آشنایی با توپ خود کششی Sh2

در اين بخش مي‌توانيد در مورد تسليحات سنگين و توپخانه‌اي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 145
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۵ آبان ۱۳۸۷, ۱:۱۸ ق.ظ
محل اقامت: Bushehr
سپاس‌های ارسالی: 2383 بار
سپاس‌های دریافتی: 1119 بار
تماس:

آشنایی با توپ خود کششی Sh2

پست توسط M.Lawyer »

هویتزر خود کششی SH2 که 122 میلیمتری است و توسط کارخانه NORINCO طراحی و ساخته شده است.
هویتزر خود کششی SH2 توسط کارخانه NORINCO طراحی و در سال ۲۰۰۷ در تاریخ ۱۸ تا ۲۲ فوریه در نمایشگاه بین المللی دفاعی (IDEX 2007) معرفی شده است.
این هویتزر با هدف صادرات و همچنین بکارگیری در نیروهای هوابرد و تفنگداران دریائی چین عرضه شده و از زمان معرفی روی خط تولید قرار گرفته است.

SH2 مجهز به توپ ۱۲۲میلیمتری بانام PL96 که همان کپی چینی توپ معروف Soviet D-30 می باشد که یکی از پرطرفدار ترین توپ ها در چین محسوب می شود و در تیپ ۸۹ و ۸۹ نوع SPHs با کالیبر ۱۲۲ میلیمتر نیز استفاده می گردد.

[External Link Removed for Guests]

SH2 همچنین با مهمات D-30 سازگاری کامل دارد :
این توپ قابلیت پرتاب تا سقف ۲۲ کیلومتر مهمات تغییر یافته ((ERFB-HB)) کارخانه NORINCO و تا سقف ۲۷ کیلومتر موشکها را ((ERFB-RA)) دارا می باشد .
البته در سال ۲۰۰۱ روسیه تایید کرد است که چین به انواع مهمات هدایت شونده دست پیدا کرده و از این رو می توان این مهمات ها را نیز جزو مهمات SH2 نیز محسوب کرد.

SH2 بر روی یک کامیون ۶X۶ با موتور دیزل و توان ۲۱۵ اسب بخار که میتوان استنباط کرد الهام گرفته شده از خودروی HMMWV با دیزاین جدید می باشد .
توان تولیدی موتور به هر ۶ منتقل میگردد همچنین دارای قابلیت *central tyre inflation system نیز می باشد.
حداکثر سرعت این کشنده ۹۰ کیلومتر در جاده و دارای شعاع گردشی کمتر از ۱۳ متر و همچنین قابلیت تحمل شیب ۶۰٪ عمودی نیز می باشد.
SH2 دارای دو جک تثبیت کننده هیدرولیکی در عقب می باشد که در هنگام شلیک مانع از عق نشینی خودرو می شود این دو جک در زمانی کمتر از ۱ دقیقه در حالت آماده به کار قرار می گیرند .

[External Link Removed for Guests]

کارخانه سازنده SH2 مدعی می شود از لحضه توقف خودرو تنها ۲ دقیقه طول خواهد کشید تا شش گلوله شلیک و خودرو به حالت اولیه خود باز گردد.
SH2 مجهز به سیستمهای الکترونیکی روز ماننده : سیستم کنترل آتش سیستم موقعیت یابی و ناوبری جهانی GPS و همچنین هدف یابی ماهواری ای می باشد این سیستمها به صورت مدولار طراحی شده و به آسانی قابل نگهداری و توسعه و تعویض می باشند.
همچنین این کشنده مدرن مجهز به NBC protection system * نیز میباشد. این هویتزر پیشرفته را میتوان با هواپیماهای باری مانند IL-76 و Y-8 جابجا کرد.


[External Link Removed for Guests]

central tyre inflation system
* سیستم کنترل باد تایر مرکزی.

NBC protection system
*سیستم حفاظت از جان سرنشین در قبال تسلیحات هسته ای و بیولوژیکی و شیمیائی که دارای سه لایه محافظت شده و غیر قابل نفوذ بخارهای سمی میباشد.

[External Link Removed for Guests]

منابع:
[External Link Removed for Guests]
en.wikipedi
military-today
en.valka
bbs.indepla
نویسنده و مترجم :
فرشاد.ح
military-war.blogfa.com
 The Glory and Greatness of a Man Depends on Three Things ... Good Speech*Good Idea*Good Deed [External Link Removed for Guests]


 
 
 
 
ارسال پست

بازگشت به “تسليحات سنگين و توپخانه‌اي”