هشت باور احمقانه آمریکایی‌ها درباره سیاست خارجی

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه 7 شهریور 1388, 3:26 am
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

هشت باور احمقانه آمریکایی‌ها درباره سیاست خارجی

پست توسط Sami 1993 »

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]
این روزها، رقابت‌های انتخاباتی در ایالات متحده به اوج خود رسیده و هر یک از دو کاندیدای دمکرات و جمهوری خواه، می‌کوشد در همه حوزه‌ها، از جمله سیاست خارجی، برتری خود را بر رقیبش اثبات کند. با این حال، گزارش «فارن پالیسی» نشان می‌دهد در برخی حوزه‌های مهم سیاست خارجی، رأی دهندگان آمریکایی نه تنها دارای درک درستی نیستند، بلکه باورهای خنده‌داری دارند.


این روزها، رقابت‌های انتخاباتی در ایالات متحده،ب ه اوج خود رسیده و هر یک از دو کاندیدای دمکرات و جمهوری خواه، می‌کوشد در همه حوزه‌ها، از جمله سیاست خارجی، برتری خود را بر رقیبش اثبات کند. با این حال، گزارش «فارن پالیسی» نشان می‌دهد در برخی حوزه‌های مهم سیاست خارجی، رأی دهندگان آمریکایی نه تنها دارای درک درستی نیستند، بلکه باورهای خنده‌داری دارند.

به گزارش «تابناک»، نشریه آمریکایی «فارن پالیسی» در مطلبی به بررسی هشت باور احمقانه آمریکایی‌ها درباره سیاست خارجی این کشور پرداخته که از نظرسنجی‌های گوناگون اقتباس شده‌اند. برخی از این موارد، برای نمونه موضوعات مربوط به عراق و افغانستان ـ که آمریکا مستقیم در آنها درگیر است ـ بسیار جالب توجهند.

این هشت مورد عبارتند از:

1 ـ بنا بر نتایج نظرسنجی سال 2012 مؤسسه «پیو»، 41 درصد از آمریکایی‌ها بر این باورند که چین قدرت برتر اقتصادی جهان است (پاسخ درست، آمریکاست که تنها 40 درصد از پاسخ دهندگان به آن اشاره کرده‌اند).

2 ـ نظرسنجی «نیوزویک» در سال 2011 نشان داد 73 درصد از آمریکایی‌ها نمی‌دانند مهمترین دغدغه آمریکا در دوران جنگ سرد، مسأله کمونیسم بوده است.

3- 9 درصد از آمریکایی‌ها همواره از اینکه قربانی تروریسم شوند، نگران هستند. این در حالی است که بر پایه برآورد نشریه «ریزن»، احتمال کشته شدن یک آمریکایی به دست یک تروریست، یک در بیست میلیون است و در پنج سال گذشته، احتمال کشته شدن بر اثر برق گرفتگی، چهار برابر بیش از احتمال قربانی شدن در حمله تروریستی بوده است.

4 ـ نزدیک 25 درصد از آمریکایی‌ها نمی‌دانند که ایالات متحده از بریتانیا استقلال پیدا کرده است.

5 ـ نظرسنجی «سی‌ان‌ان» در سال 2010 نشان داد، 71 درصد آمریکایی گمان می‌کنند هم‌اکنون ایران سلاح هسته‌ای دارد.

6 ـ نیمی از آمریکایی‌ها می‌پندارند که ایالات متحده 27 درصد از بودجه خود را صرف کمک‌های خارجی می‌کند (عدد درست، 1 درصد است).

7 ـ 33 درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی شبکه خبری «سی‌بی‌اس» در سال 2007 بر این باور بودند که صدام حسین شخصاً در رخدادهای 11 سپتامبر شرکت داشته است؛ گفتنی است، در سال 2003 این میزان 53 درصد بوده که به مرور کاهش یافته است.

8 ـ 88 درصد از جوانان آمریکایی نمی‌توانند افغانستان را روی نقشه پیدا کنند. 75 درصد در یافتن ایران و اسرائیل دچار مشکل هستند و 63 درصد نیز در مورد عراق چنین وضعیتی دارند.
Novice Poster
Novice Poster
پست: 67
تاریخ عضویت: دوشنبه 24 فروردین 1388, 9:29 am
سپاس‌های ارسالی: 331 بار
سپاس‌های دریافتی: 150 بار

Re: هشت باور احمقانه آمریکایی‌ها درباره سیاست خارجی

پست توسط omidzare »

من نمیدونم اینها که اینقدر احمقند چرا از ما که این قدر باهوشیم جلوترند
Major I
Major I
پست: 235
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 25 بهمن 1388, 5:06 am
سپاس‌های ارسالی: 977 بار
سپاس‌های دریافتی: 988 بار

Re: هشت باور احمقانه آمریکایی‌ها درباره سیاست خارجی

پست توسط HS368 »

omidzare نوشته شده:من نمیدونم اینها که اینقدر احمقند چرا از ما که این قدر باهوشیم جلوترند


مشکل اینجاست اون ها احمق نیستند و ما هم باهوش نیستیم! اون ها فقط بر اساس اطلاعاتی که بهشون داده شده تصمیم میگیرند، شما هم اونجا باشی همین طور تصمیم میگیری! این نتایج نشون میده چقدر کار رسانه ای قوی انجام شده، در واقع این آمارها و نظرسنجی ها برای سنجش عملکرد رسانه هاست که بیشتر به سفارش خود این رسانه ها و صاحبان اون ها انجام میشه. یکی از ساده ترین روش ها برای کنترل ذهن استفاده از رسانه هاست، یعنی طرف اون چیزی که شما بهش القا کردین رو خواه ناخواه انجام میده.
خوشبختی ما در سه جمله است ... تجربه از دیروز , استفاده از امروز , امید به فردا ... ولی ما با سه جمله دیگر زندگی مان را تباه میکنیم حسرت دیروز , اتلاف امروز , ترس از فردا ... دکتر علی شریعتی
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”