ناسا برای آمریکاست یا ایران ؟!

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

Administrator
Administrator
نمایه کاربر
پست: 15887
تاریخ عضویت: جمعه 7 بهمن 1384, 7:51 pm
سپاس‌های ارسالی: 72635 بار
سپاس‌های دریافتی: 31667 بار
تماس:

Re: ناسا برای آمریکاست یا ایران ؟!

پست توسط Mahdi1944 »

  ,

شما حق نداريد به اين شکل به ديگران توهين کنيد و اتهام بزنيد، هر فردي ممکنه به هر دليلي از کشور خارج شده باشه، دليل نداره به اونها برچسب بي‌ديني بزنيد، در اين صورت اول از همه دين شما زير سوال هست، چرا که در اسلام اصل بر حسن ظن هست و شما حتي اگر به يک نفر از اين افراد تهمت زده باشيد گناهکاريد، به طور کلي مشکل برخي از ما ايراني‌ها کوته فکري و حماقت هست که فقط تا نوک بيني خودمون رو ميبينيم و هر کسي که مانند ما رفتار يا فکر نميکنه رو دشمن خدا و دين و هر چيزي که بلديم به زبان بياريم قلمداد ميکنيم!

براي مثال يکي از برترين اساتيد رشته‌ي کامپيوتر دانشگاه شيراز که بسيار معتقد هم بودند، بعد پايان تحصيلات ارشد و دکتري در رشته‌‌ي نرم افزار کامپيوتر از کانادا، با همسرشون که هر دو در اين رشته تحصيل کرده و جايگاه علمي بسيار بالايي داشتند، براي خدمت به مردم خودشون وارد ايران شدند، حتي در ايران خانه خريدند و لوازم زندگي را به طور کامل تهيه کردند، چون قصد بازگشت نداشتند، در ايران هم خودشون و هم همسرشون به سرعت به معتبرترين اساتيد تبديل شده و همين موضوع ظاهرا جاي برخي رو تنگ کرده بود، از اين رو، اينقدر به شکلهاي مختلف ايشان رو آزار دادند که ظرف کمتر از سه سال مجبور به فرار از دست اين موجودات شدند، ايشان هم اکنون در شرکت IBM مشغول کار هستند،قبل از بازگشت به ايران به ايشون چنين پيشنهاداتي شده بود و ايشون به دليل عشق و احساس تکليف نسبت وطنشون همه‌ي اينها رو رها کرده بودند، آيا به نظر شما چنين انساني با اسلام مشکل داره؟ واقعا به حال تفکرات فاسدي مانند شما بايد گريست ...

طبق يک اصل استعماري که از زمان بريتانيا بنيان گذاري شده، سعي ميشه کمتر از هر 30 سال يک جنگ در کشورهاي ديگر ايجاد کنند، به اين شکل بهترينهايي که احساس تکليف ميکنند به جنگ خواهند رفت تا از اعتقادات و وطن خودشون دفاع کنند، اما در نبود اين بزرگان، افت‌ها و علف‌هاي هرز جامعه توان رشد پيدا ميکنند، بعد از جنگ نيز اينها معمولا به دليل قدرت نسبي (به دليل صدمه نديدن) در قدرت قرار گرفته و به سرعت پستهاي کليدي رو اشغال ميکنند و به اين شکل سياست قرار دادن مهره‌ها در جايگاه غير مرتبط اجرا ميشه و اين جو معمولا نخبه کش هست، چون قشر نخبه و دلسوز جلو چنين علف‌هاي هرزي رو ميگيرند، چون علم تهديد کننده‌ي جايگاه به ناحق گرفته‌ شده‌ي اينها هست. علاوه بر اين، اين علف‌هاي هرز شرايط و امکانات رو هم به شکلي نظم ميدهند که تضمين کننده‌ي بقاي خودشون باشه و به نيازهاي واقعي توجهي نميکنند. همچنين با ارسال گزارشهاي نادرست به مقامات بالاتر، جلو تصحيح اين چرخه‌ي کثيف رو ميگيرند، در چنين شرايطي هم نخبگان کمتر قدرت رشد پيدا ميکنند، هم نخبگاني که رشد يافته هستند امکان و توان فعاليت موثر نخواهند داشت. پس معمولا ترميم و از چرخه خارج کردن اين علف‌هاي هرز حدود يک نسل يعني همان سي‌سال طول ميکشه ...

