سیستم دفاعیSkyranger

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با موشکهاي زمين به هوا به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, SAMAN, شوراي نظارت, مديران هوافضا, abdolmahdi, SAMAN, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 196
تاریخ عضویت: سه شنبه 29 تیر 1389, 12:53 pm
سپاس‌های ارسالی: 540 بار
سپاس‌های دریافتی: 1670 بار

سیستم دفاعیSkyranger

پست توسط hf22 » سه شنبه 19 مهر 1390, 5:57 pm

 تصویر 
خودروی Skyranger

تصویر
خودرو چند ماموریته اسکای رنجر برای دفاع از نیروها ومنابع در مقابل مهاجمین هوایی و زمینی طراحی شده است.

تصویر

در دنیای کنونی انواع جدیدی از تهدیدات متوجه نیروهای زمینی در میادین نبرد شده خطر موشکهای پیشرفته هوا به زمین و موشکهای ضد تانک و مهاجمین پرنده نیاز به یک نیروی محافظ واکنش سریع را بیش از هر زمانی ضروری کرده است.
این سیستم باید بسیار متحرک و انعطاف پذیر باشد تا بتواند برای درگیری با تهدیدات زمینی و هوای کارامد باشد.
سیستم توپ Skyranger که توسط Oerlikon توسعه داده شده و ساخت آن توسط شرکت لاکهید مارتین آنجام شده ، بسیار موثر است. خود رو چند ماموریته سیستمی را برای حفاظت از واحدهای مخابراتی متحرک و منابع ارزشمند ثابت بوجود آورده است.

قدرت تحرک بالا
تصویر
سیستم متحرک Skyranger برای حرکت متکی به یک پلت فرم خودرویی با هشت چرخ میباشد.
البته میتوان سنسورها و سیستم کنترل را بر روی انواع وسایل نقلیه سوار کرد و کاملا بصورت مستقل از دیگر واحدها در مناطق عملیاتی حرکت کرده و هدفگیری کند. با این تاکتیک تامین امنیت و بقای سسیستم Skyranger بر روی زمین به اوج خود میرسد. با استفاده از این وسیله و اعزام آن به یک منطقه شما مرگبارترین سیستم دفاعی متحرک را برای دشمن خود در اختیار خواهید داشت و این در صورتی میباشد که شما به منظور بهره برداری حداکثری و افزایش برد ، میتوانید آنها را به یک سیستم راداری با برد بیشتر متصل کنید.


توپ Skyranger
تصویر
توپ مورد استفاده در Skyranger نوعی توپ منحصر به فرد با کالیبر 35 میلیمتر میباشد که بر اساس آزمایشات یکی از کشنده ترین نوع پرتابه های ممکن را میتواند با دقتی بی مانند به سمت هدف روانه کند.

تصویر
تصویر
تصویر

مهمات مورد استفاده این توپ پیشرفته در واقع گلوله ای 35 میلیمتری میباشد که در پوسته خود 152 قطعه از جنس تنگستن دارد که طبق یک مکانیزم زمانی و برنامه ریزی فیوز موجود در داخل گلوله در نزدیکی هدف باز شده و باعث نابودی هدف میشود این ابر کشنده ترین در نوع خود در لیست پرتابه ها میباشد که شانس برخورد با هدف را به صد درصد میرساند و نابودی هدف را در هر شرایطی تضمین میکند.

تصویر
تصویر

با شلیک مداوم این نوع گلوله در یک محدوده زمانی حجم آتش وسیعی بوجود می آید که مسیر هدف را کاملا پوشش میدهد و پس از نفوذ پرتابه های تنگستن به پوسته هدف خسارت شدیدی به سیستم های کنترل هدف وارد می آورد که هدف را از آنجام ماموریت خود باز میدارد. نرخ آتش حداکثر 1000 گلوله در یک دقیقه در این سلاح و کشندگی بالای آن ومجتمع بودن بر روی یک برجک با سیستم کنترل آتش و وزن بسیار کم این سامانه امکان نصب آن بر روی وسایل نقلیه چرخدار مختلف یا اسقرار آن بصورت ثابت را در کمترین زمان ممکن امکان پذیر کرده است.
واحد کنترل آتش
این سمانه مجهز به یک جستجوگر سه بعدی باند I میباشد که واحد کنترل آتش را قادر میسازد که با دقت بالایی اهداف بسیار کوچک و سریع را ردیابی و نابود کند این رادار مجهز به سیستم هوشمند تجزیه تحلیل خطر میباشد که باعث میشود زمان واکنش سیستم به تهدید به شکل باور نکردنی پایین آید. سیستم رادار Skyranger حتی در زمان حرکت قدرت تشخیص و ردیابی مستمر اهداف را دارا میباشد و میتواند محدوده وسیعی به میزان 25 کیلومتر را پوشش دهد این سامانه در برابر اقدامات متقابل الکترونیکی مقاوم میباشد.

قابلیت بالای Skyranger
سیستم ابتکاری Skyranger با ترکیب یک سیستم پیچیده کنترل آتش و یک سیستم توپ با آتش سریع قابلیت بسیار بیشتری نسبت به سیستم های مرسوم از خود نشان داده است به شکلی که این سلاح از نظر نرخ آتش و برد شلیک معادل 200 مسلسل مدل M-60 با سه برابر برد بیشتر میباشد.

تصویر
تصویردر سال 2005 نیروی دریایی ایالات متحده آزمایش اولیه خود را بر روی این سیستم برای تعیین اعتبار و واجد شرایط بودن این سامانه به عنوان یک توپ دریایی جدید برای حفاظت از ناوگان خود را شروع کرد که نتایج بدست آمده به شکل باور نکردنی موثر بودن این سامانه را تایید کرده بر طبق گزارشات و آزمایشاتی که در مدت 2 هفته آنجام شد این سامانه با ایجاد نرخ آتش بالا و استفاده این سامانه از مهمات با قدرت تخریب بالای Ahead Projectile توان نابودی اهداف متحرک و پر سرعت سطحی و اهداف زمینی نزدیک ساحل در آبهای ساحلی و رودخانه ها و همچنین به عنوان دفاع در برابر موشک های ضد کشتی و هواپیما با ایجاد دیواری از سرب و پخش شدن مهمات با الگوی مخروطی خسارت شدیدی به سطوح کنترلی و سیستم های داخلی هدف وارد می آورد.برد شلیک و تخریب با استفاده از گلوله Ahead در این سلاح از 60 متر تا 5 کیلومتر میباشد.

دوست گرامی CAPTAIN PILOT عزیز قبلا در مورد توپ فوق مطلب نوشته بودن به همین دلیل سعی کردم تا از گفتن باقی موارد در مورد توپ خودداری کنم در صورت نیاز به دانستن اطلاعات بیشتر به مطلبی که ایشان ارائه کرده اند مراجعه کنید.امیدوارم جسارت نکرده باشم.مشخصات خودروی فوق:

تصویر


منبع فراموش نشود دوستان!
کسی که در تاریکی زندگی کند نیاز به نور را درک نخواهد کرد!

ارسال پست

بازگشت به “موشکهاي زمين به هوا”