، تیمور شرقی ، پاکستان و بوتان به دور دوم راه یافتند .

در این مرحله تیم ها در 8 گروه 5 تیمی تقسیم بندی شدند تا ضمن تلاش برای راهیابی به مرحله بعدی انتخابی جام جهانی ، برای صعود به جام ملت های آسیا هم تلاش کنند . از این مرحله 8 تیم برتر گروه ها بعلاوه چهار یا پنج تیم برتر دوم (بسته به اینکه قطر میزبان جام جهانی در گروه خود اول شود یا نه) به مرحله سوم انتخابی جام جهانی 2022 منطقه آسیا راه خواهند یافت .

در گروه یک اتفاق عجیب و غریبی نیافتد و سوریه تا حدود زیادی خیال خود را برای صعود راحت کرده است :

1- سوریه : 5 بازی - 15 امتیاز - تفاضل 10+

2- چین : 5 بازی - 10 امتیاز - تفاضل 18+

3- فیلیپین : 5 بازی - 7 امتیاز - تفاضل 0

4- مالدیو : 5 بازی - 6 امتیاز - تفاضل 4-

5- گوآم : 6 بازی - 0 امتیاز - تفاضل 24-

مسابقات این گروه در دبی امارات پیگیری خواهد شد .

*

در گروه دو رقابت نزدیکی بین استرالیا ، کویت و اردن وجود دارد و میزبانی کویت از ادامه این مسابقات می تواند هیجان این رقابت را افزایش دهد :

1- استرالیا : 4 بازی - 12 امتیاز - تفاضل 15+

2- کویت : 5 بازی - 10 امتیاز - تفاضل 14+

3- اردن : 5 بازی - 10 امتیاز - تفاضل 8+

4- نپال : 5 بازی - 3 امتیاز - تفاضل 14-

5- تایوان : 5 بازی - 0 امتیاز - تفاضل 23-

*

در گروه چهارم عربستان شروع متزلزلی داشت اما در ادامه بهتر نتیجه گرفت و حالا هم با میزبانی باقی مانده مسابقات خیالش تا حدود زیادی راحت است :

1- عربستان : 5 بازی - 11 امتیاز - تفاضل 9+

2- ازبکستان : 5 بازی - 9 امتیاز - تفاضل 6+

3- سنگاپور : 5 بازی - 7 امتیاز - تفاضل 3-

4- یمن : 5 بازی - 5 امتیاز - تفاضل 5-

5- فلسطین : 6 بازی - 4 امتیاز - تفاضل 7-

*

در گروه پنج هم قطر شرایط خوبی دارد و با میزبانی مسابقات باقی مانده صعودش به جام ملت ها 2023 قطعی است ، اما همانطور که گفتم قطر میزبان جام جهانی 2022 است و طبیعتاً در این مسابقات حاضر خواهد بود . پس بنای کنفدراسیون فوتبال آسیا بر این است که اگر قطر در گروه خود اول شد ، بجای چهار تیم برتر دوم ، پنج تیم برتر دوم به مرحله بعد راه خواهند یافت اما اگر قطر در گروه خود اول نشود (که با شرایط فعلی نامحتمل است) تیم اول این گروه به دور بعد راه یافته و همان چهار تیم برتر دوم صعود خواهند کرد .

1- قطر : 6 بازی - 16 امتیاز - تفاضل 15+

2- عمان : 5 بازی - 12 امتیاز - تفاضل 7+

3- افغانستان : 5 بازی - 4 امتیاز - تفاضل 9-

4- هند : 5 بازی - 3 امتیاز - تفاضل 2-

5- بنگلادش : 5 بازی - 1 امتیاز - تفاضل 11-

*

در گروه شش ژاپن تنها تیمی است که از حالا صعود خود را به مرحله بعد قطعی کرده و در ادامه هم میزبان خواهد بود :

1- ژاپن : 6 بازی - 18 امتیاز - تفاضل 37+

2- تاجیکستان : 6 بازی - 10 امتیاز - تفاضل 1+

3- قرقیزستان : 6 بازی - 7 امتیاز - تفاضل 5+

4- میانمار : 6 بازی - 6 امتیاز - تفاضل 18-

5- مغولستان : 7 بازی - 3 امتیاز - تفاضل 25-

*

اما رقابت های گروه هفتم بدجور گره خورده و امارات که در رقابت های دور رفت عملکرد قابل قبولی نداشت حالا با میزبانی مسابقات باقی مانده امیدوار به کنار زدن رقبا است :

1- ویتنام : 5 بازی - 11 امتیاز - تفاضل 4+

2- مالزی : 5 بازی - 9 امتیاز - تفاضل 2+

3- تایلند : 5 بازی - 8 امتیاز - تفاضل 3+

4- امارات : 4 بازی - 6 امتیاز - تفاضل 4+

5- اندونزی : 5 بازی - 0 امتیاز - تفاضل 13-

*

در گروه هشتم هم وضعیتی گروه هفت وجود داشت ، اما با انصراف کره شمالی از حضور در ادامه رقابت ها که قرار است در گویانگ کره جنوبی برگزار شود ، حالا کره جنوبی شرایط بهتری برای صعود دارد . ضمن اینکه انصراف کره شمالی و چهار تیمه شدن گروه هشت باعث شد تا کنفدراسیون آسیا برای برقراری عدالت جهت تعیین چهار تیم برتر دوم ، نتایج رقابت تیم های دوم گروه های یک تا هفت با تیم های پنجم گروه ها را برای تعیین چهار تیم برتر دوم محاسبه نکند! یعنی اگر تیم ایران در گروه خود دوم شود نتایجش برابر تیم کامبوج در تعیین صعود به مرحله بعد لحاظ نخواهد شد!

اما جدول گروه هشتم :

1- کره جنوبی : 3 بازی - 7 امتیاز - تفاضل 10+

2- لبنان : 3 بازی - 7 امتیاز - تفاضل 4+

3- ترکمستان : 4 بازی - 6 امتیاز - تفاضل 1+

4- سری لانکا : 4 بازی - 0 امتیاز - تفاضل 15-

*

12 تیم راه یافته به مرحله سوم انتخابی جام جهانی در قاره آسیا ، در دو گروه شش تیمی با یکدیگر مصاف خواهند داد و دو تیم برتر هر گروه به جام جهانی راه می یابند ، اما این پایان کار نخواهد بود و دو تیم سوم گروه ها با یکدیگر رقابت خواهند کرد و برنده به مرحله بین قاره ایی که با حضور تیم چهارم منطقه کونکاکاف ، تیم پنجم منطقه آمریکای جنوبی ، و نماینده اقیانوسیه برگزار خواهد شد راه می یابد که دو تیم برتر این مرحله آخرین مسافران جام جهانی خواهند بود .

***

اما در سایر قاره ها :

در قاره اروپا ؛

رقابت تیم های این قاره برای راهیابی به جام جهانی 2022 در قالب 5 گروه پنج تیمی و 6 گروه شش تیمی آغاز شده و تاکنون سه دور مسابقات پشت سر گذاشته شده است . البته مسابقات از اول سپتامبر (10 شهریور) پیگیری خواهد شد و طی سه ماه آینده رقابتی نخواهند داشت .

در گروه یک تا اینجا رقابت بین پرتغال و صربستان بوده و بعید است سه تیم دیگر (لوگزامبورگ ، ایرلند و آذربایجان) تهدیدی برای آنها باشند . شگفتی بزرگ این گروه را هم لوگزامبورگ با برتری 1-0 در زمین ایرلند رقم زد .

در گروه دو هم تا اینجا اسپانیا و سوئد صدرنشین بوده اند اما نباید تهدید یونان را دست کم بگیرند بویژه که یونان در زمین اسپانیا یک تساوی ارزشمند بدست آورد . گرجستان و کوزوو هم قعرنشینان گروه هستند .

در گروه سه هم ایتالیا و سوئیس بی رقیب به نظر می رسند و ایرلند شمالی ، بلغارستان و لیتوانی عملاً شانسی برای رقابت با آنها نخواهند داشت .

در گروه چهار فرانسه صدرنشین است و اگر اتفاق عجیب و غریبی نیافتد صدرنشین خواهد ماند ، اما برای کسب جایگاه دوم گروه رقابت سختی بین اوکراین ، فنلاند و بوسنی در پیش است . قزاقستان هم قعرنشین گروه می باشد هرچند با تساوی که در زمین اوکراین گرفت دیگر نباید دست کم گرفته شود .

در گروه پنج هم بلژیک شرایط خوبی دارد و به احتمال زیاد به عنوان صدرنشین گروه مستقیماً راهی جام جهانی خواهد شد . رقابت برای جایگاه دومی و رفتن به مرحله پلی آف هم بین جمهوری چک و ولز است و خیلی بعید می باشد بلاروس و استونی بتوانند موقعیت این دو تیم را تهدید کنند .

در گروه شش دانمارک تا اینجا شرایط خیلی خوبی داشته و اگر روند خوبش را حفظ کند صعودش قطعی خواهد بود . رقابت برای جایگاه دومی گروه هم اسکاتلند ، اتریش و رژیم اشغالگر قدس است و در قعر جدول هم جزایر فاروئه و مولداوی شانسی برای عرض اندام ندارند .

اما در گروه هفتم از همین حالا اوضاع گره خورده و اصلاً نمی توان آینده را پیشبینی کرد . ترکیه ، هلند ، مونتنگرو و نروژ تا اینجا نشان داده اند که قصد کوتاه آمدن ندارند . حتی لتونی هم با تساویی که در زمین ترکیه بدست آورد نشان داد نباید نادیده گرفته شود . فقط جبل الطارق در قعر گروه است که نباید رویش حساب باز کرد!

در گروه هشتم هم شرایط مشابهی دیده می شود ؛ کرواسی ، روسیه ، اسلوواکی ، اسلوونی و حتی قبرس ، تا اینجا نشان داده اند که خواهان صعود هستند . فقط مالت قعرنشین این وسط هیچ کاره است!

در گروه نهم انگلستان در صدر جدول شرایط خوبی دارد و اگر در ادامه اتفاق عجیب و غریبی رخ ندهد مجارستان ، لهستان و آلبانی باید برای جایگاه دومی رقابت کنند . آندورا و سان مارینو قعرنشین هم که شانسی نخواهند داشت .

و در گروه دهم شگفتی بزرگ رخ داده ، جایی که ارمستان با سه پیروزی و بدون شکست صدرنشین است و مقدونیه شمالی که در آخرین مسابقه اش در زمین آلمان پیروز شد بالاتر از پرافتخار ترین تیم قاره سبز ، در رده دوم قرار گرفته است! البته آلمانی ها با تجربه تر و پر پتانسیل هستند و در نهایت صدر جدول را پس خواهند گرفت . از آن طرف هم رومانی و ایسلند فعلاً پایین تر از آلمان هم رقبای خطرناکی هستند و دو صدرنشین فعلی اصلاً نباید آنها را دست کم بگیرند وگرنه در پایان مسابقات خود را پایین جدول خواهند دید! این وسط فقط لیختن اشتاین است که تا آخر مسابقات جایگاه ششمی اش را حفظ خواهد کرد!

در پایان مسابقات گروهی انتخابی قاره اروپا ، ده تیم صدرنشین گروه ها مستقیماً راهی جام جهانی خواهند شد ، اما مسیر رسیدن به سه سهمیه باقی مانده اروپا برای جام جهانی 2022 قدری پیچیده است! در این مرحله ده تیم دوم گروه ها بعلاوه دو تیم از لیگ ملت های اروپا 21-2020 که در بین دو تیم های اول و دوم گروه های مقدماتی جام جهانی نبوده و بالاترین رتبه را در لیگ ملت ها کسب کرده باشند حضور خواهند داشت . شش تیم برتر دوم در سید یک و چهار تیم برتر دوم بعلاوه دو تیم منتخب لیگ ملت ها در سید دو قرار می گیرند . سپس براساس قرعه کشی تیم های سید یک و سید دو در شش تک مسابقه به میزبانی تیم های سید یک به مصاف هم می روند تا شش تیم برتر به فینال های سه گانه راه یابند و برندگان فینال های سه گانه که باز به صورت تک مسابقه خواهد بود و میزبان از بین دو تیم با قرعه کشی تعیین خواهد شد ، جواز صعود به جام جهانی 2022 را کسب خواهند کرد .

