یک اعدامی چگونه به ملاقات مرگ میرود؟ (15+)

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

ارسال پست
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 656
تاریخ عضویت: چهارشنبه 9 تیر 1389, 1:11 pm
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1080 بار
سپاس‌های دریافتی: 3412 بار

یک اعدامی چگونه به ملاقات مرگ میرود؟ (15+)

پست توسط dolphine »

[HIGHLIGHT=#f2f2f2]در طول تاریخ روشهای مختلفی برای ستاندن جان محکومین به اعدام به کار گرفته است. قدیمی ترین روشها دار زدن، گردن زدن، سوزاندن و غرق کردن بوده و روشهای جدید آن هم شامل تیر باران، صندلی الکتریکی و تزریق داروی مرگ آور بوده است.   روزها بحث شیرین اعدام به خصوص از نوع در ملا عام آن نقل مباحث مختلف است. با اینکه اساسا” افرادی مانند قاتلان سریالی، متجاوزین به عنف و قاچاقچیان مواد مخدر لیاقت حیات در جامعه و به خطر انداختن آرامش و زندگی دیگران را ندارند اما با اعدام در ملاء عام به دلیل اینکه موجب از بین رفتن قبح مرگ یک انسان می شود و به آن جنبه تفننی می دهد موافق نیستم به خصوص که گاها” کودکان نیز در این صحنه ها حاضرند! در هر حال در این مطلب قصد داریم به شیوه های اعدام نگاهی بیاندازیم. مطالب برای شما آزاردهنده می تواند باشد در این صورت ادامه مطلب را مطالعه نکنید. 
  یک فرد در عوض جرایم و جنایاتی که مرتکب شده است چه با دادگاه و چه بدون دادگاه اعدام نام دارد. 
  طول تاریخ روشهای مختلفی برای ستاندن جان محکومین به اعدام به کار گرفته است. قدیمی ترین روشها دار زدن، گردن زدن، سوزاندن و غرق کردن بوده و روشهای جدید آن هم شامل تیر باران، صندلی الکتریکی و تزریق داروی مرگ آور بوده است. روشهای قدیمی مانند گردن زدن، آتش زدن و غرق کردن در آب از طریق بستن جسم سنگین به بدن محکوم به اعدام سالهاست در جهان منسوخ شده و فقط در کشورهای بسیار کمی کماکان در جریان است. در واقع روشهایی مانند اتاق گاز و صندلی الکتریکی هم سالهاست در جهان بر چیده شده است. 
  در کشورهای پیشرفته با اینکه تا حد زیادی حکم اعدام وجود ندارد در مواردی هم که اعدامی در کار باشد با تزریق ماده سمی صورت می پذیرد. 

[HIGHLIGHT=#f2f2f2]اما شیوه های اعدام… 

  [HIGHLIGHT=#f2f2f2] دار زدن: مرسوم ترین شیوه اعدام در جهان دار زدن است. در این روش با طنابی ضخیم گردن اعدامی بسته می شود. برای اعدام وی یا زیر پای وی خالی می شود و یا با ابزاری مانند جرثقیل او را بالا می کشند.  
  جالب اینکه بر خلاف تصور عامه افراد اعدامی دار زده شده در اصل به دلیل خفگی نمی میرد بلکه به دلیل ناگهان زیر پایش خالی میشود و از طناب آویزان میگردد مهره های آسه و اطلس وی شکسته و نخاع وی قطع میگردد. البته در مورد اعدامهایی که فرد را با چرثقیل بالا می کشند امکان مرگ در اثر خفگی وجود دارد. 

  آخرین لحطات زندگی خود را با دلهره سپری می کند ناگهان زیر پایش خالی میشود. طناب قطور تحت وزن بدن وی که سقوط کرده است گردنش را می شکند و او را فلج میکند. در حال خفه شدن است اما بدن را نمی تواند تکان دهد زیرا فلج شده است. پس از حدود 15 دقیقه اعدامی پایین آورده میشود. 

 [HIGHLIGHT=#f2f2f2] [HIGHLIGHT=#f2f2f2]   باران: در این روش جوخه آتش به اعدامی شلیک میکنند و یا اینکه با شلیک گلوله در سر اعدامی صورت میگیرد. این روش سالهای سال در چین شایع بوده است اما گویا چینی ها برای بهبود وجهه جهانی خود به روش تزریق داروی مرگ آور روی آورده اند.  