اين رفتار شما يا از روي سادگي و کوته‌فکري هست و يا از روي عمد که به اين شکل دعواي ايدئولوژيکي ايجاد کنيد، من فرض رو بر حالت اول ميگيرم و اين بار نديده ميگيرم، اما اگر مجددا چنين رفتار ناهنجاري رو به نام دين از شما ببينم، تمام هويت مجازي شما در اينترنت براي رسيدن به اين انجمن مسدود خواهد شد.
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد


[External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests] | مجله الکترونيکي سنترال کلابز

[External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests]

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد
Major
Major
پست: 670
تاریخ عضویت: شنبه 3 شهریور 1386, 2:02 pm
سپاس‌های ارسالی: 373 بار
سپاس‌های دریافتی: 1777 بار

Re: ناسا برای آمریکاست یا ایران ؟!

پست توسط ramin-am »

من یک نومنه ساده در نقض سخنان دوست عزیز onbekende میگم
شما که ادعا میکنید همه این افراد فقط ار اسلام به قول شما فرار کردن و نه از نادانی یک عده خاص پس را به من دانشجوی علوم پایه توی 5 سال تحصیلم در رشته فیزیک اتمی مولکولی یک آژمایشگاه مجهز اپتیک تعلق نگرفت ؟ حتما منم برای اینکه از اسلام فراری هستم قصد دارم ایران رو ترک کنم ؟
این جمله رو جایی نوشته بود همیشه توی گوشم فروکردم
آنکس که حقیقت را نمیداند جاهل است ف اما آنکس که حقیقت را میداند ولی کتمان میکند ، خائن است
من هم میدونم دلیلش چیه و شما هم میدونید دلیلش دین مذهب و هیچ جیز دیگه ای نیست شما امروز یک فضای باز فعالیت علمی بودن دخالت سیاست با یک بروکراسی باز در اختیار این افراد بذارید با منابع بزرگ مالی مطمئن باشید برمیگردن و ایران رو میسازن ، من میتونم چندین مثال از فعالیت های تحقیقاتی خودم و دوستانم براتون مثال بزنم که توسط افرادی که تنها به منفعت مادی خودشون فکر میکدرنم به بن بست خوردن الان من به نظرتون اگر طرح های خودم رو به خارج از ایران ببرم بی دین هستم یا یک نفر که میخواد کاری رو برای انسانها انجام داده باشه ؟
به رویاهایت بی اندیش ..........
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1378
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 6 فروردین 1387, 12:10 pm
محل اقامت: شهرکرد
سپاس‌های ارسالی: 4214 بار
سپاس‌های دریافتی: 8330 بار

Re: ناسا برای آمریکاست یا ایران ؟!

پست توسط FREE MAN »

دوست دیندارم onbekende :
ترسم نرسی به کعبه ای اعرابی ، این ره که تو میروی به ترکستان است ...تصویر
لطفا قبل از اینکه به دیگران تهمت بزنید متن زیر را بدقت بخونید.تفسیر سوره نحل توسط آقای قرائتیه.این متن به اندازه کافی گویا هست که نیاز به توضیح نداشته باشه. باشد تا رستگار شوید .....تصویر