این را هم اضافه کنم که رده بندی نهایی 14 تیم حاضر در لیگ ملت های اروپا 21-2020 به این شکل بوده است :

1- فرانسه   2- بلژیک   3- ایتالیا   4- اسپانیا   5- ولز   6- اتریش   7- جمهوری چک   8- مجارستان   9- اسلوونی   10- مونتنگرو   11- آلبانی   12- ارمنستان   13- جبل الطارق   14- جزایر فاروئه

*

در آمریکای جنوبی ؛

10 تیم حاضر در این منطقه همچون ادوار گذشته به صورت یک گروه تیمی رفت و برگشت با یکدیگر مسابقه می دهند تا 4 تیم برتر مستقیماً به جام جهانی راه یافته و تیم پنجم راهی مسابقات انتخابی بین قاره ایی شود . تاکنون مسابقات 4 روز از 18 روز این منطقه برگزار شده و بنابراین راهی طولانی تا تعیین تکلیف تیم ها در پیش است با این وجود برزیل از همین ابتدا شروعی مقتدرانه داشته و می توان گفت مطمئناً جزو 4 تیم برتر صعود کننده خواهد بود! این مسابقات طی یک هفته آینده با برگزاری دو دور دیگر پیگیری خواهد شد .

*

در منطقه کونکاکاف (آمریکای شمالی ، مرکزی و حوزه دریای کارائیب) ؛

در دور اول انتخابی این منطقه پنج تیم مکزیک ، آمریکا ، کاستاریکا ، جامائیکا و هندوراس استراحت دارند و سایر تیم ها در قالب شش گروه پنج تیمی و تک مسابقه ایی با یکدیگر مصاف می دهند و تیم های اول این شش گروه در دور دوم دو به دو به صورت حذفی به مصاف هم می روند تا در نهایت سه تیم برتر به همراه پنج تیمی که استراحت داشتند ، در قالب یک گروه هشت تیمی برگزارکننده مرحله نهایی رقابت انتخابی این منطقه باشند تا سه تیم برتر جواز حضور در جام جهانی و تیم چهارم جواز حضور در انتخابی بین قاره ایی را کسب کند .

در رقابت های گروهی مرحله اول ، در گروه یک رقابت بین آنتیگوآ و باربودا و السالوادور است . تیم اول این گروه در مرحله حذفی به مصاف تیم برتر گروه شش می رود که احتمالاً یکی از دو تیم سنت کیتس و نویس یا ترینیداد و توباگو خواهد بود .

در گروه دو هم رقابت بین کانادا و سورینام است . برنده این رقابت با تیم برتر گروه پنج مصاف می دهد که به احتمال زیاد نیکاراگوآ خواهد بود هرچند دو تیم بلیز و هائی تی هم شانس صعود دارند .

و در گروه سوم تا اینجا تیم گمنام جزایر کاراسائو (متعلق به هلند) شگفتی ساز بوده و رقیب گوآتمالا برای صعود محسوب می شود . تیم برتر این گروه هم مصاف تیم برتر گروه چهار می رود که احتمال زیاد یکی از دو تیم دومینیکن یا پاناما خواهد بود .

رقابت های های باقی مانده این مرحله طی چند روز آینده برگزار خواهد شد و بلافاصله پس از آن هم رقابت حذفی برای تعیین سه تیم راه یافته به مرحله نهایی انتخابی کونکاکاف را خواهیم داشت .

*

در قاره آفریقا ؛

در مرحله نخست انتخابی 28 تیم ضعیف تر این قاره دو به دو به مصاف هم رفتند تا 14 تیم برتر به 26 تیم دیگر قاره ملحق شوند که در قالب 10 گروه چهار تیمی دسته بندی شده اند و رقابت هایشان از اول سپتامبر (10 شهریورماه) آغاز خواهد شد و تیم برتر هر گروه به مرحله نهایی راه خواهد یافت که در آنجا تیم ها دو به دو با قرعه کشی به مصاف هم رفته و در دو بازی رفت و برگشت برنده جزو پنج تیم راه یافته به جام جهانی 2022 خواهد بود .

براساس قرعه کشی انجام شده گروه بندی مرحله دوم انتخابی قاره آفریقا بدین قرار است :

گروه 1 : الجزایر - بورکینافاسو - نیجر - جیبوتی

گروه 2 : تونس - زامبیا - موریتانی - گینه استوایی

گروه 3 : نیجریه - کیپ ورد - آفریقای مرکزی - لیبریا

گروه 4 : کامرون - ساحل عاج - موزامبیک - مالاوی

گروه 5 : مالی - اوگاندا - کنیا - روآندا

گروه 6 : مصر - گابن - لیبی - آنگولا

گروه 7 : غنا - آفریقای جنوبی - زیمباوه - اتیوپی

گروه 8 : سنگال - کنگو - نامیبیا - توگو

گروه 9 : مراکش - گینه - گینه بیسائو - سودان

گروه 10 : جمهوری دموکراتیک کنگو - بنین - ماداگاسکار - تانزانیا

*

و در منطقه اقیانوسیه ؛

11 تیم این منطقه شامل زلاندنو ، جزایر سلیمان ، کالدونیای جدید ، تائیتی ، فیجی ، وانوآتو ، گینه نو ، ساموآ ، ساموآ آمریکا ، تونگا و جزایر کوک ، از ژانویه 2022 به مصاف هم خواهند رفت تا تیم برتر (که به احتمال زیاد زلاندنو خواهد بود) به مسابقات انتخابی بین قاره ایی راه یابد .

***

رقابت های جام جهانی فوتبال 2022 قطر برخلاف اغلب ادوار گذشته در فصل زمستان و از 21 نوامبر تا 18 دسامبر 2022 برگزار می شود بنابراین تاخیر پیش آمده از بابت شیوع کرونا ، از نظر زمان بندی برگزاری مسابقات ، چندان دردسر ساز نبوده است!
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات

***

کانال بنده در ایتا :

hahbamn@
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3362
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4698 بار
سپاس‌های دریافتی: 6996 بار

Re: در راه جام جهانی فوتبال 2022 قطر

پست توسط bamn »

دوباره سلام .

شب گذشته تیم ملی فوتبال کشورمان که در بازی نخست دور جدید مسابقات انتخابی جام جهانی 2022 با نتیجه 3-1 هنگ کنگ را شکست داده بود ، یک پیروزی ارزشمند دیگر این بار با نتیجه 3-0 برابر بحرین میزبان کسب کرد . فوتبالیست های کشورمان در بازی دیشب بسیار کم اشتباه و مسلط ظاهر شدند و مشخص بود که از نظر روحی و روانی زیاد رویشان کار شده تا تحت تاثیر استرس اما و اگرهای صعود قرار نگیرند . با این شرایط می توان به صعود به مرحله سوم مسابقات انتخابی کاملاً امیدوار بود ؛ بردن پر گل کامبوج که به کنار ، می ماند بازی آخر برابر عراق که اگر بازیکنان تیم ملی برابر این کشور هم مثل بازی دیشب باشند ، هیچ مشکلی انشالله پیش نخواهد آمد .

در دو بازی دیگر گروه سوم هم کامبوج ابتدا با 8 گل مغلوب بحرین میزبان شد و دیشب هم 1 به 4 نتیجه را به عراق واگذار کرد .

جدول گروه سوم :

1- عراق : 14 امتیاز - تفاضل گل 10+

2- ایران : 12 امتیاز - تفاضل گل 19+

3- بحرین : 12 امتیاز - تفاضل گل 7+

4- هنگ کنگ : 5 امتیاز - تفاضل گل 4-

5- کامبوج : 1 امتیاز - تفاضل گل 32-

***

اما در سایر گروه های مرحله دوم انتخابی منطقه آسیا :

در گروه یک ؛ سوریه با دو برد آسان برابر مالدیو و گوآم صعود خود را به مرحله بعد به عنوان صدرنشین گروه مسجل کرد . چین هم با پیروزی که برابر فیلیپین داشت برای تثبیت جایگاه دومی اش فقط به یک امتیاز از دو بازی باقی مانده برابر مالدیو و سوریه احتیاج دارد .

در گروه دو ؛ استرالیا با دو برد پر گل برابر کویت میزبان و چین تایپه ، تا حدود زیادی صعود خود به مرحله بعدی را قطعی کرد و اردن هم با پیروزی برابر نپال ، فعلاً بالاتر از کویت در رده دوم قرار گرفته است تا در دو شب باقی مانده جدال سختی را بین این دو کشور شاهد باشیم .

در گروه چهار ؛ عربستان میزبان یمن را شکست داد و سنگاپور هم هر دو بازی که داشت را به فلسطین و ازبکستان واگذار کرد . در این گروه عربستان و ازبکستان فاصله دو امتیازی با هم دارند و هر دو تیم هم به احتمال فراوان بازی های دور ماقبل آخر را خواهند برد تا همه چیز به بازی شب آخر دو تیم برابر هم کشیده شود .

در گروه پنجم ؛ قطر میزبان که حضورش در جام جهانی قطعی است ، اصلاً به خودش زحمت نداد و دو برد آسان 1-0 برابر هند و عمان کسب کرد تا صدرنشینی اش در این گروه قطعی شود . به این ترتیب تعداد تیم های برتر دوم که شانس صعود به مرحله بعدی انتخابی جام جهانی را دارند به 5 تیم افزایش یافت . عمان هم که رده دومی اش در این گروه قطعی شده و باید به فکر یک برد پرگل برابر افغانستان باشد تا شانس حضور در جمع پنج تیم برتر دوم برایش افزایش یابد .

در گروه شش ؛ ژاپن که پیشتر صعودش را به عنوان تیم اول گروه قطعی کرده بود 4-1 تاجیکستان را شکست داد اما قرقیزستان با باخت عجیب 0-1 برابر مغولستان ، فرصت بهره برداری از شکست تاجیک ها را از دست داد تا تاجیکستان همچنان شانس بیشتری برابر قرار گرفتن در رده دوم گروه داشته باشد ، هرچند شرایط فعلی تاجیکستان برای قرار گرفتن در جمع پنج تیم برتر دوم اصلاً خوب نیست و آنها برای صعود به مرحله بعد انتخابی جام جهانی به وقوع همزمان چند معجزه احتیاج دارند!!!

در گروه هفت ؛ تایلند با تساوی 2-2 برابر اندونزی و شکست 1 به 3 برابر امارات میزبان عملاً شانس صعود را از دست داد تا رقابت برای اول - دومی گروه بین ویتنام و امارات باشد که هر کدام یکی یک برد آسان هم برابر اندونزی و مالزی کسب کردند . امارات احتمالاً با کمک امتیاز میزبانی از سد ویتنام خواهد گذشت و صدرنشین خواهد شد اما شرایط ویتنامی ها هم به گونه ایی است که در صورت دوم شدن هم می توانند جزو پنج تیم برتر دوم قرار گیرند .

در گروه هشت ؛ که با انصراف کره شمالی همه چیز دارد به نفع همسایه جنوبی اش تمام می شود ، لبنان به سختی با نتیجه 3-2 از سد سری لانکا گذشت و کره جنوبی با 5 گل ترکمنستان را در هم کوبید . این نتایج نشان می دهد با اینکه لبنان و کره جنوبی هم امتیاز هستند ، هیچ شانسی نمی توان برای کسب نتیجه لبنانی ها برابر چشم بادامی ها قائل شد! اما در عوض در جدول دومی ها لبنان شرایط خیلی خوبی دارد و صعودش به دور بعد تقریباً قطعی است!

***

اما در رقابت های سایر قاره ها :

در آمریکای جنوبی برزیل با برتری 2-0 برابر اکوادور فاصله خود را در صدر جدول با سایر تیم ها بیشتر کرد . کلمبیا در زمین پرو قعرنشین با 3 گل پیروز شد ، بولیوی 3-1 ونزوئلا را شکست داد و بازی تیم های آرژانتین با شیلی و اروگوئه با پاراگوئه به تساوی انجامید .

و در منطقه کونکاکاف (آمریکای شمالی ، مرکزی و حوزه دریای کارائیب) رقابت های مرحله اول گروهی بین تیم های درجه دو منطقه ادامه یافت که ؛

در گروه یک السالوادور و آنتیگوآ و باربودا با برتری برابر حریفان به رقابت برای تصاحب صدر جدول ادامه دادند تا کار به مسابقه پایانی بکشد . شرایط تفاضل گل به نفع السالوادور است و آنتیگوآ برای صعود به برد نیاز دارد .

