سالروز تولد ذوالغرنین بزرگ کروش کبیر مبارک

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث مرتبط با تاريخ، فرهنگ و تمدن به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, شوراي نظارت

Major I
Major I
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 301 بار
سپاس‌های دریافتی: 989 بار
تماس:

Re: سالروز تولد ذوالغرنین بزرگ کروش کبیر مبارک

پست توسط boreal-soldier »

یاد باد آن روزگاران شاد باد فقط از روزهای خوب افسوس باقی مونده به امید بازگشت روزهای خوب
ما فرزندان آماردیم- بودیم هستیم و خواهیم بود.

Fast Poster
Fast Poster
نمایه کاربر
محل اقامت: برج عاج
سپاس‌های ارسالی: 228 بار
سپاس‌های دریافتی: 363 بار

پست توسط javedan-seda »

حالا این زردشت چی هست؟! و اگر استارتر تاپیک زرتشتی باشه چی میشه؟ و اینکه از کی تا به حال کورش یک نژاد شده؟! :-O

خیلی ممنون
ابلها مردا! من عدوی تو نیستم من انکار توام
Rookie Poster
Rookie Poster
سپاس‌های ارسالی: 36 بار
سپاس‌های دریافتی: 46 بار

پست توسط faraz7126979 »

alavi66 نوشته شده:
faraz7126979 نوشته شده:شما كه اينو تاپيك زدي احيانا زردشتي نيستي

دوست عزیز کورش گرایی ابزاری است برای تحریک مسائل نژادی وگرنه در هیچ جای آیین زردشت نامی از کورش برده نشده
و کورش خود نیز زردشتی نبوده بلکه به اقرار خود در فتح نامه بابل مردوک و نبو خدایان بابل را می پرستیده

دوست عزيز
مي دوني براي چي اين سئوال پرسيدم چون تاپيك هاي اين چنيني همان طور كه از كامنت هاي دوستان مشخصه معمولا باعث يك ذهني مقايسه اي بين دوران قبل و بعد اسلام ميشه و خيلي ها به اين فكر مي رند كه اگر اسلام نمي اومد بهتر نبود و روزگار الانمون بهتر از اين نمي شدو..........
Major I
Major I
نمایه کاربر
محل اقامت: ایران، از خلیج همیشه فارس تا دریای خزر
سپاس‌های ارسالی: 3380 بار
سپاس‌های دریافتی: 1794 بار

پست توسط hermes_PERSIAN »

alavi66 نوشته شده:

دوست عزیز کورش گرایی ابزاری است برای تحریک مسائل نژادی وگرنه در هیچ جای آیین زردشت نامی از کورش برده نشده
و کورش خود نیز زردشتی نبوده بلکه به اقرار خود در فتح نامه بابل مردوک و نبو خدایان بابل را می پرستیده

کوروش در هیچ جا ذکر نکرده که خدایان بابلی را می پرستیده. اگر ایران را از زمان ورود اقوام آریایی در نظر بگیریم پرستش خدایانی با منشا طبیعی در میان پدران ما رواج داشته مانند میترا(مهر) و یا آناهیتا که در زمان زرتشت این بغدختها بر می افتند ولی پس از او در یسنا هریک دارای یشتی مخصوص می شوند.
در قبل از آریاییان هم هر ملت خدایی مخصوص به خود داشتند مانند اینشوشیناک خدای شهر شوش و ...
هنوز در مورد کیش هخامنشیان بحث است. گروهی آنانرا پیرو زرتشت می دانند ولی در هیچ کتیبه ای به صراحت نام برده نشده که اینان زرتشتی بوده اند شاید برای آنکه اختلافات دینی بروز نکند.
در کل در این زمان احترام به خدایان ملل مغلوب رواج داشته و بعنوان مثال کمبوجیه به معبد آمون می رود تا به خدای مصریان احترام بگذارد.
من در هیچ جایی از ادبیات و تاریخ واژه ای به نام کورش گرایی ندیدم به هر حال این فرد را نیز مانند بسیاری دیگر از افراد موجود در تاریخ پر فراز و نشیب این کشور باید بعنوان شخصیتی تاریخی بپذیریم و حال که فردی برخلاف تیمور و چنگیز سابقه خونریزی ندارد حداقل با دست خود اورا تخریب نکنیم.
خليج فارس = الخليج الفارسي = Persian Gulf = Persischer Golf = golfe Persique = Περσικός κόλπος = Перси́дский зали́в = الخلیج الفارسی الی الابد
جمال عبدالناصر: کنا سنعمل: حتی یمتد العربی من المحیط الاطلسی الی خلیج الفارسی
Major I
Major I
نمایه کاربر
محل اقامت: ایران، از خلیج همیشه فارس تا دریای خزر
سپاس‌های ارسالی: 3380 بار
سپاس‌های دریافتی: 1794 بار