بسم الله الرحمن الرحيم
الهي انطقي بالهدي والهمني التقوي
بحث ما ادامه سوره نحل آيه 41، در آستانه هفته دفاع مقدس و مهرماه پخش مي‌شود دربارة اين دو مناسبت هم انشاءا… مطالبي خواهيم داشت. «وَ الَّذينَ هاجَرُوا فِي اللَّهِ مِنْ بَعْدِ ما ظُلِمُوا لَنُبَوِّئَنَّهُمْ فِي الدُّنْيا حَسَنَةً وَ لَأَجْرُ الْآخِرَةِ أَكْبَرُ لَوْ كانُوا يَعْلَمُونَ الَّذينَ صَبَرُوا وَ عَلى‏ رَبِّهِمْ يَتَوَكَّلُونَ» (نحل/-4241). كسانيكه در راه خدا هجرت مي‌كنند، تمام كساني كه به جبهه رفتند براي دفاع مقدس، چه شهيد و مجروح و اسير يا سالم برگشتند، و تمام كساني كه هجرت مي‌كنند براي تحصيل و براي معاش و حفظ مكتب براي حفظ جان يا هر هدفي و هجرت آنها به علت ظلمي است كه به آنها مي‌شود و مظلوم واقع شده‌اند در دنيا جايگاه خوبي به آنها مي‌دهيم و حساب قيامت آنها جدا و خيلي بالاتر است اگر بدانند و آنها كساني هستند كه صبر و مقاومت كردند و بر خدا توكل مي‌كنند.
درباره هجرت خداوند در قرآن وعده داده: «وَ مَنْ يُهاجِرْ في‏ سَبيلِ اللَّهِ يَجِدْ فِي الْأَرْضِ مُراغَماً كَثيراً وَ سَعَةً» (نساء/100). اگر هجرت كنيد زندگي شما خوب مي‌شود، افرادي هستند كه فكر مي‌كنند از اين شهر و مزرعه نبايد تكان بخورند و زمين گير و پاگير شده اندو هجرت باعث وسعت و گشايش مي‌شود. پس كساني كه براي حفظ جان و مال و فرزند و …. هجرت مي‌كنند بي نتيجه نمي‌مانند.
اهداف هجرت:
الف: هجرت مخصوص انسان نيست
ماهيان دريا هم هجرت مي‌كنند و پرنده‌ها، و اگر انسان هجرت نكنند از حيوانات كمتر مي‌شود، كه بنشيند و ستم كشي كند.
پيامبر(صل الله عليه واله وسلم) وقتي هجرت كرده و به مدينه آمدند عده‌اي براي اينكه(سرمايه و زندگي خوبي داشتند) در مكه ماندند، كفار مكه وقتي آماده مي‌شدند براي جنگ به مسلمانهاي در مكه مانده گفتند شماها هم بايد در جنگ شركت كنيد، گفتند: ما مسلمانيم، آنها قبول نكردند بعد خداوند در قرآن از آنها انتقاد مي‌كند كه بايد هجرت مي‌كرديد تا كفار بر شما زور نگفته و شما بتوانيد مكتب خود را حفظ كنيد، در محيط فاسد، يا بايد محيط را عوض كرد يا بايد از محيط خارج شد. بي تفاوتي نمي‌شود.
در يك جلسه‌اي عده‌اي نشسته‌اند جسارت و غيبت نسبت به يك مسلماني مي‌كنند، اگرتوان داري بايد مسير جلسه را عوض كني، توان نداري بايد جلسه را ترك كني، نشستن و تماشا كردن گناه است جلسة شراب هم همينطور است اگر مي‌توانيم شيشة شراب را از جلسه بيرون برده و نابود كني، توان نداري جلسه را ترك كن و جلسة قمار هم، تماشاي گناه و سكوت در مقابل آن هم گناه است.
يك سري از گناهان حسابرسي در قيامت است، تنها گناهي كه خداوند ما را درنيا توبيخ و مؤاخذه مي‌كند گناه هجرت نكردن است. مي‌فرمايد: «إِنَّ الَّذينَ تَوَفَّاهُمُ الْمَلائِكَةُ ظالِمي‏ أَنْفُسِهِمْ قالُوا فيمَ كُنْتُمْ قالُوا كُنَّا مُسْتَضْعَفينَ فِي الْأَرْضِ قالُوا أَ لَمْ تَكُنْ أَرْضُ اللَّهِ واسِعَةً فَتُهاجِرُوا فيها فَأُولئِكَ مَأْواهُمْ جَهَنَّمُ وَ ساءَتْ مَصيراً» نساء/97.
زماني كه ملائكه جان يك عده‌اي كه به خود ظلم كرده‌اند مي‌گيرند مي‌گويند شما در چه موقعيتي بوديد؟ مي گويند ما مستضعف بوديم به آنها مي‌گويند آيا زمين خدا وسيع نبود؟ تا شما هجرت كنيد و وسعت پيدا كرد و رفع گرفتاري شما شود(چرا هجرت نكرديد؟) شما جايگاهتان جهنم است و بدمسيري را رفته‌ايد.
و تنها گناهي كه انسان قبل از مردن خبر عذاب را مي‌شنود گناه ظلم پذيري(و هجرت نكردن) است البته مستضعفين از مرد و زن و كودك داريم كه چاره‌اي ندارند و راه به جايي نمي‌برند.