در گروه دو هم همین وضعیت بین دو تیم کانادا و سورینام حاکم است و بازی پایانی در شهر بریج ویوو ایلینوی آمریکا ، تعیین کننده خواهد بود که با توجه به تفاضل گل بهتر کانادا ، سورینام محکوم به پیروزی است .

در گروه سه هم دقیقاً همین شرایط وجود دارد و نتیجه بازی آخر بین دو تیم جزایر کاراسائو و گوآتمالا تیم صعود کننده را مشخص خواهد کرد . جالب اینکه جزایر کاراسائو شگفتی ساز که میزبان بازی آخر خواهد بود بخاطر یک گل زده بیشتر با تساوی هم صعود خواهد کرد!

در گروه چهار جمهوری دومینیکن با توقف برابر باربادوس ، دو امتیاز از رقیبش پاناما عقب افتاد ، بنابراین باید در بازی پایانی در زمین این حریف حتماً پیروز شود .

در گروه پنج هم بازی آخر بین هائی تی و نیکاراگوآ در پورتو پرنس (پایتخت هائی تی) تعیین کننده است . در اینجا هم میزبان تفاضل گل بهتری دارد .

اما در گروه شش ترینیداد و توباگو که پیشتر دو امتیاز از رقیب اصلی اش (سنت کیتس و نویس) عقب بود ، با تساوی برابر باهاما دو امتیاز دیگر هم از دست داد و با برتری سنت کیتس برابر گویان ، صعود این تیم به مرحله بعدی قطعی شد و بازی های شب آخر تشریفاتی خواهد بود .
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات

***

کانال بنده در ایتا :

hahbamn@
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3362
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4698 بار
سپاس‌های دریافتی: 6996 بار

Re: در راه جام جهانی فوتبال 2022 قطر

پست توسط bamn »

با عرض سلام مجدد .

در ادامه رقابت های انتخابی جام جهانی 2022 قطر ، تیم ملی فوتبال کشورمان در یک دیدار یک طرفه و کم تاثیر با 10 گل کامبوج را در هم کوبید . در دیگر دیدار گروه 3 هم عراق با یک گل برابر هنگ کنگ پیروز شد . به این ترتیب عراق با 17 امتیاز در صدر جدول گروه قرار گرفت ، ایران با 15 امتیاز در رده دوم قرار دارد و بحرین با 12 امتیاز سوم است . با توجه به اختلاف 22 گل تفاضل بین ایران و بحرین ، تقریباً غیرممکن است که بحرین دیگر شانسی برای صعود داشته باشد و زدن 21 گل به هنگ کنگ در شب آخر توسط بحرین آن هم به شرط اینکه ایران با حداقل 2 گل اختلاف به عراق باخته باشد ، برای منامه نشینان رویایی دست نیافتنی است! از آن طرف هم با وجود سه برد شیرین ایران در شب های گذشته ، اما و اگر ها همچنان ادامه دارد و برای فرار از این وضعیت ایران باید حتماً عراق را شکست دهد و به عنوان تیم صدرنشین گروه صعود کند ، چون اگر عراق به ایران ببازد و دوم شود شانس بیشتری نسبت به ایران دارد تا در جمع پنج تیم برتر دوم قرار گیرد . اگر ایران به عراق ببازد و دوم شود دیگر هیچ شانسی برای صعود نخواهد داشت و در صورت تساوی هم تازه کار به اما و اگر خواهد کشید (همه اش هم تقصیر کره شمالی است!) .

برای اینکه ببینیم چرا شرایط ایران با قرار گرفتن در رده دوم گروه خطرناک خواهد بود باید مثل همیشه نگاهی به گروه های دیگر بیاندازیم ؛

در گروه یک چین با 5 گل مالدیو را شکست داد و دومی خود را در گروه قطعی کرد . با اینکه بازی این تیم با سوریه صعود کرده در شب آخر ظاهراً جنبه تشریفاتی خواهد داشت ، پیروزی برابر سوریه برای چینی ها به معنای حضور قطعی در بین تیم های برتر دوم خواهد بود ، هرچند با تساوی یا حتی باخت هم چینی ها باز چشم به اما و اگرها خواهند داشت .

در گروه دو استرالیا با 3 گل نپال را شکست داد و صدرنشینی خود را قطعی کرد اما جدال کویت و اردن به تساوی بدون گل انجامید . به این ترتیب بازی های شب آخر فقط برای اردن مهم خواهد بود . اگر اردن موفق به شکست استرالیا شود شانس زیادی برای قرار گرفتن بین پنج تیم برتر دوم خواهد داشت اما تساوی یا شکست برابر حذف این تیم از انتخابی جام جهانی خواهد بود . کویت هم که برابر چین تایپه بازی خواهد کرد هیچ شانسی برای صعود به مرحله بعد انتخابی جام جهانی نخواهد داشت چون با وجود اینکه در صورت شکست اردن برابر استرالیا ، و پیروزی محتمل کویت برابر چین تایپه ، کویت در رده دوم قرار خواهد گرفت مجموع نتایج این تیم به شکلی نیست که امیدی برای قرار گرفتن در جمع تیم های برتر دوم داشته باشد .

در گروه چهار با پیروزی عربستان و ازبکستان برابر سنگاپور و یمن ، همه چیز به بازی شب آخر بین دو تیم کشیده شد که عربستان میزبان برای صدرنشینی به یک تساوی احتیاج دارد اما ازبکستان برای صعود محکوم به پیروزی است چون برخلاف عربستان که اگر دوم شود باز شانس قرار گرفتن در جمع پنج تیم برتر دوم را خواهد داشت . ازبکستان بدون برد به احتمال فراوان حذف خواهد شد . البته عربستان نیم نگاهی هم به دیگر بازی این گروه خواهد داشت . در حال حاضر یمن تیم قعرنشین گروه است و با توجه به اینکه عربستان در بازی اول این مرحله برابر یمن با تساوی متوقف شده و دو امتیاز از دست داده بود ، عدم محاسبه نتایج بازی با یمن به نفع عربستان خواهد بود که در صورت شکست از ازبکستان حضورش در بین پنج تیم برتر دوم را قطعی خواهد کرد ، اما اگر یمن در آخرین بازی این گروه فلسطین را شکست دهد (هرچند احتمال چندان قویی نیست!) آنوقت سنگاپور تیم قعرنشین گروه می شود و در این صورت اگر عربستان به ازبکستان ببازد در جدول تیم های دوم دو امتیاز کمتر خواهد داشت و کارش به اما و اگر خواهد کشید!!!

در گروه پنج هم عمان قرار گرفتن خود در رده دوم گروه را قطعی کرد . اگر این تیم در بازی شب آخر برابر بنگلادش به برد یا حتی تساوی برسد ، صعودش به عنوان یکی از تیم های برتر دوم قطعی خواهد بود اما اگر اتفاق عجیب و غریبی بیافتد و عمان به بنگلادش ببازد کارش به اما و اگر خواهد کشید و تازه اگر عمان به بنگلادش ببازد و افغانستان هم مغلوب هند شود و نتایج این دو بازی به گونه ایی باشد که افغانستان با تفاضل گل کمتر نسبت به بنگلادش در گروه آخر شود ، آنوقت عمان هیچ شانسی برای صعود نخواهد داشت! پس همه چیز دست خودشان است که به بنگلادش نبازند!

در گروه شش قرقیزستان 8-1 میانمار را در هم کوبید تا بعد از باخت عجیبی که برابر مغولستان داشت ، شرایطش را در جدول گروه بهتر کند . با این وجود قرقیزستان حتی در صورت پیروزی برابر ژاپن در شب آخر و باقی ماندن در رده دوم هم هیچ شانسی برای بودن در جمع پنج تیم برتر دوم نخواهد داشت . از آن طرف فقط تاجیک ها هستند که نیم نگاهی به صعود دارند! اگر تاجیکستان میانمار را در بازی آخر شکست دهد و قرقیزها نتوانند ژاپن را مغلوب کنند ، آنوقت تاجیکستان شانس خیلی کمی خواهد داشت تا با کلی اما و اگر در جمع پنج تیم برتر دوم بیاستد!

در گروه هفتم هم جدال ویتنام و امارات به بازی رو در روی شب آخر کشیده شده . تساوی یا برد ویتنام ، به معنای صعود تیم سختکوش جنوب شرق آسیا به عنوان تیم اول گروه و حذف قریب به یقین امارات به خاطر قرار نگرفتن در جمع تیم های برتر دوم خواهد بود . اما اگر امارات پیروز این مسابقه شود به عنوان صدرنشین صعود خواهد کرد و ویتنام هم شانس زیادی برای قرار گرفتن در جمع پنج تیم برتر دوم خواهد داشت .

و در گروه هشت لبنان با شکست 2-3 برابر ترکمستان ، شانس حضور خودش در جمع تیم های برتر دوم را بشدت متزلزل کرد! این تیم در شب آخر بازی سختی با کره جنوبی صعود کرده دارد! اگر پیروز شود مطمئناً در جمع پنج تیم برتر دوم خواهد بود ، اما تساوی یا شکست به معنای شانس بسیار کم و کلی اما و اگر خواهد بود .

در جدول فعلی هشت تیم دوم گروه ها به ترتیب تیم های عمان ، چین ، لبنان ، ازبکستان ، امارات ، ایران ، اردن و قرقیزستان در رده های اول تا هشتم قرار دارند . البته شایعاتی هم شنیده می شود از احتمال کناره گیری چین از ادامه رقابت های انتخابی جام جهانی که همانطور که گفتم در حد شایعاتی تایید نشده است ، اما در صورت وقوع شاید تیم دوم برتر ششم هم به مرحله بعدی انتخابی جام جهانی صعود کند!

***

و در سایر مناطق :

در آمریکای جنوبی ؛ برزیل با یک پیروزی دیگر باز هم فاصله خود را با رقبا بیشتر کرد در حالی که نزدیک ترین تعقیب کنندگانش با تساوی یا شکست متوقف شدند . ادامه بازی های این منطقه از 2 سپتامبر خواهد بود . جدول رده بندی هم بعد از شش دور مسابقه به قرار زیر است :

1- برزیل : 18 امتیاز - تفاضل 14+

2- آرژانتین : 12 امتیاز - تفاضل 4+

3- اکوادور : 9 امتیاز - تفاضل 4+

4- اروگوئه : 8 امتیاز - تفاضل 0

5- کلمبیا : 8 امتیاز - تفاضل 2-

6- پاراگوئه : 7 امتیاز - تفاضل 1-

7- شیلی : 6 امتیاز - تفاضل 0

8- بولیوی : 5 امتیاز - تفاضل 5-

9- ونزوئلا : 4 امتیاز - تفاضل 6-

10- پرو : 4 امتیاز - تفاضل 8-

*

و در منطقه کونکاکاف : تیم های السالوادور ، کانادا ، جزایر کاراسائو ، پاناما ، هائی تی و سنت کیتس و نویس به عنوان تیم های صدرنشین گروه های شش گانه به مرحله دوم انتخابی راه یافتند . در بازی های رفت این مرحله هم السالوادور با 4 گل در زمین سنت کیتس و نویس پیروز شد و تا حدود زیادی خیال خود را راحت کرد ، کانادا هم با یک گل در زمین هائی تی به پیروزی رسید ، و پاناما در خانه با نتیجه نچندان مطمئن 2-1 جزایر کاراسائو را مغلوب کرد . بازی های برگشت هم دو روز دیگر برگزار خواهد شد تا ترکیب تیم های مرحله نهایی انتخابی این منطقه مشخص شود .
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات

***

کانال بنده در ایتا :

hahbamn@
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3362
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4698 بار
سپاس‌های دریافتی: 6996 بار

Re: در راه جام جهانی فوتبال 2022 قطر

پست توسط bamn »

دوباره سلام .

