Scarabée ؛ جدیدترین خودرو زرهی ساخت کمپانی Arquus

در اين بخش مي‌توانيد در مورد خودروهاي نظامي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Novice Poster
Novice Poster
پست: 74
تاریخ عضویت: شنبه 18 خرداد 1392, 7:34 pm
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 121 بار
تماس:

Scarabée ؛ جدیدترین خودرو زرهی ساخت کمپانی Arquus

پست توسط arteash »

 
تصویر
 
کمپانی Arquus فرانسه جزییات جدیدی از خودرو زرهی سبک جدید خود با نام Scarabée منتشر کرده است. این خودرو زرهی که برای انجام عملیات های شناسایی در میدان نبرد طراحی شده با قفل کردن اکسل های جلو و عقب خود می تواند از فضاهای تنگ و باریک عبور کرده و مانند یک خرچنگ به شکل مورب حرکت کند. این توانایی به خودرو زرهی Scarabée  امکان می دهد تا به سمت جلو و برای داشتن دید به یک فضای خاص حرکت کند بدون اینکه جناحین یا قسمت عقب خود را در معرض دید قرار دهد جایی که زره خودرو ضعیف تر و نازک تر از بقیه نقاط است.
تصویر
Scarabée همچنین می تواند تنها در دایره ای به شعاع ۳۶ فوت دور بزند. این خودرو ۸ تن وزن داشته و چهار خدمه شامل یک راننده و سه مسافر دارد و ترکیب چرخ های آن  ۴×۴ است. خودرو زرهی Scarabée می تواند از شیب های ۶۰ درجه بالا رفته، از حفره هایی به طول ۲.۹ فوت عبور کرده و از میان آب هایی تا عمق ۳ فوت نیز بگذرد. همچنین این خودرو امکان نقل و انتقال با C-130J Super Hercules، A-400M Atlas و هواپیماهای باربری بزرگ تر در مقیاس نظامی را دارد. کمپانی Arquus که در ابتدا Renault Trucks Defense نام داشت، این خودرو را به عنوان اولین خودرو هیبریدی الکتریکی نظامی در فرانسه، ناتو و حتی جهان ساخت.
تصویر
تصویر
این خودرو از یک موتور V6 با توان تولید ۳۰۰ اسب بخار نیرو یک موتور الکتریکی با توان خروجی ۷۰ کیلوواتی سود می برد. در حالی که این ویژگی ها، انرژی الکتریسیته مضاعفی را برای تامین نیروی مورد نیاز سنسورها و سلاح ها ممکن می سازد، همزمان باعث می شوند که خودرو زرهی Scarabée کمتر در چشم قرار داشته و راحتتر مخفی شود. این خودرو طوری طراحی شده که بتواند ماموریت های خود را از طریق قابلیت های پنهانکاری و نه راداری انجام دهد.
تصویر
تصویر
خودرو زرهی Scarabée با ارتفاع کم می تواند تنها با موتور الکتریکی نیز حرکت کند و بدین ترتیب ردپای صوتی و مادون قرمز آن کاهش می یابد زیرا بی سروصاتر بوده و سنسورهای تصویربرداری مادون قرمز کار دشوارتری برای شناسایی آن دارند. در حالی که Arquus در حال بازاریابی برای فروش خودرو زرهی جدید خود به شکل غیرمسلح است، خریداران آینده آن را با انواع سنسورها و سلاح ها تجهیز خواهند کرد.


منبع: [External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “خودروهاي نظامي”