«لا يَسْتَطيعُونَ حيلَةً وَ لا يَهْتَدُونَ سَبيلاً» نساء/98.
پير است ماشين و زبان و امكانات ندارد ولي كسي كه سواد و پا و جان و زبان دارد مي‌تواند حركت اقتصادي و فكري با هجرت بوجود آورد(اين عذري ندارد)
«مِنْ بَعْدِ ما ظُلِمُوا» نحل/41 از ماست در دفاع مقدس حزب بعث به ما حمله كرد و ما شروع نكرديم و بعد از اينكه به ما ظلم و آب و خاك، انقلاب و نسل و ناموس مورد تجاوز قرار گرفت. اينجا هجرت لازم بود.
و لذا امام(خميني ره) فرمود: ما نه مي‌خواهيم پيروز شويم و نه شكست بخوريم، مي‌خواهيم به وظيفة خود عمل كنيم.
خداوند از مظلوم خواسته به پاخيزد، هجرت و دفاع كند. به نتيجه رسيد يا نرسيد
(داستان حضرت يوسف(عليه السلام) را شنيده‌ايد كه زليخا آرايش كرده و به يوسف گفت «وَ غَلَّقَتِ الْأَبْوابَ وَ قالَتْ هَيْتَ لَكَ قالَ مَعاذَ اللَّهِ» يوسف/23 من آماده‌ام كه از من كام بگيري و تعبيراتي دارد كه «غَلَّقَتِ الْأَبْوابَ» «غَلَّقَ» غير از «غلق» است «غَلَّقَ» يعني محكم بست و نه يك در همه دربها را بست و محكم هم بست، يوسف(عليه السلام) هم يك جوان در مقابل يك زن آرايش كرده در عين حال مي‌فرمايد: «وَ اسْتَبَقَا الْباب» يوسف/25 به سمت درب بسته دويد.
شما بدو و درب بسته باز مي‌شود، والا مي‌توانست بگويد حضرت يوسف(عليه السلام) حالا كه چاره‌اي نيست خوب حالا(خندة حضار) درب بسته هم هست بايد فرار كني، آن مقدار كه توان داري، آقا سيمان است شما مشت را بزنيد، ما بايد بي تفاوت نباشيم.
حديث داريم: كسي كه كار خلافي مي‌كند اگر هم گوش به حرف تو نمي‌دهد در مقابل او قيافه بگير.
قَالَ أَمِيرُ الْمُؤْمِنِينَ ع: «أَمَرَنَا رَسُولُ اللَّهِ ص أَنْ نَلْقَى أَهْلَ الْمَعَاصِي بِوُجُوهٍ مُكْفَهِرَّةٍ»(كافي، ج‏5، ص‏58) با قيافة(اخمو) برخورد كنيد.
نمي شود در مقابل گناه و ثواب طبيعي و بي تفاوت بود انسان بايد عكس العمل نشان دهد و اين بر ما واجب است «مِنْ بَعْدِ ما ظُلِمُوا» بعد از اينكه به شما ظلم شد بايد هجرت كنيد، خدايي كه مي‌فرمايد: هجرت كند، خود هم(مي داند كه بايد تائيد و نصرت كند)
تمام انبياء هجرت داشته‌اند، ابراهيم و موسي و نوح، پيامبر صل الله عليه واله وسلم هجرت داشتند و همچنين مراجع درجة يك ما، و مصلحين جهان و انقلابيون درجة يك اهل هجرت بودند والا هيچ كس به نزد مادر وعمه‌اش به جايي نمي‌رسد.
پيامبر(صل الله عليه واله وسلم) كه به معراج مي‌رود از منزل و نزد خانم نمي‌رود از خانه مي‌كند مي‌آيد در مسجدالحرام و از آنجا: «سُبْحانَ الَّذي أَسْرى‏ بِعَبْدِهِ لَيْلاً مِنَ الْمَسْجِدِ الْحَرامِ إِلَى الْمَسْجِدِ الْأَقْصَى الَّذي بارَكْنا حَوْلَهُ لِنُرِيَهُ مِنْ آياتِنا إِنَّهُ هُوَ السَّميعُ الْبَصيرُ» اسراء/1.
سكوي پرش هجرت است، و مبدا تاريخ هجري است، و اين از افتخارات ماست، (مسيحي‌ها تاريخشان ميلادي است و تولد به دست ما نيست مادرش زائيده، زائيدن مادر، البته زائيدن حضرت عيسي حسابش جداست. در عين حال خود عيسي كاري نكرده، ولي در هجرت شما تصميم به هجرت گرفته‌اي و من براي مسلماناني كه تاريخشان مبلادي است غصه مي‌خوردم كمي فكر كن، هجرت يك حركت انتخابي است بدست شما براي يك هدف مقدس فرق است بين لغات: «فر» فرار كرد، «سفر»: مسافرت كرد، «ذهب»: رفت، «طَلَّقَ» رفت و «هجر»: رفت و هر رفتني يك باري دارد.
«فَرَّ»: رفت ولي در رفت
«سفر»: رفت ولي در آن سياحت، زيارت، تفريح، عياشي همه را دارد.
«ذهب»: رفت: ولي پول در آن است «ذهب» يعني طلا رفت براي پول درآوردن
«طَلَّقَ»: رفت: ولي جانش راحت شد مثل زني كه مي‌گويند طلاق گرفت. از گير در رفت.