خب ، بالاخره استرس ها تمام شد (فعلاً) و تیم ملی فوتبال ایران به مرحله بعدی انتخابی جام جهانی راه یافت . ملی پوشان کشورمان در آخرین مسابقه مرحله دوم انتخابی منطقه آسیا در یک دیدار حساس و پر افت و خیز با یک گل تیم ملی عراق را شکست دادند و به عنوان صدرنشین گروه راهی مرحله بعد شدند . عراق هم به عنوان یکی از پنج تیم برتر دوم انتخاب شد و بحرین میزبان با وجود برتری 4-0 برابر هنگ کنگ ، در رده سوم ایستاد و از راهیابی به مرحله بعد بازماند . تیم های ایران و عراق علاوه بر صعود به مرحله بعد انتخابی جام جهانی ، حضور خود در رقابت های جام ملت های آسیا 2023 را هم قطعی کردند در حالی که بحرین و هنگ کنگ  راهی مرحله سوم انتخابی جام ملت های آسیا شدند و کامبوج هم برای رسیدن به این مرحله یک مرحله حذفی را در پیش خواهد داشت .

جدول رده بندی گروه سوم :

1- ایران : 18 امتیاز - تفاضل 30+

2- عراق : 17 امتیاز - تفاضل 10+

3- بحرین : 15 امتیاز - تفاضل 11+

4- هنگ کنگ : 5 امتیاز - تفاضل 9-

5- کامبوج : 0 امتیاز - 42-

*

و اما در سایر گروه ها هم نسبت به مطلب قبلی ، اتفاق عجیب و غریبی رخ نداد و همه چیز طبق پیشبینی ها رقم خورد .

در گروه یک چین 3-1 سوریه را شکست داد و در صدر جدول تیم های دوم قرار گرفت و به همراه سوریه راهی مرحله بعد انتخابی جام جهانی شد . بعلاوه سوریه به جام ملت های 2023 هم راه یافت ، چین هم که خودش میزبان آن مسابقات خواهد بود . فیلیپین و مالدیو هم به مرحله سوم انتخابی جام ملت های آسیا راه یافتند و گوآم راهی مرحله پلی آف انتخابی جام ملت ها شد .

در گروه دو اردن با شکست 0-1 برابر استرالیا شانس صعود به مرحله بعد انتخابی جام جهانی را از دست داد و کویت هم با وجود برتری 2-1 برابر چین تایپه و قرار گرفتن در رده دوم ، شانسی برای صعود نداشت . به این ترتیب از این گروه استرالیا راهی جام ملت های آسیا و مرحله بعد انتخابی جام جهانی شد ، کویت ، اردن و نپال به مرحله بعد انتخابی جام ملت ها راه یافتند و چین تایپه به مرحله حذفی پیش از مرحله سوم انتخابی جام ملت ها رفت .

در گروه چهار هم عربستان با سه گل ازبکستان را مغلوب کرد و به عنوان صدرنشین راهی جام ملت های 2023 و مرحله بعدی انتخابی جام جهانی شد . ازبکستان ، فلسطین ، سنگاپور و یمن هم به ترتیب در رده های دوم تا پنجم گروه ایستاده و همگی به مرحله سوم انتخابی جام ملت های آسیا راه یافتند .

در گروه پنج هم عمان 3-0 برابر بنگلادش پیروز شد و در جمع پنج تیم برتر دوم ایستاد تا علاوه بر صعود به مرحله بعد انتخابی جام جهانی ، مستقیماً به جام ملت های 2023 هم راه یابد . قطر صدرنشین هم که میزبان جام جهانی است به جام ملت های 2023 راه یافت و هند ، افغانستان و بنگلادش هم راهی مرحله سوم انتخابی جام ملت ها شدند .

در گروه شش ژاپن 5-1 قرقیزستان را در هم کوبید و تاجیکستان با 4 گل میانمار را شکست داد تا تاجیکستان در رده دوم گروه بعد از ژاپن صعود کرده قرار بگیرد . اما تاجیکستان بخاطر تفاضل گل کمتر نسبت به لبنان نتوانست در جمع پنج تیم برتر دوم قرار بگیرد و بنابراین همراه با قرقیزستان ، مغولستان و میانمار فقط به مرحله سوم انتخابی جام ملت ها راه پیدا کرد .

در گروه هفت امارات به سختی با نتیجه 3-2 از سد ویتنام گذشت و به عنوان صدرنشین راهی جام ملت های آسیا و مرحله بعدی انتخابی جام جهانی شد . ویتنام هم با قرار گرفتن در جمع پنج تیم برتر دوم هر دو بلیط صعود را بدست آورد . مالزی و تایلند هم به مرحله سوم انتخابی جام ملت ها راه یافتند و اندونزی راهی مرحله حذفی پیش از مرحله سوم شد .

و در گروه هشت لبنان 1-2 به کره جنوبی باخت اما با قرار گرفتن در رده پنجم جدول تیم های دوم به جام ملت های آسیا و مرحله بعدی انتخابی جام جهانی راه یافت . ترکمنستان و سری لانکا هم راهی مرحله سوم انتخابی جام ملت ها شدند .

پنجشنبه هفته آینده (سوم تیرماه) 12 تیم راه یافته به مرحله سوم انتخابی جام جهانی در دو گروه شش تیمی گروه بندی خواهند شد . گروه بندی به نحوی خواهد بود که تیم ها به ترتیب رنکینگ جهانی ، در شش سید دو تیمه قرار خواهند گرفت تا دو تیم قرار گرفته در یک سید با هم همگروه نشوند یعنی ایران با ژاپن همگروه نخواهد شد . تیم های راه یافته به مرحله سوم انتخابی جام جهانی به ترتیب رنکینگ از این قرار هستند :

28- ژاپن / 31- ایران /39- کره جنوبی / 41- استرالیا / 65- عربستان / 68- عراق / 73- امارات / 77- چین / 79- سوریه / 80- عمان / 92- ویتنام / 93- لبنان

رقابت های مرحله سوم انتخابی جام جهانی منطقه آسیا از 2 سپتامبر (11 شهریور) آغاز خواهد شد .

***

اما در منطقه کونکاکاف السالوادور و کانادا در خانه هم حریفان خود را مغلوب کردند و پاناما هم با کسب تساوی بدون گل در زمین جزایر کاراسائو ، به همراه آن دو تیم به مرحله نهایی انتخابی جام جهانی در این منطقه راه یافت . این رقابت ها هم از دوم سپتامبر آغاز خواهد شد .

کلاً رقابت های انتخابی جام جهانی در مناطق مختلف تا اول سپتامبر تعطیل خواهد بود .
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات

***

کانال بنده در ایتا :

hahbamn@
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3362
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4698 بار
سپاس‌های دریافتی: 6996 بار

Re: در راه جام جهانی فوتبال 2022 قطر

پست توسط bamn »

با سلام مجدد .

پنجشنبه هفته گذشته گروه بندی مرحله سوم انتخابی جام جهانی 2022 قطر در منطقه آسیا ، انجام گرفت و 12 تیم حاضر در این مرحله در دو گروه شش تیمی دسته بندی شدند . بر این اساس تیم ملی فوتبال کشورمان در گروه یک قرعه خوبی بدست آورد و در مجموع با تیم هایی همگروه شد که بار روانی منفی کمتری به تیم ما تحمیل می کنند . همگروه های ایران عبارتند از کره جنوبی ، امارات ، عراق ، سوریه و لبنان . در حالی که در گروه دو ژاپن سرگروه با استرالیا ، عربستان ، چین ، عمان و ویتنام همگروه گردید . هرچند در سیدهای چهار و پنج ، چین و عمان برای ما گزینه های ایده آل تری نسبت به عراق و سوریه بودند ، اما همگروه نشدن با استرالیا ، عربستان و حتی ویتنام ، خبر خوبی برای ما بود! حالا همه چیز مهیا است تا تیم ایران به جام جهانی صعود کند و همه چیز در اختیار خود بازیکنان ، کادر فنی و فندراسیون می باشد ، و خدای نکرده ناکامی و عدم راهیابی ، هیچ مقصر دیگری نخواهد داشت!

مسابقات این مرحله از دوم سپتامبر (11 شهریورماه) آغاز خواهد شد و تیم ملی فوتبال کشورمان در اولین دیدار میزبان سوریه خواهد بود .
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات

***

کانال بنده در ایتا :

hahbamn@
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3362
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4698 بار
سپاس‌های دریافتی: 6996 بار

Re: در راه جام جهانی فوتبال 2022 قطر

پست توسط bamn »

دوباره سلام .

رقابت های انتخابی جام جهانی 2022 قطر طی چند روز گذشته در دو قاره پیگیری و در سه قاره دیگر وارد مرحله جدیدی شد!

در قاره آسیا ؛

در آغاز مرحله سوم گروهی انتخابی جام جهانی و در گروه یک تیم ملی فوتبال کشورمان ابتدا در ورزشگاه خالی از تماشاگر آزادی با تک گل علیرضا جهانبخش سوریه را شکست داد و در بازی دوم در ورزشگاه خلیفه دوحه قطر با 3 گل علیرضا جهانبخش ، مهدی طارمی و علی قلی زاده از سد عراق گذشت . به این ترتیب تیم ملی کشورمان با کسب 6 امتیاز از دو بازی نخست در صدر جدول گروه یک قرار گرفت . کره جنوبی که در بازی نخست در سئول برابر عراق با تساوی بدون گل متوقف شده بود در بازی دوم در ورزشگاه سوون با یک گل لبنان را شکست داد تا با 4 امتیاز در رده دوم جدول قرار بگیرد . امارات هم با تساوی خانگی بدون گل برابر لبنان و تساوی 1-1 برابر سوریه در امان (پایتخت اردن) به کسب دو امتیاز بسنده کرد .

اما در گروه دو عمان ابتدا در زمین ژاپن با یک گل پیروز شد و شگفتی ساز گردید اما در بازی دوم در خانه با همین نتیجه به عربستان باخت . عربستان در بازی نخست هم 3-1 ویتنام را در ریاض مغلوب کرده بود . ژاپن هم در بازی دوم با یک گل در دوحه چین را شکست داد . استرالیا هم ابتدا در دوحه با 3 گل چین را مغلوب کرد و سپس با یک گل در زمین ویتنام پیروز شد . در این گروه استرالیا و عربستان با 6 امتیاز صدرنشین هستند .

در قاره آفریقا ؛

و در آغاز مرحله دوم انتخابی در این قاره ، در گروه یک الجزایر و بورکینافاسو با 4 امتیاز صدرنشین و مدعیان اصلی راهیابی به دور بعد هستند . در گروه دو تونس با دو پیروزی خود را تنها مدعی صعود نشان داد . در گروه سه هم نیجریه با 6 امتیاز مقتدرانه صدرنشین شد . در گروه چهار ساحل عاج با 4 امتیاز در صدر گروه قرار گرفت و کامرون و مالاوی با یک برد و یک باخت سه امتیازی هستند . در گروه پنج هم مالی 4 امتیازی است و کنیا و اوگاندا هم از دو بازی نخست خود 2 امتیاز کسب کرده اند . در گروه شش لیبی با دو برد صدرنشین شد و مصر با 4 امتیاز در تعقیب این تیم است . در گروه هفتم هم آفریقای جنوبی 4 امتیازی است و غنا و اتیوپی هر کدام 3 امتیاز کسب کرده اند . در گروه هشتم سنگال 6 امتیازی است و نامبیا با 4 امتیاز در رده دوم قرار دارد . در گروه نه با لغو بازی مراکش و گینه (به دلیل وقوع کودتای نظامی در گینه) گینه بیسائو با 4 امتیاز از دو بازی فعلاً صدرنشین است و مراکش با 3 امتیاز از یک بازی در رده دوم قرار دارد . و در گروه دهم تانزانیا و بنین با کسب 4 امتیاز خود را به عنوان مدعیان اصلی نشان داده اند .

در منطقه کونکاکاف ؛

رقابت های مرحله سوم انتخابی این منطقه با برگزاری سه دور مسابقه آغاز شد . مکزیک با دو پیروزی برابر جامائیکا و کاستاریکا و تساوی در زمین پاناما ، با 7 امتیاز صدرنشین است . کانادا با تساوی برابر هندوراس و آمریکا و برد السالوادور ، با 5 امتیاز در رده دوم قرار دارد ، آمریکا هم علاوه بر تساوی برابر کانادا ، برابر السالوادور هم با تساوی متوقف شد اما در بازی سوم هندوراس را شکست داد تا این تیم هم 5 امتیازی و در رده سوم قرار گیرد . پاناما هم با شکست جامائیکا و تساوی برابر کاستاریکا (علاوه بر تساوی با مکزیک) 5 امتیازی شده است .