  با چشمانی بسته و یا باز انتظار می کشد. زمان چقدر کند می گذرد. آتش! شلیک میشود قبل از اینکه صدای گلوله را بشنود فشنگها در بدن او جا گرفته است…. 

  [HIGHLIGHT=#f2f2f2] گردن زدن: این روش در عربستان جاری است. اعدامی با شمشیری تیز و با سرعت زیاد گردن زده می شود. شبیه آنچه در مورد گیوتین رخ میداد. گردن زدن افراد و تماشای آن در عربستان مشتری زیاد دارد و افراد زیادی برای تماشا می آیند!  

  جمعیت را دارد می شنود. ترس همه وجودش را فرا گرفته انتظار تیغه شمشیر داشتن هم از آن انتظارهای سخت است. شمشیر فرود می آید و گردن اعدامی را به سرعت قطع میکند. می گویند اعدامی در لحظاتی کوتاه گردن بریده شده خودش را می بیند! 

  [HIGHLIGHT=#f2f2f2] تزریق داروی مرگ آور: در این روش ترکیب سه داروی بیهوش کننده، فلج کننده و قطع کننده ضربان قلب به کار گرفته می شود. در این روش با شیوه مسالمت آمیزتری فرد کشته می شود. این شیوه علاوه بر اعدام اکنون در مرگ خود خواسته افرادی که به بیماریهای لاعلاج مبتلا هستند نیز در برخی کشورها مانند هلند به کار گرفته میشود.  

  تخت اعدام است. افرادی می روند و می آیند. پزشک اعدام سر میرسد. اولین تزریق را داخل رگ انجام میدهد. گلویش خشک میشود. پلکهایش هم سنگین….. دیگر چیزی نمی فهمد… 

  روش هم اگر داروی اول اثر نکند و داروی فلج کننده و قطع کننده ضربان تزریق گردد مانند کسی که بختک در خواب بروی او افتاده است مرگی هولناک برای اعدامی به ارمغان می آورد. 

[HIGHLIGHT=#f2f2f2]اما روشهای قدیمی تر اعدام….. 

 [HIGHLIGHT=#f2f2f2]   گاز: در این روش اعدامی به داخل یک محفظه برده و روی صندلی بسته میشد. سپس با ترکیب مواد شیمیایی مواد سمی خفه کننده شامل ترکیبات سیانیدی به داخل محفطه جریان می یافت موجب بیهوشی و مرگ اعدامی میشد.  

 [HIGHLIGHT=#f2f2f2]  6-  الکتریکی: در این روش اعدامی بر روی صندلی محکم بسته میشد و سپس با کلاهخودی که زیر آن یک ابر فومی خیس شده قرار داشت پوشش داده میشد و اتصالی دیگر هم به پای وی بسته میشد و با جریان برق با ولتاژ 1500 تا 2500 ولت و جریان 4 تا 6 آمپر اعدام می گردید. بسیاری از کسانی که با این روش اعدام میشدند در واقع به دلیل جریان برق نیمه پز می شده اند. دمای بدن اعدامیها تا 70 درجه هم بالا می رفته است.  

  [HIGHLIGHT=#f2f2f2] گیوتین: در این روش با یک تیغه بزرگ که از ارتفاع سقوط میکند گردن اعدامی با سرعت قطع میشود. گفته میشود به دلیل سرعت عمل فرد اعدامی با چشمان خود گردن قطع شده اش را لحظه ای کوتاه می دیده است.  
==========================================
==========================================
[HIGHLIGHT=#d8d8d8][FONT=Microsoft Sans Serif] هر کسی که از ترس شرش مورد احترام دیگران است .... از امت من نیست .  
[HIGHLIGHT=#d8d8d8][FONT=Microsoft Sans Serif]   
[HIGHLIGHT=#d8d8d8][FONT=Microsoft Sans Serif] پیامبر اکرم (ص)  
Major II
Major II
پست: 472
تاریخ عضویت: چهارشنبه 15 مهر 1388, 1:48 pm
سپاس‌های ارسالی: 1261 بار
سپاس‌های دریافتی: 2355 بار

Re: یک اعدامی چگونه به ملاقات مرگ میرود؟ (15+)

پست توسط samsun »

در مورد گیوتین میگن فقط یه خارش کوچک در پشت گردن حس میشه! البته توسط هیچ اعدامی تایید نشده :grin:
 
 حضرت علی (علیه السلام):


    مالک اگر  شب هنگام کسی را در حال گناه دیدی فردا به آن چشم نگاهش نکن! شاید سحر توبه کرده باشد و تو ندانی !
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”