«هجر»: رفت: رفتن هدف دار و مقدس
پس رفتن فرق مي‌كند،
هجرت: در همه اينها جنبيدني هست و حركت، منتهي اين حركت يك حركت هدف دار است،
اهداف هجرت:
1-هجرت براي ضربه به نظام كفر
هزاران، متخصص و دكتر و مهندس در كشورهاي اروپايي و آمريكاست اگر اينها به ايران برگردند مشكل ايران حل مي‌شود گرچه الان هم كه آنها نيامده و نيستند ما(بحمدالله) داريم خودكفا مي‌شويم، همين نيروي دريايي در اين چند سال چندين برابر شده و در خيلي از مسائل و كارها وابسته نيستيم و آمادگي هم داريم(الحمدالله) در بعضي موارد به ديگر كشورها هم كمك كنيم، همين بچه‌هاي كوچه و بازار و استعدادهاي ايراني درخشيد، ايران موشكي ساخته كه اسرائيل از اينها وحشت كرده ايراني مخ دارد، توانست مشكلات خود را حل كرده، ما تا چند سال قبل ناموسمان وقتي مريض مي‌شد دستش در دست دكترهاي هندي و پاكستاني بود، الان پزشك زياد داريم. البته با وجود مشكلات زيادي، زيادي از مشكلات را نتوانسته‌ايم حل كنيم. اگر آنها هجرت كنند بيايند وطن خودشان و بعضي هم توبه كنند و برگردند كه كارهاي كليدي(كفار و غيرمسلمانها بدست آنهاست)
(اگر مسلمانهاي تركيه هجرت كنند و برگردند به تركيه، اروپا كمرش مي‌شكند، بسياري از كارهاي سنگين آن كشورها به دوش مسلمانهاست)
2- براي نجات جان
3- براي حفظ مكتب
4- براي تحصيل
5- براي تبليغ
6- براي تجربه
حديث: به پيامبر(صل الله عليه واله وسلم) گفتند بعضي كفار به روش خاصي مي‌جنگند حضرت فرمود ده نفر از شماها برويد روش آنها را ياد گرفته و بياييد به مسلمانها ياد بدهيد.
ما در آموزش هم شرقي هستيم، هم غربي، نه شرقي نه غربي در خودباختگي است، آموزش درب باز است هم از شرق و هم از غرب، ما همه را بايد ياد بگيريم.
پيامبر صل الله عليه واله وسلم فرمود: باسوادترين افراد آن است كه علمها و دانشهاي ديگر را به علم خود اضافه كند، معماري قديم را بداند، روش ساختن برجهاي جديد را هم، گيوه بافي را و كفش دوزي جديد را هم، غذاهاي سنتي قديم و غذاي جديد را هم، گير ما در اين است كه دختري كه گيوه و قالي ببافد كم داريم معمار براي گنبد و گلدسته نداريم و بسياري از شهرها در ساختن مسجد از اصفهان معمار مي‌برند، يعني در كل استان يك مهندس كه گنبد بسازد نيست) عيب ما اين است كه آنچه خود داريم از دست داده و از ديگران را هم خوب ياد نمي‌گيريم پيام براي دانشگاه:
پيامبر(صل الله عليه واله وسلم) فرمود: اعلم الناس من جمع علم الناس الي علمه: باسوادترين مردم كسي است كه علم خودش را با علم ديگران جمع كند
رسالت دانشگاه اين است و اين حديث با كاشيكاري بايد بر سر درب دانشگاهها نصب شود.
«اطْلُبُوا الْعِلْمَ وَ لَوْ بِالصِّينِ»(روضةالواعظين، ج‏1، ص‏11) - يعني ما در آموزش شرقي و غربي نداريم -
7- براي دريافت پاداش
جالب اين است كه خداوند براي بقيه كارها مي‌فرمايد: اگر به آخر ياوسط كار رسيد ولي دربارة هجرت مي‌فرمايد: «وَ مَنْ يَخْرُجْ مِنْ بَيْتِهِ مُهاجِراً إِلَى اللَّهِ وَ رَسُولِهِ ثُمَّ يُدْرِكْهُ الْمَوْتُ فَقَدْ وَقَعَ أَجْرُهُ عَلَى اللَّهِ» نساء/100.
همينكه از درب خانه بيرون رفت اجر او با خداست، گرچه برسي يا نرسي، براي انتقال صنعت و علم، امداد مستضعفين، كاري كه جهادسازندگي كرده، نيروهاي خوبي رفته به مردم آموزشهايي داده‌اند، امدادرساني، الحمدالله در مسائل نفت، در پالايشگاه، در آموزشهاي تخصصي توانسته‌ايم به كشورهايي كمك كنيم، ايراني در همه مسائل به بقيه كشورها مي‌تواند كمك كند، مشكل اين است كه ما هنوز خود را كشف نكرده‌ايم.