در آمریکای جنوبی ؛

دور هفتم مسابقات با پیروزی برزیل ، آرژانتین و اکوادور برابر شیلی ، ونزوئلا و پاراگوئه ، و تساوی بولیوی با کلمبیا و پرو با اروگوئه برگزار شد . اما در دور هشتم دیدار برزیل و آرژانتین در همان دقایق آغازین مسابقات با ورود نیروهای امنیتی برزیل به زمین مسابقه به بهانه نقض قوانین قرنطینه کرونایی توسط چند نفر از بازیکنان آرژانتین ، نیمه تمام ماند و فیفا باید درباره سرنوشت این مسابقه تصمیم گیری نماید . در سایر دیدارها هم اروگوئه و پرو برابر بولیوی و ونزوئلا پیروز شدند و اکوادور برابر شیلی و پاراگوئه برابر کلمبیا به تساوی دست یافتند . در این منطقه برزیل با 21 امتیاز اول است ، آرژانتین با 15 امتیاز در رده دوم قرار دارد ، و اکوادور ، اروگوئه و کلمبیا هم به ترتیب با 13 ، 12 و 10 امتیاز در رده های سوم تا پنجم قرار دارند .

و اما در ادامه رقابت های انتخابی در قاره اروپا هم در برخی گروه ها مدعیان اصلی صعود توانستند فاصله خود را با رقبا افزایش دهند ؛

در مهمترین بازی گروه یک صربستان با تساوی 1-1 برابر جمهوری ایرلند متوقف شد تا از رقیب عقب بیافتد . در این گروه پرتغال با 13 امتیاز صدرنشین شد و صربستان با 11 امتیاز در رده دوم قرار دارد . سایر تیم های این گروه شانسی برای رسیدن به این دو تیم ندارند .

در مهمترین بازی گروه دو سوئد 2-1 اسپانیا را شکست داد ، البته سوئدی ها در بازی بعدی با همین نتیجه در زمین یونان شکست خوردند تا شانس کم کردن فاصله با اسپانیا را از دست بدهند . در این گروه اسپانیا با 13 امتیاز صدرنشین است و سوئد با 9 امتیاز در رده دوم قرار دارد ، یونان هم با 6 امتیاز سوم است و هنوز شانس رسیدن به سوئد را از دست نداده است .

در گروه سوم ایتالیا دو بازی از سه مسابقه اش را با تساوی برابر بلغارستان و سوئیس متوقف شد اما کماکان با 14 امتیاز صدرنشین است و فاصله زیادی با رقبا دارد . سوئیس 8 امتیازی و ایرلند شمالی و بلغارستان 5 امتیازی هم کماکان برای کسب رده دوم گروه با یکدیگر رقابت می کنند .

در گروه چهار هم فرانسه با دو تساوی برابر اوکراین و بوسنی و برد برابر فنلاند با 12 امتیاز فاصله زیادی نسبت به رقبا در صدر جدول دارد و در عوض رقابت برای کسب رده دوم بسیار داغ است! اوکراین و فنلاند 5 امتیازی هستند و بوسنی و قزاقستان 3 امتیازی . نکته جالب توجه اینکه از 12 بازی که در این گروه تاکنون برگزار شده فقط چهار بازی برنده داشته (در سه مورد برنده فرانسه بوده است!) و 8 بازی با نتیجه مساوی به پایان رسیده است!

در گروه پنجم هم بلژیک با کسب سه پیروزی دیگر تا حدود زیادی خیال خود را از بابت صعود راحت کرده! این تیم با 16 امتیاز در صدر جدول قرار دارد در حالی که جمهوری چک و ولز هرکدام با 7 امتیاز در تلاش برای کسب رده دوم و راهیابی به مرحله حذفی هستند!

در گروه ششم هم دانمارک با سه برد متوالی دیگر (که دو تایش برابر نزدیک ترین تعقیب کنندهایش بود) در صدر جدول 18 امتیازی شد و برای صعود مستقیم به جام جهانی فقط به یک برد دیگر از 4 مسابقه باقی مانده نیاز دارد . در این گروه اسکاتلند با 11 امتیاز و رژیم اشغالگر قدس با 10 امتیاز امیدوار به صعود به مرحله حذفی هستند .

رقابت های گروه هفتم اما شرایط نزدیک تری دارد هرچند هلند با پیروزی قاطع 6-1 برابر ترکیه وضعیت خود را در گروه تا حدود زیادی بهبود بخشید و با 13 امتیاز و تفاضل گل بهتر نسبت به نروژ صدرنشین شد . ترکیه هم با 11 امتیاز در رده سوم است و مونتنگرو با 8 امتیاز نیم نگاهی به لغزش حریفان دارد .

در گروه هشتم کرواسی و روسیه با 13 امتیاز فاصله خود را در صدرجدول از رقبا بیشتر کردند هرچند هنوز هم اسلوواکی 9 امتیازی و اسلوونی 7 امتیازی رقبایی خطرناک می باشند .

در گروه نهم انگلستان با وجود تساوی 1-1 برابر لهستان ، با 16 امتیاز در صدر جدول تا حدود زیادی خیالش راحت است در حالی که آلبانی شگفتی ساز با 12 امتیاز بالاتر از لهستان 11 امتیازی و مجارستان 10 امتیازی قرار دارد . 

و در گروه دهم همانطور که پیشبینی می شد آلمان با سه برد متوالی جبران شکست خانگی برابر مقدونیه شمالی را کرد و با 15 امتیاز در صدر جدول گروه ایستاد در حالی که ارمنستان از این سه دور مسابقه فقط 2 امتیاز گرفت و با 11 امتیاز در رده دوم ایستاد و رومانی 10 امتیازی و مقدونیه شمالی 9 امتیازی امید زیادی به شکار جایگاه این تیم دارند .
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات

***

کانال بنده در ایتا :

hahbamn@
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3362
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4698 بار
سپاس‌های دریافتی: 6996 بار

Re: در راه جام جهانی فوتبال 2022 قطر

پست توسط bamn »

با سلام مجدد .

در ادامه رقابت های انتخابی جام جهانی 2022 قطر ، در گروه یک مرحله سوم انتخابی در قاره آسیا ، تیم ملی فوتبال کشورمان ابتدا در ورزشگاه زعبیل شهر دبی ، امارات را با تک گل مهدی طارمی شکست داد ، اما در بازی بعدی در ورزشگاه آزادی برابر کره جنوبی با تساوی 1-1 متوقف گردید تا نوار پیروزی های پیاپی این تیم قطع شود . تک گل تیم ایران در این بازی را علیرضا جهانبخش به ثمر رساند . تیم ملی فوتبال کشورمان در این دیدار بسیار ناآماده و پر اشتباه ظاهر شد و به نظر می رسید بردهای پیاپی ، بازیکنان تیم را مغرور و کم دقت کرده است . امیدوارم در بازی های آینده شرایط بهتری بر تیم حاکم شود . در سایر دیدارهای برگزار شده این گروه کره جنوبی در دیگر دیدارش به سختی با نتیجه 2-1 برابر سوریه پیروز شد ، عراق دو تساوی برابر لبنان و امارات کسب کرد و لبنان 3-2 سوریه را شکست داد . در جدول رده بندی این گروه ایران با 10 امتیاز صدرنشین است و کره جنوبی با 8 امتیاز نزدیک ترین تعقیب کننده محسوب می شود . لبنان با 5 امتیاز سوم است ، امارات و عراق 3 امتیازی هستند و سوریه در انتهای جدول تاکنون فقط یک امتیاز کسب کرده است .

اما در گروه دوم عربستان در دو بازی خانگی ابتدا ژاپن را با یک گل شکست داد و سپس به سختی با نتیجه 3-2 از سد چین گذشت و با 12 امتیاز در صدر جدول گروه ایستاد . ژاپن در دیدار دومش 2-1 استرالیا را شکست داد ، که قبل از آن 3-1 عمان را مغلوب کرده بود . اما عمان در دیدار بعدی اش با همین نتیجه ویتنام را شکست داد که قبل از آن 2-3 به چین باخته بود! در این گروه بعد از عربستان استرالیا با 9 و عمان و ژاپن هر کدام با 6 امتیاز قرار دارند ، چین 3 امتیازی است و ویتنام هنوز هیچ امتیازی کسب نکرده .

رقابت های بعدی این منطقه روزهای 11 و 16 نوامبر (20 و 25 آبان ماه) برگزار می شود و تیم فوتبال کشورمان در دو دیدار خارج از خانه به مصاف لبنان و سوریه خواهد رفت .

اما در سایر مناطق ؛

در قاره آفریقا :

در گروه یک الجزایر و بورکینافاسو با دو برد دیگر در صدر جدول 10 امتیازی هستند و تکلیف تیم صعود کننده این گروه به مرحله بعد را در آخرین بازی رودررو در زمین الجزایر مشخص خواهند کرد .

در گروه دو تونس با 10 امتیاز صدرنشین است و اگر بتواند در بازی بعدی در زمین نزدیک ترین تعقیب کننده اش (گینه استوایی) پیروز شود صعودش به مرحله بعد قطعی خواهد شد .

در گروه سه نیجریه در زمین خود به آفریقای مرکزی باخت و با اینکه در بازی بعدی این باخت را برابر حریف جبران کرد و با 9 امتیاز در صدر جدول ماند ، کیپ ورد 7 امتیازی را تا حدودی به صعود امیدوار کرد .

در گروه چهار هم ساحل عاج 10 امتیازی و کامرون 9 امتیازی رقابت نزدیکی برای صعود دارند و بازی رودررو شب آخر در زمین کامرون برایشان تعیین کننده خواهد بود .

در گروه پنج هم مالی با 10 امتیاز و اوگاندا با 8 امتیاز برای صعود تلاش می کنند و اوگاندا باید شب آخر در زمین مالی پیروز باشد تا به مرحله بعد راه پیدا کند .

در گروه شش مصر دو پیروزی برابر نزدیک ترین رقیبش یعنی لیبی بدست آورد و با 10 امتیاز صدرنشین شد و تا حدود زیادی خیالشان راحت شده است .

اما در گروه هفت رقابت برای صعود بین آفریقای جنوبی 10 امتیازی و غنا 9 امتیازی نزدیک است و آنها هم شب آخر در زمین غنا دوئلی تماشایی خواهند داشت .

در گروه هشت سنگال با 4 برد و 12 امتیاز صعودش را به مرحله بعدی قطعی کرد .

همین اتفاق در گروه نه هم افتاد و مراکش با کسب 12 امتیازش صعودش را حتمی نمود .

اما نزدیک ترین رقابت بین هر چهار تیم را در گروه دهم شاهد هستیم . جایی که دو رقیب اصلی یعنی تانزانیا و بنین در دو دیدار رودررو برابر هم یکی یک برد 1-0 خارج از خانه کسب کردند! یعنی ابتدا بنین 1-0 در زمین تانزانیا پیروز شد اما بعد در خانه خودش با همین نتیجه به تانزانیا باخت . به این ترتیب هر دو تیم با 7 امتیاز در بالای جدول قرار دارند در حالی در پایین جدول هم جمهوری دموکراتیک کنگو 5 امتیازی و ماداگاسکار 3 امتیازی هنوز روی کاغذ از صعود ناامید نشده اند!

*

در منطقه کونکاکاف ؛

در بازی های 7 اکتبر مکزیک در خانه با تساوی 1-1 برابر کانادا متوقف شد ، هندوراس و کاستاریکا هم به تساوی بدون گل رضایت دادند ، آمریکا با 2 گل جامائیکا را شکست داد و السالوادور 1-0 پاناما را مغلوب کرد . در بازی های 10 اکتبر کانادا به یک تساوی دیگر این بار در زمین جامائیکا دست یافت ، آمریکا 0-1 مغلوب پاناما شد ، کاستاریکا 2-1 السالوادور را برد و مکزیک 3-0 هندوراس را شکست داد . و در بازی های 13 اکتبر کانادا 4-1 پاناما را مغلوب کرد ، آمریکا 2-1 از سد کاستاریکا گذشت ، و مکزیک و جامائیکا با نتایج مشابه 2-0 در زمین السالوادور و هندوراس پیروز شدند . در جدول رده بندی این منطقه مکزیک با 14 امتیاز صدرنشین است ، آمریکا ، کانادا و پاناما به ترتیب با 11 ، 10 و 8 امتیاز نزدیک ترین تعقیب کنندگانش هستند و در نیمه پایینی جدول کاستاریکا با 6 امتیاز ، جامائیکا و السالوادور هر کدام با 5 امتیاز و هندوراس قعرنشین با 3 امتیاز قرار دارند .

