آموزش تصویری share کردن GPRS پاکت پی سی (PPC) با کامپیوتر

در اين بخش مي‌توانيد درباره برنامه‌ها و نرم‌افزارهاي ويندوز موبايل و ويندوز فون به تبادل نظر بپردازيد

مدیران انجمن: Professional, شوراي نظارت

ارسال پست
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 275 بار
سپاس‌های دریافتی: 1290 بار
تماس:

آموزش تصویری share کردن GPRS پاکت پی سی (PPC) با کامپیوتر

پست توسط Professional »

سلام عزیزان.
در این تاپیک می خوام نحوه به اشتراک گذاشتن اینترنت پاکت پی سی مخصوصا GPRS را با کامپیوتر با استفاده از کابل USB به شما آموزش بدهم.این مطلب توسط خودم نوشته شده پس لطفا در صورتی که قصد کپی کردن آن رو دارید حتما منبع را هم ذکر کنید.

تصویر

نکته: این روش تا 90 درصد جلو رفته و 10 درصد بقیش هم با یاری خدا و کمک شما دوستان در همین تاپیک حل هواهد شد چون متاسفانه من وقت زیادی برای کار کردن روی این موضوع ندارم.حالا موقع اموزش قسمتی که نیازمند کمک شما هست رو میگم.
:(

برای استفاده از این روش باید یک نسخه از برنامه usbmodem-by Professional را از تاپیک زیر دانلود کنید:
[External Link Removed for Guests]

اینم یک لینک کمکی:

قبل از شروع آموزش بگم که این روش بسیار کامل هست و اگرچه من فقط برای ارتباز با کابل این آموزش رو بهتون میدم ولی شما با خواند فایل pdf انگلیسی همراه برنامه خواهید توانست اینترنت گوشیتون رو که یا GPRS هست یا EDGE که البته نوع دوم هنوز در ایران نیومده به وسیله کابل USB یا بلوتوث (bluetooth) و یا حتی مادون قرمز ( infrared) با کامپیوتر شخصیتون به اشتراک بذارید.

همچنین می تونید از این روش در کامپیوترهای دارای سیستم عامل های ویندوز - لینوکس و Mac استفاده کنید.
[ دست نوشته های من: [External Link Removed for Guests]] - [[External Link Removed for Guests]

Every Thing That U Feel,Is Every Thing That I Feel
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Professional »

مرحله اول: (نصب usb modem روی پاکت پی سی خودتون و آشنایی با محیط برنامه)

تصویر

پس از باز کردن پوشه برنماه ای که دانلود کردید فایل های USBModem.CAB و USBModemLauncher.CAB
را به ترتیب روی گوشی نصب کنید.
برنامه نصب شده و آماده استفاده هست.

هیمن طور که می بینید الآن گوشی من به GPRS وصل هست:

تصویر

برای اجرای برنامه به progrmas برید و USB Modem رو همون طور که در شکل زیر مشخص هست اجرا کنید:

تصویر

همان طور که مشاده می کنید شما 3 نه گزینه برای استفاده دارید که من براتون اولی که همون USB هست رو آموزش خواهم داد. پس از انتخاب گزینه مورد نظرتون از سمت چپ پایین روی گزینه enable کلیک کنید.
همچنین گزینه ای به نام enable automatically on start رو مشاهده می کنید که بهتره غیر فعال باشه تا خودتون هر وقت خواستید برنامه رو فعال کنید.

تصویر

در حال حاضر برنامه فعال شده و باید تنظیمات pc رو انجام بدهیم. :-)

تصویر
[ دست نوشته های من: [External Link Removed for Guests]] - [[External Link Removed for Guests]

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Professional »

مرحله دوم: (نصب برنامه usb modem روی کامپیوتر)

1.با اکانت Administrator وارد سیستم خودتون بشید. :-)

2.گوشی رو به pc متصل کنید.(برنامه باید غیر فعال باشه)

3.با توجه به پست قبلی برنامه رو اجرا و فعال کنید.

4.پنجره ای که به شما میگه یک سخت افزار جدید شناختم ظاهر میشه .با توجه به شکل زیر گزینه No, not this time را انتخاب کنید و next رو بزنید.

تصویر

5.با توجه به شکل زیر گزینه Install from a list or specific location را انتخاب کنید و next رو بزنید:

تصویر

6.پنجره ای باز میشه به نام Please choose your search and installation options که باید مشخص کنید درایور usb modem رو از کجا نصب کنه:

تصویر

من پوشه برنامه را روی desktop کپی کردم.
تیک گزینه Search removable media رو بردارید و از روی browse زیر شاخه drivers رو بعد هم windows رو پیدا کنید.( در پوشه درایور فایل های مربوط به ویندوز - لینوکس و mac موجود هست که ما با ویندوز کار داریم)

تصویر

سپس next رو برنید:

تصویر

7.این جا به شما یک اعلان میده که مطمئنید از نصب این درایور؟ روی گزینه continu anyway کلیک کنید تا نصب درایور انجام بشه:

تصویر

8.درایور برنامه با موفقیت نصب شد روی finish کلیک کنید.
پس از این پنجره ای باز میشه و میگه “Your new hardware is installed and ready to use”..