حديث: كسيكه طالب علم است بايد سختي و زجر را تحمل كند

پيامبر(صل الله عليه واله وسلم) فرمود: اگر شبي بخوابم و بر سواد من اضافه نشود آنروز براي من ننگ است.امام صادق عليه السلام فرمود: هر شب جمعه بر علم ما افزوده نشود آن هفته براي ما مبارك نيست. براي سختي‌ها حساب باز كنيم چون قرآن مي‌فرمايد: «عَسى‏ أَنْ تَكْرَهُوا شَيْئاً وَ هُوَ خَيْرٌ لَكُمْ وَ عَسى‏ أَنْ تُحِبُّوا شَيْئاً وَ هُوَ شَرٌّ لَكُمْ» بقره/216. رفاه و آسايش را دوست داريد ولي براي شما بد است

پس اهداف سفر:
8- بدست آوردن امكانات
9- انتقال علم صنعت
10- امداد مستضعفين
11- گفتگوي تمدنها و فرهنگها و تبادل نظرها
12- خروج اسلام از شكل منطقه‌اي به شكل جهاني
سؤال: كسي از من پرسيد راجع به كنترل نسل، اولاد كمتر زندگي بهتر نظر شما چيست؟
جواب: گفتم با وضع موجود خوب است، اما اسلام مي‌گويد، زود پسرها و دخترها را عروس و داماد كنيد زياد هم بچه دار شويد ولي پخش شويد. مشكل ما اين است كه بچه دار مي‌شويم، كنار هم مي‌نشينيم بعد مي‌گوئيم جا تنگ و كم است. اگر كسي كه ده بچه دارد يكي از آنها به هند و يكي به آفريقا و يكي پاكستان، هر بچه‌اي به قاره‌اي و زبان ياد بگيرد، چند ساله اسلام را دنيا مي‌گيرد، زنهاي مسلمان مي‌زايندوكنار هم مي‌گذارند(خنده حضار) بعد مي‌بينيم جا تنگ، بعد مي‌گوئيم نزائيد اسلامي كه مي‌گويد اولاد زياد خوب است هجرت را هم كنار آن گذاشته، زندگي ساده و زاهدانه و كم بودن تجملات.
البته ما هجرت معنوي هم داريم براي كساني كه توان هجرتهاي ديگر ندارند مثل پيرزنها، بچه، اين بحث چه استفاده‌اي براي ما داشت مي‌گويم كه:
دو رقم هجرت دارم:
الف: فيزيكي و مكاني
ب: اخلاقي و معنوي
اخلاقهاي بد مثل دروغگويي و حسادت و …. را هم كس كنار بگذارد هجرت كرده
حديث: يكي از بهترين هجرت‌ها، هجرت از عيبهاست.
هجرت از عصبانيت.
يكي از علماء عصباني مي‌شد سر درس و بحث، نذر كرد اگر عصباني شود يك سال روزه بگيرد و با نذر خود را كنترل كرد.
از بد دهاني، سيگار كشيدن و بد قولي و برگشتن از چكها و دروغ، قسم خوردن نابجا هجرت هست.
فرموده‌اند: هجرت «في الله» هجرت در راه خدا و الا غير از اين باشد ارزش ندارد.
(مثلاً خانمش در فلان شهر قبول شده دنبال خانمش به آن شهر مي‌رود اصلاً كاري به اين ندارد كه كار هست يا نه براي خانمش مي‌رود و انتقال مي‌گيرد اينها هجرت نيست اين به ساية خانم مي‌رود البته حفظ خانم هم عيب ندارد بايد گفت اسم اين كار را هجرت نگذارد بعد هم مي‌گويد حق ماموريت، حق ماموريت براي حفظ خانمت، حق هجرت براي حفظ خانمت، او را چند دفعه دعوت به آن شهر كردند نرفت حال كه خانم قبول شده مي‌رود. هجرت بايد براي خدا باشد) مهاجر 4 مشكل دارد كه قرآن جواب مي‌دهد.
الف: مي‌گويد نكند در بين راه بميرم
قرآن بعد از آيه هجرت در سوره عنكبوت آيه 57 و 58 و 59 و 60 مي‌فرمايد: «كُلُّ نَفْسٍ ذائِقَةُ الْمَوْتِ» آل (عمران/185) هر كس خواهد مرد. يعني هجرت مرگ را نزديك نمي‌كند اگر اجل به سر آمده باشد در وطن خود هم خواهي مرد.
ب: از زندگي كه آن همه براي آن زحمت كشيده‌ام دور مي‌شوم.
همسر مي‌گويد: ماموريت دارم زن مي‌گويد حالا بعد از اينهمه اجاره نشيني و تازه دارد زندگي رنگ مي‌گيرد، خانم كمك كن مي‌فرمايد: «لَنُبَوِّئَنَّهُمْ مِنَ الْجَنَّةِ غُرَفاً تَجْري مِنْ تَحْتِهَا الْأَنْهارُ» عنكبوت/58 اگر در راه هجرت از دنيا دل كندي غرفه‌هاي بهشتي مي‌دهيم اگر نياز حكومت اسلامي و دولت و ملت اسلامي و دين و مكتب است از ظواهر دل بكنيد.
ج: هجرت سخت است
«الَّذينَ صَبَرُوا وَ عَلى‏ رَبِّهِمْ يَتَوَكَّلُونَ» نحل/42
صبر مي‌كنند و بر پروردگارشان توكل هم اين آيه در سوره نحل آمده و هم عنكبوت.
د: امرار معاش و روزي و ادارة زندگي چه مي‌شود. مي‌فرمايد: «اللَّهُ يَرْزُقُها وَ إِيَّاكُمْ» عنكبوت/60.
...
«والسلام عليكم و رحمه الله و بركاته»