*

در منطقه آمریکای جنوبی ؛

برزیل بالاخره امتیاز از دست داد و با تساوی 0-0 در زمین کلمبیا متوقف شد . البته این تیم با دو برد دیگری که برابر ونزوئلا و اروگوئه کسب کرد همچنان با 31 امتیاز و اختلافی قابل توجه با حریفان در صدر جدول قرار دارد . آرژانتین هم یک تساوی بدون گل در زمین پاراگوئه و دو پیروزی برابر اروگوئه و پرو بدست آورد و با 25 امتیاز همچنان در رده دوم باقی ماند . در سایر دیدارها هم نتایج مطابق پیشبینی های قبلی رقم خورد تا در جدول رده بندی بعد از برزیل و آرژانتین دست نیافتنی ، اکوادور با 17 ، و کلمبیا و اروگوئه هر کدام با 16 امتیاز نزدیک ترین تعقیب کنندگان باشند . در نیمه پایینی جدول هم شیلی با 13 ، بولیوی و پاراگوئه هر کدام با 12 ، پرو با 11 و ونزوئلا با 7 امتیاز قرار دارند .

*

و در قاره اروپا ؛

در گروه یک صربستان با دو برد آسان برابر لوگزامبورگ و جمهوری آذربایجان 17 امتیازی شد و موقتاً در صدر جدول قرار گرفت . پرتغال هم با پیروزی برابر لوگزامبورگ با 16 امتیاز در رده دوم است . در دو شب باقی مانده از رقابت های این گروه صربستان فقط یک تک بازی سخت در زمین پرتغال دارد در حالی که پرتغال قبل از بازی صربستان فرصت جمع کردن امتیازات بیشتری در زمین جمهوری ایرلند را هم دارد .

در گروه دو سوئد با دو پیروزی برابر کوزوو و یونان و به لطف مشغول بودن ماتادورها در لیگ ملت های اروپا که باعث تغییر ترتیب بازی های این گروه شد با 15 امتیاز در صدر جدول قرار گرفتند و در دو شب پایانی هم یک بازی نسبتاً آسان در زمین گرجستان و یک بازی بسیار سخت و سرنوشت ساز در زمین اسپانیا خواهند داشت . اسپانیا هم که با 13 امتیاز دوم است قبل از بازی برابر سوئد ، یک بازی خارج خانه برابر یونان 9 امتیازی خواهد داشت و همچنان روی کاغذ امیدوار به صعود به مرحله حذفی می باشد به شرط اینکه اسپانیا و کوزوو را شکست دهد و اسپانیا به سوئد هم ببازد!

در گروه سه هم سوئیس با سرگرم بودن ایتالیا به لیگ ملت های اروپا ، با دو پیروزی برابر ایرلند شمالی و لیتوانی 14 امتیازی شد و خودش را به لاجوردی پوشان رساند هرچند ایتالیایی ها بخاطر تفاضل گل بهتر همچنان صدرنشین هستند . دیدار 12 نوامبر سوئیس و ایتالیا در رم برای تعیین تیم اول گروه و صعود کننده مستقیم به جام جهانی سرنوشت ساز خواهد بود هرچند بعد از آن هم دو تیم یک بازی دیگر خواهند داشت .

در گروه چهارم رقابت برای کسب جایگاه دومی آنقدر نزدیک است که با وجود سرگرم بودن فرانسه در لیگ ملت های اروپا ، هیچ تهدیدی برای صدرنشینی 12 امتیازی این تیم به وجود نیامد! اوکراین ابتدا 2-1 در زمین فنلاند پیروز شد اما بعد در خانه با تساوی 1-1 برابر بوسنی متوقف گردید . بوسنی قبل از این دیدار 2-0 در زمین قزاقستان پیروز شد و فنلاند هم با همین نتیجه قزاقستان را در نورسلطان شکست داد . در این گروه بعد از فرانسه اوکراین با 9 ، فنلاند با 8 و بوسنی با 7 امتیاز رقابت نزدیکی برای رسیدن به مرحله حذفی دارند . فرانسه دو بازی دارد و اگر اتفاق عجیب و غریبی نیافتد صعود مستقیمش به جام جهانی تقریباً قطعی است ، اما در بین سه تیم دیگر اوکراین با وجود داشتن امتیاز بیشتر فقط یک بازی برایش مانده و بنابراین فنلاند و بوسنی که دو بازی دارند امیدوارتر هستند و در این بین بوسنیایی ها باز شرایط بهتری دارند و سرنوشتشان هم دست خودشان است چون هر دو بازی شان خانگی است و برابر فنلاند و اوکراین هم بازی خواهند کرد!

در گروه پنجم بلژیک هم سرش به لیگ ملت های اروپا گرم بود اما آنقدر از رقبایش فاصله گرفته که با 16 امتیاز در صدر جدول ، صعود مستقیمش به جام جهانی تقریباً قطعی است . نزدیک ترین تعقیب کننده های این تیم جمهوری چک و ولز هستند که ابتدا در پراگ به تساوی 2-2 رسیدند و بعد هم هر کدام یک پیروزی خارج از خانه برابر بلاروس و استونی کسب کردند . جمهوری چک فقط یک بازی دیگر برابر استونی دارد اما ولزی ها اول با بلاروس و در بازی آخر با بلژیک مسابقه خواهند داد که البته چون بازی بسیار سختی برای اژدهایان ولزی خواهد بود جمهوری چک همچنان امیدوار است با پیروزی برابر استونی و داشتن تفاضل گل بهتر نسبت به ولز ، و عدم نتیجه گیری احتمالی آنها برابر بلژیک ، خودشان به مرحله حذفی صعود کنند .

اما در گروه شش دانمارک با دو پیروزی برابر مولداوی و اتریش 24 امتیازی شد و صعودش را به جام جهانی قطعی کرد . اسکاتلند هم با دو پیروزی هرچند سخت برابر رژیم اشغالگر قدس و جزایر فاروئه ، با 17 امتیاز در رده دوم قرار دارد و شرایط بهتری نسبت به رژیم صهیونیستی 13 امتیازی برا رسیدن به مرحله حذفی دارد .

در گروه هفتم هلند با دو پیروزی برابر لتونی و جبل الطارق با 19 امتیاز در صدر جدول قرار گرفت ، نروژ بعد از تساوی برابر ترکیه ، مونتنگرو را شکست داد و 17 امتیازی شد و ترکیه هم با پیروزی برابر لتونی جمع اندوخته های خود را به 15 امتیاز رساند . در دو دور باقی مانده ترک ها دو بازی نسبتاً آسان برابر جبل الطارق و مونتنگرو خواهند داشت که باید هر دو را ببرند و بعد به انتظار پیروزی هلند برابر نروژ در آخرین بازی این گروه باشند .

در گروه هشتم روسیه با دو پیروزی برابر اسلوواکی و اسلوونی با 19 امتیاز در صدر جدول قرار گرفت و کرواسی هم بعد از پیروزی برابر قبرس با تساوی 2-2 برابر اسلوواکی متوقف شد و با 17 امتیاز در رده دوم ایستاد . این دو تیم حساب خودشان را از تیم های دیگر جدا کرده اند و بعد از بازی های آسانی که برابر قبرس و مالت خواهند داشت ، شب آخر در دیدار رودررو در زمین کراوسی تکلیف خودشان را برای تعیین رده های اول و دوم مشخص خواهند کرد .

در گروه نهم انگلستان ابتدا 5-0 آندورا را در هم کوبید اما در بازی بعدی در لندن با تساوی 1-1 برابر مجارستان متوقف شد و با 20 امتیاز در صدر جدول باقی ماند . لهستان با دو برد پیاپی برابر سان مارینو و آلبانی با 17 امتیاز در رده دوم قرار گرفت و آلبانی هم که پیش از باخت برابر لهستان ، مجارستان را شکست داده بود با 15 امتیاز سوم است و همچنان امید کمی به صعود دارد هر چند این تیم در شب ماقبل آخر میهمان انگلستانی است که شب آخر هم با سان مارینو بازی دارد و بنابراین بلیط صعود مستقیم به جام جهانی را باید برای آنها کنار بگذاریم . لهستان هم که با آندورا و مجارستان بازی دارد ، بنابراین باید کلی اتفاق عجیب و غریب بیافتد تا سرنوشت این گروه تغییر کند .

و در گروه ده آلمان با دو برد دیگر برابر رومانی و مقدونیه شمالی صعود خود را به جام جهانی قطعی کرد . اما رقابت فشرده برای رده دومی همچنان ادامه دارد . رومانی 13 امتیازی است ، مقدونیه شمالی و ارمنستان 12 امتیازی و ایسلند 8 امتیازی هم همچنان امید اندکی برای صعود دارد . شرایط رومانی بهتر از بقیه است چون اول در خانه با ایسلند بازی می کند و بعد هم در زمین لیختن اشتاین به میدان خواهد رفت ، در حالی که مقدونیه شمالی اول باید در ایروان بازی کند و در بازی آخز میزبان ایلند خواهد بود و ارمنستان هم بعد از بازی با مقدونیه شمالی میزبان ژرمن ها خواهد بود .
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات

***

کانال بنده در ایتا :

hahbamn@
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3362
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4698 بار
سپاس‌های دریافتی: 6996 بار

Re: در راه جام جهانی فوتبال 2022 قطر

پست توسط bamn »

دوباره سلام .

با برگزاری تعداد دیگری از بازی های انتخابی جام جهانی 2022 قطر ، تکلیف نزدیک به نیمی از بلیط های حضور در این مسابقات مشخص شده و مدعیان اصلی بدست آوردن بلیط های دیگر هم محدودتر شدند .

در منطقه آسیا ؛

در گروه اول مرحله سوم انتخابی ، تیم ملی فوتبال ایران با کسب دو پیروزی خارج از خانه برابر لبنان و سوریه ، با 16 امتیاز کماکان در صدر جدول گروه قرار دارد و برای صعود مستقیم به جام جهانی فقط به یک پیروزی دیگر از 4 مسابقه باقی مانده نیاز دارد . کره جنوبی هم با دو برد برابر امارات و عراق با 14 امتیاز در رده دوم گروه قرار گرفته و این تیم هم با کسب 5 امتیاز از چهار مسابقه پیش رو صعودش قطعی خواهد بود . در سایر دیدارهای این گروه عراق با تساوی برابر سوریه متوقف شد و امارات لبنان را شکست داد . به این ترتیب امارات با 6 امتیاز در رده سوم قرار گرفته و تیم های لبنان ، عراق و سوریه به ترتیب با 5 ، 4 و 2 امتیاز چهارم تا ششم هستند و کماکان امیداوار به راهیابی به مرحله حذفی .

در گروه دو عربستان با کسب یک امتیاز در زمین استرالیا و برد در زمین ویتنام ، با 16 امتیاز کماکان صدرنشین است . ژاپن با دو پیروزی 1-0 برابر ویتنام و عمان 12 امتیازی شد و به رده دوم صعود کرد ، در حالی که استرالیا در زمین چین هم با تساوی متوقف شد و با 11 امتیاز در رده سوم قرار گرفت . در دیگر دیدار این گروه عمان هم یک امتیاز در زمین چین گرفت و با 7 امتیاز در رده چهارم ایستاد ، چین با 5 امتیاز پنجم است و ویتنام بدون امتیاز در قعر جدول قرار گرفته و عملاً شانسی برای صعود به جام جهانی ندارد!

*

در قاره آفریقا ترکیب 10 تیم راه یافته به مرحله نهایی انتخابی این قاره مشخص شد ؛

در گروه یک الجزایر با وجود تساوی خانگی برابر بورکینافاسو با 14 امتیاز صعود کرد و بورکینافاسو با 12 امتیاز حذف شد . هرچند بورکینافاسو قبل از دیدار برابر الجزایر برابر نیجر هم با تساوی متوقف شده بود ، اما اختلاف زیاد تفاضل گل بهتر الجزایر نسبت به این تیم ، بورکینافاسو را محکوم به برد در زمین الجزایر کرده بود .