پست توسط hermes_PERSIAN »

سلام دوست عزیز
چند سئوال دارم:
1- چرا سعی می شود به جای جواب منطقی به یکباره فرد را ناچار کنیم تا بخواهد در مورد مباحثی غیر مرتبط توضیح دهد؟
2- مگر کیش زرتشت در قانون اساسی ما که ثمره خون شهیدانی مثل شهید دکتر بهشتی است به رسمیت شناخته نشده و پیروان این دین در کنار هموطنان کلیمی، مسیحی، صابئی و دارای حقوق نیستند؟
3- فرض فرمایید هموطنی زرتشتی تاپیکی ارسال نماید آیا نباید ارسال می کرده؟
4- مگر دین مبین اسلام بر دادن پاسخ مستدل و مناسب تاکید ندارد؟ اگرچه ایجاد کننده تاپیک سئوالی مطرح نکرده و تنها منظورش یادآوری بوده است.

در مورد دیگری که در توضیح این پست فرستادید عرض کنم که میان تاریخ وجود کورش و گسترش دین مبین اسلام حدود 1000 سال اختلاف بوده است و هیچکسی ایندو را با هم ارتباط نمی دهد.
خليج فارس = الخليج الفارسي = Persian Gulf = Persischer Golf = golfe Persique = Περσικός κόλπος = Перси́дский зали́в = الخلیج الفارسی الی الابد
جمال عبدالناصر: کنا سنعمل: حتی یمتد العربی من المحیط الاطلسی الی خلیج الفارسی
Rookie Poster
Rookie Poster
سپاس‌های ارسالی: 36 بار
سپاس‌های دریافتی: 46 بار

پست توسط faraz7126979 »

hermes_PERSIAN نوشته شده:

سلام دوست عزیز
چند سئوال دارم:
1- چرا سعی می شود به جای جواب منطقی به یکباره فرد را ناچار کنیم تا بخواهد در مورد مباحثی غیر مرتبط توضیح دهد؟
2- مگر کیش زرتشت در قانون اساسی ما که ثمره خون شهیدانی مثل شهید دکتر بهشتی است به رسمیت شناخته نشده و پیروان این دین در کنار هموطنان کلیمی، مسیحی، صابئی و دارای حقوق نیستند؟
3- فرض فرمایید هموطنی زرتشتی تاپیکی ارسال نماید آیا نباید ارسال می کرده؟
4- مگر دین مبین اسلام بر دادن پاسخ مستدل و مناسب تاکید ندارد؟ اگرچه ایجاد کننده تاپیک سئوالی مطرح نکرده و تنها منظورش یادآوری بوده است.

در مورد دیگری که در توضیح این پست فرستادید عرض کنم که میان تاریخ وجود کورش و گسترش دین مبین اسلام حدود 1000 سال اختلاف بوده است و هیچکسی ایندو را با هم ارتباط نمی دهد.

دوست عزيز ظاهرا منظور و توضيحات منو كامل متوجه نشدي
سئوالات را پاسخ مي دم تا هم با اعتقادات من اشنا بشي و اين طوري زير سئوال نبريش و هم منظور منو بهتر درك كني

مگر کیش زرتشت در قانون اساسی ما که ثمره خون شهیدانی مثل شهید دکتر بهشتی است به رسمیت شناخته نشده و پیروان این دین در کنار هموطنان کلیمی، مسیحی، صابئی و دارای حقوق نیستند؟

من همان گونه كه در اسلام گفته نسبت به پيروان اديان ديگر احترام بگذاريد و با انها .................... من هم ........

فرض فرمایید هموطنی زرتشتی تاپیکی ارسال نماید آیا نباید ارسال می کرده؟

اون هر تاپيكي مجازه بزنه كه شرط رعايت اصول و قواعد و قوانين سايت

مگر دین مبین اسلام بر دادن پاسخ مستدل و مناسب تاکید ندارد؟ اگرچه ایجاد کننده تاپیک سئوالی مطرح نکرده و تنها منظورش یادآوری بوده است.

عزيز دل وقتي مي گم منظور منو نگرفتي دليلش اينه هدف من پيش كشيدن بحث اسلام نيست ،
قسمت دوم سئوالات بايد همون اول مي پرسيدي تاپاسخ مناسب بدم و نيازي به سئوالات ديگر نبود
خيلي ها تو جامعه ما اگر خيلي به نظام مخالفتي نداشته باشند انچنان هم باش ..........،اين ياد اوري باعث ميشه طرف بگه هر چي مي كشيم از دست اسلام و ........ ايكاش همان حكومت ملعونه پهلوي بود كه..................