ادامه دارد.....

(سخت که نبود تا اینجا؟ :hello: :yahoo: :thumbsup: )

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Professional »

مرحله سوم: (نحوه ایجاد connection در PC برای ارتباط با گوشی)

1.اول از همه باید یک connection در کامپیوتر بسازید.برای این کار به control panel برید و بعد روی Network Connections کلیک کنید.

2.روی creat a new connection کلیک کنید تا wizard مربوطه باز بشه.

تصویر

3.از گزینه های موجود گزینه اول یعنی Connect to the Internet را انتخاب کنید و روی next کلیک کنید.

4.در صفحه بعد گزینه Set up my connection manually را انتخاب کنید و next رو بزنید.

تصویر

5.در صفحه بعد گزینه Connect using a dial-up modem را انتخاب کنید و next رو بزنید.

تصویر

6.در صفحه بعد باید اسمی برای conenction خودتون انتخاب کنید که من Internet via USB Modem را تایپ می کنم:

تصویر

بالاخره جایی که شما باید کمک کنید:
7.صفحه Phone Number to Dial ظاهر میشه اینجا باید شماره برای وصل شدن وارد کنیم که من مطمئن نیستم!
در توضیحات برنامه نوشته برای ارتباطات نوع CDMA که ماله ما نیست باید CDMA را وارد کنیم.
و برای GSM باید *99# را وارد کنیم.
همون طور که در عکس می بینید نوشته اگه مطمئن نیستید باید چند رو وارد کنید یک شماره وارد کنید مثل شماره خونتون اگه بدون کد شهری گرفت که درسته اگر نگرفت باید کد شهرتون مثل 021 برای تهران رو به اولش اضافه کنید.
من این قسمت رو فرصت نکردم تست کنم پس لطفا شما تست کنید و اینجا اعلام کنید.

تصویر

8.در صفحه بعد باید user , pass ارتباط wire less رو وارد کنیم که GPRS ایرانسل احتیاج به این موارد نداره پس این ها رو خالی بذارید.
همچنین تیک گزینه Make this the default Internet connection رو بردارید تا کانکشن پیش فرض شما نباشه.

تصویر

و در صفحه بعد روی finish کلیک کنید. :D

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Professional »

مرحله چهارم: (تنظیمات مودم برای اولین استفاده)

خب این هم آخرین مرحله برای تنظیمات مودم:

1.در حالی که برنامه در حال اجرا و Enable (فعال) هست گوشی رو به کامپیوتر متصل کنید و به Control Panel, بروید و بعد به Phone and Modem Options بروید:

تصویر

2.مانند شکل مودم USB که با نام USB Modem ساخته شده رو انتخاب کنید و از پایین Properties رو انتخاب کنید:

تصویر

3.در صفحه ظاهر شده از بخش بالا تب Advanced رو انتخاب کنید و باید یک رشته حاوی اطلاعاتی به صورت زیر در آن وارد کنید:
Please Login or Register to see this code

که در این رشته APN یا همون access point name نام ارتباط شما در تنظیمات GPRS هست که با توجه به تاپیک زیر باید mtnirancell رو وارد کنید:

یعنی کد را باید به صورت زیر وارد کنید:
Please Login or Register to see this code

یعنی:

تصویر

و در نهایت روی Ok کلیک کنید تا مراحل save شود.

تبریک میگم مراحل تموم شد اگر که همه موارد رو طبق این آموزش پیش رفته باشید و مرحله ای که با رنگ قرمز مشخص کردم رو هم درست تنظیم کرده باشید پس از اتصال گوشی به pc از منوی start روی connect to کلیک کنید و با انتخاب internet Via USB Modem و زدن Dial ارتباط شما وصل خواهد شد.

لطفا در صورتی که اون شماره ای که گفتم رو پیدا کردید همین جا اعلام کنید تا دوستان دیگر راحت تر بتونند از این آموزش استفاده کنند.

توجه: این مقاله توسط Professional و برای سایت [External Link Removed for Guests] تهیه شده.هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز می باشد. :-o :D

امیدوارم مطالب گفته شده برای شما دوستان و هموطنان عزیز مفید بوده باشد.

ارسال پست

بازگشت به “Windown Phone App”