در گروه دو هم تفاضل گل نجات بخش روحی تونس بود! تونسی ها با وجود شکست در زمین گینه استوایی ، در بازی آخر برابر زامبیا پیروز شدند و با 13 امتیاز صعود کردند ، در حالی که گینه استوایی که تفاضل گل بسیار ضعیفی نسبت به تونس داشت و عملاً شانس صعود خود را در پیروزی زامبیا می دید ، با قطعی شدن پیروزی تونس در بازی همزمان ، روحیه خود را باخت با تساوی برابر موریتانی و کسب 11 امتیاز از صعود بازماند .

در گروه سوم هم کیپ ورد شگفتی ساز حریف نیجریه با تجربه نشد و با وجود تساوی دو تیم در زمین نیجریه ، این تیم نیجریه بود که با 13 امتیاز صعود کرد و کیپ ورد با 11 امتیاز حذف شد .

در گروه چهار ، کامرون بازی سرنوشت ساز آخر برابر ساحل عاج قدرتمند را پیروز شد و با 15 امتیاز صعود کرد و ساحل عاج با 13 امتیاز حذف شد .

در گروه پنج مالی با کسب دو برد پیاپی 16 امتیازی شد و صعود کرد در حالی که نزدیک ترین تعقیب کننده اش اوگاندا از دو بازی آخر فقط به یک تساوی رسید و 9 امتیازی شد .

در گروه شش مصر با 14 امتیاز صعود کرد در حالی که سه تیم دیگر گروه بخاطر رقابت نزدیکی با هم داشتند و امتیاز شکنی کردند نتوانستند این تیم را به چالش بکشند .

در گروه هفت غنا دست به کار بزرگی زد و با وجود اینکه در بازی ماقبل آخر با تساوی برابر اتیوپی متوقف شد ، توانست در بازی سرنوشت ساز آخر آفریقای جنوبی را شکست دهد و امتیاز و هم تفاضل با این تیم ، به لطف گل زده بیشتر صعود کند .

در گروه هشت سنگال که صعودش از قبل مسجل شده بود با کسب 16 امتیاز راهی مرحله بعد شد .

در گروه نه هم مراکش از پیش صعود کرده تبدیل به تنها تیمی شد که در این مرحله امتیازی از دست نداد و با 18 امتیاز کامل صعود کرد .

اما در گروه ده جمهوری دموکراتیک کنگو در دو بازی آخر شگفتی ساز شد و با پیروزی برابر دو مدعی اصلی یعنی تانزانیا و بنین و کسب 11 امتیاز صعود کرد در حالی که بنین با 10 و تانزانیا با 8 امتیاز حذف شدند .

*

در منطقه کونکاکاف ؛

مهمترین اتفاق این بود که مکزیک با دو باخت پیاپی برابر آمریکا و کانادا صدر جدول را از دست داد و موقعیتش در جدول متزلزل شد . در این منطقه کانادا با 16 امتیاز صدرنشین است . آمریکا با 15 امتیاز در رده دوم قرار دارد . مکزیک و پاناما 14 امتیازی هستند ، در نیمه پایینی جدول هم به ترتیب کاستاریکا با 9 ، جامائیکا با 7 ، السالوادور با 6 و هندوراس با 3 امتیاز ، بتدریج شانسشان برای صعود کمرنگ تر می شود .

*

در منطقه آمریکای جنوبی ؛

آرژانتین با برد اروگوئه و تساوی برابر برزیل ، 29 امتیازی شد و صعودش را به جام جهانی به دنبال برزیل 35 امتیازی قطعی کرد . اکوادور هم با دو برد برابر ونزوئلا و شیلی 23 امتیازی شد و خودش را تا حدودی از تیم های پایین تر جدا کرد ، جایی که کلمبیا و پرو 17 امتیازی ، شیلی و اروگوئه 16 امتیازی ، بولیوی 15 امتیازی و پاراگوئه 13 امتیازی رقابت بسیار نزدیکی با هم دارند و فقط ونزوئلا 7 امتیازی در قعر جدول است که دیگر امید زیادی برای صعودش نیست .

*

و اما در قاره اروپا ؛

در گروه یک ، صربستان دست به کار بزرگی زد و با برتری در زمین پرتغال و کسب 20 امتیاز راهی جام جهانی شد و پرتغال به مرحله حذفی راه یافت .

در گروه دو ، سوئد با یک باخت بدموقع در زمین گرجستان برتری امتیازی اش را برابر اسپانیا از دست داد و در بازی آخر هم مغلوب این تیم شد تا ماتادورها با 19 امتیاز به جام جهانی صعود کنند و سوئد با 15 امتیاز راهی مرحله حذفی شود .

در گروه سه هم اتفاق عجیبی افتاد و ایتالیا بعد از توقف برابر سوئیس در بازی خانگی ، در دیدار آخر در زمین ایرلند شمالی هم با تساوی متوقف شد تا سوئیسی ها که در بازی آخر بلغارستان را شکست دادند با 18 امتیاز راهی جام جهانی شوند و لاجوردی پوشان خودشان را در مرحله حذفی ببینند .

در گروه چهار فرانسه از پیش صعود کرده با 18 امتیاز راهی جام جهانی شد و اوکراین با 12 امتیاز به مرحله حذفی راه یافت . بزرگترین ناکام دو شب آخر این گروه بوسنی و هرزگوین بود که در دو دیدار خانگی مغلوب فنلاند و اوکراین شد و 7 امتیازی باقی ماند .

در گروه پنج هم بلژیک با برتری برابر استونی صعود خود را به جام جهانی قطعی کرد و شب آخر یک امتیاز تقدیم ولز نمود و 20 امتیازی شد . ولزی ها هم با 15 امتیاز همراه با جمهوری چک 14 امتیازی راهی مرحله حذفی شدند . نکته جالب اینکه ولز و جمهوری چک در لیگ اروپا هم شرایط نزدیکی داشتند و حتی اگر ولز شب آخر به بلژیک می باخت و بخاطر تفاضل گل کمتر نسبت به جمهوری چک سوم می شد ، باز هر دو تیم به مرحله حذفی راه پیدا می کردند!

در گروه ششم دانمارک از پیش صعود کرده با برد برابر فرزند خودش (جزایر فاروئه) و باخت برابر اسکاتلند 27 امتیازی شد . اسکاتلند هم با 23 امتیاز به همراه اتریش 16 امتیازی راهی مرحله حذفی شد . رژیم اشغالگر قدس هم 16 امتیازی شد و بخاطر گل زده بیشتر نسبت به اتریش (با تفاضل گل برابر) در رده سوم گروه قرار گرفت اما چون در لیگ اروپا حضور نداشت نتوانست امتیاز لازم برای صعود به مرحله حذفی را کسب کند .

در گروه هفتم هلند با کسب 23 امتیاز به جام جهانی صعود کرد و ترکیه با 21 امتیاز راهی مرحله حذفی شد . ناکام دو شب آخر این گروه نروژ بود که ابتدا برابر لتونی با تساوی متوقف شد و شب آخر هم به هلند باخت و با 18 امتیاز سوم شد .

در گروه هشتم کرواسی بازی بزرگ شب آخر برابر روسیه را برد و با 23 امتیاز راهی قطر شد و میزبان دوره قبلی جام جهانی با 22 امتیاز به مرحله حذفی رفت .

در گروه نهم همه چیز طبق پیشبینی ها بود و اتفاق عجیب و غریبی نیافتاد! انگلستان با 26 امتیاز راهی جام جهانی شد و لهستان با 20 امتیاز به مرحله حذفی صعود کرد .

اما در گروه دهم مقدونیه شمالی شگفتی ساز شد! در این گروه آلمان از پیش صعود کرده با 27 امتیاز صدرنشین شد و مقدونیه شمالی با دو برد شیرین و قاطع برابر ارمنستان و ایسلند با 18 امتیاز صعود کرد . رومانی ناکام بزرگ این گروه بود که در بازی ماقبل آخر در زمین خود برابر ایسلند متوقف شد و با وجود پیروزی شب آخر برابر لیختن اشتاین با 17 امتیاز سوم شد و از صعود به مرحله حذفی بازماند . نکته عجیب دیگر این گروه ارمنستان بود که سه بازی اول خود را برد و شگفتی ساز گروه نام گرفت اما در 7 بازی بعدی هیچ بردی بدست نیاورد و در نهایت با 12 امتیاز چهارم شد .

قرعه کشی مراحل حذفی در دو قاره آفریقا و اروپا هنوز انجام نگرفته . در قاره آفریقا که قرعه ها کاملاً شانسی خواهند بود ، اما در قاره اروپا براساس امتیاز بندی ها پرتغال ، اسکاتلند ، ایتالیا ، روسیه ، سوئد و ولز در سبد یک ، و ترکیه ، لهستان ، مقدونیه شمالی ، اوکراین ، اتریش و جمهوری چک در سبد دو ، قرار گرفته اند و تیم ها هر سبد صرفاً با تیم های سبد دیگر در مرحله اول حذفی هم قرعه خواهند شد .
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات

***

کانال بنده در ایتا :

hahbamn@
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3362
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4698 بار
سپاس‌های دریافتی: 6996 بار

Re: در راه جام جهانی فوتبال 2022 قطر

پست توسط bamn »

با سلام مجدد .
رفتیم جام جهانی!
در ادامه رقابت های انتخابی جام جهانی 2022 قطر در منطقه آسیا ، تیم ملی فوتبال کشورمان با برتری یک به صفر برابر عراق در ورزشگاه آزادی ، صعود مستقیم خود به جام جهانی را قطعی کرد . تیم ایران در دیگر بازی خود هم با همین نتیجه امارات را در ورزشگاه آزادی شکست داد . هر دو گل ایران در این دو مسابقه را مهدی طارمی به ثمر رساند . در دیگر دیدارهای گروه یک مرحله سوم انتخابی منطقه آسیا ، کره جنوبی با دو پیروزی خارج از خانه برابر لبنان و سوریه ، 20 امتیازی شد و پایین تر از ایران 22 امتیازی صعودش به جام جهانی را قطعی کرد . امارات هم با 2 گل سوریه را شکست داد و لبنان در زمین خود با تساوی 1-1 برابر عراق متوقف شد . در این گروه رقابت برای قرار گرفتن در رده سوم و صعود به مرحله پلی آف بین سه تیم امارات ، لبنان و عراق ادامه دارد . با اینکه امارات 9 امتیازی روی کاغذ نسبت به لبنان 6 امتیازی و عراق 5 امتیازی شرایط بهتری دارد ، اما بازی های باقی مانده به نحوی است که هر اتفاقی ممکن است رخ دهد! امارات ابتدا در دوحه میهمان عراق خواهد بود و در بازی آخر میزبان کره جنوبی ، لبنان هم ابتدا از سوریه حذف شده پذیرایی می کند و در بازی آخر میهمان ایران خواهد بود ، و عراق هم در بازی آخر خود با سوریه مسابقه می دهد . در این بین رقابت صدرنشینی بین ایران و کره جنوبی کماکان ادامه دارد . تیم ملی فوتبال کشورمان روز 24 مارس (4 فروردین ماه 1401) در سئول میهمان کره جنوبی خواهد بود و در صورت برتری صدرنشینی اش قطعی خواهد شد اما در صورت تساوی یا شکست ، تکلیف صدرنشینی به روز آخر کشیده خواهد شد .

اما در گروه دوم ژاپن که در آغاز مسابقات شروع بدی داشت ، با دو پیروزی خانگی 2-0 برابر چین و عربستان 18 امتیازی شد و کماکان پایین تر از عربستان 19 امتیازی در رده دوم گروه باقی ماند . عربستان که شکستش برابر ژاپن اولین باختش در این مسابقات بود ، پیش از آن با یک گل عمان را مغلوب کرده بود . استرالیا هم بعد از پیروزی 4-0 برابر ویتنام ، در زمین عمان با تساوی 2-2 متوقف شد و با 15 امتیاز در رده سوم قرار گرفت ، لیکن با این تساوی عمان آخرین شانس خود برای صعود به جام جهانی را از دست داد تا رقابت برای صعود به جام جهانی یا مرحله پلی آف منحصر به سه تیم بالای جدول شود . عمان با 8 ، چین با 5 و ویتنام با 3 امتیاز ، دیگر هیچ شانسی برای صعود ندارند . در عین حال رقابت های این گروه در دو روز باقی مانده چندان به نفع استرالیا نخواهد بود! این تیم ابتدا میزبان ژاپن خواهد بود و در بازی آخر در زمین عربستان به میدان می رود ، در حالی که عربستان و ژاپن هر کدام یک بازی نچندان دشوار برابر چین و ویتنام خواهند داشت و باید اتفاقات عجیب و غریبی رخ دهد تا استرالیا مستقیماً به جام جهانی صعود نماید!