[External Link Removed for Guests]
زنده بودن حرکتی افقی است از گهواره تا گور و زندگی کردن حرکتی عمودی است از زمین تا آسمان
[FONT=Tahoma, Tahoma, Tahoma, Tahoma, Tahoma][HIGHLIGHT=#fef8e0]انسان ها دو دسته اند: آن هایی که بیدارند در تاریکی و آن هایی که خوابند در   
Major II
Major II
پست: 215
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 8 دی 1390, 2:41 am
سپاس‌های ارسالی: 396 بار
سپاس‌های دریافتی: 389 بار

Re: ناسا برای آمریکاست یا ایران ؟!

پست توسط edibk »

کسی در مورد پروفسور پرتوما چیزی میدونه؟

لطفا جواب بدین :grin:
Furious Poster
Furious Poster
پست: 387
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 4 اسفند 1387, 10:29 pm
سپاس‌های ارسالی: 2381 بار
سپاس‌های دریافتی: 1171 بار

Re: ناسا برای آمریکاست یا ایران ؟!

پست توسط nasir irani »

فعلا که ناسا دست هندی ها و چینی هاست.....و تعداد متخصصین ایرانی این سازمان تقریبا برابر کشوری مثل کره جنوبی هست.....از خیلی از کشورهای جهان از جمله همین کشورهای عربی همسایه هم در این سازمان که نماد غرور امریکایی هاست........هست....

دوستانی هم که فکر می کنن کار برای یک نخبه در خارج بسیار راحت تر از داخل ایران هست احتمالا نمی دونن رقابت بین مغزهای مهاجر و پیچیده گی کار و حتی پیدا کردن سرمایه گذار بسیار سخت تر و سنگین تر از کارهای داخل ایران هست....

و اغلب اولین اشتباه آخرین اشتباه هست..........فقط کافیه مقایسه ای بین تعداد نخبه های که از ایران رفتن با درصدی از آنها که در همان تخصص خود به به درجات بالای علمی و مالی رسیدن صورت بگیره!.......

ما افرادی هم داریم که به عنوان نخبه از ایران خارج شدن..و الآن کارشان به شستوشوی دستشویی ها در فلان دانشگاه استرالیا یا کانادا رسید....
Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
پست: 60
تاریخ عضویت: شنبه 16 اردیبهشت 1391, 2:11 am
سپاس‌های ارسالی: 297 بار
سپاس‌های دریافتی: 363 بار

Re: ناسا برای آمریکاست یا ایران ؟!

پست توسط *mohammad* »

nasir irani نوشته شده:فعلا که ناسا دست هندی ها و چینی هاست.....و تعداد متخصصین ایرانی این سازمان تقریبا برابر کشوری مثل کره جنوبی هست.....از خیلی از کشورهای جهان از جمله همین کشورهای عربی همسایه هم در این سازمان که نماد غرور امریکایی هاست........هست....

