12 دستاوردطلایی هوافضارونمایی می‌شود

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث هوانوردي و هوافضا به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: hamed_713, شوراي نظارت, مديران هوافضا, hamed_713, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Junior Poster
Junior Poster
پست: 132
تاریخ عضویت: جمعه 5 شهریور 1389, 3:42 pm
سپاس‌های ارسالی: 57 بار
سپاس‌های دریافتی: 486 بار

12 دستاوردطلایی هوافضارونمایی می‌شود

پست توسط jas_gholami_1347 » چهار شنبه 19 مهر 1391, 2:55 pm

[BLOCKQUOTE][BLOCKQUOTE]رئیس ستاد توسعه فناوری هوا و فضای کشور از رونمایی 12دستاورد طلایی در این حوزه در سال جاری خبر داد.[/BLOCKQUOTE][/BLOCKQUOTE] به گزارش مشرق به نقل از فارس، سردار مهدی فرحی رئیس ستاد توسعه فناوری هوا و فضا در مراسم افتتاحیه سومین کنگره ملی توانمندی‌های هوایی و فضایی که در مرکز نمایش‌های هوایی صورت گرفت، گفت: در این نمایشگاه 186شرکت مختلف خصوصی، دولتی و دانشگاهی سهیم هستند و این نمایشگاه علاوه بر کمیت کیفیت بالاتری نیز نسبت به نمایشگاه‌های گذشته دارد.

وی در خصوص هدف برگزاری این نمایشگاه گفت: گسترش بازار هوا و فضای کشور، اطلاع‌رسانی شرکت‌ها از دستاوردهای یکدیگر، و فرهنگ‌سازی و آموزش عمومی هوافضا در سطح جامعه از جمله اهداف برگزاری این نمایشگاه است.

فرحی ادامه داد: یکی از قسمت‌های مهم این نمایشگاه بخش شرکت‌های دانش‌بنیان خصوصی است.

رئیس ستاد توسعه فناوری هوا و فضا خاطرنشان کرد: این ستاد در سه سال گذشته از 140 شرکت مختلف حمایت کرد که منجر به رشد و نمو این حوزه و دستیابی به دستاوردهای زیادی شد.

فرحی تأکید کرد: در سال جاری حدود 12 دستاورد طلایی در حوزه هوافضا رونمایی می‌شود که بخشی از آنها اعلام شده است.

وی افزود: تصویب سند جامع هوافضای کشور یکی از کارهای بسیار بزرگ این حوزه بود که صورت گرفت. این سند در کتاب راهبری نقشه جامع کشور تصویب و بعد از گذراندن مراحل به زودی ابلاغ خواهد شد.

فرحی با تأکید بر اینکه در این سند به بخش خصوصی توجهی ویژه شده است، گفت: حمایت از خصوصی‌سازی و فراهم کردن بستر لازم برای ایجاد صنایع دانش‌بینان، توسعه و تکمیل زنجیره تأمین قطعات، حضور موثر شرکت‌های دانش‌بنیان در این عرصه و حمایت هدفمند از فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی در قطبهای علمی مورد نیاز از هداف راهبردی سند جامع هوافضای کشور است.

فرحی ادامه داد: در بخش هوافضا به چهار حوزه هوایی، هوانوردی، فضایی و موشکی توجه ویژه داریم که هرکدام ویژگی‌های بخصوصی دارد.

وی ادامه داد: بیش از 100هزار نفر شاغل مستقیم و 400هزار نفر شاغل غیر مستقیم در حوزه هوافضای کشور داریم و سالانه 50هزار میلیارد تومان گردش مالی این حوزه در کشور است.

وی در پایان با بیان اینکه سالانه 500نفر فارغ‌التحصیل در حوزه هوافضا داریم گفت: روند رو به رشد هوافضای کشور ستودنی است و حمایتهای دولت از این حوزه قابل توجه است.

Furious Poster
Furious Poster
پست: 387
تاریخ عضویت: یک شنبه 4 اسفند 1387, 10:29 pm
سپاس‌های ارسالی: 2381 بار
سپاس‌های دریافتی: 1171 بار

Re: 12 دستاوردطلایی هوافضارونمایی می‌شود

پست توسط nasir irani » چهار شنبه 19 مهر 1391, 7:59 pm

تیترهای خبرگزاری فارس مثل همیشه تحریف شدس...از اول امسال تا الآن 3-4 تا از این دستاوردها رونمایی شده..........

ارسال پست

بازگشت به “ديگر مباحث هوانوردي”