*

در منطقه کونکاکاف هم رقابت های دور سوم انتخابی با برگزاری سه دور مسابقه دیگر برگزارشد که در حساس ترین دیدار کانادا با دو گل آمریکا را شکست داد . در حالی که در ادوار قبلی انتخابی جام جهانی معمولاً رقابت اصلی و صدرنشینی بین مکزیک و آمریکا بود ، این دوره کانادایی ها هم حسابی خودی نشان داده اند! در این منطقه در حال حاضر کانادا با 25 امتیاز صدرنشین است و برای صعود مستقیم به جام جهانی بدون در نظر گرفتن سایر رقابت ها ، فقط به 2 امتیاز دیگر از سه مسابقه باقی مانده احتیاج دارد . آمریکا و مکزیک هر دو 21 امتیازی هستند ، و پاناما 17 و کاستاریکا 16 امتیازی هم همچنان چشم به صعود دارند .

*

در منطقه آمریکای جنوبی هم برزیل با تساوی 1-1 برابر اکوادور و برتری 4-0 برابر پاراگوئه ، با 39 امتیاز کماکان صدرنشین ماند و آرژانتین هم با دو پیروزی برابر شیلی و کلمبیا و 35 امتیاز در رده دوم قرار دارد . صعود این دو تیم قبلاً قطعی شده بود . اما رقابت برای بلیط های باقی مانده همچنان داغ است! اکوادور بعد از تساوی برابر برزیل ، برابر پرو هم متوقف شد و با 25 امتیاز در رده سوم قرار گرفت . اکوادور اگر پرو را برده بود صعودش به جام جهانی قطعی می شد . اروگوئه با دو پیروزی برابر پاراگوئه و ونزوئلا 22 امتیازی شد و امیدش را برای صعود بیشتر کرد . پرو 21 امتیازی ، شیلی 19 امتیازی و حتی کلمبیا 17 امتیازی هم کماکان چشم به صعود دارند .

*

رقابت های حذفی نهایی منطقه آفریقا قرعه کشی شده و 24 تا 29 مارس برگزار خواهد شد و تیم ها به این شکل حریف مستقیم خود را شناخته اند : مصر با سنگال ، کامرون با الجزایر ، غنا با نیجریه ، جمهوری دموکراتیک کنگو با مراکش ، و مالی با تونس مصاف خواهند داد .

*

و در مرحله حدفی قاره اروپا هم که مسابقات آن 24 تا 29 مارس خواهد بود ؛ بلیط اول به برنده رقابت برنده اسکاتلند و اوکراین ، و برنده ولز و اتریش خواهد رسید . بلیط دوم جام جهانی را برنده رقابت برنده روسیه و لهستان ، و سوئد و جمهوری چک بدست خواهد آورد ، و بلیط سوم هم به برنده رقابت برنده ایتالیا با مقدونیه شملی و پرتغال با ترکیه خواهد رسید .
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات

***

کانال بنده در ایتا :

hahbamn@
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3362
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4698 بار
سپاس‌های دریافتی: 6996 بار

Re: در راه جام جهانی فوتبال 2022 قطر

پست توسط bamn »

با عرض سلام مجدد و تبریک سال جدید و قرن جدید .

با برگزاری تعدادی مسابقه دیگر ، مسیر پر پیچ و خم و طولانی انتخابی جام جهانی 2022 فوتبال قطر به آخرین مراحل خود رسیده و در کل دنیا فقط 6 بازی دیگر تا تکمیل شدن لیست راه یافتگان فاصله داریم! البته قرار است قرعه کشی جام جهانی همین فردا (12 فروردین ماه) برگزار شود و فیفا خودش را معطل سه جای خالی باقی مانده نخواهد کرد!

در گروه یک مرحله سوم انتخابی منطقه آسیا ، تیم ملی فوتبال کشورمان با دو گل از کره جنوبی در سئول شکست خورد و اما در آخرین دیدارش در مشهد که حواشی تلخی هم به دنبال داشت ، با دو گل لبنان را شکست داد و با توجه به شکست 1-0 کره برابر امارات ، به عنوان تیم صدرنشین با 25 امتیاز راهی جام جهانی شد و کره جنوبی هم با کسب 23 امتیاز در رده دوم ایستاد و راهی قطر گردید . امارات پیش از پیروزی بر کره مغلوب عراق شده بود بنابراین عراقی ها امید زیادی برای صعود به مرحله حذفی داشتند اما توقف 1-1 برابر سوریه در دیدار آخر باعث شد تا این شانس را از دست بدهند . یعنی حتی اگر امارات موفق به شکست کره هم نمی شد باز به مرحله حذفی می رسید! سوریه پیش از مسابقه با عراق در یک دیدار تشریفاتی 3-0 لبنان را شکست داده بود . در این گروه بعد از امارات 12 امتیازی ، عراق با 9 ، سوریه و لبنان هر کدام با 6 امتیاز چهارم تا ششم شدند .

در گروه دوم عربستان ابتدا با تساوی 1-1 در زمین چین متوقف شد اما در بازی آخر با یک گل استرالیا را شکست داد . ژاپن هم در بازی ماقبل آخر در سیدنی با دو گل استرالیا را مغلوب کرد و سپس با تساوی 1-1 خانگی برابر ویتنام صدر جدول را از دست داد . عمان هم دو برد بی فایده برابر ویتنام و چین بدست آورد . در این گروه عربستان با 23 و ژاپن با 22 امتیاز به جام جهانی صعود کردند و استرالیا با 15 امتیاز راهی مرحله حذفی شد . عمان با 14 ، چین با 6 و ویتنام با 4 امتیاز چهارم تا ششم شدند .

*

در مرحله نهایی انتخابی منطقه آفریقا ، سنگال ، کامرون ، غنا ، مراکش و تونس با پیروزی برابر حریفان خود به جام جهانی راه یافتند . عجیب ترین رقابت بین دو تیم کامرون و الجزایر اتفاق افتاد . الجزایر در دیدار رفت با یک گل در زمین کامرون پیروز شد ، اما در دیدار برگشت این کامرون بود که 2-1 در زمین الجزایر به پیروزی رسید! مسابقه برگشت در پایان 90 دقیقه با پیروزی 1-0 کامرون تمام شد و کار به وقت اضافه کشید ، ابتدا الجزایر در دقیقه 118 گل تساوی را زد و در شرایطی که همه کار را تمام شده می دانستند کامرون در آخرین ثانیه ها گل دوم را زد و با قانون گل زده بیشتر در خانه حریف راهی جام جهانی شد!

*

در منطقه کونکاکاف ، کانادا ، مکزیک و آمریکا به ترتیب با کسب 28 ، 28 و 25 امتیاز راهی جام جهانی شدند و کاستاریکای 25 امتیازی هم بخاطر تفاضل گل کمتر نسبت به آمریکا به مرحله حذفی صعود کرد . کاستاریکا در سه بازی آخر کولاک کرد و توانست با سه برد پیاپی برابر کانادا ، السالوادور و آمریکا در رده چهارم قرار بگیرد . پاناما که شانس زیادی برای صعود به مرحله حذفی داشت از سه بازی آخر فقط 4 امتیاز گرفت و با 21 امتیاز پنجم شد . جامائیکا با 11 ، السالوادور با 10 و هندوراس هم 4 امتیاز ششم تا هشتم شدند .

*

در منطقه آمریکای جنوبی هم برزیل با 45 ، آرژانتین با 39 ، اروگوئه با 28 و اکوادور با 26 امتیاز اول تا چهارم شدند و به جام جهانی صعود کردند . البته مسابقه برگشت برزیل و آرژانتین که در دقایق اولیه نیمه تمام ماند همچنان تکلیفش مشخص نشده اما نتیجه آن هیچ تاثیری در رده بندی فوق نخواهد داشت! پرو هم با 24 امتیاز پنجم شد و به مرحله حذفی رفت . کلمبیا با 23 ، شیلی با 19 ، پاراگوئه با 16 ، بولیوی با 15 ، و ونزوئلا با 10 امتیاز ششم تا دهم شدند و شانس حضور در جام جهانی 2022 را از دست دادند .

*

اما مسابقات منطقه اقیانوسیه هم مثل برق و باد شروع و تمام شد و همانطور که از قبل هم مشخص بود زلاندنو به عنوان نماینده این منطقه انتخاب و به مرحله حذفی راه یافت .

*

و در قاره اروپا ، روسیه که بخاطر حمله به اوکراین محروم شد ، به همین دلیل لهستان بدون مسابقه با روسیه برنده اعلام و به مصاف سوئدی رفت که جمهوری چک را شکست داده بود و لهستان این مسابقه را 2-0 برد و راهی جام جهانی شد . اما مهمترین اتفاق شکست ایتالیای قهرمان اروپا برابر مقدونیه شمالی با نتیجه 1-0 آن هم در زمبن خود و در شهر پالرمو بود! هرچند مقدونیه شمالی نتوانست شگفتی را کامل کند و در دیدار دوم با دو گل مغلوب پرتغال شد که ترکیه را 3-1 شکست داده بود . اما در دیگر گروه این مرحله ولز 2-1 اتریش را شکست داد و باید منتظر برگزاری دیدار اسکاتلند و اوکراین بماند چون بخاطر شرایط جنگی تیم ملی فوتبال اوکراین نمی توانست به موقع خودش را به اسکاتلند برساند و این مسابقه به تعویق افتاد .

*

6 مسابقه باقی مانده که اول کار گفتم ، یکی دیدار تشریفاتی اما حیثیتی برزیل و آرژانتین است ، در قاره آسیا هم ابتدا امارات و استرالیا با هم مسابقه می دهند و سپس برنده آنها به مصاف پرو خواهد رفت . کاستاریکا و زلاندنو هم بر سر دیگر سهمیه بین قاره ایی مسابقه خواهند داد ، ولز هم باید منتظر برنده مسابقه اوکراین و اسکاتلند باشد .

*

همانطور که گفتم فردا شب قرعه کشی جام جهانی است و ایران در سبد سوم قرار گرفته و باید دید چه قرعه ایی نصیبمان خواهد شد؟
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات

***

کانال بنده در ایتا :

hahbamn@
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3362
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4698 بار
سپاس‌های دریافتی: 6996 بار

Re: در راه جام جهانی فوتبال 2022 قطر

پست توسط bamn »

خب ، این هم از گروه بندی جام جهانی 2022 قطر :

(اعداد داخل پرانتز مقابل نام تیم ها ، رتبه فعلی آنها در رنکینگ فیفا می باشد)


گروه 1 : قطر (51) - اکوادور (46) - سنگال (20) - هلند (10)

گروه 2 : انگلیس (5) -
ایران (21) - آمریکا (15) - برنده پلی آف آخر اروپا { ولز (18) - اسکاتلند (39) - اوکراین (27) }

گروه 3 : آرژانتین (4) - عربستان (49) - مکزیک (9) - لهستان (26)

گروه 4 : فرانسه (3) - برنده پلی آف بین قاره ایی آسیا و آمریکای جنوبی {
پرو (22) - استرالیا (42) - امارات (68) } - دانمارک (11) - تونس (35)

گروه 5 : اسپانیا (7) - برنده پلی آف بین قاره ایی اقیانوسیه و کونکاکاف {
کاستاریکا (31) - زلاندنو (101) } - آلمان (12) - ژاپن (23)

گروه 6 : بلژیک (2) - کانادا (38) - مراکش (24) - کرواسی (16)

گروه 7 : برزیل (1) - صربستان (25) - سوئیس (14) - کامرون (37)

گروه 8 : پرتغال (8) - غنا (60) - اروگوئه (13) - کره جنوبی (29)
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات

***

کانال بنده در ایتا :

hahbamn@
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3362
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4698 بار
سپاس‌های دریافتی: 6996 بار

Re: در راه جام جهانی فوتبال 2022 قطر

پست توسط bamn »

تصویر
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات

***

کانال بنده در ایتا :

hahbamn@
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”