اگر اين گونه بود كه مثلا خيلي ها از اسلام به دين زردشتي....... ( اميدوارم اين حرفو بهانه نگيري و دوباره روش نقل نكني )
اثار و نتايج كار ها و اعمالشون سال ها و قرن ها بعد باقي مونده و مي مونه مهم خود شخص نيست مهم اعمال شخصه كه طرف با اونا شناخته مي شه
Major I
Major I
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 301 بار
سپاس‌های دریافتی: 989 بار
تماس:

پست توسط boreal-soldier »

من به گذشته خودم افتخار میکنم منظورم گذشته ای که چیزی ازش نمیشنویم حتی با نشنیدن هم زیباست فقط همین چون نیازی به تعریف و تمجید بیجا و تملق نداره
ما فرزندان آماردیم- بودیم هستیم و خواهیم بود.

Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 452 بار
سپاس‌های دریافتی: 762 بار

پست توسط saeid 7 »

واقعا که چه دروغ هایی نسبت میدن به کوروش.
در کتب یهود مستقیما از کوروش اسم میبره و اون رو بعنوان پیامبر میشناسن.داستان قشنگی درباره کوروش هست.مراجعه کنید به پیشگویی یوحنا.دستی که از غیب ظاهر میشه و... فعلا حوصله تعریفش رو ندارم.
در مسیحیت اشتباها به جای کوروش میگن داریوش به دستور خدا بابل رو میگیره.پر واضحه منظورشون کوروش هست فقط اسمش رو اشتباه گفتن.
به تعریف تمام تاریخ نویسان کوروش انسان بسیار عادلی بوده.هرودت اینقدر از ایرانیان بد گفت وقتی به کوروش میرسه میگه (آنچه کوروش کرد عدل نبود فراتر از عدل بود.)
هیچ یک از تاریخ نویسان از کوروش بد نگفتند.حتی دشمنانش.هیچ کس در تاریخ اینطور تقدیر نشده.
در دین زرتشت از کوروش به یه اسم دیگه میگند.اسمش رو یادم نیست.
اما درباره دین کوروش.بله درسته کوروش زرتشتی نبود.زردتشتی توسط داریوش به این کشور اومده.اما همین کوروش دین زرتشتی رو آزاد کرد.با اینکه دین زرتشتی رو آزاد کرد اما چون به رسم اجدادش بود تغییر دین نداد.اما همه جا از یزدان یکتا گفته که بهش اعتقاد داره. حالا برای شما چه فرقی میکنه چه دینی داشت به هر حال همشون از نظر شما مسلمون نیستند.
دربار ه ذولقرنین.چرا هیچ کدومتون نمیگید که اسکندر خودش رو خدا میگفته.حتی میگفت یکی از خدایان یونانی اومده مادرش رو ابستن کرده. چرا هیچکدومتون نمیگید پدرش رو برای تاج وتخت کشت.
داستان ذولقرنین رو از قران بخونید بیشترین شباهت رو به داستان کوروش داره.اون سدی که قرآن گفته و کوروش ساخته خیلیها گزارش کردند از جمله تیمور لنگ و هنوز بقایاش هست. حتی کوروش وقتی به جنگ میرفت کلاه خودی میذاشت که دوتا شاخ داشت.یوحنا نبی در مکاشفاتش از کوروش به عنوان قوچی که به شرق و غرب شاخ میزد یاد میکنه.
چون فقط کوروش عرب نیست اینهمه باهاش دشمنی میکنید.ماجرای صادق خلخالی از دشمنای کوروش رو از اینترنت بخونید تا بدونید دشمنای کوروش چه اخلاقی دارند.
در شاهنامه از کوروش به یه اسم دیگه یاد میشه. فریدون.بعضی میگند کی خسرو و بعضی پادشاهای دیگه رو میگند اما داستان فریدون بیشتر میخوره.
خیلی متاسف شدم بعضی بدون اینکه تحقیق کنند میان از کوروش بد میگند.خود قرآن گفته (ابراهیم نه بر دین یهود است و نه مسیحی بلکه مسلمان هست.)متاسفانه اون زمان پیامبر اخر الزمان هنوز نیومده بود که مسلمون بشه. طبق قران کسی که خدای یکتا را قبول داره اگه قبل از پیامبر زیسته باشه مسلمان هست.واقعا متاسفم که این تبلیغات دروغ رواج داره و از بی اطلاعی افراد سو استفاده میکنند.
Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 452 بار
سپاس‌های دریافتی: 762 بار

پست توسط saeid 7 »

قسمت هایی رو اشتباه گفتم به این سایت مراجعه کنید.
[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “تاريخ، فرهنگ و تمدن”