دوستانی هم که فکر می کنن کار برای یک نخبه در خارج بسیار راحت تر از داخل ایران هست احتمالا نمی دونن رقابت بین مغزهای مهاجر و پیچیده گی کار و حتی پیدا کردن سرمایه گذار بسیار سخت تر و سنگین تر از کارهای داخل ایران هست....

و اغلب اولین اشتباه آخرین اشتباه هست..........فقط کافیه مقایسه ای بین تعداد نخبه های که از ایران رفتن با درصدی از آنها که در همان تخصص خود به به درجات بالای علمی و مالی رسیدن صورت بگیره!.......

ما افرادی هم داریم که به عنوان نخبه از ایران خارج شدن..و الآن کارشان به شستوشوی دستشویی ها در فلان دانشگاه استرالیا یا کانادا رسید....نرخ بیکاری در ایران تنها براساس یک ساعت کار در هفته که کاملا کفاف خرج یک خانواده رو میده.
 تصویر 
  USA's Unemployment Rate 
 تصویر

Canada's Unemployment Rate 
 تصویر
Australia's Unemployment Rate
تصویر


همان طور که مشاهده می کنید نرخ بیکاری در ایران از همه کشورهای دنیا پایین   
  [COLOR=#1f497d]به سانِ رود،که در نشیبِ دره سر به سنگ می زند،
رونده باش.
امیدِ هیچ معجزه ای ز مرده نیست
زنده باش.
   
Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
پست: 60
تاریخ عضویت: شنبه 16 اردیبهشت 1391, 2:11 am
سپاس‌های ارسالی: 297 بار
سپاس‌های دریافتی: 363 بار

Re: ناسا برای آمریکاست یا ایران ؟!

پست توسط *mohammad* »

nasir irani نوشته شده:فعلا که ناسا دست هندی ها و چینی هاست.....و تعداد متخصصین ایرانی این سازمان تقریبا برابر کشوری مثل کره جنوبی هست.....از خیلی از کشورهای جهان از جمله همین کشورهای عربی همسایه هم در این سازمان که نماد غرور امریکایی هاست........هست....

دوستانی هم که فکر می کنن کار برای یک نخبه در خارج بسیار راحت تر از داخل ایران هست احتمالا نمی دونن رقابت بین مغزهای مهاجر و پیچیده گی کار و حتی پیدا کردن سرمایه گذار بسیار سخت تر و سنگین تر از کارهای داخل ایران هست....

و اغلب اولین اشتباه آخرین اشتباه هست..........فقط کافیه مقایسه ای بین تعداد نخبه های که از ایران رفتن با درصدی از آنها که در همان تخصص خود به به درجات بالای علمی و مالی رسیدن صورت بگیره!.......

ما افرادی هم داریم که به عنوان نخبه از ایران خارج شدن..و الآن کارشان به شستوشوی دستشویی ها در فلان دانشگاه استرالیا یا کانادا رسید....


وزیر کار: نرخ بیکاری لیسانس ها ده برابر دیپلمه هاستبه گزارش مهر، عبدالرضا شیخ‌الاسلامی در پنجمین جشنواره ملی علمی کاربردی و بیستمین سالگرد تاسیس این دانشگاه گفت: دانش‌آموختگان ما هنوز نتوانستند به شغل مناسبی دست پیدا کنند و نرخ بیکاری میان لیسانس‌ها 10 برابر تحصیل کردگان دیپلم و زیر دیپلم است که در این زمینه باید آسیب شناسی کرد و پرسید چرا این نظام ‌آموزش عالی که به این خوبی پیشرفت کرده است نتوانسته زمینه‌های ایجاد بازار کار را برای دانش‌آموختگان فراهم کند.

وی ادامه داد: به عنوان مثال برخی دارندگان لیسانس به ما مراجعه می‌کنند و جویای کار هستند و تنها ادعا دارند که مدرک لیسانس دارند و کار بلد نیستند در نهایت یک گواهینامه پایه دو به ما نشان می‌دهند.

شیخ‌الاسلامی در ادامه افزود: نظام آموزش عالی هیچ استقبالی از شغل آفرینی نمی کند و انگار که این وظیفه دولت است در حالی که در کشورهای دیگر به این شکل نیست و یک نیرو در بخش‌های مختلف تحت آموزش قرار می‌گیرد.
  [COLOR=#1f497d]به سانِ رود،که در نشیبِ دره سر به سنگ می زند،
رونده باش.
امیدِ هیچ معجزه ای ز مرده نیست
زنده باش.
   
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”